Nélson Semedo

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.01.29. 09:16:22

randomguy írta:...
Valahogy az az érzésem, hogy nem merik elhagyni a helyüket Dignevel együtt, emiatt is vannak kevesebbet a támadások közelében és talán a társak sem játsszák meg őket annyit mint Albat például. Ez a fegyelmezettség pedig szükséges, főleg hogy 2-3 ritkábban szokott védekezni. Jó képességő, technikás, nagyon gyors játékos, szinte tökéletes, SR helyett azért nem szívesen látnám a kezdőben.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.29. 09:14:30

randomguy írta:Az tökéletes szezonkezdet óta elég nagy csend van a gyerek körül. Persze voltak azóta is jobb meccsei, nagy hibájára ma sem emlékszem, sőt szerintem jól játszott, én őt nem hoztam volna le. Védőmunkája stabil, viszont támadásban többet tudna, ez lesül róla, csak valahogy nem sikerült eddig kihozni belőle. Nincs annyit játékban, mint SR pl, pedig egy-egy megmozdulásán látszik, hogy képes lenne ő erre. Mit gondoltok, lesz ő még alapkezdő nálunk?
Én sem értem, hogy miért lett ennyire lehúzva tegnap, tény, hogy nem volt egy hatalmas meccse, de nem éreztem, hogy kilógna a többiek közül, ráadásul védekezésben is rendre két embere volt. Az látszik, hogy Messivel még nem értik meg igazán egymást, ami fontos lenne, de vannak nagyon jó elfutásai és iszonyat technikás. Nekem az tűnt fel, mintha néha meg lenne szeppenve, de ez folyamatos játéklehetőséggel orvosolható. Meg lehet nézni, milyen az amikor egy szélső védő rosszul játszik. Ami a másik oldalon történt, az katasztrófa volt. Digne-t már a félidőben le kellett volna kapni, de Valverde legalább tökös volt ebből a szempontból, hogy nem várt a 70. percig.
Forca Barca!!!!
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.01.29. 00:50:30

Az tökéletes szezonkezdet óta elég nagy csend van a gyerek körül. Persze voltak azóta is jobb meccsei, nagy hibájára ma sem emlékszem, sőt szerintem jól játszott, én őt nem hoztam volna le. Védőmunkája stabil, viszont támadásban többet tudna, ez lesül róla, csak valahogy nem sikerült eddig kihozni belőle. Nincs annyit játékban, mint SR pl, pedig egy-egy megmozdulásán látszik, hogy képes lenne ő erre. Mit gondoltok, lesz ő még alapkezdő nálunk?
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.23. 11:00:47

mess2009 írta:az én első és alap hozzáállásom az volt , hogy végre egy alkatilag tökéletes fiatal ambiciózus srác remek igazolás. aztán jött ez az érthetetlen mellőzés, ahelyett hogy bejátszatná szinte kitolta a csapatból, aztán jött a Valencia elleni meccs, na akkor meg inogtam..ott az jött le, hogy komoly ellenfelekkel képtelen helytállni.
szóval nem tudom mi lehet emögött de nagyon remélem nem egy újabb melléfogás!
A Juventus ellen jól játszott, nem biztos, hogy erről van szó. Szerintem nem kell túlgondolni a dolgot, idő kell neki és kész. Umtitinek is volt fél év, mire egyértelműen kezdővé vált. Semedo meg valószínűleg nem Umtiti-kaliberű tehetség, így lehet, hogy neki egy év is kelleni fog.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Alves27
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.08.24. 21:05:57

2017.12.23. 10:57:37

Cestus írta:
Alves27 írta:...
Ennek a széleskörűen elterjedt, és a fórumon is több ízben kivesézett konteónak abszolút ellentmond az, hogy a kupában a harmadosztály ellen játszatták a srácot, valamint a tétnélküli BL-meccsen is ott volt.

Mindenesetre én ezt a Semedo-Roberto jobboldalt még megnézném, hátha Roberto jobb középpályás labdabiztossága és a híres labdás megindulásai Semedo jobb védekezésével kombinálva sikerre vezetne. Mondjuk nem látok sok esélyt rá, hogy Valverde meglépi ezt, Robertora látványosan csak jobbszélső hátvédként gondol.
Nos, a harmadosztály ellenit simán lehet meg sem említik egy szerződésben. Inkább úgy lehet ezt elképzelni, hogy ha a bajnokik 60%-án játszik plusz pénz ha Bl-ben x%-on játszik akkor megint plusz pénz. Nem tudhatjuk, végtelen a variációs lehetőség. Tavasszal meglátjuk, mert szerintem kb. maximálisan hozta eddig amit a poszton lehet. Nyilván nem lesz a nevem :) támadásban, de az kb. 50 évig még senki védő létére. BL-ben hány meccsen játszott egyébként?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.12.23. 10:57:10

az én első és alap hozzáállásom az volt , hogy végre egy alkatilag tökéletes fiatal ambiciózus srác remek igazolás. aztán jött ez az érthetetlen mellőzés, ahelyett hogy bejátszatná szinte kitolta a csapatból, aztán jött a Valencia elleni meccs, na akkor meg inogtam..ott az jött le, hogy komoly ellenfelekkel képtelen helytállni.
szóval nem tudom mi lehet emögött de nagyon remélem nem egy újabb melléfogás!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.23. 10:31:33

Alves27 írta:...
Ennek a széleskörűen elterjedt, és a fórumon is több ízben kivesézett konteónak abszolút ellentmond az, hogy a kupában a harmadosztály ellen játszatták a srácot, valamint a tétnélküli BL-meccsen is ott volt.

Mindenesetre én ezt a Semedo-Roberto jobboldalt még megnézném, hátha Roberto jobb középpályás labdabiztossága és a híres labdás megindulásai Semedo jobb védekezésével kombinálva sikerre vezetne. Mondjuk nem látok sok esélyt rá, hogy Valverde meglépi ezt, Robertora látványosan csak jobbszélső hátvédként gondol.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Alves27
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.08.24. 21:05:57

2017.12.23. 10:07:23

Sziasztok!

Talán első hszem következik, mert nem akarom elhinni, hogy nem látjátok ami itt megy. Vicces ami megy ezen a fórumon, de komolyan. Semedo az egyik legjobb igazolásunk az utóbbi években a vak is láthatja, hogy űberkirály a srác ahhoz képest amit eddig játszhatott. Nem játszik és akkor már nem vált be? Nem! Meggyőződésem, hogy ennek egyetlen oka van és az valahol egy szerződés. Anyagilag nagyon nem érdeke játszatni a klubnak a csávót, mert akkor valószínűleg tejelni kellene, inkább játszatják majd tavasszal. Szerintem alap kezdő lenne amúgy, mint ahogy fontos meccseken ha jól tudom eddig az is volt. Talán ma is az lesz! De az biztos, hogy nagyon kilóg a lóláb, hogy ilyen focival milyen keveset játszik, szerintem tök átlátszó, ilyen nincs. Ez csak szerődések miatt lehet így.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2017.12.23. 09:25:45

Samper írta:Minthogy Valverdenek nincs szabad keze a keret összeállításánál, nem árulja el, hogy mit gondol az egyes játékosairól. Ezt elégelte meg Masche azzal, hogy neki itt elég volt. Fogalmunk sincs, hogy Semedoról mit gondol, milyen tervei vannak vele.
Azt honnan tudnánk hogy mit gondol Semedorol? valami Jedi elmetrükkre gondolsz? :D igen nincs szabad keze a keret összeállitásban, sőt a felállást sem ö dönti el ahogy az igazolásokat sem, mindenért Messi a felelős ő dönt mindenről..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.23. 09:17:33

Samper írta:Minthogy Valverdenek nincs szabad keze a keret összeállításánál, nem árulja el, hogy mit gondol az egyes játékosairól. Ezt elégelte meg Masche azzal, hogy neki itt elég volt. Fogalmunk sincs, hogy Semedoról mit gondol, milyen tervei vannak vele.
Szerinted Maschenak nem árulta el? :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.23. 09:14:27

Minthogy Valverdenek nincs szabad keze a keret összeállításánál, nem árulja el, hogy mit gondol az egyes játékosairól. Ezt elégelte meg Masche azzal, hogy neki itt elég volt. Fogalmunk sincs, hogy Semedoról mit gondol, milyen tervei vannak vele.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.23. 07:24:40

Mondjuk amikor támadásban gyenge volt,akkor pont valami 4-3-1-2-t játszottunk,és az ég világon senki nem segített neki a jobb oldalon,Rakitic,Messi,Paco mind középen voltak. Vidallal pl tök jól összejátszottak. Védekezésben is nagyon jól tolta ősszel,kezdésnek otthon a Juve ellen ő mentett sok esetben. A Valencia ellen voltak rossz döntései,rosszul váltott embert,vagy teljesen behúzódott Piqué nyakára. Azért fél év alatt soha rosszabb teljesítményt senkitől. Biztos vagyok benne,hogy sokat fog fejlődni,és hogy megkapja az esélyt,és meg is érdemli. EV meg nyilván látja ki hogy mozog edzéseken,Robertonak nagyobb a rutinja is,meg jobban érzi a társakat.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2017.12.23. 03:53:46

Nekem nagyon kellemes meglepetés volt. Ha SR-nak lenn helye a középpályán akkor biztosan többet játszana és gyorsabban fejlődne. Nem várhatjuk tőle hogy egy jobbos Jordi Alba legyen, de eddig nagyon ígéretesen megoldotta a feladatait. SR-val szemben a játékszervezés miatt van hátrányban, de a labdával jó barátságban van, védekező feladatokban jobb is mint SR. Egy csiszolatlan gyémánt, nagyon jó helyen van hogy fejlődjön és jobban átlássa a filozófiát.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.23. 00:56:03

Mar pedig egyelore nem valt be es mar fel ev eltelt.
Mondjuk ez túlzás, csak nem meri betenni nagyobb meccseken, de a szezon elején megmutatta, mit tud. Rossz meccse még nem is igazán volt.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.22. 17:22:49

Enrique írta:Nem a kettejük sebességbeli különbsége a válasz (amit én egyből challengelnék is, lásd pl.
RM tavasz), hanem mert Robertón látszik, hogy sokkal jobban érti, mit követel meg tőle ez a poszt, és alapvetően a Barca játéka. Összjátékban egyelőre sokkal jobb szerintem.
Egyetertek, egyelore meg nem nagyon mertem leirni de lehet hogy tovabbra is nezelodnunk kell a jobbhatved piacon, ha Semedo nem valik be. Mar pedig egyelore nem valt be es mar fel ev eltelt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2017.12.22. 17:21:28

Nem a kettejük sebességbeli különbsége a válasz (amit én egyből challengelnék is, lásd pl.
RM tavasz), hanem mert Robertón látszik, hogy sokkal jobban érti, mit követel meg tőle ez a poszt, és alapvetően a Barca játéka. Összjátékban egyelőre sokkal jobb szerintem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.22. 17:16:05

Yokozuna írta:Ő úgy maradt ki egycsapásra a csapatból, hogy még itt a fórumon se nagyon szidta senki. Nem úgy mint például Deulofeu, akit igen sokan gyaláztak. Nyilván nincs összefüggés, de mindkettő furcsa és vitatható edzői döntés.
szidni nem szidtuk, de én pl leírtam, hogy egyelőre semmi extra a gyerek. a védekezés részét nagyjából megoldja, de a támadásokhoz semmit nem tesz hozzá. jól írta lentebb vki, SR-nak vhogy a jobb a kémiája a többiekkel
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2017.12.22. 16:51:23

Ő úgy maradt ki egycsapásra a csapatból, hogy még itt a fórumon se nagyon szidta senki. Nem úgy mint például Deulofeu, akit igen sokan gyaláztak. Nyilván nincs összefüggés, de mindkettő furcsa és vitatható edzői döntés.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.22. 15:59:44

sasi1 írta:Talán lemaradtam valamiről, de miért is szorult ő ki a kezdőből, és miért fog nagy valószínűség szerint S. Roberto kezdeni a helyén?
Ez egy kiváló kérdés. Volt 1-2 gyengébb meccse, de ennél többször rakott le jó teljesítményt. Juventus elleni odavágón tanárian játszott, Douglas Costára kellett figyelnie pedig eléggé nagy dribli mester.

Én szerintem az állhat a dolgok mögött, hogy Valverdének jobban tetszik Robi lassabb mozgása, de a csapattal jobb kémiája.
Ami azért megjegyzem egy kontrázó csapatnál veszélyes, mert egy Semedo sokkal gyorsabb.
Avatar
sasi1
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1291
Csatlakozott: 2005.07.09. 23:01:04

2017.12.22. 11:42:55

Talán lemaradtam valamiről, de miért is szorult ő ki a kezdőből, és miért fog nagy valószínűség szerint S. Roberto kezdeni a helyén?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.27. 13:34:53

visca el barca írta:ennyi? :D ne haragudj de egy meccsen ezt egy palencia vagy egy oleguer is megtudja csinálni.
Amikor egyedül kéne bejátszani egy oldalt, akkor igen, ez is jó. Kombinálni szó szerint nem tud kivel a támadó harmadban a meccs javában, egy jobbhátvédtől meg aki még tanulja a játékunkat azt elvárni, hogy egyedül bejátssza az oldalt, szerintem enyhén túlzó elvárás.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.27. 13:30:56

Egyről beszélünk Chino :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.11.27. 13:22:17

recrea írta:
visca el barca írta:nem értem ezt a nagy ajnározást, kb vidal szint a gyerek. védekezni nem tud, támadásban meg kb még annyi sincs benne. visszapassz, oldalpassz, ez a repertoár, 1vs1-ben senkit nem tud megverni elől, nincs egy jó beadása, vagy befele húzása, semmi. nem véletlen h robi játszott helyette, és ha egészséges lesz kb megy is vissza a padra.
Mondjuk még véletlen sincs 20 méteren belül senki a közelében, hátha tudna vele játszani. Nem a gyerekkel van a nagy gond, hanem azzal, h kinyírta EV a széleket.
Én ezt féligazságnak tartom. Igazán nincs választása Valverdenek. Elment az igazi szélsőnk és akivel pótolni akarjuk egyből lesérült. Suarez láttuk, hogy mekkora katasztrófa kihúzni, az egyetlen igazi alternatíva pedig Deulofeu, ő pedig valamiért visszafejlődött a 20 éves énjéhez képest is és képtelen bármit is csinálni. Vagy jöhetnek a félmegoldások, mint Denis, Vidal stb. Emiatt állt inkább át egy két/egycsatáros játékra csak ez rohadt nehéz így Semedonak, megkockáztatom még egy csúcs Alves se tudna sok mindent hozzátenni. Ő is akkor volt az igazi, amikor Messi volt előtte, de még egy Pedro/Alexissel is könnyebb. Főleg, ha középpályáról sem segítenek be, ami Rakiticnek lenne a feladata. Tegnap is többször olyan, hogy felsprintelt labdával 2 embert szépen ott is hagyott, aztán egyszerűen nem volt kinek passzolnia. Így muszáj volt hátratenni Rakiticnak, megpróbálni megjátszani Messit vagy beadni, de alig volt érkező és léphetett is vissza.
Bízom benne, hogy, ha Dembelé visszatér és lesz játszótársa veszélyes lesz a jobb szélünk.
Technikás, van esze a játékhoz és érzi a rövid passzos játékot, sebessége pedig nagyon durva. Komoly potenciál van benne, minden lehetőség adott vele kapcsolatban, hogy sokáig ne legyen gond a jh kérdéssel.
Tegnap voltak megingásai, de eddig nem ez volt rá a jellemző, sőt a védekezésben is erősebb volt SR-nél. Tegnap valamiért többször is rosszul helyezkedett, ez kissé érthetetlen volt számomra, de emiatt leírni hülyeség.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.27. 13:15:12

palesz77 írta:volt egy jó mélységi lasztija, meg egy baromi szép elfutása
ennyi? :D ne haragudj de egy meccsen ezt egy palencia vagy egy oleguer is megtudja csinálni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.27. 13:14:27

Azért azt jegyezzük meg Alba esetében, h mellette játszik Iniesta, de ez a kisebbik előny, a nagyobbik, h Messi kizárólag azt az oldalt látja, főleg, mert kicsit jobbról indul, szinte soha nem lövi át keresztbe a jobbosra, a baloldalt meg tömi labdával.

Emiatt tűnik úgy, h nincs jobb oldalunk. Eltoljuk jobbra az egészet, kiürítjük a balost, Ini vagy Busi elviszi onnan az embereket, megkapja Messi, tol egy testcselt és/vagy forog egyet, és dobja üresbe a balosra, Neymar ebből élt 4 évig.
Válasz küldése