André Gomes

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szezonértékelő:

1
22
76%
2
5
17%
3
2
7%
4
0
0 szavazat
5
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 29
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.03.04. 19:12:24

Mikor lesz már vége ennek a rémálomnak?
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.04. 18:18:09

Nem értem, ez a szerencsétlen, nulla ember mit keres nem is a pályán, hanem egyáltalán a keretben? Denis meg semmi lehetőséget nem kap! Nem is értem! Dembelét már fel sem hozom...
TrollBarcaFan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.03.02. 11:54:49

2018.03.04. 18:12:08

Mikor teszik már ki ?? Ennél még Denis is jobb, vagy valami 13 éves kisgyerek is...
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.04. 18:09:38

MessiNeymarSuarez írta:Bammeg, Lajos megtartja a labdát hogy nálunk legyen, erre Gomes megkapja és eladja hogy még legyen egy utolsó másodperces esélye az Atletinek :roll: #-o

Baromi gyenge volt ma is, de ennel az utolso jelenetnel Suarez nagyon nem segitett neki. Mintha direkt nem jott volna vissza lesrol, h ne passzolhasson neki.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.03.04. 17:49:47

Ez a Gomes olyan, mint az oxigén: színtelen, szagtalan, GÁZ...
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.03.04. 17:27:51

Nyert már párharcot valaha?
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.04. 17:21:09

LG írta:Kevés ide, de ez már rég kiderül, ennek ellenére még mindig itt van, és lehetőséget kaphat még egy ilyen fontos meccsen is. Inkább a vezetőséget, edzőt kéne elővenni, hogy nem nyomták el már valahova, illetve még nem került ki véglegesen a keretből.
Adra Turan sokkal hasznosabb lett volna helyette, de amúgy bárki.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2018.03.04. 17:20:49

Ini reakciója mindent elárult a zseniális centerezése után... Már, ha az arra vonatkozott, de gyanús, hogy igen.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.03.04. 17:16:58

Kevés ide, de ez már rég kiderül, ennek ellenére még mindig itt van, és lehetőséget kaphat még egy ilyen fontos meccsen is. Inkább a vezetőséget, edzőt kéne elővenni, hogy nem nyomták el már valahova, illetve még nem került ki véglegesen a keretből.
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2018.03.04. 17:16:25

Nem vagyok nagy D.Suarez fan, de ennyit ő is hoz bármikor,mégis fele ennyi bizonyítási lehetőséget nem kap (pedig AG hányszor égett már be...) :roll:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.04. 17:11:41

LG írta:
Fecooo írta:Mióta szeretem a Barcát, ennyire játékost nem gyűlöltem, mint ezt az antitalentumot... :evil: #-o
Én nem bántanám azért ennyire, nem az ő hibája, hogy ennyit tud. Inkább azt kell hibáztatni, aki leigazolta, meg aki erőlteti.
Futni, lőni, becsúszni, szerelni nem tud. Akkor mihez ért? Adja itt a két méteres passzokat hátrafelé.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.03.04. 17:08:57

Fecooo írta:Mióta szeretem a Barcát, ennyire játékost nem gyűlöltem, mint ezt az antitalentumot... :evil: #-o
Én nem bántanám azért ennyire, nem az ő hibája, hogy ennyit tud. Inkább azt kell hibáztatni, aki leigazolta, meg aki erőlteti.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.03.04. 17:08:01

Ezt a szerencsétlent még Mendes sem fogja tudni eladni két zacskó tökmagnál többért.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.03.04. 16:59:20

Mióta szeretem a Barcát, ennyire játékost nem gyűlöltem, mint ezt az antitalentumot... :evil: #-o
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.17. 10:50:22

visca el barca írta:majd nézzétek meg, hogy a "taktikai fegyelmezettsége" miatt ő fog kezdeni londonban és nem paula. lehet agyérgörcsöt kapok abban a percben... :D (mert hogy dembelé nem lesz kezdő, az tuti, ha 100%-os lenne akkor is inkább a biztonságra menne rá EV , mintsem, hogy jól megrakjuk őket az első meccsen)
Én is ettől félek, aztán majd nézünk amikor szétforgatják Hazardék és semmire sem megyünk vele. Remélem Valverde okos, és nem szerelmesedett bele ő is Gomesba.
Az meg lehet hogy taktikai húzás, hogy nem játszatja már, ezért a Chelsea Gomes ellen nem készül fel :lol:

Ha meg Paulát játszatja, remélem őt is rendre inti, mert vele sem leszünk beljebb ha úgy lemarad az emberéről mint a Sociedad ellen.


Dembelé meg jó lesz, ki kell használni majd a képességeit, egyedül annyiban ludas hogy nem tanulja ezerrel a nyelvet
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.17. 10:33:06

davi10 írta:
palesz77 írta: Mondjuk akkor nem tart sokáig ez a beilleszkedés fázis nálad, a gyerek szó szerint nem játszott még 300 percet, 2-szer volt kezdő, akkor se nyomta végig a 90 percet, de fogytán a türelem? :D
De türelmes vagyok a sráccal, főleg a sérülései miatt,
de ha nem sérült volna meg, akkor az eddigi meccsein nyújtott teljesítmény kevés lenne.
Viszont olvastam valahol, hogy még mindig kb. semennyit nem tud spanyolul a gyerek, ha ez igaz, akkor az is gáz.

Nagyon szurkolok, hogy beváljon, még a Dortmundba láttam párszor és valóban ügyes. Viszont akárhányszor valaki megemlíti, hogy esetleg egy kicsit többet szeretne látni tőle, akkor azonnal le van hurrogva, hogy de csak most jött, de még csak gyerek, de csak most tért vissza stb. Ezek mind jogosak, de nem lehet örökre ezzel előjönni, és nekem egyelőre nincs annyival előrébb a srác, hogy tiszta szívvel tudnám állítani, hogy teljesen be fog illeszkedni és élete formájában fog nálunk játszani.
.
Azért a két eset eléggé különbözik. Gomes itt van másfél éve és már a második edzőnél sem mutatott semmit.
A francia kétszer játszott két meccset egymás után, akkor is 20 perceket, ráadásul végig még egyet sem. Ilyen komoly sérülésekből pedig nem 10 nap után lesznek 100%-osak.
Te is írod, hogy ezek mind jogosak, ahol miért veted ezt fel. Ha majd 3-4 hónapot játszik folyamatosan és nem mutat semmit, akkor tényleg beszélhetünk arról, hogy nem biztos, hogy jó vétel volt. Viszont azért a megmozdulásain látszik, hogy nem egy nyeretlen kétéves a srác.
Gomesnél másfél év után fogyott el a türelem.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.17. 10:20:42

Alcantara írta:Szerintem meg nem fog játszani. Ez a mai meccs a második, amiben kimarad a keretből is.Lehet rosszul gondolom, de ez jelez valamit Londonra nézve. Max. kerettag lesz.
Szerintem egy ideig most elfelejthetjük Gomest, majd ha úgy alakul a szezon vége, hogy belefér a játszatása kap még lehetőséget.

Amúgy is tavaly miatta estünk ki a BL-ből, maradjon csak itthon. Londonban hideg van még megfázik.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.17. 08:07:32

Szerintem bármilyen epizódok is következzenek még, mostanában indult meg a válóper Gomes és a Barca között .És ez így van jól.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3937
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.17. 07:33:07

Szerintem meg nem fog játszani. Ez a mai meccs a második, amiben kimarad a keretből is.Lehet rosszul gondolom, de ez jelez valamit Londonra nézve. Max. kerettag lesz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.16. 18:58:07

majd nézzétek meg, hogy a "taktikai fegyelmezettsége" miatt ő fog kezdeni londonban és nem paula. lehet agyérgörcsöt kapok abban a percben... :D (mert hogy dembelé nem lesz kezdő, az tuti, ha 100%-os lenne akkor is inkább a biztonságra menne rá EV , mintsem, hogy jól megrakjuk őket az első meccsen)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.16. 18:43:08

palesz77 írta: Mondjuk akkor nem tart sokáig ez a beilleszkedés fázis nálad, a gyerek szó szerint nem játszott még 300 percet, 2-szer volt kezdő, akkor se nyomta végig a 90 percet, de fogytán a türelem? :D
De türelmes vagyok a sráccal, főleg a sérülései miatt,
de ha nem sérült volna meg, akkor az eddigi meccsein nyújtott teljesítmény kevés lenne.
Viszont olvastam valahol, hogy még mindig kb. semennyit nem tud spanyolul a gyerek, ha ez igaz, akkor az is gáz.

Nagyon szurkolok, hogy beváljon, még a Dortmundba láttam párszor és valóban ügyes. Viszont akárhányszor valaki megemlíti, hogy esetleg egy kicsit többet szeretne látni tőle, akkor azonnal le van hurrogva, hogy de csak most jött, de még csak gyerek, de csak most tért vissza stb. Ezek mind jogosak, de nem lehet örökre ezzel előjönni, és nekem egyelőre nincs annyival előrébb a srác, hogy tiszta szívvel tudnám állítani, hogy teljesen be fog illeszkedni és élete formájában fog nálunk játszani.
Edzésvideókon is egyedül bóklászik, totál elveszve, néha Umtitivel lehet látni, hogy dumál, de gondolom csak a francia tesóság miatt (ne legyen igazam).
herlius írta: .
Mégegyszer mondom, nálam nem akkora katasztrófa Gomes, ez inkább úgy általánosságban szólt.

De pl. az, hogy az edző folyamatosan bizalmat szavaz neki az nem javít a helyzeten? Mert ha az sem, akkor az már tényleg pszichológiai eset.

És nem azt mondom, hogy egy profival való beszélgetés után egyből Messi lenne, de nem véletlenül épül a pszichológiának egy része külön a sportolókra, és azok mentális felkészítésére.
Az meg, hogy komoly lépéseket kéne tenni: Miért szerinted az adott sportolónak jó az adott helyzet, hogy nem akar lépéseket tenni? Vagy ezt a részt nem értem...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.02.16. 17:53:10

davi10 írta:De egy játékosnál aki itt van másfél szezon óta ezt nem tudom elfogadni. Dembele-nél is lassan elfogy ez a kifogás.
Mondjuk akkor nem tart sokáig ez a beilleszkedés fázis nálad, a gyerek szó szerint nem játszott még 300 percet, 2-szer volt kezdő, akkor se nyomta végig a 90 percet, de fogytán a türelem? :D
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.02.16. 14:37:24

davi10 írta:Azért Higanyt néhány kiló is elválasztja a világklasszis szinttől.

De amúgy én most inkább arról beszélek, hogy valakinél ez az általános. Egy BL-döntőben tele van a gatya az érthető, de hónapokon keresztül nem megy a játék még a kiesőjelöltek ellen sem, azt nem hiszem, hogy ne lehetne valahogy kezelni. Én most nem a jó játékos-világklasszis résről beszélek, hanem a rossz/közepes-jó szintugrásról.

Kicsit lehet bénán fogalmaztam, azért remélem érthető :D
Nincs két egyforma ember, tehát mindenki másképp reagál bizonyos élethelyzetekre. André Gomes valószínűleg azok közé tartozik, akiknek folyamatos pozitív megerősítés kell a maximális teljesítményhez, illetve nem feltétlenül kezeli jól azt a nyomást, amit a Barca szintje megkövetel. Ettől még lehet ő jó és profi játékos, csak legfeljebb 1 szinttel alacsonyabban (lásd a Valencia-ban elég jól tolta). Ahogy annak idején Krkic is hatalmas tehetségnek indult és szép lassan visszaesett, mert a növekvő nyomás és elvárások fejben lenyomták a srácot, nem tudta kihozni magából azt, ami egyébként nyilvánvalóan benne van. Az ellentétes példa Pedro, aki talán negyedannyi tehetséggel volt megáldva, mégis képes volt magát fejben olyan szinten összerakni, hogy sokáig húzóember volt a Barca-ban. Minden fejben dől el, ez alól a focista sem kivétel. Viszont nincs az a csodapszichológus, aki ki tud rángatni a saját tévképzeteidből, ha te magad nem teszel ezért nagyon komoly lépéseket. André Gomes egyedüli sansza, hogy még viszonylag jó korban van, hogy fejben összekapja magát. Talán már itt a Barca-ban is összejöhet neki, ha lenne 2-3 tényleg jól sikerült meccse, ami az önbizalmát is helyrebillenti. Erre viszont most nagy összeget nem tennék.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.16. 14:09:53

Azért Higanyt néhány kiló is elválasztja a világklasszis szinttől.

De amúgy én most inkább arról beszélek, hogy valakinél ez az általános. Egy BL-döntőben tele van a gatya az érthető, de hónapokon keresztül nem megy a játék még a kiesőjelöltek ellen sem, azt nem hiszem, hogy ne lehetne valahogy kezelni. Én most nem a jó játékos-világklasszis résről beszélek, hanem a rossz/közepes-jó szintugrásról.

Kicsit lehet bénán fogalmaztam, azért remélem érthető :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.02.16. 13:10:34

davi10 írta:
Na ez az a kifogás, amit én tudok sajnálni, de elfogadni nem.
Egyszer-egyszer okés, de nem lehet folyamatosan ezt a kifogást használni.
Nyilván más tészta, ha valakinek valami tragédia történik a családjában, elveszít valakit vagy akármi, ez okés, hogy kijön a pályán is néhány hétig.

Mondom ezt úgy, hogy nálam még mindig nem akkora bukta a srác, mint itt sokaknál, igen az utolsó meccse kifejezetten botrányos volt, de előtte stabilan hozta amit tud.

De egy játékosnál aki itt van másfél szezon óta ezt nem tudom elfogadni. Dembele-nél is lassan elfogy ez a kifogás.
Nekem senki ne mondja, hogy egy profi labdarúgó, aki egész életében focizott, a világ egyik legjobban felszerelt együttesénél (ha érzi, hogy gáz van) nem tud egy rendes sportpszichológussal elbeszélgetni. Értem én a nyomást, értem én, hogy be kell illeszkedni, új közeg, új város, új csapat, új edző, új játékrendszer, netán új nyelv stb.

De másfél szezon után ez nem lehet senkire kifogás.
Pedig аz esetek többségében ez választja el a jó játékost a világklasszistól, hogy fejben mennyire erős. Higuainnal is hiába beszélnének, mikor nagyon kell, akkor rendre kevés.

Ez a legnagyobb bajom Grizessel is, eddig amikor nagyon fontos volt rendre a rossz végén volt a rúdnak, egyáltalán nem nyertes kaliber
Mig a legjobb példa Ronaldo, egész évben nem megy neki,csak lézeng , de amikor nagyon kell, akkor megrázza magát, és azt is megcsinálja, amire azt hitte, hogy nem is képes, mert ennyire erős fejben.
Lezárt