Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.01. 06:47:19

Ennek az embernek tényleg nem sok esze van. Értem, hogy a pénz számít, de basszus, most tud játszani, 2 hónap múlva meg lesérül a sétába, aztán fél évre kiesik. Most sem kapkodtak érte, nyáron sem nagyon fognak. Pontosan tudja mindenki, hogy megbízhatatlan. Játék szempontjából is és a sérülések miatt is. Nagyon remélem, hogy valami előszerződést köt a Newcastle -lel, majd kiesnek a másodosztályba szezon végén :D
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2022.02.01. 06:41:37

Jó kérdés, hogy mi lesz most vele. Lehet a klub "bekeményít" és lelátóra száműzi, ugyanakkor én úgy gondolom, hogy számára az lenne a legideálisabb forgatókönyv.

Ami azt illeti, én azok táborát gyarapítottam, aki egy pillanatig nem volt odáig érte, már a leigazolásánál is csak puffogtam (szemben mondjuk Coutinhoval), de most azt hiszem, akkor járunk a legjobban, ha játszatjuk.

Mi a "legrosszabb" forgatókönyv, ha játszik?

Kiemelkedő teljesítményt nyújt, BL-be segít minket, és nagyon piacképes lesz nyáron, eligazol egy top klubba, mi pedig újra meglátjuk benne a 100M+-os tehetséget, és fájni fog az elvesztése. Ha játszik, akkor innentől nem tehet mást, minthogy mindent belead, elvégre ő minden meccsen a következő szerződésére próbálja eladni magát.

Ha gyengén játszik, ha lesérül, ha nem profi a hozzáállása, akkor azzal saját maga lehetőségeit vágja el, rövidíti le, úgyhogy ha minimális esze van (ami felől még így is van kétségem), akkor nem teheti meg, hogy ne nyújtson 100%-ot.

Ezzel szemben ha lelátóra száműzzük, akkor azzal vele teszünk jót. Még mindig körbelengi a személyét egy potenciális világklasszis mítosza, illetve az, hogy ezt csak nálunk nem sikerült kihoznia magából. Lesz olyan akár nagy, akár nagyra vágyó csapat (a Newcastle biztos), aki tiszta lappal adni neki egy új esélyt. Ha az utolsó félévét a padon tölti, akkor a piaci értéke a helyén marad, csökkenni nem fog, mert már most is csak a mítosz adja rá az alapot, nem a tartós jó teljesítmény. Ha nem játszik, nem sérül meg, nem játszhat lustán vagy rosszul, neki az a legkényelmesebb.

Én ezek után tuti játszatnám, mutassa meg a világnak, hogy mit is ér, rossz teljesítménnyel magát húzza le, jóval meg max a következő klubjának fog jobban fájni a fizetése jövőre. ó
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.31. 23:56:01

Egyébként is nem veletlen, hogy nem nagyon hallani a foci világában olyat, hogy egyoldalúan bontogatják fel a szerződéseket.Csak szűk körben van rá mód, az, hogy a vezetőség megsértődik mert nem akarnak velük hosszabbítani meg pont nem tartozik az indokok közé.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.31. 23:45:18

bence0330 írta:
2022.01.31. 23:40:50
Andris írta:
2022.01.31. 23:37:46


Es ez nekunk miert lenne kicsit is jo? A fizeteset igyis ugyis ki kell utalni. Nem jobb, ha akkor mar megdolgozik erte? Miert ajandekozzuk el mikozben meg mi fogjuk fizetni?
Tenyleg nem ertem, ennel meg az is jobb ha jatszatjuk vagy padoztatjuk vakon, hosszabbitas nelkul is.
Én logikusnak látnám, ha ez lenne a zöld lámpa egy Tagliaficonak, vagy bárkinek. De csak akkor.
Szerintem nincs ilyen opcio, hogy valakinek felbontjuk a szerzodeset es akkor tehetunk a helyere valakit. Nem a fizetesi sapkaba kell befernunk (eddig sem ez volt a gond), hanem elkoltheto penzt kell generalni a koltsegvetesben. Ha ki kell fizetni, akkor az nem elkoltheto penz. Nem tudjuk az egyik felet torlesztore, a masikat meg uj jatekosra kolteni. Ahogy az ffp eloirja.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.31. 23:40:50

Andris írta:
2022.01.31. 23:37:46
Troym írta:
2022.01.31. 23:30:43
23:55kor felbontanám a szerződését. Még korrekt is lenne, mert tavasszal játszhatna valahol.
Es ez nekunk miert lenne kicsit is jo? A fizeteset igyis ugyis ki kell utalni. Nem jobb, ha akkor mar megdolgozik erte? Miert ajandekozzuk el mikozben meg mi fogjuk fizetni?
Tenyleg nem ertem, ennel meg az is jobb ha jatszatjuk vagy padoztatjuk vakon, hosszabbitas nelkul is.
Én logikusnak látnám, ha ez lenne a zöld lámpa egy Tagliaficonak, vagy bárkinek. De csak akkor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.31. 23:38:02

Troym írta:
2022.01.31. 23:30:43
23:55kor felbontanám a szerződését. Még korrekt is lenne, mert tavasszal játszhatna valahol.
Olyan mély es minőségi keretünk van, hogy valóban ez lenne a legbölcsebb lépés.
Az is hatalmas lenne, hogy egybe kéne kifizetni a féléves fizetését és akkor a perről még nem is beszéltünk amit jogosan a klub nyakába akasztana.

Azért gondolkodjunk már józan ésszel...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.31. 23:37:46

Troym írta:
2022.01.31. 23:30:43
23:55kor felbontanám a szerződését. Még korrekt is lenne, mert tavasszal játszhatna valahol.
Es ez nekunk miert lenne kicsit is jo? A fizeteset igyis ugyis ki kell utalni. Nem jobb, ha akkor mar megdolgozik erte? Miert ajandekozzuk el mikozben meg mi fogjuk fizetni?
Tenyleg nem ertem, ennel meg az is jobb ha jatszatjuk vagy padoztatjuk vakon, hosszabbitas nelkul is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.31. 23:35:49

Ez a világ most így működik, nem mi vagyunk az egyetlen klub, akik megszívták egy ilyen szappanoperával, a legjobb (értékben, tehetségben) játékosukkal.
De ettól még nem kell elvakultan utálni valakit. Elvakultság alatt értem, hogy ilyenkor sokak szemében komolyan harmadosztályú játékos szintjére kerül. A Milannál Kessié van így, a drukkerek szerint sosem volt jó, és már csak kb az 5. számú középpályás, mert nyáron megy. :D MEg persze a fél bagázs padoztatná. De ott a vezetőségnél rájöttek, hogy akár még egy BL-indulás is múlhat rajta, korrektül kezelik az egészet, és játszani fog a szerződése végéig.
Remélem, hogy a klub a maradása esetén megfontoltan dönt, és megfontoltan, nyugodtan viselkedik vele. Szerintem nemigen van más emberileg elfogadható út, ráadásul maga a klub is így jön ki a legjobban az egészből, mert nem kell büszkeségből eldobnia egy támadót fél évre, sőt, meg amúgy is, "Több mint egy klub"...

Más kérdés, ha sorakozna 1-2 játékos, akiket a béréből lehetne regisztrálni. Az esetben szerződésbontás. De maradni és padoztatni senki szempontjából nem éri meg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.31. 23:30:43

23:55kor felbontanám a szerződését. Még korrekt is lenne, mert tavasszal játszhatna valahol.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.31. 23:28:37

1994barca írta:
2022.01.31. 23:17:07
De utálom ezt a palit. Tehetsége adott, de az ég világon nem tett le semmit az asztalra! Az meg, hogy nyáron ingyen? Dehogy ingyen zsíros aláírási+ügynöki pénz… meglepődtem rajta, hogy itt azért többen is kedvelik ezt a srácot sőt erényeivel érvelnek. Amikor idejött már akkor utáltam és ez így marad örökre! Ha már itt ragadt erre a félszezonra legalább hajtsuk ki, ha már ekkora a fizetése
Szerintem egy embert se tudsz mutatni ezen a fórumon aki kedveli. Max olyanokat mint en, LG es meg paran, akik nem gyuloltuk annyira elvakultan, hogy megfeledkezzunk nehany tenyrol. Pl hogy o volt a legveszelyesebb (értsd: legtobb helyzetet kialakito, 1v1eket bevallalo) tamadonk egeszen amiota visszatert. Vagy hogy jo esellyel Dembele egy igazi egoista önző hulyegyerek, de azert Laportat se kell felteni, ha “erdekkepviseletrol” van szo… meg a sajtot se, ha kozhangulatot kell alakitani..
Ennyi az egesz. Varom a jelentkezeset annak, aki kedveli az emberünket..

Kivancsi leszek h mifele zsiros penzeket kap majd barkitol is… szerintem nem lesz itt semmi ilyesmi. Max megkapja szuken azt, amit most kap, es semmi alairasi bonusz. A srac egy elefant meretu lutri, es fenyevekre van egy profi labdarugoetol a mentalitasa. Akarmilyen jok is a kepessegei, ez a kombo senkinek nem erhet olyan nagyon sok penzt. Most se akarta megvenni senki bagoert, hogy megelozze a tobbieket. Sztem max azert allt barki szoba velunk, hogy mar most elvihessek ingyé.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.01.31. 23:17:07

De utálom ezt a palit. Tehetsége adott, de az ég világon nem tett le semmit az asztalra! Az meg, hogy nyáron ingyen? Dehogy ingyen zsíros aláírási+ügynöki pénz… meglepődtem rajta, hogy itt azért többen is kedvelik ezt a srácot sőt erényeivel érvelnek. Amikor idejött már akkor utáltam és ez így marad örökre! Ha már itt ragadt erre a félszezonra legalább hajtsuk ki, ha már ekkora a fizetése
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.31. 23:09:58

Még mindig van egy óra. De egyetértek, ha itt marad, akkor még max pár hétig csinálnám a padoztatást, néha becserélném mikor már nincs tét, stb, hátha aláírja a hosszabbítást. Aztán ha nem, akkor elkezdeném játszatni kőkeményen, persze teljesítmény alapon. Ha jobbak vagyunk vele, hajtsuk ki belőle ami csak bennevan. Ha meg nem, akkor másnak se fog kelleni nyáron, még ingyen se.

szerk: sztem kellett volna ő sokaknak, épp csak tudják, hogy nyáron ingyé van... egyébként most két napot párizsban volt, elvileg a PSGvel megvan a megállapodása nyárra. Nem lepődnék meg, a PSG sportot űz abból, hogy kisemmiz minket.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.31. 23:08:11

Áruljátok már el, hogy sikerült leszűrni hogy nyáron nem fog kelleni egy top csapatnak sem?
PSG-nel is a klubbok nem tudtak megállapodni...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.31. 23:00:08

Akkor marad a kérdés, hogy mi lesz vele. Remélem, nem lesz ingerültségből padoztatva. Játszassuk csak a teljesítményétől függően, legalább már nem kell félni a sérüléseitől sem...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2022.01.31. 22:56:49

soadroli írta:
2022.01.31. 22:47:01
Ousmane Dembélé stays at Barça - he’s never been really close to sign with any club this January.

Man Utd not even interested
Chelsea never opened talks
Tottenham never been close
No interest in Arsenal swap
No clubs agreement with PSG

Ousmane stays.
(Fabrizio Romano)
Szépen beárazták ezt az aranylabda esélyest! Én kedveltem mert tényleg nagy tehetség volt, sajnos az is maradt. Emberileg meg egy dupla 0. Ne számitson itt nyáron sem nagy fizetési meg aláirás pénzenkre, edzésen is csak óvatosan ebben a pár hónapban..
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.31. 22:54:42

Marad a Newcastle nyáron, másnak nem fog kelleni. Ha a szarkák addig ügyesek, legalább elsö osztályban játszhat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.31. 22:52:26

soadroli írta:
2022.01.31. 22:47:01
Ousmane Dembélé stays at Barça - he’s never been really close to sign with any club this January.

Man Utd not even interested
Chelsea never opened talks
Tottenham never been close
No interest in Arsenal swap
No clubs agreement with PSG

Ousmane stays.
(Fabrizio Romano)
És ugyan ez lesz a szerződés lejárta után is. Kap majd egy bagó ajánlatot a Nizzától, vagy Lyontól oszt jó napot! Egye is meg, amit főzött magának…
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.01.31. 22:47:01

Ousmane Dembélé stays at Barça - he’s never been really close to sign with any club this January.

Man Utd not even interested
Chelsea never opened talks
Tottenham never been close
No interest in Arsenal swap
No clubs agreement with PSG

Ousmane stays.
(Fabrizio Romano)
Kép
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.31. 22:26:14

bence0330 írta:
2022.01.31. 17:17:33
Semmi különbséget nem látok.
Egy összevágott videó nyilván más képet ad.De annyi közös van bennük, hogy szélsők meg gyorsak, totál más szerepkörben játszottak mindig is :D kb annyira hasonlít egymásra a játékuk mint Messié Suarezére.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.31. 17:17:33

LG írta:
2022.01.31. 16:47:49
Azért néha összejönnek neki a dolgok:
https://www.youtube.com/watch?v=8kVbvQJB_BE
Tudom, összevágott videó, de azért átjön belőle, hogy igenis jó képességei vannak. Pl. itt is egy csomó labdája azért nem lett gólpassz, mert a többiek elrontották. Ilyen volt az idei szezonban is jó néhány.

Emberhátrány? Akkor nélküle sokkal jobban kellett volna játszanunk a Bilbao és Alaves ellen. De pont az ellenkezője történt. Sajnos gyengékedve is jobban focizik, mint a keretünk nagy része, ez a szomorú igazság.

Traoréról is érdemes akár egy összevágott videót nézni. Mert mondjátok rá, hogy ő is gyors meg jól cselez. De nem kell hozzá nagy hozzáértés, hogy átjöjjön valakinek, nem egy kávéház a két játékos.
Az első két bekezdéssel egyetértek teljesen. Dembélét szerintem is csak egy gát átszakadadása, meg 1-2 jól befejező társ választja el a sokkal jobb statoktól. Nem tudhatjuk, mi történt volna, ha ittmarad másfél évig. Lehet, hogy visszajött volna a 18 őszi vadállat, meg lehet, hogy ugyanilyen nulla eredménnyel elsprintelgetett volna, meg riogatta volna a magasabb szektorok nézőit. A plafonja baromi magasan van, ez tény.

De ha már vidóval jöttél - és tudom, hogy nem fogunk egyetérteni - akkor én meglestem a vágott videót, és rögtön utána megnéztem AT-ról is egyet: https://www.youtube.com/watch?v=Fp6mFck_c3M

Semmi különbséget nem látok. Nyilván a gólok száma közti különbség megvan, tehát kicsit kevéssé reflektálja ezt jól egy vágott videó, de ha a mozgást nézzük, akkor esküszöm, Traoré javára látok különbséget. Ha nem akarod megnézni, nézd meg 2:14-nél, és a rögtön azutáni jelenetet is, tehát kettőt összesen. Ez nem csak a jó mozgása miatt poén, hanem arra ellenérve, hogy valaki (bocsi, nem tudom, Te írtad-e, vagy valaki más) szerint az ő cselei abból állnak, hogy meghúzza a szélen - hát nem. Még nem is néztem tovább a videót, szóval alighanem lesznek még vagány dolgok, de mindkét alkalommal úgy ver meg a pálya közepén 3 embert, mint Messi. Egyszerre hördülne fel a Nou Camp, ha ilyeneket látnánk a pályán, és érdekes lenne meccset nézni miatta (magam részéről tuti, 19-20-ban miatta néztem kb fél-3/4 évig WW meccseket). Dembélétől nem sűrűn látunk ilyet, bár néha ő is képes azért rá. És olyan hatalmas terület sem kellett neki, szereintem konkrétan az indulója, sebességváltása is jobb, mint Dembié, nem csak a végsebessége. Ha ezzel nem gyorsítja meg a játékot Dembélé szinten, akkor nem tudom, mivel lehet...

Mellékvágány, de sosem fogom megérteni az ilyen videókat, amit linkeltél, amikor odarakják a címbe, hogy 21/22, és kb nincs is onnan jelenet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.31. 16:47:49

Zsoma írta:
2022.01.31. 12:24:18
Andris írta:
2022.01.31. 10:57:33
Másrészt Barcaforever: Dembelé szigorúan csak a képességei alapján azért továbbra is egy csiszolatlan gyémánt. Pont olyan csapatoknak, mint a PSG, simán megéri, egy olcsó lottószelvény. Ha ingyenes lesz, akkor már bárki elhozhatja majd. Most nincs érte verseny, és ha valahol pénz nem számít...
Csiszolatlan gyémánt, aha :D Négy éve egy egyeneset nem rúgott a labdába, 10-ból 8-szor belevezeti a védőbe a labdát, egy emlékezetes megmozdulása nem volt (ja, de várj, a Pool ellen kihagyott ziccer 3-0-nál...). Nettó emberhátrány az ürge, nemtom ki hol él, aki játszatná az utolsó félévben, mikor ott fogja magát kímélni, ahol tudja, nehogy megsérüljön a zsíros szerződés nyélbe ütése előtt.
Azért néha összejönnek neki a dolgok:
https://www.youtube.com/watch?v=8kVbvQJB_BE
Tudom, összevágott videó, de azért átjön belőle, hogy igenis jó képességei vannak. Pl. itt is egy csomó labdája azért nem lett gólpassz, mert a többiek elrontották. Ilyen volt az idei szezonban is jó néhány.

Emberhátrány? Akkor nélküle sokkal jobban kellett volna játszanunk a Bilbao és Alaves ellen. De pont az ellenkezője történt. Sajnos gyengékedve is jobban focizik, mint a keretünk nagy része, ez a szomorú igazság.

Traoréról is érdemes akár egy összevágott videót nézni. Mert mondjátok rá, hogy ő is gyors meg jól cselez. De nem kell hozzá nagy hozzáértés, hogy átjöjjön valakinek, nem egy kávéház a két játékos.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.31. 16:06:22

Andris írta:
2022.01.31. 15:31:25
...
Szerintem ezen a ponton tökéletesen értjük a másikat, csak másképpen gondoljuk, másképpen látjuk, ami rendben is van.

Volt hogy védtem Dembelét, régebben, próbáltam az ő szemszögéből is vizsgálni a helyzetet, de aztán az a két tény hogy:
1. Egyetlen meccset döntött el a javunkra a kupában, ez és semmi több, idén nem volt se koncentrált se jó. Aktív volt, ezt én is előnyének látom, mások csak visszapasszolnak de ő akkor is megpróbálja.. aktív, playmaker.. de rettenetesen csinálja. Jobb mint a semmi pl Abde vagy Dest, csak nem jó, nem ennyiért.
2. Nem volt hajladnó időben dönteni hogy, 2.a vagy itt folytatja tovább egy megegyezéssel pl mint Umtiti,
vagy 2.b most rögtön távozik, hogy segítse a klubbot a felszabadult fizukeretből erősíteni.

Ez a kettő már abszolút kiábrándító volt a részéről. Nem érti mekkora a baj, és nem érzi a bajt magáénak, úgy mint a többiek. Ezért sem maradhat a klubbon belül, most nem ilyen emberekre van szükség. Teljesítménye nem volt rosszabb mint a többieké, de a többiek közül néhányan annyit keresnek mint egy szotyiárus, vb többszörös eb és bl győztes klublengendák is megfelezték a fizujukat, ami eleve nem feltétlen volt olyan magas mint az övé, egy sztárigazolásé. Bár ebben nem vagyok biztos, de mindegy is. Nem felezett, míg nála nagyobb kutyák igen.

Kívánom neki hogy máshol még magára találjon, de ez itt szerintem már lehetetlen.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.31. 15:31:25

Kalapos írta:
2022.01.31. 11:48:02
Andris írta:
2022.01.31. 11:27:19
Én minden további nélkül elhiszem. A 20 milliót várunk érte nem azt jelenti, hogy nem fogjuk eladni két zacskó szotyiért, azt se, hogy nem fogunk mi fizetni 2 milliót, hogy elvigyék végre. Csak azt, hogy erről a pontrol indul az alkudozás. És ha van érdeklődő, akkor lehet alkudozni, minden további nélkül.

Semmilyen körülmények közt nem kell beismerni egy tárgyalás során, hogy mivel lennél már elégedett.
Szóval mégis igazam volt, amikor feltételezem hogy az a célunk hogy menjen ingyen, és ne kelljen a fizuját fizetni.

Nem arról tettem állítást hogy milyen igényekkel kezdünk tárgyalni, hanem hogy milyen célból, ami nyilván az hogy a fizu kereten csökkentsünk, vagy így, vagy úgy (hosszabbítás kisebb fizu vagy eladás/kölcsön és más állja a fizut).
Andris írta:
2022.01.31. 10:57:33
Egyrészt Kalapos: nincs igazad, elvileg 20 millió körüli értéket várunk érte a hírek szerint. Arról megoszlanak a hírek, hogy elfogadunk-e játékoscserét v sem. Aztán lehet, hogy nem jön össze, de attól még így van valszeg. Hülyék lennének nem alkudozni. Pláne amilyen sajtója van Dembelének, és amilyen az elnökségnek, ha véletlen belesülnénk az egészbe, akkor se fogja senki Laportáékat hibáztatni........ pedig szerintem nagyon is durván felelősek az egész kialakult helyzetért, többszörösen is.
A másik pedig, hogy ezek szerint a médiának elhisszük hogy 20misi alatt nem akarjuk eladni és mi vagyunk a rosszak, de amikor az ő egekbe emelt igényeiről írnak vagy a késéseiről vagy egyéb nem profi hozzáállást jelentő eseményekről írnak, az mind tuti kamu, akkor az az állítás igaz, hogy ne higgyünk el semmit amit a médiában hallunk.
De ha Laporta a rossz vagy a klub, akkor minden igaz?

Szerintem se szent a klub, de tök nyilvánvaló hogy ezt a téli átigazolási szezont Dembelé és ügynöke tönkretette.
Hát szó szerint azt írtad, hogy "senkitől se kérünk pénzt érte", szóval nem, nem volt igazad. :D Nagyon is kérünk érte, aztán max nem kapunk.
De nyilvánvaló mindenkinek, hogy már a fizetése megúszása is nyereség lehet. Azt mondjuk nem hiszem, hogy ingyen odaadnánk úgy bárkinek, hogy még fizuját se vállalják egészében. Valamennyit biztos ér nekünk egy kis betartás, plusz az hogy ellenünk már nem használhatják majd. De fene tudja végülis.

Ami a médiát illeti, eléggé alaposan leírtam valamelyik topikba, hogy nem, a médiának semmit nem kell elhinni. Ez nem azt jelenti hogy sose írnak igazat, vagy hogy nincs valóságalapja bárminek, amit írnak.
Azt is leírtam, hogy forráskritikát kell gyakorolni.
Ez egyrészt áll abból, hogy az ember rendszeresen tájékozódik, és érzékeli adott esetben a különbséget cikk és cikk között. Egész más körítéssel, egész más megfogalmazásban hoznak le hasonló súlyú és jellegű dolgokat, lehet érzékelni sokszor, hogy melyiknek mennyire lehet szilárd az alapja.
Másrészt abból, hogy ha valami információhoz jutunk, akkor vizsgáljuk azt is, hogy ennek mennyi lehet konkért helyzetben a realitása, illetve mennyire tűnik logikusnak, valamint hogy kinek mennyire áll érdekében az, hogy ilyen információk keringnek a sajtóban.

Pl csont nélkül elhiszem, hogy 20 milliót kérünk érte, kvázi ez a nyitó ajánlatunk, mert én is ezt tenném a klub helyében. Teljesen logikusnak tűnik maga az állítás, és reálisnak az induló ár is.
Ugyanakkor a Mundonak nem biztos hogy elhiszem nyilatkozatok nélkül (amit a mai napig senkitől nem kaptunk), hogy csúnya Dembelé és a mégcsúnyább ügynöke 5000 millió fizetést és bónuszt kér, és hagy ne soroljam a körülményeket (sérülés, teljesítmény, gazdasági környezet, stbstb), hogy miért tűnik földtől elrugaszkodottnak. Meg hogy vajon kinek áll érdekében, hogy az ilyen info kerüljön címlapra, és vajon ezt el tudja-e érni anélkül, hogy konkrétan nyilvánosság elé állna.
Ne legyen félreértés: lehet hogy Dembelé meg az ügynöke még így is többet kért, mint kellett volna, de nyakamat rá, hogy nem 40+20 milliót. Annál meg egész biztosan többet akartak kérni és elérni, mint amennyit állítólag a klub adott volna. Ez is persze egy kérdőjeles info, de állítólag a mostani fizujának is a töredékét adták volna. Nem ennek a jogosságát vitatom, de még jó, hogy ennél többet akartak elérni. Plusz ez az info eddig sehol nem volt....... most hogy már lezárul az ügy, és az ajánlat amúgy is visszavonásra került, valami csak kiszivárgott esetleg.

De mindegy, ne higyj nekem :D nyilván én is csak tapogatózok, de egyáltalán nem inkonzisztens az ahogy a médiához állok. Ha szerencsénk van, sose derül ki, nem lesz jelentőssége. Ha valamivel nem lesz szerencsénk, akkor majd sokan felriadnak egyszer az álomvilágból, és rájönnek, hogy a egyes információforrások nem érdemelnek feltétlen hitelt, sőt. Ahogy történt ez Bartomeuval és a Mundoval, évekig meg voltunk vezetve.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.31. 13:00:38

MessiNeymarSuarez írta:
2022.01.31. 12:08:02
Ha kölcsönbe sem tudjuk elpasszolni akkor az minden bizonnyal azért lesz mert az új klub nem tudja állni az igen magas fizuját, és fizetéscsökkentésbe mint ahogy itt sem ment bele, a kölcsön által sem fog, és az FFP jelenleg a PSG-t is erősen szorítja. Feltételezhetően ezért is jött képbe Icardira elcserélés mint opció
Jönne képbe, de őt meg mi nem tudnánk fizetni/regisztrálni. Hiába menne a csere, nyilván nem a PSG-ből fogunk tudni áthozni olyan karitatív játékosokat, akik örömmel lemondanak a fizujuk 70%-ról gondolom.
A PSG meg gondolom, úgy van vele, hogy nem prioritás, oké, ha összejön, de bőven megvannak ők nélküle is.
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2022.01.31. 12:24:18

Andris írta:
2022.01.31. 10:57:33
Másrészt Barcaforever: Dembelé szigorúan csak a képességei alapján azért továbbra is egy csiszolatlan gyémánt. Pont olyan csapatoknak, mint a PSG, simán megéri, egy olcsó lottószelvény. Ha ingyenes lesz, akkor már bárki elhozhatja majd. Most nincs érte verseny, és ha valahol pénz nem számít...
Csiszolatlan gyémánt, aha :D Négy éve egy egyeneset nem rúgott a labdába, 10-ból 8-szor belevezeti a védőbe a labdát, egy emlékezetes megmozdulása nem volt (ja, de várj, a Pool ellen kihagyott ziccer 3-0-nál...). Nettó emberhátrány az ürge, nemtom ki hol él, aki játszatná az utolsó félévben, mikor ott fogja magát kímélni, ahol tudja, nehogy megsérüljön a zsíros szerződés nyélbe ütése előtt.
Válasz küldése