Nélson Semedo

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.27. 13:06:52

Varatrix írta:De lényeg ami lényeg hogy a bal oldal teljesen működőképes.
Viccen kívül mondom, hogy ebben Alba mellett Ininek is baromi nagy szerepe van.

Semedo kritikát meg én se értem most VEB, első meccse ahol több védelmi bakit elkövetett, eddig pont hogy védekezni tudott jobban. Nyomás alól jól szabadul, tegnap már villantott valamit a előre játékából is, volt egy jó mélységi lasztija, meg egy baromi szép elfutása, kicsit túlzó amit írsz szerintem. Ezeknél a szituknál mondjuk fejlődnie kell majd a jövőben, mert láthatóan nem érzi a dolgot, de ez meg Valverde felelőssége is innentől.
hajnesz írta:Nincs barátságban a labdával...
Én pont nem ezt látom, nyomás alatt jobb mint Rakitic konkrétan szerintem. :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.11.27. 13:03:38

Néha azt érzem, hogy neki problémás lekezelni is a labdát, és mikor ezt megtette akkor néz fel, addig semmi...Nincs barátságban a labdával...
Védekezésnél szerintem az esetek többségében jól zár, nem hagyhatja Umtitit magára, hogy a támadó 1v1re vezesse rá a labdát, ilyenkor fel kell adni a szélet, és összezárni,mert ott a veszélyesebb.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.11.27. 12:51:13

recrea írta:
visca el barca írta:nem értem ezt a nagy ajnározást, kb vidal szint a gyerek. védekezni nem tud, támadásban meg kb még annyi sincs benne. visszapassz, oldalpassz, ez a repertoár, 1vs1-ben senkit nem tud megverni elől, nincs egy jó beadása, vagy befele húzása, semmi. nem véletlen h robi játszott helyette, és ha egészséges lesz kb megy is vissza a padra.
hanem azzal, h kinyírta EV a széleket.
Azért annyiban nem igaz hogy Alba sokkal többet vállal magára, és jobb játékot hoz mint tavaly. Én esküszöm kipróbálnék úgy egy kezdőt hogy Jordi elöl Digne hátul. Nézzük meg Suárezt középen. Messi meg zsugázhat Albának. Jobban érzi a kiugrásokat mint Dulifuli, Denis, Lajos együttvéve.

De lényeg ami lényeg hogy a bal oldal teljesen működőképes.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2017.11.27. 12:49:04

visca el barca írta:én nem várok semmit, csak nem értem ezt a nagy ajnározást. riporter is állandóan így alves utódja úgy alves utódja és se védekezni se támadni nem tud.
Nem érted az ajnározást? :lol: Idéznék tőled egy hozzászólást 2 hónappal ezelőttről:

"Szerző: visca el barca » 2017.09.10. 09:35:39

öröm nézni a gyereket, igazi csupaszív játékos. van vagy 6 tüdeje, egyszer mutatta a 90. perc környékén a kamera még csak nem is szuszogott, pedig biztos letekert vagy 10-12 km-t a pályán. amellett h nem sír nála a labda, jól felér a támadásokhoz (bár ott még egy kicsit bátortalan), de ami külön öröm, hogy nagyjából a védekezése is rendben van, marha sok labdát szerzett vissza. ha tudja hozni ezt a szintet 10 évre megoldja a posztot :mrgreen: "


Én egyébként rólad se, de még pár fórumozóról se tudom eldönteni, hogy csak hirtelen felindulásból írkáltok negatívat, egy jobb meccs után meg megy ugyanúgy tőletek is az ajnározás. Most is ami a másik topicba bekerült tőled, negatív lehúzás, szinte biztos, hogy lehetne a most írt hszednél egy teljesen ellenkező, hurráoptimizmusra utaló hsz-t olvasni 1 hónapról ezelőttről. Most vagy emlékezet kiesésetek van amikor ennyire egymást ütő kommenteket írtok le 2 hónapon belül, vagy szimplán hisztiroham ami ilyenkor rátok tör, de egyébként ez az egyik legidegesítőbb dolog itt a fórumon. Most vagy döntsétek el tavaszig legalább, hogy sz*r a csapat, vagy sem, meg az egyes játékosok is.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.27. 12:38:39

én nem várok semmit, csak nem értem ezt a nagy ajnározást. riporter is állandóan így alves utódja úgy alves utódja és se védekezni se támadni nem tud.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.27. 12:27:34

visca el barca írta:
recrea írta:Mondjuk még véletlen sincs 20 méteren belül senki a közelében, hátha tudna vele játszani. Nem a gyerekkel van a nagy gond, hanem azzal, h kinyírta EV a széleket.
akkor verje meg a védőt és csinálja meg 1vs1-ben. vagy ívelje be, vagy bármit. de ez nulla amit ő csinál.
Aztan verje be a hosszú vinklibe...nem tudom mit vársz Veb, nálad is Alves a szint, ami szuper, h itt volt, de kb. történelem legjobb jhv-ja a srác.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.27. 11:24:47

recrea írta:Mondjuk még véletlen sincs 20 méteren belül senki a közelében, hátha tudna vele játszani. Nem a gyerekkel van a nagy gond, hanem azzal, h kinyírta EV a széleket.
akkor verje meg a védőt és csinálja meg 1vs1-ben. vagy ívelje be, vagy bármit. de ez nulla amit ő csinál.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.27. 11:15:15

visca el barca írta:nem értem ezt a nagy ajnározást, kb vidal szint a gyerek. védekezni nem tud, támadásban meg kb még annyi sincs benne. visszapassz, oldalpassz, ez a repertoár, 1vs1-ben senkit nem tud megverni elől, nincs egy jó beadása, vagy befele húzása, semmi. nem véletlen h robi játszott helyette, és ha egészséges lesz kb megy is vissza a padra.
Mondjuk még véletlen sincs 20 méteren belül senki a közelében, hátha tudna vele játszani. Nem a gyerekkel van a nagy gond, hanem azzal, h kinyírta EV a széleket.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.27. 10:04:18

nem értem ezt a nagy ajnározást, kb vidal szint a gyerek. védekezni nem tud, támadásban meg kb még annyi sincs benne. visszapassz, oldalpassz, ez a repertoár, 1vs1-ben senkit nem tud megverni elől, nincs egy jó beadása, vagy befele húzása, semmi. nem véletlen h robi játszott helyette, és ha egészséges lesz kb megy is vissza a padra.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.27. 09:23:44

davi10 írta:Nyáron sokkal jobban örültem volna Bellerinnek, de aztán Semedo megvett kilóra a magabiztosságával és a gyorsaságával. Ha nem történik valami megmagyarázhatatlan tragédia, akkor sokáig megoldhatja a jobboldalt.

De a tegnapi meccs... Voltak szép elfutásai, illetve azért beültetett 1-2 valenciait a hintába, de már az Élő topicba is mondtam, amit palesz linkelt. Én nem tudom honnan jött ez neki, de pocsékul helyezkedett, simán benne volt, hogy kapunk az oldaláról még párat. A gólban a fél védelem benne volt, azt nem lehet csak rákenni.
Valószínűleg szerepet játszik benne, hogy Rakéta sem támadásban, sem védekezésben nem segít neki, ezt pedig egy bomba Valencia ellen nem lehet egyedül megoldani.

Sajnálom, mert látszik benne, hogy támadásban is tudna segíteni, de mindig megkapja a labdát, de senki nem segít, beadni meg nem tudja, mert középen sem jön senki.

Nagy potenciál van a gyerekben, szerintem simán tudná olyan szinten tolni, mint Alba a baloson, csak tényleg teljesen egyedül van.
Remélem Dembele és Messi majd felosztja egymás között a két oldalt valahogy, mert idén a szélső védőinkre (mondjuk a tegnapi meccs kivételével) nem nagyon lehet panasz.
Egyet értek.
Tegnap sokszor fogalmatlan volt, bár nem csak az ő hibájából, viszont engem a Juventus elleni meccsen megvett kilóra. Tud a srác, de azért sokszor érződik hogy még nincs 100%-os összhangban a többi játékossal, plusz Rakéta lustasága/fáradtsága sem segít a helyzetén.

Ennek ellenére ha sikerül Valverdének ezeket kiküszöbölni, és támadásban is összerakni a csapattal, akkor végre lehet jobboldalunk, és sokat adhat támadás szinten is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.27. 09:14:06

Nyáron sokkal jobban örültem volna Bellerinnek, de aztán Semedo megvett kilóra a magabiztosságával és a gyorsaságával. Ha nem történik valami megmagyarázhatatlan tragédia, akkor sokáig megoldhatja a jobboldalt.

De a tegnapi meccs... Voltak szép elfutásai, illetve azért beültetett 1-2 valenciait a hintába, de már az Élő topicba is mondtam, amit palesz linkelt. Én nem tudom honnan jött ez neki, de pocsékul helyezkedett, simán benne volt, hogy kapunk az oldaláról még párat. A gólban a fél védelem benne volt, azt nem lehet csak rákenni.
Valószínűleg szerepet játszik benne, hogy Rakéta sem támadásban, sem védekezésben nem segít neki, ezt pedig egy bomba Valencia ellen nem lehet egyedül megoldani.

Sajnálom, mert látszik benne, hogy támadásban is tudna segíteni, de mindig megkapja a labdát, de senki nem segít, beadni meg nem tudja, mert középen sem jön senki.

Nagy potenciál van a gyerekben, szerintem simán tudná olyan szinten tolni, mint Alba a baloson, csak tényleg teljesen egyedül van.
Remélem Dembele és Messi majd felosztja egymás között a két oldalt valahogy, mert idén a szélső védőinkre (mondjuk a tegnapi meccs kivételével) nem nagyon lehet panasz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.11.27. 08:57:49

recrea írta:
palesz77 írta:Ezeknél a szituknál csak szerintem helyezkedett szörnyen?
1) kép1, kép2
2) kép1, kép2

A középpálya se segített be, de nem kellett volna Umtitire hagyni az embert, és kisegíteni a szélre? :-k
Ötletem nincs, minek húzódott oda be...amúgy a gólnál is át kellett volna vennie a futó embert, a labdást meg ott hagyni a társnak.
hát igen . örülök, hogy más is ezt nem érti, mert én sem! tudta (Valverde) hogy milyen ember fog ott rohangálni és Semedó egyszerűen feladta a saját területét!? rendre szabadon vették át a labdát és tetszés szerint törtek be a térfelünkre miközben Rakitic és Semedó vagy bent vagy elől bóklászott a szó szoros értelmében.
Semedót azért sem értem, mert összvissz egy-két elfutása volt elő de egész meccsen a felező körül ácsorgott azért, hogy tudjon egyet passzolni - de minek!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.27. 05:43:51

Nagy neki egy olyan kabát, hogy a jobboldalt hátul-elöl neki kell bejátszani. Ebben a formában nincs kitalálva a szerkezet. Pláne nincs egy rossz Suarezzel és a jobbszélt kerülő Messivel.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.11.27. 00:58:30

az elsonel ugy emlekszem eppen hogy csak nem erte el, de amugy ja, joparszor ugy ereztem ma, hogy nem megfeleloen vette at az emberet.

nehez dolga van, mert az oldalan nincs szelso altalaban, aki tamadasban es vedekezesben is segitse, rakitic meg vedekezesben folyamatosan lemarad, de ettol fuggetlenul valamit mutatnia kellene, amig roberto serult, mert eddig nem nyerte meg a kezdot.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.27. 00:18:09

palesz77 írta:Ezeknél a szituknál csak szerintem helyezkedett szörnyen?
1) kép1, kép2
2) kép1, kép2

A középpálya se segített be, de nem kellett volna Umtitire hagyni az embert, és kisegíteni a szélre? :-k
Ötletem nincs, minek húzódott oda be...amúgy a gólnál is át kellett volna vennie a futó embert, a labdást meg ott hagyni a társnak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.27. 00:11:28

Ezeknél a szituknál csak szerintem helyezkedett szörnyen?
1) kép1, kép2
2) kép1, kép2

A középpálya se segített be, de nem kellett volna Umtitire hagyni az embert, és kisegíteni a szélre? :-k
Bojinov
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.01.16. 15:05:51

2017.10.31. 22:02:18

Na ha most Robi megsérült akkor eljöhet Semedo ideje...
(bár kinézem Valverdéből, hogy inkább Mascheranot játszatja majd jobbhátvédbe)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.31. 19:56:56

Stoichkov írta:Ez egyelore erthetetlen ami Semedoval zajlik. Idejott, elso meccstol fogva brutal onbizalom es magabiztossag. Hihetetlen jo fogasnak tunt. Aztan egyik meccsrol a masikra total hatterbe szorult. Nagyon fura es bosszanto. Remelem ez nem fogja megtorni a lenduletet...
Miert, ma pont kezdo. Amugy 2 honapja van itt, sokat játszott mar. Neymar se volt kezdo azonnal.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2017.10.31. 19:49:33

Ez egyelore erthetetlen ami Semedoval zajlik. Idejott, elso meccstol fogva brutal onbizalom es magabiztossag. Hihetetlen jo fogasnak tunt. Aztan egyik meccsrol a masikra total hatterbe szorult. Nagyon fura es bosszanto. Remelem ez nem fogja megtorni a lenduletet...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.26. 09:41:19

Stalkyard írta:Nem lesz kezdő, mert SR-t is játszatni kell, bármi áron, és hiába a nagy fogadkozások, Valverde sem számol vele a kp-n. Helyette lehet nézni Rakitic semmittevését két éve lassan.
Valverde vagy a Deu-SR jobboldalt játszatja, vagy Semedot. Így tartja biztonságosnak a védekezést. Az igaz, hogy SR számára nem fix kezdő középpályán és nem is lesz az, hanem yocker.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.10.26. 09:18:01

Nem lesz kezdő, mert SR-t is játszatni kell, bármi áron, és hiába a nagy fogadkozások, Valverde sem számol vele a kp-n. Helyette lehet nézni Rakitic semmittevését két éve lassan.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.26. 09:13:07

A szerződéses konteó valszeg nem igaz, ha a harmadosztály ellen is berakta 90 percre. Szerintem is az lesz, mint Umtitivel tavaly. Tavaszra kezdő lesz, ha tartja ezt a szintet.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Lesy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2007.08.23. 21:50:38
Tartózkodási hely: Liberty City

2017.10.26. 09:06:21

csababarca írta:lehet azt az utat járja be mint Umtiti. ELső szezonban indokolatlan jegelések, majd a köviben alapember. nálunk ez a módi úgy tűnik.

Szerintem meg a szerződésében kell keresni a választ. Lehetséges, hogy van benne olyan kikötés, ha x meccset játszik a szezonban akkor jár a plusz pénz a Benficának. Lehet fentről szóltak a Mesternek, hogy amennyiben nem muszáj ne játsszon az ipse.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.25. 22:15:34

lehet azt az utat járja be mint Umtiti. ELső szezonban indokolatlan jegelések, majd a köviben alapember. nálunk ez a módi úgy tűnik.

mondjuk akkor nem értem leginkább, mikor Gomes és Denis bohóckodik kp-n, Roberto meg jobbhátvédben. Egész csapatnak jobb lenne ilyenkor Semedo jobb bekk, Roberto meg a helyén.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.25. 22:05:05

Subinho írta:Semedo nem sokat játszik, ami érthetetlen, mert jól kezdett, most játszott a CDR-ben, de olvasom, hogy rosszul. Gondolom nem erre számított, amikor ideigazolt és még jól is játszott... Pedig úgy gondoltam ő egy Umtiti féle bomba igazolás lesz!
Umtiti sem játszott sokkal többet tavaly novemberig.
Válasz küldése