FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Rikardo
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016.03.12. 15:54:48

2016.05.14. 18:51:01

Campeones !!!!

Szép volt srácok !
Most már húzzuk be a kupát is !! 8)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2016.05.14. 18:31:04

70. perc még ugyan, de megelőlegezem:

Hatalmas elismerés a csapatnak, megnyerték a Ligát ebben a szezonban.
Sokáig sétagaloppnak tűnt, de a minden csapatot érintő hullámvölgy hozzánk is elérkezett, csak kicsit később, mint szokott, nem a januári napokra. Ezt bánja az idei BL szereplés.

Én a szezon egészét nézve maximálisan elégedett vagyok a csapattal és a teljesítménnyel.
A játékosok végletekig kifacsarva érkeztek a hajrába, de ennek ellenére volt tartás bennük, hatalmas elismerés jár érte.

Néhány igazolással ez a szint továbbra is tartható lesz, pár peremembertől pedig el kell búcsúzni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.05.11. 08:45:40

nyilván közhely, de a ligák összehasonlításának leg tisztább eszköze a nemzetközi szereplés. ahogy ezt Chino írta ebben pedig a Spanyolok idén tisztán verik a mezőnyt.
nálam pl. az is egy mérce -az erő- oldalán, hogy milyen szoros a végeredmény egy-egy ligában?! ezt a mércét is simán igazolja a BL. sorrend amiben csak egy (nekem fájó) karc van a matracosok helye :mrgreen: ott(is) nekünk kellene állni. persze semmi sem szent... az Angoloknál pl. ez az év kifejezetten a kivételeket erősíti, ott minden meg lett keverve rendesen.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.05.10. 22:59:18

Most nézem hogy 5 napos lesz az edzőtábor. Ez valami vicc vagy mindig ilyen rövid volt?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.05.10. 15:01:56

LG írta:
Szerintem rengeteget erősödött a liga 07/08 óta, míg az akkor még remek PL bőven visszaesett, így nem igazán helytálló a példa.
Szerintem csak a Barca, Real, Atletico erősödött, a Sevilla meg kb. ugyanott van, de pl. Valencia, Depor, Espanyol, Villarreal meg még jó néhány csapat jelentősen vissza esett azóta.

Angliában is a Liverpool, MU, Chelsea hármas esett vissza, nem komplett liga.

Ezt értsétek már meg, nem lehet 3-4 csapat alapján egy egész liga erősségét megítélni.
Igaz ezt nem lehet teljesen objektíven lemérni, de ha a Liga mondjuk első 5-6 csapatával szembeállítanánk a PL-ét erősségben nem tudom mennyit "vinnének" az angolok. Lehet jönni, hogy most a Pool kiejtette a Villarreal-t, de ez azért inkább meglepinek számít.

Azon kívül a spanyol "kis -és középcsapatok" is be tudnak inteni a nagyoknak. Legjobb példa mi vagyunk. Szinte egy megnyert bajnokságot tettek nyitottá, a BL-döntös ATMA-t meg liga utolsó ejtette ki a versenyfutásból. És még nincs lefutva, a Granada is elveheti tőlünk a címet. De a Sevilla-t is ütötték a kicsik, míg a "Nagyoknak" sok kellemetlenséget okoztak. Ami ott a Chelasea az mondjuk nálunk a Valencia.
De ha megnézzük a nemzetközi tornákat. Az EL-ben is a spanyolok domináltak csak éppen a negyed -és nyolcaddöntőben egymást kellett kiütniük.

A BL méginkább a Liga erejét mutatja. Már a negyeddöntőben is az egyik leggyengébbnek számított a legjobb angol csapat.

Azon kívül lehet csűrni-csavarni de egy bajnokság erejét meghatározzák a "nagycsapatok" főleg ha abból 3 világszinten a Top 4-5-be tartozik.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.10. 08:34:43

Szerintem rengeteget erősödött a liga 07/08 óta, míg az akkor még remek PL bőven visszaesett, így nem igazán helytálló a példa.
Szerintem csak a Barca, Real, Atletico erősödött, a Sevilla meg kb. ugyanott van, de pl. Valencia, Depor, Espanyol, Villarreal meg még jó néhány csapat jelentősen vissza esett azóta.

Angliában is a Liverpool, MU, Chelsea hármas esett vissza, nem komplett liga.

Ezt értsétek már meg, nem lehet 3-4 csapat alapján egy egész liga erősségét megítélni.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.05.10. 07:46:49

LG írta:Játékban nem voltak rosszak, csúnyának tűnik az 5:1-es összesités, de szó sem volt alázásról.
Egy utolsó gondolat, aztán lezártnak tekintem a témát:
A Real a 07/08-as szezonban fölényesen lett bajnok, pedig a BL-ben akkor is simán kiestek a negyeddöntőben. Mi 2013-ban rekordpontszámmal lettünk bajnokok, a BL-ben meg szenvedtünk a Milan meg PSG ellen, aztán a Bayern agyon is vert minket.
Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy a Barca-Real kettős gyengébb szezonjaiban is képes komoly dominanciára a bajnokságban, és ez vhol gáz a többi csapatra nézve.
Amikor 07/08-ban teljesen összeomlottunk, úgy is harmadik lettünk, a PL-ben egy gyengébb szezonnal lemaradsz a BL-ről.

Ha azt mondják, az angol csapatok technikailag képzetlenek, akkor én azt mondom, hogy spanyol töltekék is, de náluk e mellett még a szervezettség és a kondi is hiányzik,
Szerintem rengeteget erősödött a liga 07/08 óta, míg az akkor még remek PL bőven visszaesett, így nem igazán helytálló a példa.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.10. 03:42:09

"A Barcelona a következő szezonra való készülést a 2014-15-ös szezonhoz hasonlóan a Saint George's Parkban tartott angliai edzőtáborral kezdik meg"

Nagyon helyes =D>
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.08. 22:16:00

Normandia írta:
LG írta: Idén pl. nem volt bucira verés. Az Arsenal ellenünk elég szépen helyt állt pedig akkor még komoly formában toltuk
Már ha az 5:1 szép helytállásnak nevezhető.:-D
Játékban nem voltak rosszak, csúnyának tűnik az 5:1-es összesités, de szó sem volt alázásról.
Egy utolsó gondolat, aztán lezártnak tekintem a témát:
A Real a 07/08-as szezonban fölényesen lett bajnok, pedig a BL-ben akkor is simán kiestek a negyeddöntőben. Mi 2013-ban rekordpontszámmal lettünk bajnokok, a BL-ben meg szenvedtünk a Milan meg PSG ellen, aztán a Bayern agyon is vert minket.
Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy a Barca-Real kettős gyengébb szezonjaiban is képes komoly dominanciára a bajnokságban, és ez vhol gáz a többi csapatra nézve.
Amikor 07/08-ban teljesen összeomlottunk, úgy is harmadik lettünk, a PL-ben egy gyengébb szezonnal lemaradsz a BL-ről.

Ha azt mondják, az angol csapatok technikailag képzetlenek, akkor én azt mondom, hogy spanyol töltekék is, de náluk e mellett még a szervezettség és a kondi is hiányzik,
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.05.08. 20:40:38

LG írta: Idén pl. nem volt bucira verés. Az Arsenal ellenünk elég szépen helyt állt pedig akkor még komoly formában toltuk
Már ha az 5:1 szép helytállásnak nevezhető.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.05.08. 13:37:46

LG írta:
recrea írta:Spanyolországban az utóbbi években 3 erős csapat lett, Angliában meg 20 középcsapat. Ezért tud ott bárki bárkit megverni, és verik bucira a spanyol csapatok az angolokat.
Idén pl. nem volt bucira verés. Az Arsenal ellenünk elég szépen helyt állt pedig akkor még komoly formában toltuk, a Real sem volt túl meggyőző a City ellen, a Pool pedig kiejtette a Villarrealt.
Hosszú évek óta kiejtik/elverik a spanyol csapatok az angolokat, ez meg a tény. Köszönő viszonyban nincs a City (amely csapat "játékában" a tudatosság szikráját sem lehet felfedezni) meg az Arsenal (ami kb önmaga paródiája) a két spanyollal, mi meg addigra már egyáltalán nem voltunk komoly formában, vagy nekem jelent mást a komoly forma.

Amikor angol csapat nyer, akkor számít az Európa liga, amikor veszít, akkor nem, ha nem Te írtad ezt, nem neked szánom.

Szakmailag elszaladt a spanyol liga az angol mellett, a válogatott régóta nem kérdés, a legjobb játékosok a három spanyol csapatban játszanak, Angliába max fizetéssel lehet focistát csábítani.

Mondom ezt úgy, h semmi bajom a PL-el, meg az ottani csapatokkal.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.08. 13:27:49

hol kell kiállni spanyolok nélküli kezdővel? a barátságos meccsek a kutyát nem érdeklik, a szuperkupáig meg tudnak pihenni 3 hetet még akkor is ha döntőznek. vagy nem jól értem amit mondasz? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.08. 13:18:38

recrea írta:Spanyolországban az utóbbi években 3 erős csapat lett, Angliában meg 20 középcsapat. Ezért tud ott bárki bárkit megverni, és verik bucira a spanyol csapatok az angolokat.
Idén pl. nem volt bucira verés. Az Arsenal ellenünk elég szépen helyt állt pedig akkor még komoly formában toltuk, a Real sem volt túl meggyőző a City ellen, a Pool pedig kiejtette a Villarrealt.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.05.08. 12:51:47

visca el barca írta:a nyár

Július 18-19.: A játékosok részt vesznek a kötelező orvosi vizsgálatokon
Július 20-26.: Alapozás a Ciutat Esportivában
Július 30.: Felkészülési mérkőzés a Celtic ellen Dublinban
Augusztus 3.: Felkészülési mérkőzés a Leicester City ellen Stockholmban
Augusztus 6.. Felkészülési mérkőzés a Liverpool ellen
Augusztus 8. vagy 9.: Joan Gamper kupa mérkőzés
Augusztus 12.: Spanyol Szuperkupa első mérkőzése
Augusztus 15.: Spanyol Szuperkupa második mérkőzése
Augusztus 20. vagy 21.: Az első bajnoki forduló
Július 10én lesz az EB döntő. Hullani fognak a nagy csapatok játékosai jövőre :/ Senki nem pihen,végletekig ki lesznek facsarva. Mondjuk az is igaz,hogy simán ki tudtok állni spanyolok nélküli kezdővel,Pique,Alba,Ini,Busi nélkül.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.08. 12:43:49

a nyár

Július 18-19.: A játékosok részt vesznek a kötelező orvosi vizsgálatokon
Július 20-26.: Alapozás a Ciutat Esportivában
Július 30.: Felkészülési mérkőzés a Celtic ellen Dublinban
Augusztus 3.: Felkészülési mérkőzés a Leicester City ellen Stockholmban
Augusztus 6.. Felkészülési mérkőzés a Liverpool ellen
Augusztus 8. vagy 9.: Joan Gamper kupa mérkőzés
Augusztus 12.: Spanyol Szuperkupa első mérkőzése
Augusztus 15.: Spanyol Szuperkupa második mérkőzése
Augusztus 20. vagy 21.: Az első bajnoki forduló
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.05.08. 10:41:25

Spanyolországban az utóbbi években 3 erős csapat lett, Angliában meg 20 középcsapat. Ezért tud ott bárki bárkit megverni, és verik bucira a spanyol csapatok az angolokat.
wild
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2016.04.20. 21:39:00

2016.05.08. 10:18:47

A PL-ben viszont az összes csapattal számolni kell, és bárki megverhet bárkit, és ez nemcsak azért van igy, mert a sztárcsapatok gyengébben teljesitenek, hanem mert a kicsik sokkal jobbak, mint a spanyoloknál.
Ez egy urban legend, amit a PL hívők találtak ki miután már régóta nem mondhatják azt hogy ők a legjobbak a BL-ben. Ezzel nyugtatják magukat. Ezzel szemben a tények:

Premier League, utolsó négy vs. első négy helyezett: 9 szerzett pont.(még 2 meccs)
Spanyol bajnokság, utolsó négy vs első négy helyezett: 13 szerzett pont. (még 2 meccs)

Tehát a legrosszabb spanyol csapatok több pontot rabolnak a nagyoktól, mint Angliában. És ez nem csak idén van így.

Reméljük még sokáig homokba dugják a fejüket, mert addig a spanyolok fognak tarolni. Mindig kitalálnak valami újabb hülyeséget, hogy mentegesség a gyengeségüket. A legújabb: azért nem hajtanak a BL-ben, mert a PL többet fizet. :D :D
Ennél nagyobb baromságot még nem hallottam.
Előbb-utóbb eljön az idő amikor már nem tudnak megélni a múltból.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.30. 13:42:19

Az a baj,hogy amikor régen összehasonlították a két bajnokságot, akkor mindig az volt,hogy nálunk barca-real ott meg több nagycsapat (papíron). Oké.
Telt egy kis idő, csatlakozott a AtMa, közben a Sevilla,Villareal,Valencia,Bilbao hármas is szállította a sikereket. Akkor jött,hogy oké, de a spanyol középcsapatok jobbak...Oké. Ezt mondjuk semmivel nem tudják alátámasztani,de legyen.

Most amikor mindenhol alázás van, akkor már a kiesőcsapatokat hasonlítsuk össze... :lol: Következő mi lesz, a második ligát vessük össze?
Egyszerűen eredményekben túlnőtte a spanyol foci az angolt, és ez folyamatosan, évről évre még nagoybb mértéket öl.
Véleményem szerint a spanyoloknál csak annyi változott, hogy az Atletico is komoly tényező lett, így már van 3 nagyon erős csapatuk.
A középcsapatok korábban is jók voltak az EL-ben, a BL-ben meg most sincsenek sehol. Az angolokat meg nem nagyon érdekli a második számú európai kupasorozat.

A BL-ben is csak az 2014 óta beszélhetünk igazi spanyol dominanciáról. Előtte csak Barca dominancia volt. Jó, a Mourinho féle Real is mindig 4-be tudott jutni, de az első komoly csapat rendre ki is csapat őket. Mourinho előtt meg Lyon, Roma, Liverpool szintű csapatok alázták őket. :lol: Atletico meg néhány éve még sehol sem volt.

Az angoloknak is volt nagyon jó időszakuk kb. 2007-2012 között, akkor ők is többször tudtak 2-3 csapatot delegálni a 4 közé.

A nagy csapataik válságba vannak az utóbbi években, a MU-nál Fergusson távozásával lezárult egy korszak, a Chelseanek kiöregedett a korábbi sikeres generáció, most új csapatot kell építeniük. Az Arsenal már rég középszerűségbe fulladt. A City is ha lassacskán is, de mégis egyre komolyabb tényező, ha sikerülne a döntőbejutás, akkor a nagy áttörés is meglenne. A Liverpool évek óta keresi a helyes irányt, amerre elindulhatna, Kloppal talán megtalálják. A Tottenhamnél most úgy néz ki, összejöhet egy jó kis csapat.

A többi csapattal meg nem kiesőjelöltekre céloztam. Te felsoroltál 7 spanyol csapatot, de bajnokság 20 csapatos. Az, hogy a Real meg a Barca a legtöbb spanyol csapatot félgőzzel kitömi, az nemcsak az ő erejüket mutatja (persze azt is), hanem a többiek gyengeségét.
Ennek a két orgiásnak is sokkal nehezebb dolga lenne a PL-ben. Lehet mondani, hogy azok favágó csapatok, de szervezettebbek és keményebbek, biztos, hogy mi is jobban megszenvednék velük, mint ilyen Eibarokkal, Las Palmasokkal, Gijonokkal, La Corunákkal, akik szépen asszisztálnak a gálákhoz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.30. 10:20:09

LG írta:Nemzetközi szinten tényleg jobban teljesítenek a spanyolok az utóbbi években, de 2011-ig rajtunk kívül más spanyol csapatnak esélye sem volt a BL-ben, a Realt Mourinho hozta vissza az elitbe, az Atletico meg az utóbbi 3 évben került oda. Utóbbinak meg nem lesz könnyű ott maradni a szerényebb anyagi lehetőségeik miatt.
Az EL meg nem nagyon érdekli az angolokat, szóval azt nem hoznám fel érvnek velük szemben.

A spanyol meg az angol foci viszont nemcsak az európai porondon szereplő csapatokból áll. A spanyoloknál van kb. 6 csapat ami tényező, és érdemes megnézni a meccseiket, a többi abszolút töltelék, akik arra jók, hogy Messi meg CR rekordokat döntögessenek. A PL-ben viszont az összes csapattal számolni kell, és bárki megverhet bárkit, és ez nemcsak azért van igy, mert a sztárcsapatok gyengébben teljesitenek, hanem mert a kicsik sokkal jobbak, mint a spanyoloknál.

Gondoljunk bele, nem vagyunk jó formában, mégis 14 gólt lőttünk az utóbbi két meccsünkön, azért ez vhol beárazza a spanyol kiscsapatokat.
Az a baj,hogy amikor régen összehasonlították a két bajnokságot, akkor mindig az volt,hogy nálunk barca-real ott meg több nagycsapat (papíron). Oké.
Telt egy kis idő, csatlakozott a AtMa, közben a Sevilla,Villareal,Valencia,Bilbao hármas is szállította a sikereket. Akkor jött,hogy oké, de a spanyol középcsapatok jobbak...Oké. Ezt mondjuk semmivel nem tudják alátámasztani,de legyen.

Most amikor mindenhol alázás van, akkor már a kiesőcsapatokat hasonlítsuk össze... :lol: Következő mi lesz, a második ligát vessük össze?
Egyszerűen eredményekben túlnőtte a spanyol foci az angolt, és ez folyamatosan, évről évre még nagoybb mértéket öl.

Az,hogy élvezhetőbb meccseket játszanak az angolok,az oké, tényleg baromi élvezetes,hogy futkároznak mint a meszes, elképzelés nélkül, lbada pályán sincs, az nem érdekli őket, az angolok meg tapsolnak.
Mondom ez a marketing része parádés,hogy eladják a semmit ilyen pénzekért.

De ez már off itt.
Viszont a tények magukért beszélnek. Kupák, párharcok, egymás elleni meccsek. És évek óta folyamatosan nő a különbség. Majd fordul ez egyszer persze, d enem errefelé megyünk most, jelenleg meg pláne nem ez van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.30. 02:41:14

Viszont mivel megint egy végeláthatatlan vita kezdődne, és úgysem hallgatnál az érvekre megint,mint sose, én most kiszálltam ebből. Csak már szúrta a szemem ez a PL ajnározás, amit régóta nyomsz. Pénzügyileg rendben vannak, de papíron Mo is jól áll gazdaságilag,legalábbis ezt mondják, mégse látszik meg. Nyomott a példa, de hasonló a szitu.
Ezt nem nagyon tudtam hova tenni, mert még csak vitakezdődne sem volt. :D Sikeresebb a spanyol Liga hála a jó istennek. Ezért is szorítok minden spanyol csapatnak egytől-egyig hogy vigyék ezt tovább. Te kérted pontosítsak mire gondoltam (sikeresség marketing kapcsán meg pályán és meccsidőpont), a pályán sikeresség a spanyolok mellett van ez tény, gazdasági meg az angolok mellett ez meg a másik tény. A legjobb az lenne ha mindkettő a spanyol oldalon lenne, erről beszélgettünk. Kis pénz kis foci nagy pénz nagy foci.

Semmi PL ajnározás nincsen, mezszponzor kapcsán került szóba és hogy bizony sok mindent lehetne tőlük tanulni. Ezt viszont lehet úgymond ajnározni, mert elképesztő milyen pénzeket tudnak összeszedni és múltkor is olvastam hogy Chevrolet meg így a Manchester meg úgy. Mi nem fogunk tudni ilyen szerződést kötni, siker ide vagy oda, mert egész egyszerűen az angolokkal gazdaságilag jelenleg nem tudunk versenyezni. Nagyobb piacot fognak le, több pénzt kapnak TV jogdíjakból. Ezen meg változtatni kellene.

10 évvel korábban is valószínű több volt ott a pénz, de amiket a PL bevételek alapján produkál az utóbbi években indult robbanásszerűen meg felfelé. Még 10 évvel ezelőtt sem volt még ilyen fejlett telekommunikáció mint manapság és ez sokat nyom a latba. És kb 10 évvel ezelőttire teszem hogy elkezdődött Amerika meg Ázsia felé nyitni a foci. Ha csak arra gondolok akörül kezdtünk el mi is Nyári tornákra járni az Usaba pl.

Mindegy elkanyarodtunk a témától, a lényeg hogy kedvező szerződést kellene kötni, de olyat amiket az angolok tudnak egyelőre mi csak álmodni tudunk róla szerintem. Viszont az Adidas-szal le kéne paktálni, mert így hogy kiszálltak az atlétikából több pénz jut focira. Mezszponzorra meg majd csak jön valami Józsi és tsa Bt. :D
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.30. 00:25:25

Nero. írta:
visca el barca írta:megkezdték a jövő évi mezek gyártását, szponzor felirat nélkül. reméljük nem marad sokáig így
Óriási blama lesz ha nem sikerül megegyezni senkivel. Ezt egyszerűen nem tudom elhinni. Tragikomédia. A következményeiről meg ne is beszéljünk mert le ver a víz.
Nem volt az olyan rég, hogy mezszponzor nélkül is végig vertük Európát. :wink:
Jó amiket írsz, de 10 éve is több pénz volt a PL-ben. Ehhez képest azóta hagyta le őket a spanyol foci. És nem egy két csapat, hanem több is.
Nemzetközi szinten tényleg jobban teljesítenek a spanyolok az utóbbi években, de 2011-ig rajtunk kívül más spanyol csapatnak esélye sem volt a BL-ben, a Realt Mourinho hozta vissza az elitbe, az Atletico meg az utóbbi 3 évben került oda. Utóbbinak meg nem lesz könnyű ott maradni a szerényebb anyagi lehetőségeik miatt.
Az EL meg nem nagyon érdekli az angolokat, szóval azt nem hoznám fel érvnek velük szemben.

A spanyol meg az angol foci viszont nemcsak az európai porondon szereplő csapatokból áll. A spanyoloknál van kb. 6 csapat ami tényező, és érdemes megnézni a meccseiket, a többi abszolút töltelék, akik arra jók, hogy Messi meg CR rekordokat döntögessenek. A PL-ben viszont az összes csapattal számolni kell, és bárki megverhet bárkit, és ez nemcsak azért van igy, mert a sztárcsapatok gyengébben teljesitenek, hanem mert a kicsik sokkal jobbak, mint a spanyoloknál.

Gondoljunk bele, nem vagyunk jó formában, mégis 14 gólt lőttünk az utóbbi két meccsünkön, azért ez vhol beárazza a spanyol kiscsapatokat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2016.04.30. 00:52:12-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.29. 23:19:11

Jó amiket írsz, de 10 éve is több pénz volt a PL-ben. Ehhez képest azóta hagyta le őket a spanyol foci. És nem egy két csapat, hanem több is.

De írhatok 15-t, mindegy, ez mióta érdemben követem a focit így van, hogy ott a sok pénz, oda mennek a dél-amerikaiak (tudnám cáfolni de este van,és fáradt vagyok), mégse haladnak előre.
Valami oka van,hogy miért nem. Egy helyben topognak, ölik bele a pénzt, de nincs eredménye. Persze előbb utóbb meglátszik majd, persze. De az eszetlen költekezés sem jó semmire.

Mindegy, csak nem tudom ez 2016ban miért kerül szóba, mikor 2006ban ugyanez volt a helyzet, azóta meg állva hagytuk őket. Pedig ebben a 10 éves periódusban is több pénz ment az angol fociba,mint a spanyolba. (állításod szerint)

Viszont mivel megint egy végeláthatatlan vita kezdődne, és úgysem hallgatnál az érvekre megint,mint sose, én most kiszálltam ebből. Csak már szúrta a szemem ez a PL ajnározás, amit régóta nyomsz. Pénzügyileg rendben vannak, de papíron Mo is jól áll gazdaságilag,legalábbis ezt mondják, mégse látszik meg. Nyomott a példa, de hasonló a szitu.

További szép estét.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.29. 23:11:32

csababarca írta:Értem ezeket, és egyet is értek.
De ez a nemzetközi kupákban sikeresség, és hogy ebben fel kell venni velük a versenyt...Hát szerintem nekik kéne felvenni a spanyolokkal a versenyt,mert brutális erőfölény van az utóbbi években. Mérhető (kupák,elődöntők,párharcok), nem mérhető (minőség) dolgokban is.

De egyetértek a többivel,csak itt már inkább nekik kell elgondolkozni,hogy hogyan vehetnék fel a versenyt a La Liga csapataival,nem fordítva.
A többi stimmel.
Szerkesztettem, s nem írom le újból azokat. :D Tovább kell ezt gondolni, s amilyen ütemben halad a dolog itt 10 éven belül nagyon komoly hátrányban lehet a Liga és a sikerességeken is megfog ez látszódni. Hiába összeszokott jó csapat xy, meg Real Madrid meg Barcelona. Egész egyszerűen egy játékos oda megy ahol többet kap. Lehet itt jönni szentimentális dolgokkal, hogy de hát egy Barcelonában megtiszteltetés játszani, ez igaz csak nem fog érdekelni senkit, mikor kétszer annyit kereshetsz máshol. Lesznek persze kivételek, de a pénz beszél a kutya ugat. És en bloc ahogy írtam egy folyamat már elkezdődött s a tehetség egyelőre veri pénz uralmát, de nnem tudom meddig lehet ezt fent tartani. És hangsúlyozom nem feltétlen Barcelona-RM dologra értem, mert ott azért mindig meglesz a kellő marketing érték, de egy Sevilla, Atletico stb csapatoknak rohadt nehéz és nem hiába van mindig sztrájkveszély is. Ne adja a jó Isten hogy egyszer bedőljön a strukturális rendszer. PL-ben ilyen nem fenyeget, sőt egyre nagyobb teret nyernek, s elfogják nyomni a többit. Nem hiába ők akarják a szuperligát is leginkább. Úgyhogy ma még van siker, de pont most kéne erre ráfeküdni mikor van "referencia".

És nem kell messzire menni, olaszok szenvednek, mert elvoltak a kis bundabajnokságukban és a világ elment mellettünk. Most ott tartunk, hogy olyan klubok, akikről elképzelni sem lehetett volna mint egy Milan vagy Inter, kuncsorognak hogy valaki fektessen már be náluk......Pedig ezen csapatok is 10-15-20 éve vagy más olaszok verték Európát. Szóval a sikerességért szurkolni kell a spanyoloknál ezért is preferálom a házi döntőket, de mellette tenni is kell érte hogy megmaradjon, mert jön a PL és a pénz és nem lehet majd velük felvenni a versenyt ha nem idomulnak már most hozzájuk mikor még lehet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.29. 23:02:05

Értem ezeket, és egyet is értek.
De ez a nemzetközi kupákban sikeresség, és hogy ebben fel kell venni velük a versenyt...Hát szerintem nekik kéne felvenni a spanyolokkal a versenyt,mert brutális erőfölény van az utóbbi években. Mérhető (kupák,elődöntők,párharcok), nem mérhető (minőség) dolgokban is.

De egyetértek a többivel,csak itt már inkább nekik kell elgondolkozni,hogy hogyan vehetnék fel a versenyt a La Liga csapataival,nem fordítva.
A többi stimmel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.29. 22:56:33

Marketing sikerességben és természetesen pl abban is ami most is van, hogy legyenek csak spanyol házi döntők az európai kupákban és minél sikeresebbek legyenek a jövőben is a spanyol csapatok.

Angolok pláne tradicionálisak, de fel lehet és fel is kell venni velük a versenyt szerintem. Kezdési időpontok meg az évek során is változtak, de egyértelműen az ázsiai piac felé kell fordulni, mert ott van a legtöbb pénz. Vannak déli meccsek, de még több kell (egyébként a spanyolok/katalánok is szeretik, rendre nagyon sokan voltak a korai meccseinken) hogy ki lehessen szolgálni az ázsiaiakat. Sokat lehetne tanulni az angoloktól pont amit írsz hogy a pályán kevésbé sikeresek, de gazdaságilag meg szárnyalnak. Olyan mutatókat produkál a PL, ami mögött a Liga elbújhatna szégyenében.....

És a pályán lévő sikeresség se fog örökké tartani és afelé tendál a dolog a nagy befektetéseknek egy idő után a pályán is látszódnia kell. Gondoljunk csak abba bele, hogy egyre több játékos megy át a a La Ligából a Pl-be és edzők terén is pl most hogy beerősítenek a nagyok. Tehetséggel egy ideig lehet ezt bírni, de mikor egy angol tizedik kap annyit mint egy Atletico akkor egy idő után csak tehetségből már nagyon nehéz hasonló szintet hoznod. És hiába jók a spanyolok, meg utánpótlás, de pl Dél-Amerikából már egyre többen a PL-t választják és nem a Ligát és egész egyszerűen a pénz elfogja nyomni ezt a jelenlegi sikerességet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2016.04.29. 23:04:55-kor.
Kép
Kép
Kép
Lezárt