Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.05.11. 17:02:25

Mondjuk egy TS-Alba,Pique,Umtiti,SR/Semendo-Busquets,Rakitic/Couthino/Paulhino-Messi/Griezzman-Dembele/Couthino-Suarez/Griezzman-Messi/Dembele 4-2-1-3-ban működhetne, attól függően ki hol játszik és mennyire támadó a felállás.De 4-4-2ben több embernek nem látom a helyét.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.05.11. 16:50:43

visca el barca írta: a 4 játékos közül messze dembele a leggyengébb, így nyilvánvaló h ő fog legtöbbet padozni. ehhez nem kell túl nagy jóstehetség
Az őszi Suareznél nehéz gyengébbnek lenni, szóval ez már nem annnyira ül....illetve Griezmannt még nem láttuk egy percet sem nálunk játszani. Hacsak azért vesszük meg, mert “csak” 100 millió és valójában nem EV kérése, az ő kispadozásától sem fog álmatlanul forogni a mester.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.11. 16:27:57

dinnyesz írta:
visca el barca írta:ha jön giriezmann jövőre uis padozni fog, szóval sokat nem kell dolgozni az ügyön :D illetve :?
No offenz, de általában te elég negatívan látod a dolgokat :D
a 4 játékos közül messze dembele a leggyengébb, így nyilvánvaló h ő fog legtöbbet padozni. ehhez nem kell túl nagy jóstehetség
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.05.11. 15:48:25

visca el barca írta:ha jön giriezmann jövőre uis padozni fog, szóval sokat nem kell dolgozni az ügyön :D illetve :?
No offenz, de általában te elég negatívan látod a dolgokat :D Valaki már írta egy másik topicban, hogy amikor a Suarez nélküli meccseken mintha hatékonyabbnak tűnne a támadójáték. Mivel alig pár ilyen meccs volt ez így kijelenteni nem lehet, de azt hiszem abban egyetértünk, hogy a góljai ellenére nem volt idén olyan hasznos az uru mint az előző években. A gyilkos ösztön benne van persze és az még évekig hasznukra lehet, de nálam jövőre már nem lenne annyira beton biztos helye a kezdőben ha jön Griezmann. És ez nem Griz miatt(ki tudja , hogy tud ő beilleszkedni) hanem mert összességében szerintem hatékonyabb lehetne a támadójáték nélküle. Ha érkezik Griz én inkább Suarez kárára játszanám mint Dembeléére. Rengeteg van ebben a srácban , míg Suarezben egyre kevesebb. Nem valószínű , de jó lenne idén még 1 meccsre megnézni azt támadó 3ast mint a Villareal ellen.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.11. 14:18:45

azt írta néha, nem azt hogy mindig padozzon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.11. 13:59:35

xyzikeee írta:
visca el barca írta:ha jön giriezmann jövőre uis padozni fog, szóval sokat nem kell dolgozni az ügyön :D illetve :?
Az miért ne lenne lehetséges fogatókönyv hogy pl adott esetben Suarez kezd el padozni néha és az ő helyén játszik majd Griezmann?
azért, mert évi FIX 30 gólt nem tesznek le a padra évi LEHET 30 gólért. ennyire egyszerű ez.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
xyzikeee
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.04.06. 11:39:57

2018.05.11. 13:43:54

Cestus írta:
xyzikeee írta:Az miért ne lenne lehetséges fogatókönyv hogy pl adott esetben Suarez kezd el padozni néha és az ő helyén játszik majd Griezmann?
Vagy akár Messi pihenhet kicsit többet a kis csapatok ellen.


Összességében szerintem a Suarez, Messi, Griezmann, Dembelé négyes megfelelően rotálva, rengeteg játékperchez juthat majd.
Ez simán lehetséges forgatókönyv, de a gálakezdőnek tuti, hogy nem lesz tagja Dembélé (mondjuk egy Bayern vagy Real ellen). Szerintem itt sokan így értik, amikor erről beszélnek.
Pont akkorra lehet reálisan szerintem a "gála 11" tagja, amikorra Suarez eligazol/nem lesz stabil kezdő. (~2év). Akkor is lesz 22-23 éves Dembelé. Addig ha nem lesz mindíg kezdő de megfelelő játékperceket kap, akkor legyen úgy.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.11. 13:35:09

xyzikeee írta:Az miért ne lenne lehetséges fogatókönyv hogy pl adott esetben Suarez kezd el padozni néha és az ő helyén játszik majd Griezmann?
Vagy akár Messi pihenhet kicsit többet a kis csapatok ellen.


Összességében szerintem a Suarez, Messi, Griezmann, Dembelé négyes megfelelően rotálva, rengeteg játékperchez juthat majd.
Ez simán lehetséges forgatókönyv, de a gálakezdőnek tuti, hogy nem lesz tagja Dembélé (mondjuk egy Bayern vagy Real ellen). Szerintem itt sokan így értik, amikor erről beszélnek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
xyzikeee
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.04.06. 11:39:57

2018.05.11. 13:31:55

visca el barca írta:ha jön giriezmann jövőre uis padozni fog, szóval sokat nem kell dolgozni az ügyön :D illetve :?
Az miért ne lenne lehetséges fogatókönyv hogy pl adott esetben Suarez kezd el padozni néha és az ő helyén játszik majd Griezmann?
Vagy akár Messi pihenhet kicsit többet a kis csapatok ellen.


Összességében szerintem a Suarez, Messi, Griezmann, Dembelé négyes megfelelően rotálva, rengeteg játékperchez juthat majd.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.11. 13:21:34

ha jön giriezmann jövőre uis padozni fog, szóval sokat nem kell dolgozni az ügyön :D illetve :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.05.11. 13:14:28

Tot el Camp FB oldalán:

Az 'elpais' arról ír, hogy Messi és a csapat taktikai edzője, Aspiazu egy ideje már azon dolgozik, hogyan tudna Messi játéka alkalmazkodni Dembéléhez [!!!!! nem elírás, nem fordítva], hogy a fiatal játékosban rejlő potenciált minél hatékonyabban a csapat hasznára tudják fordítani. Az írás szerint Messi kezdeményezte az egyeztetést, a kérdései többek között ezek voltak:

Mit kellene tennem, hogy maximálisan kihasználhassam a srác sebességét?
Hova helyezkedjek, amikor Dembélé közel van hozzám?
Amikor látom, hogy figyel, melyik a jobb: ha minél hamarabb indítom, vagy ha várok, hogy az ellenfél tizenhatosához minél közelebbről ugrathassam ki?

Messi és Aspiazu folyamatosan elemzi és javítja Dembélé labda nélküli mozgását, hogy minél inkább növelje a két támadó közötti hatékonyságot.



Nah igen, ki lehetne jobb mentor számára, mint minden idők legjobbja? :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.05.10. 07:40:59

Na pont a tegnapi meccs mutatja, hogy orba szájba játszatni kéne.Egy igazi támadó felállásban az ő kvalitásaival ez a srác gyilkos lenne.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.10. 05:13:26

Csak a jegyuőkönyv kedvéért: két gólján kívül egy nagy egyéni akciót követő gólpassza is volt.
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.05.10. 00:58:58

westerngom írta:http://www.eurobarca.hu/rovidhir/az-els ... henry-ota/

nem kérdés a tehetsége és minden adottsága adott hozzá, hogy korszakos támadója legyen a csapatnak.... a kérdés inkább csak az, hogy ezt kihasználjuk és felépítjük a srácot, időt biztosítunk neki a keretben tét meccseken is és taktikai elemként EV számít rá, vagy hagyjuk megrohadni a padon, mert ugyebár Gomesekkel és bunker focival (ha) szerencsénk van címeket is lehet nyerni.(Roma)
Nekem egész szezonban pont ez a feltartóztathatatlan kapura törés hiányzott sokszor, amit a srác lehozott többször is brutál kezdősebességgel, de valahogy mégis olyan légies könnyedséggel, mint egy gazella. Várhidi mondta talán, hogy ez már-már a fiatal Messit idézte.
Remélem, hogy ez a dupla kicsit meglöki az önbizalmát és nyugalmat ad neki a pályán, mert az nem kérdés számomra, hogy főként ezért vannak esetenként labdakezelési problémái.
Az a kemény, hogy még csak most lesz 21. Ennyi idősen Messi és Cr tolták így.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.09. 23:29:37

http://www.eurobarca.hu/rovidhir/az-els ... henry-ota/" target="_blank

nem kérdés a tehetsége és minden adottsága adott hozzá, hogy korszakos támadója legyen a csapatnak.... a kérdés inkább csak az, hogy ezt kihasználjuk és felépítjük a srácot, időt biztosítunk neki a keretben tét meccseken is és taktikai elemként EV számít rá, vagy hagyjuk megrohadni a padon, mert ugyebár Gomesekkel és bunker focival (ha) szerencsénk van címeket is lehet nyerni.(Roma)
Nekem egész szezonban pont ez a feltartóztathatatlan kapura törés hiányzott sokszor, amit a srác lehozott többször is brutál kezdősebességgel, de valahogy mégis olyan légies könnyedséggel, mint egy gazella. Várhidi mondta talán, hogy ez már-már a fiatal Messit idézte.
Remélem, hogy ez a dupla kicsit meglöki az önbizalmát és nyugalmat ad neki a pályán, mert az nem kérdés számomra, hogy főként ezért vannak esetenként labdakezelési problémái.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.04.18. 12:37:28

Fecooo írta:
Chino írta:
Ezeket amúgy rohadtul nem értem. Farkas Norbit kifejezetten kedveltem, mert benne van a spanyol foci körforgásában, de mostanában tud olyan dolgokat mondani...
Dembélét nem kedvelik az öltözőben, abszolút kirekesztik. Hol hallani ilyet vagy hol látszik ilyen? Egy noname twitter bejegyzésen max. Pont az ellenkezője. A góljainál, gólpasszainál úgy ünneplik a srácok, mint talán senkit. És rengeteg apróság van. Ahogy pl. Suarez a Chelsae meccs előtt a játékoskijáróban dobolt a hátán, meg buzdította vagy ahogy Messi segített neki a pályán. Nagyon sok ilyen apró dolog van.
Meg nem illik a csapatba, mert szélen játszik és terület kell. Neymarnál kb. ugyanez volt. Megverte az embereket és lendületből vezette, osztotta a gólpasszokat. Ráadásul a hatékonyságára sem lehet igazán panasz. A bajnokságban játszott alig több mint 600 percet, egy meccs kivételével mindig csereként, mégis 1/5 az eredményessége. De összességében is 900-950 perc alatt 2 gól, 7assist, ami közel se rossz mutató, főleg, hogy most érkezett 20 évesen és a szezon több, mint felét sérülten töltötte.

Mondjuk tegnap érdekes volt, hogy sokszor átvette Messi szerepkörét. Jól ki tudta használni, hogy teljesen kétlábas. A bajnokságban most már folyamatosan nyomatni kell. Tétje szinte semmi, az pedig baromi fontos lenne, hogy kapja a játékperceket és minél gyorsabban vegye fel a játék ritmusát és illeszkedjen be.
Ez a gyerek megérdemli a bizalmat, mert őrületesen nagy potenciál van benne, csak nyomatni kell folyamatosan! Tegnap amúgy féltem, hogy semmit se fog tudni kezdeni a pályán, mert játszótársa az nem igazán volt, max Semedo és Coutinho (megj: utóbbi szintén eszméletlen jó vétel volt!), mégis összehozta a gólját (funfact: 2 gól, 1 jobbal, 1 ballal :D ), a társak meg, ahogy te is írtad, úgy ünnepelték, mintha a BL-címet döntötte volna el... kedvelik a srácot, biztatják, és pontosan ilyen légkörre van szüksége ahhoz, hogy kihozza magából a maximumot! :)

Én személy szerint nagyon sokat várok tőle, még ha túlzásnak is tűnik most sokaknak, de aranylabdát remélek neki 5-6 éven belül... piszok nagy tehetség és tegnap is 3-4 embert meg tudott verni egyedül, és ez azért nem mindennapos dolog, egy bizonyos pattanásos, huligán frizurás argentintól láttunk hasonlót ilyen idősen...
Nekem nagy kedvencem, viszont sajna nincs meg az a kimondott csapatszintű támadójáték, amire szükség lenne, egy ekkora csapatnak. Magyarán a szélek nincsenek kihasználva, különösen a jobb oldal. Ezért is nem tud úgy érvényesülni, ahogy kell.

Van még mit alakítani a csapaton és nagyon kell egy ilyen játékos ide, mint Dembele.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.04.18. 09:46:04

Chino írta:
Ezeket amúgy rohadtul nem értem. Farkas Norbit kifejezetten kedveltem, mert benne van a spanyol foci körforgásában, de mostanában tud olyan dolgokat mondani...
Dembélét nem kedvelik az öltözőben, abszolút kirekesztik. Hol hallani ilyet vagy hol látszik ilyen? Egy noname twitter bejegyzésen max. Pont az ellenkezője. A góljainál, gólpasszainál úgy ünneplik a srácok, mint talán senkit. És rengeteg apróság van. Ahogy pl. Suarez a Chelsae meccs előtt a játékoskijáróban dobolt a hátán, meg buzdította vagy ahogy Messi segített neki a pályán. Nagyon sok ilyen apró dolog van.
Meg nem illik a csapatba, mert szélen játszik és terület kell. Neymarnál kb. ugyanez volt. Megverte az embereket és lendületből vezette, osztotta a gólpasszokat. Ráadásul a hatékonyságára sem lehet igazán panasz. A bajnokságban játszott alig több mint 600 percet, egy meccs kivételével mindig csereként, mégis 1/5 az eredményessége. De összességében is 900-950 perc alatt 2 gól, 7assist, ami közel se rossz mutató, főleg, hogy most érkezett 20 évesen és a szezon több, mint felét sérülten töltötte.

Mondjuk tegnap érdekes volt, hogy sokszor átvette Messi szerepkörét. Jól ki tudta használni, hogy teljesen kétlábas. A bajnokságban most már folyamatosan nyomatni kell. Tétje szinte semmi, az pedig baromi fontos lenne, hogy kapja a játékperceket és minél gyorsabban vegye fel a játék ritmusát és illeszkedjen be.
Ez a gyerek megérdemli a bizalmat, mert őrületesen nagy potenciál van benne, csak nyomatni kell folyamatosan! Tegnap amúgy féltem, hogy semmit se fog tudni kezdeni a pályán, mert játszótársa az nem igazán volt, max Semedo és Coutinho (megj: utóbbi szintén eszméletlen jó vétel volt!), mégis összehozta a gólját (funfact: 2 gól, 1 jobbal, 1 ballal :D ), a társak meg, ahogy te is írtad, úgy ünnepelték, mintha a BL-címet döntötte volna el... kedvelik a srácot, biztatják, és pontosan ilyen légkörre van szüksége ahhoz, hogy kihozza magából a maximumot! :)

Én személy szerint nagyon sokat várok tőle, még ha túlzásnak is tűnik most sokaknak, de aranylabdát remélek neki 5-6 éven belül... piszok nagy tehetség és tegnap is 3-4 embert meg tudott verni egyedül, és ez azért nem mindennapos dolog, egy bizonyos pattanásos, huligán frizurás argentintól láttunk hasonlót ilyen idősen...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.04.18. 09:35:33

Fecooo írta:Ahogyan ünnepelték a gólját, mostmár egyértelmű, hogy igaz volt a hír... Gyűlölik a csapattársai...
Attól még utálják, de a gól szépsége miatt most az egyszer félre tudták tenni az ellentéteket. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.04.18. 09:29:56

Fecooo írta:Ahogyan ünnepelték a gólját, mostmár egyértelmű, hogy igaz volt a hír... Gyűlölik a csapattársai...
Ezeket amúgy rohadtul nem értem. Farkas Norbit kifejezetten kedveltem, mert benne van a spanyol foci körforgásában, de mostanában tud olyan dolgokat mondani...
Dembélét nem kedvelik az öltözőben, abszolút kirekesztik. Hol hallani ilyet vagy hol látszik ilyen? Egy noname twitter bejegyzésen max. Pont az ellenkezője. A góljainál, gólpasszainál úgy ünneplik a srácok, mint talán senkit. És rengeteg apróság van. Ahogy pl. Suarez a Chelsae meccs előtt a játékoskijáróban dobolt a hátán, meg buzdította vagy ahogy Messi segített neki a pályán. Nagyon sok ilyen apró dolog van.
Meg nem illik a csapatba, mert szélen játszik és terület kell. Neymarnál kb. ugyanez volt. Megverte az embereket és lendületből vezette, osztotta a gólpasszokat. Ráadásul a hatékonyságára sem lehet igazán panasz. A bajnokságban játszott alig több mint 600 percet, egy meccs kivételével mindig csereként, mégis 1/5 az eredményessége. De összességében is 900-950 perc alatt 2 gól, 7assist, ami közel se rossz mutató, főleg, hogy most érkezett 20 évesen és a szezon több, mint felét sérülten töltötte.

Mondjuk tegnap érdekes volt, hogy sokszor átvette Messi szerepkörét. Jól ki tudta használni, hogy teljesen kétlábas. A bajnokságban most már folyamatosan nyomatni kell. Tétje szinte semmi, az pedig baromi fontos lenne, hogy kapja a játékperceket és minél gyorsabban vegye fel a játék ritmusát és illeszkedjen be.
Forca Barca!!!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.04.17. 21:52:20

Ahogyan ünnepelték a gólját, mostmár egyértelmű, hogy igaz volt a hír... Gyűlölik a csapattársai...
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2018.04.17. 14:30:57

visca el barca írta:
kas7as írta:Ez most igaz vajon?
http://www.fociclub.hu/2018/04/17/botra ... -jatekost/" target="_blank


alattad 10 centivel már kitárgyalták. vagy csak write only üzemmódban tolod?
Bocsi nem láttam, pedig rendszeresen olvasom a fórumot. Valahogy kimaradt :s
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.04.17. 14:17:38

kas7as írta:Ez most igaz vajon?
http://www.fociclub.hu/2018/04/17/botra ... -jatekost/" target="_blank
alattad 10 centivel már kitárgyalták. vagy csak write only üzemmódban tolod?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kas7as
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.30. 12:14:28
Tartózkodási hely: Csíkszereda

2018.04.17. 14:13:07

Ez most igaz vajon?
http://www.fociclub.hu/2018/04/17/botra ... -jatekost/" target="_blank

Ha ez így van Valverde mehetne, vajon ezért nem játszik a csoki fiú?
Valverde pedig év végén mehetne rekord ide vagy oda ez a játék nem az én szájízzem amit játszat a fiúkkal!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kas7as 2018.04.17. 14:19:53-kor.
"Szabadidejében gombát szed - és aki gombát szed, rossz ember nem lehet."
Guardiola állítása Xaviról.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.04.17. 10:30:04

Griezmann tudna 3 poszton is játszani ,szépen tudná ott forgatni Suarez,Cou,Dembele triót ,úgy hogy mindenkinek jusson hely és idő.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.17. 10:18:54

brazilfan írta:Remélem, nem igaz. Valahogy nem érzek annyi bátorságot benne, hogy akármennyire mellőzöttnek érzi is magát, számon kérje az edzőtől, hogy miért nem kezdő. Pláne annyira elfajulva, hogy Suáreznek kelljen közbelépnie.
Azt persze nagyon is el tudom képzelni, hogy a haverok, ügynökök és mindenféle jóakarók folyamatosan duruzsolnak a fülébe.
Nem igaz, egy sima twitter profil írta ki, csak utána írta hogy [sport], aztán sokan el is hitték. Semmi alapja, a hír szerint Valverde rasszista megjegyzéssel oltotta le, és azért dühödött be, és Suárez lépett közbe - pont ő, akit rasszista megjegyzés miatt tiltottak el, ez az ironikus a kamuhírben.
Válasz küldése