FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.29. 22:26:32

Bob_Marley írta:
ezért is fontos hogy akár sikerességben akár pl meccsek kezdési időpontjában is feltudja venni a versenyt a La Liga a Premier League-gel.

A két kiemelt dolognál mire gondolsz pontosan?
Mert sikerességről annyit,hogy az elmúlt tíz évben több trófeát nyertünk,mint a PL csapatok összesen. Vagy miféle sikeresség? De meg lehet nézni a nemzetközi kupák utóbbi éveit, kik szerepelnek messze jobban.

Kezdési időpontnál szintén nem értem. Ezek tradíciók, így is hoztak be déli meccseket, vannak délután 4 órás meccsek is. De a spanyolok estére vannak szocializálódva.
Szerintem a kezdési időpontoknak semmi jelentőségük sincs ilyen szempontból, a sikerességet meg végképp nem értem.

Egyszerűen jobb a marketingje a PL-nek, beetetik az emberekkel hogy "világlegjobbbajnoksága", csinálnak ehhez reklámokat,stb...ezt valóban jól csinálják.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.29. 22:18:38

Én azt is eltudom képzelni, hogy azért vártak eddig, mert még akár az is benne volt, hogy idén is triplázunk és ezzel még jobban lehetett volna presszionálni a szponzorokat.

Én azért nem aggódok, de azt nyugodtan ellehet felejteni, hogy MU féle szponzori szerződéseket tudnánk kötni. Sajnos hiába jó a csapat meg sikeresség meg anyám kínja, nem annyira eladható a spanyol piacon ez a csomag mint egy angol piacon bármelyik csapaté. Sokkal több pénz van a Pl-ben, ezért is fontos hogy akár sikerességben akár pl meccsek kezdési időpontjában is feltudja venni a versenyt a La Liga a Premier League-gel.

És kapkodni sem kell, biztos lesz befektetőnk, mert a felület azért elég vonzó lehet bárkinek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.29. 21:11:05

Gondolom targyalasok folynak tobb ceggel is mar joideje, ketlem, hogy a seggukon ulnenek csak. Aztan a legjobbat meg kivalasztjak hamarosan. Lehet tul optimista vagyok, de szerintem osszeboltolnak egy jo uzletet Bartoek majd hamarosan.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.29. 21:06:38

palesz77 írta:Atigazolasi szezonra ugyis lesz szponzor, de legalabb nem kapkodjak el. Szerintem nem gaz ez most, nem szeretem Bartoekat, de nem tudom elkepzelni, hogy ne hoznanak ossze egy jo szerzodest, mire a mostani lejar.
én csak azt nem értem, miért most keresgélnek, ha már hónapokkal ezelőtt tudták, hogy jun 30-án lejár?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.29. 20:11:20

Atigazolasi szezonra ugyis lesz szponzor, de legalabb nem kapkodjak el. Szerintem nem gaz ez most, nem szeretem Bartoekat, de nem tudom elkepzelni, hogy ne hoznanak ossze egy jo szerzodest, mire a mostani lejar.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.29. 19:52:38

visca el barca írta:megkezdték a jövő évi mezek gyártását, szponzor felirat nélkül. reméljük nem marad sokáig így
Óriási blama lesz ha nem sikerül megegyezni senkivel. Ezt egyszerűen nem tudom elhinni. Tragikomédia. A következményeiről meg ne is beszéljünk mert le ver a víz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.29. 17:16:19

megkezdték a jövő évi mezek gyártását, szponzor felirat nélkül. reméljük nem marad sokáig így
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.04.21. 13:57:21

LG írta:
ntibi67 írta:Ha a real ellen a 25. percben Ramost második sárgával kiállítják és megkapjuk a jogos tizenegyest akkor lehet minden másként alakul,mind a bajnokságban,mind a BL-ben.Az Atletico ellen meg nem kapott büntetőröl már nem is beszélve.Ez két olyan bírói "tévedés" ami nagyban befolyásolta mind két sorozatot.
Ezt nem kéne!
Real ellen 11-re én nem emlékszem. Ha Ramost esetleg korábban kiállitják, akkor sem biztos, hogy nyerünk, 10 emberrel is jobbak voltak. 1 teljesen szabályos góljuk nem lett megadva.

Az Atletico ellen, ha 1-0-nál Suarezt kiállítják az ámokfutásáért, akkor már az odavágón eldől. A visszavágón az Atleticonak is volt egy 11-es gyanús szituációja, Iniestát meg ki kellett volna állitani a kezezésénél.
Szelektív az emlékezeted!Ja meg majd legközeleb megkérdezem tőled,hogy mit írhatok le és mit nem!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.21. 13:44:26

ntibi67 írta:Ha a real ellen a 25. percben Ramost második sárgával kiállítják és megkapjuk a jogos tizenegyest akkor lehet minden másként alakul,mind a bajnokságban,mind a BL-ben.Az Atletico ellen meg nem kapott büntetőröl már nem is beszélve.Ez két olyan bírói "tévedés" ami nagyban befolyásolta mind két sorozatot.
Ezt nem kéne!
Real ellen 11-re én nem emlékszem. Ha Ramost esetleg korábban kiállitják, akkor sem biztos, hogy nyerünk, 10 emberrel is jobbak voltak. 1 teljesen szabályos góljuk nem lett megadva.

Az Atletico ellen, ha 1-0-nál Suarezt kiállítják az ámokfutásáért, akkor már az odavágón eldől. A visszavágón az Atleticonak is volt egy 11-es gyanús szituációja, Iniestát meg ki kellett volna állitani a kezezésénél.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.21. 13:40:24

legutóbbi 5 meccsünk az espanyol ellen, otthon

4:1
5:1
1:0
4:0
4:0

én vhogy nem tartok attól meccstől... ráadásul idén marha gyengék, rugdosódni meg szerencsére inkább otthon szoktak, idegenben nincs akkor pofájuk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.04.21. 13:34:54

Ha a real ellen a 25. percben Ramost második sárgával kiállítják és megkapjuk a jogos tizenegyest akkor lehet minden másként alakul,mind a bajnokságban,mind a BL-ben.Az Atletico ellen meg nem kapott büntetőröl már nem is beszélve.Ez két olyan bírói "tévedés" ami nagyban befolyásolta mind két sorozatot.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.21. 13:20:03

Normandia írta:
palesz77 írta:Olyan szempontbol mondjuk csaloka volt a meccs, hogy annyi teruletet hagyott a Depor az MSN-nek, amekkorat reg nem lattam, nem csoda, hogy jottek a megoldasok. Lajos mondjuk par hete mindet kihagyta volna kb, de en meg varnek egy brusztolos meccsig ezzel. Ott lehet megint gorcsosebbek lesznek, es jonnek majd a hibak.. De remeljuk csak en vagyok tul "felos".
Espanyol az lesz ezt borítékolni lehet.
Én is igy látom, ahogy ti, és azzal is egyet értek, hogy az Espanyol lesz a legnehezebb ellenfelünk. Az utóbbi években eléggé el is mérgesedett a viszony a két csapat között, mindent meg fognak tenni, hogy ne mi legyünk a bajnokok. Amennyire sportszerűen játszott, és viselte el a vereséget a Deportivo tegnap, tőlük annyira lehet várni az ellenkezőjét. :?
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.04.20. 22:41:03

palesz77 írta:Olyan szempontbol mondjuk csaloka volt a meccs, hogy annyi teruletet hagyott a Depor az MSN-nek, amekkorat reg nem lattam, nem csoda, hogy jottek a megoldasok. Lajos mondjuk par hete mindet kihagyta volna kb, de en meg varnek egy brusztolos meccsig ezzel. Ott lehet megint gorcsosebbek lesznek, es jonnek majd a hibak.. De remeljuk csak en vagyok tul "felos".
Espanyol az lesz ezt borítékolni lehet.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.20. 22:37:05

Olyan szempontbol mondjuk csaloka volt a meccs, hogy annyi teruletet hagyott a Depor az MSN-nek, amekkorat reg nem lattam, nem csoda, hogy jottek a megoldasok. Lajos mondjuk par hete mindet kihagyta volna kb, de en meg varnek egy brusztolos meccsig ezzel. Ott lehet megint gorcsosebbek lesznek, es jonnek majd a hibak.. De remeljuk csak en vagyok tul "felos".
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.20. 22:33:59

A fáradtság nem feltétlen fizikai, hanem hogy agyban lassabb vagy. Még toltak egyet mostanában a labdán, belerúgták a kapusba, lassabb volt a passz, rossz passz volt stb. Ezek olyan dolgok, amik fejben dőlnek el, s ha nem vagy friss az agyad rossz döntést hoz vagy elég csak hogy megnő a reakcióidő és nem érsz oda egy labdára, pont átpattan és így tovább. Ez viszont megvolt, mert néha olyan egyszerű passzokat rontottunk el mostanában hogy hihetetlen. Plusz a nyomás is nő ha nem megy, görcsösség van, ez is befolyásolja a döntéseket.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.20. 22:28:32

Nero. írta:Bár én voltam az egyik leghangosabb ezzel a témával kapcsolatban, egyre kevésbé vagyok arról meggyöződve, hogy ez a csapat elfáradt az idény végére. Szerintem egyszerűen csak túl későn pörögtünk fel újra. Lucho azt hitte, hogy gyengébb játékkal is túléljük a negyed döntőket.
igen, meccs után én is ezen gondolkodtam, hogy nem nagyon tűntek fáradtak. sztem a rossz szériában csak arról volt szó, h egyszerűen semmi nem jött össze. a sociedad, meg a valencia ellen is bőven volt helyzetünk, sőt még a bl meccset is be lehetett volna húzni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.04.20. 22:28:10

crixus írta: Ehhez azért hozzászólnék. Az MSN-ből egyedül Suárez aki arra panaszkodhatna, hogy túl sokat volt idén a pályán és nem pihenhetett. Tavalyhoz képest jelentősen nem voltak többet a pályán a sztárjaink. Csak viszonyításként:
(Először a tavalyi pályán töltött percek, utána az idei)

Messi: 5062 > 3659
Neymar: 4101 > 3863
Suárez: 3532 < 4260

Mitől fáradtak el jobban, mint tavaly ilyenkor? Tavaly is rá lehetett volna húzni a teljesítményre, hogy jaj nyáron VB volt...Persze, lesz még hat meccs idén, durván 540 perc plusz, ezeket nem számoltam bele, de ha azt veszem, hogy már 5 meccse "fáradtak"... :roll:
Azt sem mondanám, hogy Pedro kiesése sokat rontott volna Messi és Neymar helyzetén.
Azt azért ne felejtsd, hogy az idei szezon 3/4-ben mom volt mind a három. Olyan szinten tolták Áprilisig, hogy az elképesztő és nem csak ők, hanem a csapat többi játékosa is. Nyilván a bekövetkezett formahanyatlás borítékolható volt, csak az volt a kérdés mikor. Sajnos nagyon rosszkor jött úgy a bajnokságban, mint a kupában. Azt, hogy magunkmögött hagytuk a következő meccsen fog eldölni.
Tehát én elhiszem, hogy játékperc terén nem játszottak többet, de minőség terén igen. Ezért is lehetnek fáradtak és nem feltétlenül fizikai értelemben, hanem mentálisan.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.20. 22:20:52

Bár én voltam az egyik leghangosabb ezzel a témával kapcsolatban, egyre kevésbé vagyok arról meggyöződve, hogy ez a csapat elfáradt az idény végére. Szerintem egyszerűen csak túl későn pörögtünk fel újra. Lucho azt hitte, hogy gyengébb játékkal is túléljük a negyed döntőket.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.04.20. 00:59:00

raffa írta:Pont a minap láttam egy táblázatot a tavalyi év és az idei év összehasonlítására az MSN részéről! A legnagyobb baj idén az, hogy nem rotálta őket a mester.... Nem nagyon cserélte le őket, nem nagyon cserélte be se őket így.
Ehhez azért hozzászólnék. Az MSN-ből egyedül Suárez aki arra panaszkodhatna, hogy túl sokat volt idén a pályán és nem pihenhetett. Tavalyhoz képest jelentősen nem voltak többet a pályán a sztárjaink. Csak viszonyításként:
(Először a tavalyi pályán töltött percek, utána az idei)

Messi: 5062 > 3659
Neymar: 4101 > 3863
Suárez: 3532 < 4260

Mitől fáradtak el jobban, mint tavaly ilyenkor? Tavaly is rá lehetett volna húzni a teljesítményre, hogy jaj nyáron VB volt...Persze, lesz még hat meccs idén, durván 540 perc plusz, ezeket nem számoltam bele, de ha azt veszem, hogy már 5 meccse "fáradtak"... :roll:
Azt sem mondanám, hogy Pedro kiesése sokat rontott volna Messi és Neymar helyzetén.

Ennek ellenére ha nem is tavalyhoz vagy az azt megelőző szezonokhoz mérten, hanem összességében, szerintem is sok az a meccsszám, amit le kell játszaniuk.
Ez önmagában is külön téma lenne, de röviden az a véleményem, hogy el kellene törölni az olyan válogatott tornákat, amik nem kontinenstornák, vagy világbajnokságok. Az olimpiát pedig szigorúan u21-es játékosokra kellene szorítani, kivétel nélkül. Sok a barátságos meccs is.
Ezen felül Spanyolországban tök feleslegesen 2 meccses a szuperkupa és az első osztályú csapatok is csatlakozhatnának a CdR-hez egy fordulóval később, ami kezdődhetne így akár korábban és elhúzhatnák kicsit az egész szezonra kiterjedően.
Más bajnokságokban a ligakupák teljesen feleslegesek a nemzeti kupa mellett és topligák (legalább az olasz,angol,spanyol) is lehetnének 20 helyett 18 csapatosak (vagy 16, bár az a profit miatt úgysem menne).
Elég megnézni a Bundesligát. Tök jól megvannak 18 csapattal, nincs ligakupa, a kupa-párharcok 1 meccsesek és a szuperkupa is 1 meccsből áll. Mégis teljesen jól megvannak. Nekünk egy ilyen lebonyolítás idén 9 :!: meccsel jelentett volna kevesebbet és lehet, hogy 1-2 kupával többet. De, csak, hogy a riválisok szemével nézzem, nekik sem lenne ez olyan mindegy, mert az ő játékosaik is rendszeres válogatott-szereplők.
Szerintem a fentiekhez hasonló változtatások a futball színvonalát emelnék, minden téren, de főleg a nyári tornákon.
raffa
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2008.08.29. 10:34:59

2016.04.19. 19:56:03

Pont a minap láttam egy táblázatot a tavalyi év és az idei év összehasonlítására az MSN részéről! A legnagyobb baj idén az, hogy nem rotálta őket a mester.... Nem nagyon cserélte le őket, nem nagyon cserélte be se őket így. Sajnos ebbe nyilván benne van az is hogy nem volt megfelelő alternatíva, de ez így nem normális és nem lehet elvárni tőlük, hogy egész évben lődözzék a gólokat. A legnagyobb pech, hogy mindegyik egyszerre mondta be az unalmast! És a többiek is elfelejtettek gólt lőni, mert hozzászoktak ahhoz hogy elöl majd megoldja a 3 dél amerikai... Szerintem ha tudnak úgy játszani mint az előző meccs 2. félidejében akkor vissza fognak jönni az utolsó pár meccsre és behúzzák a bajnokságot ;)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.19. 11:27:26

Fő az optimizmus, még ha semmi jel nem mutat arra,hogy annak kell lennünk :D

Nem tudom, szerintem bedől minden, erre látok esélyt...talán a kupa meglesz ha addig újra felpörgünk, de a holnapi meccs is vízválasztó lehet. (ezt írtam a Vale meccsre is) De ha holnap bukunk a depor ellen,onnan nem igazán lehet már visszajönni szerintem.
Még arra is nagy sanszot látok,hogy a hétvégére már a Real fog vezetni. :roll:
AtMa legnehezebb meccse jön,ha behúzzák,akkor náluk simán benne van hogy 100%osan lehozzák a maradék 4et.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.19. 11:08:22

én jinxeltem egy jó nagyot, hátha bejön :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.04.19. 10:17:44

LG írta:
Bob_Marley írta:Bajnokira rámentem, de a kupában gyáva voltam bevallom őszintén, de ez a Sevilla bakker annyira tipikus kupacsapat, hogy addigra már tényleg mindenki csak arra fog gondolni, hogy EB, Copa anyám kínja és fáradtság a köbön lesz szerintem.

Szóval az az 1 gyáva én voltam, vállalom. :D
Én meg azt vállalom, hogy szezon előtt én volt a kettőből az egyik, aki rányomta a 0 kupára. :oops:

Az átigazolási ban, a szezoni eleji sérülések, a minden fronton címvédőként járó teher, és a plussz meccsek azt mondatták velem, idén gyengébb szezonunk lesz.
Majd a játék képe azt mondtatta veled: Talán mégis meglehet...Vagy nem.
Én még egy időben úgy is vettem észre, hogy a csapat nagyon jól időzítette a formát, Enrique a támadóhármason kívül a többieket elég jól rotálta, Messi is sérült volt 2 hónapig, furcsa, hogy ő is elfogyott a végére. Talán ezért nincs sosem címvédő a BL-ben, mert ezt a rengeteg meccset szinte lehetetlen 100%-osan végigjátszani, főleg, hogy 2 kupa között körbeutazták a világot.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.04.19. 09:08:19

Én a két kupára nyomtam annak idején. Még meglehet.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.18. 23:08:08

Bob_Marley írta:Bajnokira rámentem, de a kupában gyáva voltam bevallom őszintén, de ez a Sevilla bakker annyira tipikus kupacsapat, hogy addigra már tényleg mindenki csak arra fog gondolni, hogy EB, Copa anyám kínja és fáradtság a köbön lesz szerintem.

Szóval az az 1 gyáva én voltam, vállalom. :D
Én meg azt vállalom, hogy szezon előtt én volt a kettőből az egyik, aki rányomta a 0 kupára. :oops:

Az átigazolási ban, a szezoni eleji sérülések, a minden fronton címvédőként járó teher, és a plussz meccsek azt mondatták velem, idén gyengébb szezonunk lesz.
Lezárt