André Gomes

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
22
76%
2
5
17%
3
2
7%
4
0
0 szavazat
5
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 29
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.20. 21:31:03

Nem túl fair fogadás, mert a felsoroltak közül egyikbe se látom azt, hogy a szűk elit tagjai lesznek egyszer majd.. :D Gomesbe se mondjuk, de benne azt látom, hogy egy hozzá illő rendszerben egy hasznos katona lehet, és összességében egy jó vízhordó típusús középpályássá növi majd ki magát - remélem viszont, hogy nem itt, az nem egy nekem tetsző jövőkép lenne csapat szinten. Rafinha szintén valami hasonló szint lehet szerintem, csak más stílusban. Bár a góllövésen kívül nem sokat fejlődött az elmúlt években, az meg lehet csak periodikus volt, úgyhogy neki lehet a sérülés jobban betett mint a bratyónak, amíg nem játszik folyamatosan, nem fog kiderülni -de itt nem fog szerintem soha. SR ha nem fél szezonos játékos lesz fejben, akkor szerintem egy Rakitic plusz lehet a középpályán, de kezdő nem. Digne szintén jó kiegészítőnek, de most épp azt mondanám, hogy itt nem lesz több, és pár év múlva elmegy emiatt. Rakitic nekem sose volt a kedvencem, róla végképp nem fogadnék. Denisben látok halvány pislákolást az extrábbra az összes közül tudás alapján, de ő meg hullámzóbb mint az előző 5 együttvéve, ez meg a vesztét okozza majd szerintem, rá se fogadnék emiatt. Szóval egyikre se tudom azt mondani, hogy jobbak lesznek mint a portugál.. :D Szerintem azon fog ez múlni, hogy ki hol köt ki, vagy milyen irányba megy el a csapat a váltás után. De könnyen benne van szerintem is, hogy Gomes lesz a legjobb közülük idővel, abba viszont fogadhatunk, hogy egy kombinatív, gyors passzos középpályán itt nem lesz húzóember. De ez meg megint lutri, mert ki tudja, hogy milyen irányba megy majd el a csapat..
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.02.20. 21:12:54

palesz77 írta:Gomes helyezkedik. Ha már szó volt róla ma.
Palesz, nekünk már volt egy "fogadásunk" SR-rel kapcsolatban kb.5-6 hónapja. Akkor azt mondtam hA jól emlékszem, h SR nem barca szint, ez max 1-2 éven belül kiderül. És Bojan Krikic magasságokban fogja végezni. 6 hónap bőven elég volt h kiderüljön a tuti, és lehessen látni az irányt....
Akkor újabb fogadásra hívlak: 2-3-4 éves távlatban a Rafi, Rakitic, Denis, SR, Digne ötösből bárkire tehetsz az ügyben h ki fut be jobb karriert mint Gomes (persze lehet h nyersz ha Gomes hülye igazolást csinál, és az ötös tagja meg "neki való" csapatba megy el, tehát van kockázat, de választhatsz). Sőt válassz kettőt akire tennél :)

ps. de egyébként akár mind az 5 ellen fogadnék ha kell. Én sosem az aktuális formát nézem, hanem h van-e az emberben fantázia. Jó példa az SR jó periódus, hogy ha valakinek kijön a lépés mennyire el tudja rejteni a valós tudását. Szerintem a legjobb karriert ebből az 5 emberből Gomes fogja befutni. Nem mondom h feltétlen nagy játékos lesz, de neki megvan az esélye a kiemelkedésre, a többiekben ezt nem látom (Rafi lehetett volna még ilyen, de úgy tűnik h nem lesz...)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.20. 20:50:46

palesz77 írta:Gomes helyezkedik. Ha már szó volt róla ma.
Később nekem hitelesebb lett volna, második percben mikor még hideg mindenki senki nem fog mozogni életre-halálra. :D Rafinha-Messi se tesz 5 métert és nem igazán keresik a passzsávba bemozgást.
Második félidőre esett szét, de egy jó 30-35 perce véleményem szerint volt, sokkal pontosabb is volt, labdát is szerzett, jól tette tovább.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.20. 20:28:43

Gomes helyezkedik. Ha már szó volt róla ma.
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.02.20. 15:05:46

eimenis1212 írta:
akkor elkezdem kicsit tudatosabb szemmel nézni a sztorit, és írok ide újra pár héten belül :) nekem az maradt meg h igenis amikor látja h fellazul egy kicsit az ellenfél akkor ő meghúzza (és nem belassít mint a többi kp - kivéve Ini), töbször ér kapuközelbe mint Denis, vagy Rakitic.... De akkor újra figyelmesen végignézek egy-két meccset (labda nélküli mozgást is figyelve stb.) A statisztikákat egyébként piszkosul nem szeretem, mert hihetetlenül torzítja a valóságot
Szerintem a jobb meccseire jobban emlékszel, vagy jobban megmaradtak benned, és azért gondoltad ezt. Egyébként a statisztikáról írt véleményeddel egyezek, csak azért kerestem fel, mert nekem teljesen más képet fest Gomes játéka, teljesen másra emlékszem róla, és utánanéztem. :)
Bartomeu, OUT NOW!
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.02.20. 15:01:08

Legendinho írta:
eimenis1212 írta:AG legalább meg meri húzni a váratlant, cselez, nem állandóan hátrafelé passzal operál (mint jónéhány középpályásunk), megindul, bemozog, és védekezésben sem rossz.
Ezt mondjuk nem tudom, hogy honnan veszed, konkretan ennek a teljesen ellenkezője igaz. Ha van alibi passzolónk, akkor az AG. Abban mondjuk igazad van, hogy nem csak hátrafelé passzol, mert nagy király az oldalpasszokban is. "OldalpasszRobi" megirigyelné azt a mennyiségű passzt, amit AG hátra és oldalra kioszt egy meccsen. Umtititől több indítást/próbálkozást látok, ez meg konkrétan mindent elmond.

0,35 a kulcspassz átlaga a Barcában... Ez nem épp azt bizonyítja, hogy mennyire jó lenne előrejátékban. És ebben még a PSG + Leganes elleni "produkciója" nincs is benne(bár ebben nem vagyok 100% biztos, de erős a gyanúm).
Közben semmivel nem cselez többet mint Rakitic, (Egyedül BL-ben jobb a mutatója, de az is a régebbi meccsekről igaz, mert gyengébb csapatok ellen játszottunk...)
Mondjuk ez mellett, többször szerelik Gomes-t, mint Rakétát.
Az ellenük sikeresen végrehajtott cselek aránya, pedig kb ugyan az, egyik a ligában, másik a BLben jobb.
Ez mellett Rakitic sokkal tobbet szerel, mint Gomes, és több közbe avatkozása is van.

És ezeket mind úgy, hogy Rakéta soha nem látott rossz formában van, Gomes, meg elméletileg jó formát mutat szerinted, és a legjobb középpályásunk...

Nem kötözködésből írom, csak a véleménnyel nehéz "vitázni", azért hoztam statisztikát, hogy miért gondolja mindenki katasztrofálisnak Gomes-t.
akkor elkezdem kicsit tudatosabb szemmel nézni a sztorit, és írok ide újra pár héten belül :) nekem az maradt meg h igenis amikor látja h fellazul egy kicsit az ellenfél akkor ő meghúzza (és nem belassít mint a többi kp - kivéve Ini), töbször ér kapuközelbe mint Denis, vagy Rakitic.... De akkor újra figyelmesen végignézek egy-két meccset (labda nélküli mozgást is figyelve stb.) A statisztikákat egyébként piszkosul nem szeretem, mert hihetetlenül torzítja a valóságot
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.02.20. 14:43:54

eimenis1212 írta:AG legalább meg meri húzni a váratlant, cselez, nem állandóan hátrafelé passzal operál (mint jónéhány középpályásunk), megindul, bemozog, és védekezésben sem rossz.
Ezt mondjuk nem tudom, hogy honnan veszed, konkretan ennek a teljesen ellenkezője igaz. Ha van alibi passzolónk, akkor az AG. Abban mondjuk igazad van, hogy nem csak hátrafelé passzol, mert nagy király az oldalpasszokban is. "OldalpasszRobi" megirigyelné azt a mennyiségű passzt, amit AG hátra és oldalra kioszt egy meccsen. Umtititől több indítást/próbálkozást látok, ez meg konkrétan mindent elmond.

0,35 a kulcspassz átlaga a Barcában... Ez nem épp azt bizonyítja, hogy mennyire jó lenne előrejátékban. És ebben még a PSG + Leganes elleni "produkciója" nincs is benne(bár ebben nem vagyok 100% biztos, de erős a gyanúm).
Közben semmivel nem cselez többet mint Rakitic, (Egyedül BL-ben jobb a mutatója, de az is a régebbi meccsekről igaz, mert gyengébb csapatok ellen játszottunk...)
Mondjuk ez mellett, többször szerelik Gomes-t, mint Rakétát, és a több elpattanó labda is szerepel Gomes neve mellett.
Az ellenük sikeresen végrehajtott cselek aránya, pedig kb ugyan az, egyik a ligában, másik a BLben jobb.
Ez mellett Rakitic sokkal tobbet szerel, mint Gomes, és több közbelépése is van.

És ezeket mind úgy, hogy Rakéta soha nem látott rossz formában van, Gomes, meg elméletileg jó formát mutat szerinted, és a legjobb középpályásunk...

Nem kötözködésből írom, csak a véleménnyel nehéz "vitázni", azért hoztam statisztikát, hogy miért gondolja mindenki katasztrofálisnak Gomes-t.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Legendinho 2017.02.20. 15:03:04-kor.
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.20. 14:40:35

eimenis1212 írta: AG legalább meg meri húzni a váratlant, cselez, nem állandóan hátrafelé passzal operál (mint jónéhány középpályásunk),
Ezt mondjuk szerintem pont nem csinálja, cselezés még soso, mert megindul néha, de a váratlan.. Rakitic viccen kívül többször próbálkozott mélységi labdákkal idén szerintem - otthon meg is nézem magamnak :D -, pont annyira zéró kockázatot vállal passzok terén, mint a többség sajnos. Nem véletlen az se, hogy általában nincs a passztérképeken semmi kapocs közte és a támadók között amikor vkp-t játszik - mostanában legalábbis.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.02.20. 14:14:35

Chino írta:
Mondjuk megnézném, hogy ki adott el több labdát Rafinha vagy ő, ráadásul úgy, hogy a brazil volt az aki előre is játszott. Ennyi erővel Messinek is rengeteg eladott labdája van, mert a gólpassz értékű labdáiba utolsó pillanatban beleérnek és nem jut el a címzetthez. Azzal sem értek egyet, hogy rapszodikus lenne. Haa ezt lehet valakire mondani az inkább Denis.
Ha mondjuk beleolvasol SR vagy Rakitic topicjába olvashatod a kritikákat.
Szerintem nem véletlen, hogy 70000 őt fütyöli, plusz itt is elő van véve. Nem hiszem, hogy bárkinek a személyiségével vagy az öltözködésével lenne baja.
Rakiticnek baromi gyenge szezonja van, de még így is többet tesz hozzá a játékhoz, Umtitinek pedig az utolsó két meccse tényleg gyenge volt, de azelőtt teljesítményben Piquével versengett.
Az, hogy MAtS, Messi és Neymar után ő a legjobbunk, inkább no comment kategória.
Rafinat (velem együtt) már 3-4 éve várjuk hogy befusson. Mert a srácban van tehetség, vmi zsenis beütés. Meddig várunk még????Egyébként ő a tipikus csereember. Általában csereként játszott jól. Szval én elengedtem. A védekezése meg a hagyjuk kategória. Rakitic nulla kockázatot vállal (soha nem is vállalt semmi pluszt). Idejét nem tudom mikor csinált egy olyan cselt amivel létszámfölénybe vagy ígéretes szituációba kerültünk, vagy adott egy hatalmas zsugát.És a biztonsági passzos játékát is kritikán alul oldja meg kb. fél éve. Most nem írom végig az összes középpályást.... lehetne..... AG legalább meg meri húzni a váratlant, cselez, nem állandóan hátrafelé passzal operál (mint jónéhány középpályásunk), megindul, bemozog, és védekezésben sem rossz. Én nem őt akarom dicsőíteni, de egyben biztos vagyok: nem lóg ki ebből a középpályából negatív irányban... sőt.... Erre kap egy ilyen füttyöt mintha ő lenne a kp kerékkötője. De hangsúlyozom: ilyen hulladék középpálya esetén az nem nagy dicsőség h minimálisan, de szerintem busival ők lógnak ki felfelé

ja és mégvalami: szerintem azért látjuk annyira különbözőképp a dolgokat, mert az átlag szurkoló az alibifocit-alibipasszokkal sokkal inkább felülértékeli/értékeli mint a "valós" megoldásokat hibákkal.... Értsd 6 jó alibipassz a többség szemében többet ér mint 3 eladott labda, 3 kulcsmegoldással (főleg ha a 3 kulcsmegoldásból nem lesz a végén helyzet, akkor meg észre se veszi az átlag szurkoló a kulcsmegoldást és megmarad a "sok eladott labda"). Pont ezért megy a Neymar anyázás, és ezért volt az h kb. csak 2-3 ember látta ezen a fórumon meg SR "jó időszakában" (a jobbhátvédkedése elején) h SR sosem lesz jó barca szintre.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.20. 14:11:19

westerngom írta:álj álj álj... mit szöszmötöltél a konyhában a meccs alatt??! 8-[
:mrgreen:
nem bírja már az idegrendszerem ezt a gyenge játékot, kimentem enni-inni :D

de h ne offoljak, én LE-t tartom felelősnek, abban, hogy ezt a sok tölteléket engedte idejönni. Ha ő kérte őket akkor azért, ha meg rásózták akkor azért
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.02.20. 14:01:15

westerngom írta: A füttykoncertet követően, mutatták a padon űlő Gomes arcát, hát nem látszott öröm rajta...
De azért gondoljatok bele, mennyire nyomorult lehet mikor folyamatosan megkapod a lehetőséget életed klubjában, a legjobb tudásod adod, DE! az nagyon-nagyon kevés oda.
Őszintén, ha felajánlanák bárkinek itt a fórumon, h ezért a pénzért (is) csak a padra leülhet, nem indulna azon nyomban akár gyalog is Barcelonába?

Én úgy gondolom, főként azokat kellene elővenni akik leigazolták a klubhoz koncepció nélkül.
Kíváncsi lennék arra h. Lucso mennyire volt érintett az érkezésében. Amennyiben áldását adta a szerződtetésére úgy ő a hunyó és a sportigazgató, tehát leginkább őt kellene kifütyülni.
Nekem is főleg azzal van bajom, hogy idehozták. Mert nem arról van szó, hogy sz*rik a dologba, és sétálgat, meg félvállról veszi a dolgot, hanem látszik, hogy igyekszik, meg próbálja a tőle telhető legjobbat hozni, de ez kevés ide. És ebben nem ő a legnagyobb hunyó, mert ennyit tud, nincs ezzel baj. Azzal van, hogy idehozták, és folyamatosan nyomatják...
Gondolom neki is feltűnik, hogy nem megy neki, és biztos hogy ez zavarja, de arról nem tehet, hogy ő ennyit tud, és az a szint ide kevés.
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2017.02.20. 13:52:48

visca el barca írta:mikor iniestát behozták épp a konyhában szöszmötöltem, csak hallottam a nagy ovációt, azt hittem init éljenzik, de most olvasom, hogy combosan fütyülték emberünket a nézők. megnyugodtam, hogy ezek szerint nem csak mi látjuk tőle ezt a siralmas teljesítményt, hanem ott kint is
álj álj álj... mit szöszmötöltél a konyhában a meccs alatt??! 8-[
:mrgreen:

A füttykoncertet követően, mutatták a padon űlő Gomes arcát, hát nem látszott öröm rajta...
De azért gondoljatok bele, mennyire nyomorult lehet mikor folyamatosan megkapod a lehetőséget életed klubjában, a legjobb tudásod adod, DE! az nagyon-nagyon kevés oda.
Őszintén, ha felajánlanák bárkinek itt a fórumon, h ezért a pénzért (is) csak a padra leülhet, nem indulna azon nyomban akár gyalog is Barcelonába?

Én úgy gondolom, főként azokat kellene elővenni akik leigazolták a klubhoz koncepció nélkül.
Kíváncsi lennék arra h. Lucso mennyire volt érintett az érkezésében. Amennyiben áldását adta a szerződtetésére úgy ő a hunyó és a sportigazgató, tehát leginkább őt kellene kifütyülni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.20. 12:25:36

mikor iniestát behozták épp a konyhában szöszmötöltem, csak hallottam a nagy ovációt, azt hittem init éljenzik, de most olvasom, hogy combosan fütyülték emberünket a nézők. megnyugodtam, hogy ezek szerint nem csak mi látjuk tőle ezt a siralmas teljesítményt, hanem ott kint is
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.20. 11:57:28

Chino írta:Mondjuk megnézném, hogy ki adott el több labdát Rafinha vagy ő, ráadásul úgy, hogy a brazil volt az aki előre is játszott.
Mostani meccsen Gomes 10 rossz passz, Rafinha 5 - Gomes 59 próbálkozásból, Rafinha 54. Mellé 1-szer a brazilnak nem jött be egy csele se. Én mondjuk vele se vagyok nagyon elégedett, a kapu közelében képes jó dolgokra, de amúgy nagyon szürke ő is, és nem nagyon mutatta fejlődés jeleit ebbe szerintem. Talán egy jobban működő rendszerben, de sok reményt én hozzá se fűzök megmondom őszintén, de ez itt off.
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.02.20. 11:35:43

eimenis1212 írta:Ugyanis az elmúlt 3-4 hónapban ő hozza a legstabilabb, legjobb teljesítményt a középpályán. És ez amit leírok egyben el is mondja h miért tart ott a csapat ahol tart. Rakitic értékelhetetlen. Masszív -1 ember... És bocsánat a kifejezésért, de a sok vak a stadionban őt fütyüli.
Lehet nem egy Barca szezont nézünk, vagy csak én vagyok eltévedve, de az, hogy valaki konstans minősíthetetlen meccset produkál, (értsd ~15ből 2-3 jó meccse van, a többi gyakorlatilag minősíthetetlen) az nálam nem egyenlő a stabilitással, mert hogy AG a konstans jó teljesítmény közelében sincs, az fix. Én elismerem, hogy voltak jó meccsei, (2-3 meccs kis csapatok ellen, meg mondjuk volt 2-3 ahol hozott egy közepeset), de azt azért lássuk már be, hogy eddig ő gyakorlatilag katasztrófa itt. Nincs vele semmi gondom, becsülöm, hogy ide jött mert Inivel meg Messivel akart játszani, és nagyra tartja a klubbot, emberileg korrektnek tűnik, de ide nagyon kevés az eddig látottak alapján. Jó napjain Rakitic köröket ver rá, de én megkockáztatom, hogy ennyi játékkal DS is sokkal jobban játszana. A Rafinha résszel egyetértek, az ő játéka nagyon hullámzó, de amennyit játszik azért annyira ne csodálkozzunk, hogy nem Xavi szinten tolja minden meccsen mikor becserélik épp 15 percre. Ez a Gomes a legjobb középpályásunk/stabilan jó teljesítmény szöveget szerintem el lehet felejteni, az nem konstans, hogy valaki a játszott meccsek 15-20%án játszik jól, a többin meg gyakorlatilag egy labdát nem tud átvenni. Vagyis konstans, csak épp nem pozitív konstans, hanem konstans rossz.
Megint mondom, nem vele van bajom, hanem azzal van a gond, hogy idehozták, és állandóan nyomatják, miközben már egyértelmű, hogy vele a szokásosnál is jobban halott a középpálya. A Valenciában lehet nagy spíler volt, de nálunk nem illik a gépezetbe. Fizikailag és mentálisan is lassú, technikailag sem eléggé képzett (egy Barca középpályába). Bele tudna rázódni a Barca játékába? Lehet, de az luxus, hogy idehozunk valakit 30+ milláért, és várunk 1-2 évet, hogy belerázódjon a Barca játékába, ha ilyen türelmesek vagyunk, akkor a B-ből is lehetne próbálkozni, szerintem ott is lenne ember, akivel ezt el lehetne játszani, és megmaradna 30+ milla másra.
A PSG elleni meccs után, a cserék közelébe nem raktam volna, erre kezdő volt... Ha teszem azt egy DS hozott volna olyan katasztforális játékot, LE kivágta volna a csapatból 2 hónapra. De még Rakéta is padozott egy jót, miután nem hozta a szintet idén, de Gomes nem, neki muszáj játszani, és ez a probléma.
barca0417 írta:És mi még a nyáron a Real elől halásztuk el őt. Duplán nyertünk volna vele, ha ne tesszük. Már akkor se értettem a leigazolását, de idekerült, szurkoltam neki, de most már elég volt belőle. Ez a Barcelona, itt, pláne a középpályán, tudni kell hozni egy szintet. Akarásban, helyezkedésben, tudásban, taktikában. .. de ő egyikben sem jeleskedik.
Tényleg tudta volna ezt Samper is simán hozni. De inkább jobbat.
Mondjuk az akarással még nincs is baj nála (szerintem) mert látom hogy kapar, meg hogy ő akarna többet nyújtani, de ennyi van benne, és kész. Lehet, hogy egy csúcson lévő Ini, meg Busi mellett nem lenne annyira nagy érvágás, ha játszana, de mikor senkinek nem megy, az ő hibáit is jobban észrevesszük.
Azt is aláírom, hogy ide baromi nehéz beilleszkedni, és a szint a lehető legmagasabb (meg az elvárás is), és hogy ha gáláznánk, akkor neki is el lenne nézve a gyengébb forma/játék, de most egy nagyon nagy mélyrepülés van, amiből ő is bőven kiveszi a részét, és ilyenkor a kritika is hangosabb...
Lehet nem is kanpa ekkora kritikát, ha mondjuk nem lenne állandóan a pályán formától függetlenül. Az is lehet, hogy edzésen egy fal, meg olyan passzokat ad, mint Messi, és azért van nyomatva, de ha élesben ez nem megy, akkor vagy pihentetni kellene/kellett volna, vagy bedpbni az utolsó 15-20 percre, de nem állandóan vele nyomatni a játékot, mert így nem megy.
Mondom, én nála azért látom, hogy kapar, meg hogy próbálkozik, akar, csak ugye nem megy neki.
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.02.20. 11:29:37

És mi még a nyáron a Real elől halásztuk el őt. Duplán nyertünk volna vele, ha ne tesszük. Már akkor se értettem a leigazolását, de idekerült, szurkoltam neki, de most már elég volt belőle. Ez a Barcelona, itt, pláne a középpályán, tudni kell hozni egy szintet. Akarásban, helyezkedésben, tudásban, taktikában. .. de ő egyikben sem jeleskedik.
Tényleg tudta volna ezt Samper is simán hozni. De inkább jobbat.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.02.20. 11:19:26

eimenis1212 írta:valahol egyetértek az előttem szólókkal, valahol meg nagyon nem. Ugyanis az elmúlt 3-4 hónapban ő hozza a legstabilabb, legjobb teljesítményt a középpályán. És ez amit leírok egyben el is mondja h miért tart ott a csapat ahol tart. Rakitic értékelhetetlen. Masszív -1 ember. Támadásban semmit nem segít, rengeteg labdát passzol el. Rafi nem játszott mostanában, de egyébként is rabszódikus. 5 meccsére jut egy jó, de akkor viszont nagyon jó. Emiatt és mivel saját nevelés nincs cseszegetve, és az emberek nem a valós teljesítménye alapján értékelik. Iniesta állandóan sérült. Csak a szokásos. Hgyjuk. Denis Gomes alatti szinten tolja. Busi javulóban, de nem az igazi. Szval nehéz ezt kimondani (sőt elszomorító) de jelenleg AG a legstabilabb (és emiatt a legjobb) teljesítményt nyújtó középpályásunk. És bocsánat a kifejezésért, de a sok vak a stadionban őt fütyüli. Persze saját nevelést nem illik fütyülni, meg a tévedéseinket beismerni, de aki megérdemelte volna a fütyülést tegnap sorrendben: Rakitic, SR, Rafi (aki labdát veszít és sétál utána), Digne, és ő (AG)valahol Matyi, Umtiti, Suarez szinten tolta. Aki jobb volt nála, Stegen, Messi, és Neymar.

(hozzáteszem: tegnap a meccset a 39 perctől láttam, és a PSG-ről is lemaradtam, de a többi idénybeli meccset néztem)
Én akkor inkább úgy fogalmaznék, hogy hoz egy stabil baromi gyenge szintet. Ha ez jó, akkor aláírom, hogy tényleg így van.
Mondjuk megnézném, hogy ki adott el több labdát Rafinha vagy ő, ráadásul úgy, hogy a brazil volt az aki előre is játszott. Ennyi erővel Messinek is rengeteg eladott labdája van, mert a gólpassz értékű labdáiba utolsó pillanatban beleérnek és nem jut el a címzetthez. Azzal sem értek egyet, hogy rapszodikus lenne. Haa ezt lehet valakire mondani az inkább Denis.
Ha mondjuk beleolvasol SR vagy Rakitic topicjába olvashatod a kritikákat.
Szerintem nem véletlen, hogy 70000 őt fütyöli, plusz itt is elő van véve. Nem hiszem, hogy bárkinek a személyiségével vagy az öltözködésével lenne baja.
Rakiticnek baromi gyenge szezonja van, de még így is többet tesz hozzá a játékhoz, Umtitinek pedig az utolsó két meccse tényleg gyenge volt, de azelőtt teljesítményben Piquével versengett.
Az, hogy MAtS, Messi és Neymar után ő a legjobbunk, inkább no comment kategória.
Forca Barca!!!!
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.02.20. 11:03:59

valahol egyetértek az előttem szólókkal, valahol meg nagyon nem. Ugyanis az elmúlt 3-4 hónapban ő hozza a legstabilabb, legjobb teljesítményt a középpályán. És ez amit leírok egyben el is mondja h miért tart ott a csapat ahol tart. Rakitic értékelhetetlen. Masszív -1 ember. Támadásban semmit nem segít, rengeteg labdát passzol el. Rafi nem játszott mostanában, de egyébként is rabszódikus. 5 meccsére jut egy jó, de akkor viszont nagyon jó. Emiatt és mivel saját nevelés nincs cseszegetve, és az emberek nem a valós teljesítménye alapján értékelik. Iniesta állandóan sérült. Csak a szokásos. Hgyjuk. Denis Gomes alatti szinten tolja. Busi javulóban, de nem az igazi. Szval nehéz ezt kimondani (sőt elszomorító) de jelenleg AG a legstabilabb (és emiatt a legjobb) teljesítményt nyújtó középpályásunk. És bocsánat a kifejezésért, de a sok vak a stadionban őt fütyüli. Persze saját nevelést nem illik fütyülni, meg a tévedéseinket beismerni, de aki megérdemelte volna a fütyülést tegnap sorrendben: Rakitic, SR, Rafi (aki labdát veszít és sétál utána), Digne, és ő (AG)valahol Matyi, Umtiti, Suarez szinten tolta. Aki jobb volt nála, Stegen, Messi, és Neymar.

(hozzáteszem: tegnap a meccset a 39 perctől láttam, és a PSG-ről is lemaradtam, de a többi idénybeli meccset néztem)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.02.20. 10:32:03

palesz77 írta: És ezzel nem az ő nyakába akarom varrni a gyenge szezont, nem ő a fő hiba, sokadik ő a sorban. De ő is csak ront a helyzeten sajnos. Mint Pedro, egy jól működő rendszerben a spanyol is eszméletlen jó tud lenni, de amikor nincs nagyon rendszer, és az egyéni kvalitások kerülnek előtérbe, már rezeg a léc. Csak sajnos Gomesnél abba se vagyok biztos, hogy egy jó rendszerbe elbírná a középpályánk az ő egyszerű játékát..
Megint csak egyet tudok érteni palesszal.
Kiegészítő embernek még elmenne, de sajnos az ára és LE miatt ez nem fog megvalósulni. És a legszomorúbb, hogy ezt szerintem Lucho is látja. Azért nem véletlen, hogy 17 bajnokiból csak 3(!) alkalommal játszott 90 percet és nem hiszem, hogy ez a fáradtság számlájára írható. Értem én a fiatalítást, de ott van pl Rafinha, aki minden egyes meccsén többet tesz le az asztalra, előre is sokkal veszélyesebb és védekezésben sem elveszett.
Engem már a pénz nem is igazán érdekel, akár ingyen jött volna, akár 60 millióért semmi sem indokolja azt a játékidőt, amit kap.
Nálam abszolút tiszta lappal indult, de be kell látni, hogy ő ebben a csapatban teljesen idegen test. Még a fizikai lassúságával sem lenne baj, de fejben tényleg olyan, mint egy terhes anyatetű. És ebben a csapatban mind taktikailag, mind egyéni kvalitásait tekintve is idegen test.
Nem akarom bántani, mert nem ő tehet róla, de sajnos világosan látszik, hogy azt a szintet távolról sem üti meg, ami itt elvárható lenne. Kiegészítő embernek pedig teljesen felesleges, mert arra van ember. Sajnos már azzal sem lkehet takarózni, hogy még új és formába kell lendülni, mert ordít róla, hogy ennél többre nem képes. Fel lehet hozni Ardat példának, hogy ő is nehezen lendült bele, de rajta azért látszott, hogy nem egy nyeretlen kétéves, a kvalitásai megvannak, míg a portugál sajnos a közelében sincs ennek, arról nem beszélve, hogy sokkal több lehetőséget kapott már, mint bármelyik hasonló friss igazolás, ennek ellenére sokat mondok, ha 3-4 igazán jó meccse volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.19. 23:24:54

Legendinho írta:Dettó! Lehet sokan lehurrognak majd, de szerintem Samper is hozta volna ezt a szintet ennyi játék után... Ha jobb nem is lenne, ezt azért tőle is megkapnánk.
Nagy összeget tennék rá, hogy jobb lenne. Érdemes visszanézni az Apoel elleni debütálását, első meccsen olyat hozott, azóta meg csak fejlődött, folyamatos játékkal szerintem jobb is lenne.. Na mindegy, ez van, de azért elszomorító, hogy lehet egy Gomes miatt nem is kap itt normális lehetőséget majd a jövőben sem.

Gomesre meg nem tudok mit írni. Van benne egy kevés fantázia, vannak jó alapjai, de közbe meg.. Buta eladott labdák, rengeteg olyan megoldás, amikor a "biztosság" kedvéért egy kicsit rizikósabb megoldást nem mer bevállalni, pedig a posztja ezt azért megkövetelné, ha akarunk is valami játékot és fazont. Azért ez egy Barcánál, hát nem tudom. Helyezkedés meg sebesség szintén egy dolog, de nekem hatalmas csalódás. Egyszerűen egy sótlan játékos, de még egy vkp-hez képest is, akik játéka alapból nem túl látványos..

És ezzel nem az ő nyakába akarom varrni a gyenge szezont, nem ő a fő hiba, sokadik ő a sorban. De ő is csak ront a helyzeten sajnos. Mint Pedro, egy jól működő rendszerben a spanyol is eszméletlen jó tud lenni, de amikor nincs nagyon rendszer, és az egyéni kvalitások kerülnek előtérbe, már rezeg a léc. Csak sajnos Gomesnél abba se vagyok biztos, hogy egy jó rendszerbe elbírná a középpályánk az ő egyszerű játékát..
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.02.19. 23:24:26

csababarca írta: Egyébként az a baj vele is, hogy LE azt hiszi, hogy jók. Meg hogy kezdőbe kell tenni őket. Lehet egy 20-25 percre még hasznos is tudna lenni (azért kétlem,de adjuk meg a lehetőséget), de ez hogy konkrétan instant kezdő, hol Busi,hol Iniesta, hol Rakitic kárára, az nonszensz.
Na ez a gondom nekem is. Lehet rá azt mondani, hogy csereembernek jó, de az, hogy kb ő kapja a legtöbb játékidőt a középpályások közül az edzői tévedés és ezen változtatni kellene.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.19. 23:15:04

Én látom benne a lehetőségeket, mert úgy éreztem ma is, hogy jól nyomta, majd szépen gyengült egyre inkább sajnos.Árban nagyon drága volt, ahogy jó páran még az utóbbi években. Én sem hoztam volna, de ha már itt van bízok benne, mert a játékosunk és a sikerért szurkolunk.

Én azt várnám tőle, hogy párharcokat fogjon és ne szórja el a labdákat. Megmutatta, hogy képes erre, s kapu elé is odatud érkezni (ki kell jelenteni, ott pocsék eddig a kihasználás), hátul is szerel a 16-oson. Csak sajnos nem konstans, borzasztó hektikus. Fiatalítani szerettek volna, fiatal még ennek is betudom, hogy csapkodó a játéka.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.19. 23:03:58

Én nem vártam tőle semmit, mert konkrétan mikor leigazoltuk utána kellett gugliznom hogy ki ez. Még abból a nulla portugál csapatból sem tudott kiemelkedni, a Valenciából se őrá emlékszem.

Egyébként az a baj vele is, hogy LE azt hiszi, hogy jók. Meg hogy kezdőbe kell tenni őket. Lehet egy 20-25 percre még hasznos is tudna lenni (azért kétlem,de adjuk meg a lehetőséget), de ez hogy konkrétan instant kezdő, hol Busi,hol Iniesta, hol Rakitic kárára, az nonszensz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.02.19. 22:55:34

Barcaforever írta:Azok közé a szurkolók közé tartozom, aki a szezon kezdete óta nem értik, hogy minek van itt, de egy olyan meccs után, főleg, mint a PSG mi a fenével érdemli ki, hogy ismét kezdő legyen?

Ez nekem magas.... :roll: :shock: Egyszerűen nincs meg a helye....

Dettó! Lehet sokan lehurrognak majd, de szerintem Samper is hozta volna ezt a szintet ennyi játék után... Ha jobb nem is lenne, ezt azért tőle is megkapnánk. Értelmetlen igazolás volt. Attól félek, hogy nálunk is az a taktika honosodik meg, hogy kell egy épp aktuális VB/EB-t nyerő igazolás mint a túloldalon, mert ez megváltja a világot. Ha meg kifejezetten LE kérésére jött, akkor ott nagyobb a gond mint gondoltuk... Mióta itt van, és van 7-8 ember a középpályára az eszetlen rotálás miatt mindenki formán kívül van. Rakéta mélyrepülése talán a leglátványosabb. Kell a konkurencia, értem én, de legyen akkor 3 állandó ember, és 2 csere, aztán rotáljunk néha 1 embert a 3 ból, de ez ami most megy senkinek se jó. Legalábbis szerintem...
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.19. 22:50:11

Csalódtam benne, sokkal többet vártam a leigazolásakor, egyszerűen semmi.
Lezárt