FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.06. 22:03:51

Bartra es Alves el, Umtiti sanszos, hogy jon. Denis is jon, ha eleg penzt kap, Lucho Nolitot akarja, de a Sport es a Mundo azert bedobta Lacazette, Batshuayi, Sanabria es Vietto nevet is. Meg a Lorient balhatvedje utan erdeklodunk. Talan ennyi. :D
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.06.06. 21:42:14

Sziasztok!

Tegnap és ma nem igazán voltam netközelben, légy szíves valaki leírná nekem, hogy ezalatt a két nap alatt mi minden történt szeretett klubunkkal? :D Pl kikkel boronáltak össze minket, nyilatkozott-e valaki valami fontosat/érdekeset stb.

Előre is köszönöm!
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.04. 14:40:01

LG írta:
MessiNeymarSuarez írta:Közben hivatalos, hogy az UEFA 150.000 eurora megbűntette a klubot a katalán zászlók miatt...grat =D>
Uefának is ez a legnagyobb problémája... hogy az EL és a BL döntőkben komoly játéklvezetői tévedések voltak, az persze rendben van. Mindegy, ebbe az összegbe nem rokkanunk, de önmagában az elv kicsinyes és szánalmas.
Naigen...Amúgy nem is az összeg a probléma( bár hozzám vághatnák :mrgreen: ), hanem a Barca hírnevét rongálja..Megint belekerül a lapokba hogy" Súlyosan megbűntették a Barcát szabálysértésért" vagy egyéb hatásvadász címmel, aztán a köztudatban úgy van a klub akit folyamatosan bűntetnek mert csal-hazudik.

Érdekes ez az UEFA, tavaly BL döntős vidiről is cenzúrázták Neymar fejpántját amin a 100% Jesus állt, szóval érdekes logikájuk van.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.04. 14:07:58

Pep idejénél is nagyobb eredménykényszer van véleményem szerint és a szoros bajnokság valamint egy sokkal erősebb Atletico még kevésbé ad lehetőséget kísérletezni.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.06.04. 14:00:34

Érdemi munkát nem tudsz adni a fiataloknak, még Bartra-nak sem jutott. 10 percekből meg senki nem fog megélni. Illetve az a 10 perc meg a fő cseréknek kell, hogy meccsben legyen az a 15 ember akire igazán számít. Ugyanakkor meg a B-ből sincs senki olyan kiemelkedő. Egy-két ember a nagy csapattal edz, de nincs senki annyira meghatározó. Pont amiért nehezen lehet beépíteni embereket az eredménykényszer miatt kezdtük el a kölcsönöket ami nagyjából jó irány. Adama is sztár volt és egy Aston Villa-ban küszköd. Deulofeu szintén, ilyen emberekre meg tök mindegy pazaroljuk-e a perceket vagy sem. LE-t igazolják. Ha valakiben lát olyan tehetséget aki előre tudni vinni minket azt biztosan kifogja próbálni és nem maga ellen dolgozni. De annál többet, hogy felhívja az első keretbe edzeni őket mást nem tud tenni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.04. 13:41:05

MessiNeymarSuarez írta:Közben hivatalos, hogy az UEFA 150.000 eurora megbűntette a klubot a katalán zászlók miatt...grat =D>
Uefának is ez a legnagyobb problémája... hogy az EL és a BL döntőkben komoly játéklvezetői tévedések voltak, az persze rendben van. Mindegy, ebbe az összegbe nem rokkanunk, de önmagában az elv kicsinyes és szánalmas.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.04. 13:38:03

Közben hivatalos, hogy az UEFA 150.000 eurora megbűntette a klubot a katalán zászlók miatt...grat =D>
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.04. 13:37:31

Bob_Marley írta:...
Tromort77 írta:Általad említett neveket meg lehet nézni hová jutottak. Montoya-t a fél fórum Alves utódjának szánta. Aztán látjuk, hol van. Vagy látjuk milyen karriert fut be épp V. Sánchez, Tello, Cuenca vagy éppen Jonathan. Sőt, azt sem mondhatjuk, hogy kerestünk volna rajtuk amiért befuttatuk őket. Ugyan úgy nem lett belőlük haszon.
Persze, nyilván, de most nem engem cáfoltok, hanem azt mondjátok, hogy Lucho miért így csinálja. Ezt is értem, részben meg is értem, lehet én is ezt csinálnám inkább, ha ott ülnék.

De én arra reagáltam, hogy sokak szerint nem lehet már fiatalokat beépíteni az időhiány miatt. Ez meg nem igaz, ti se erről írtok, hanem arról, hogy nem ez Lucho stílusa. Ha akarná, ugyanúgy megtehetné, csak más utat választ. De attól még ezek az idők a sikereink miatt nem múltak el, más felfogású edző esetén ugyanúgy lehetne a Masia növendékeket próbálgatni komolyabb probléma nélkül.. Pont azok a jó példák rá erre, akiket te is írsz. Egyik se ütötte meg végül a szintet, mégis nyertünk mindegyikkel a fedélzeten, nem döntötték romokba a klubot, és eredményeztek -10 pontot a pár perc játékukkal. Úgyhogy nálam az még mindig nem érv egy ifi ellen, hogy nem lehet manapság beépíteni senkit. Max nem akarja ezt az utat járni az edző, és a készebb játékosokba bízik, de az meg egészen más tészta.

szerk.: Eladni meg nyilván nem adtuk el őket drágán, amikor 5 kölcsönbe küldtük értékesítés előtt őket. Deut meg Adamát jól bizniszeltük most el, ezt kéne folytatni inkább. Haliloviccsal is ez lesz.
Bob_Marley írta:(miért mindig őket hozza fel mindenki bakker. :D)
Ez olyan mint a lőtéri kutya.. :D
Tromort77

2016.06.04. 13:28:51

Mert Lucho munkája rögtön veszélyben forgott amint bukott egy pontot és rögtön jönnek a negatív hangok. Így nyílván ő is a lehető legkevesebb kockázatot akarja vállalni. Ezért mindig a biztonságra utazik. Olyan aki meg igazán ifiként megérdemelné azokat a perceket nagyon nincs.
Az Eibar és társai meccseken próbálja azokat a kerettagokat játékban tartani akikre szükségünk is van igazán. Mert a fő cserejátékosok sem kapnak elég játékpercet. Nemhogy a tartalékok vagy az ifik.

Általad említett neveket meg lehet nézni hová jutottak. Montoya-t a fél fórum Alves utódjának szánta. Aztán látjuk, hol van. Vagy látjuk milyen karriert fut be épp V. Sánchez, Tello, Cuenca vagy éppen Jonathan. Sőt, azt sem mondhatjuk, hogy kerestünk volna rajtuk amiért befuttatuk őket. Ugyan úgy nem lett belőlük haszon.
Egyedül azt látom bajnak, hogy az MSN végig játszik minden meccset. De túl nagy egók, hogy Munir miatt padozzanak, illetve pont azért is van ilyen kémia egymással, mert folyton együtt játszanak, meg általában hamarabb lerendeznek egy meccset együtt és a többi már csak lötyögés.

Pep tökösebb volt anno, ezt tény, de Lucho-nak nincs erre szüksége meg arra se, hogy kísérletezzen. Van egy bevált, működő recept, hülye lenne nem ragaszkodni hozzá.

Szerk: Basszus, eljött az idő, hogy egyetértek Bob-al valamiben, küldöm a +1-t. :twisted:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.04. 13:23:27

Mondjuk az elmúlt 3 évben vagy az utolsó vagy az utolsó előttiben dőlt el a bajnokság. És három pontot belül végeznek a csapatok, ez azért nüansznyi. LE konzervatív edző, megmondom őszintén én is ilyen vagyok ebben az esetben. Akár Eibar (miért mindig őket hozza fel mindenki bakker. :D) akár más, de eredménykényszer van és nem feltétlenül a 20-25 emberek kell játszanak, hanem ha pihentetés akkor a 12-16 közül valaki. Lsd kezdő Rafinha vagy Arda vagy más. Ranglétra van, s azokat a felsorolt pereket megkapták idén is a "hátulsó" emberek, mint Vermaelen vagy Sandro is játszott az elején stb. És pont hogy a szép lassan fejlődés és szintlépéseket meg láthatjuk embereknél .

És a nem vesztünk pontot, már nem 100 pontos bajnokságok vannak az utóbbi időben. Igenis oda kell figyelni s talán kevesebbet is lehet rotálni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.04. 13:07:39

Tromort77 írta:Az, hogy most kezd beérni az jó dolog, de mi nem várhattunk 3 évet.
Nem tudtam hova rakjam, hozom ide.

Ezt komolyan, valaki indokolja már meg nekem, hogy nekünk mióta nincs időnk ilyenre, és miért? Montoyát elvileg nem játszathatta Lucho, mert győzelmi kényszer volt. Amikor úgy volt, hogy már télen lelép, bedobta 4-5 meccsre, gyenge volt mint a bűn, el is adtuk. Vesztettünk 1 pontot is miatta? Nem. Peppel tripláztunk, miközben Victor Sánchez lenyomott 600 percet a szezonban. Baj lett? Nem. Cuenca, Tello, JDS, játszott mindegyikük nem egy meccset a felnőtt csapatban, lett valami baj? Nem rémlik. Gumbau, ismétlem, GUMBAU 250 percet kapott idén, mégse miatta estünk ki a BL-ből. Pedig volt olyan meccse, ahol majdnem 30 perc alatt szinte minden megoldása tényleg rossz volt.

Ez pont olyan szöveg, hogy nincs időnk ifiket próbálgatni, mint az, hogy Lucho elfordul a Masiától. Vannak rá érvek, pár meg is állja a helyét, de összességében nem igaz. Ezt sose bírtam megérteni, hogy egy Eibar meg hasonlók ellen mi a fenéért ne férne bele, hogy fiatalok is alkotják a kezdőt? A csapat gerince úgyis a gálakezdő, ők meg emberhátrányban is behúznák jelenleg a bajnokik javát, egy Thiago szintű ember meg aztán minden, csak nem eberhátrány - még 11/12-ben sem volt az. Persze, nem is akkora előny, hogy gálakezdőbe kelljen rakni, de bőven lehet próbálgatni mostanában, nem ezeken fog elmenni egy bajnokság sem. És ha szép lassan fejlődik, akkor lehet várni éveket is, mire eléri a csúcsformát..

De meggyőzhető vagyok, jól kifejtett ellenérvekkel lehet belátom, hogy ez nincs így. De nálam az nem állja meg a helyét, hogy nüanszokon múlik egy bajnokság, és 100%-on kell pörögni végig, mert most is tudtak játszani fiatalok, mégse vesztettünk 1 nyamvadt pontot se miattuk. Lajos ziccerein állítom több ment el.. :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.29. 13:21:29

Mezeladás élén végeztünk ebben a szezonban. Szóval azthiszem meg is érdemeltük a zsíros új szerződést.. :lol:
A számok:

1.FC Barcelona 3.637.000
2.Bayern Munich 3.312.000
3.Chelsea 3.102.000
4.Manchester United 2.977.000
5.Real Madrid 2.866.000
6.PSG 2.212.000
7.Arsenal 2.055.000
8.Atlético Madrid 1.977.000
9.Juventus 1.678.000
10.AC Milan 1.287.000
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2016.05.23. 21:29:25

MessiNeymarSuarez írta:https://www.youtube.com/watch?v=KMmmbnM-uso

Ha valakit érdekel, kezdődik az ünnepély =D> =D> :lol:
Nem sokan vannak, még félház sincs. :) Kb. 30-35.000-en ha lehetnek...

A nagycsapat ünneplése egyébként 21:55-től kezdődik, addig a többi szakosztály a soros. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.23. 21:18:22

https://www.youtube.com/watch?v=KMmmbnM-uso" target="_blank

Ha valakit érdekel, kezdődik az ünnepély =D> =D> :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.23. 13:58:49

visca el barca írta:hát, ha ezen a szavazáson nem suarez fog nyerni, akkor érdekes lesz. sztem még csak nem is hajszállal járt a többiek előtt hanem sokkal... :D
Én is ezért böktem rá, mert hiába kilehetne emelni több embert is és alapvetően én is mindig a mezőnymunkát nézem, de hát ennyi góllal nem kelhet versenyre senki. Ez sima Suarez.

Hat kupa az etalon? Azt hiszem erre írt veb múltkor egy litániát, ne haragudjon meg senki, de ha ez etalon meg bajnokság alap, akkor ott baj van.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.23. 10:54:05

hát, ha ezen a szavazáson nem suarez fog nyerni, akkor érdekes lesz. sztem még csak nem is hajszállal járt a többiek előtt hanem sokkal... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.23. 10:05:31

Piquére tettem, mert nekem nagyon tetszett, ahogy vezér szerepet vállalt. Egyébként szerintem idén csapatként voltunk nagyon jók, hála égnek. Mindig, mikor kellett kiemelkedett valaki és húzta a csapatot: Neymar, Messi, Suarez, Hátul Masch és Piqué, Init ugyan így ki lehet emelni a középpályáról.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.23. 09:36:12

Lett szavazás. Tudom, hogy még mehetett volna több név, de csak 10-et enged kiírni, és a meccsek után rendre ezek az emberek végeztek előkelő helyen, úgyhogy gondoltam jók lesznek ők top 9-nek, aki másra szavazna, az írja le nyugodtan kommentbe, hogy kire és miért. Simán egy nevet ne böfögjünk azért be, csak indoklással.. :D

Részemről Ini volt amúgy a top, az elfogultság beszél belőlem, nyilván tisztában vagyok vele, de amilyen szintű megújuláson átment, az parádés. Szinte mindig megadta azt a pluszt a csapatnak, ami kellett hátulról, most a Sevilla, vagy még ősszel a Real ellen pl meg olyan teljesítményt nyújtott, amiket sohasem fogok elfelejteni. Másodvirágázását éli az öreg, hatalmas grat neki, a tavalyi év után nem hittem, hogy látni fogom még így játszani.

A szezont meg nem értékelném különösebben, megtettem már máshol emlékeim szerint. Számomra ez a szezon több szép emlékkel zárult, mint az előző, köszönöm a srácoknak ezt az idényt. Engem a BL kiesés se zavar, jó lett volna duplázni nyilván, de ettől nem lett rosszabb a szezonunk szerintem. Nagyjából 1-1,5 igazán gyenge hónapunk volt, meg a szezon elején is nehezen indult be a szekér, de rengeteg gálaelőadást nézhettünk idén is végig, az MSN ismét tarolt, a középpályán zongorázni lehetett idén a különbséget, parádés év volt na.. :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.05.23. 08:30:43

egy olyan klubnál, ahol a hatkupás szezon az etalon óhatatlanul marad némi üröm az örömben egy BL. kiesés kapcsán. ennek ellenére minden dícséretet magam is jogosnak érzek, a csapat valahogy emberközelibb lett az idén. nem verhetetlen, nem érinthetetlen, bajba kerülő és kilábaló, és újra és újra megújuló.
a kupák bűvöletében ne feledkezzünk meg arról sem, hogy volt egy veretlenségi rekordunk, van egy gólkirályunk, és nem utolsó sorban a focitörténelemben örökké nagybetűsként megmaradó MSN.-ünk.
kívánok, kívánjuk magunknak hasonlóan izgalmas szórakoztató szezont jövőre is.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.05.23. 01:31:02

Ismét bebizonyították a fiúk, hogy igazi győztes mentalitású csapat!

Cruyff halála, elveszített Classicó, BL kiesés, vereség San Sebastianban illetve a Valencia ellen,.. és egy ilyen mély gödör után, tolnak egy 26-0-ás utolsó 6 meccset és zsebbre tesznek két kupát. =D>
Le a kalappal, számomra ez is egy csodálatos szezon mindennel együtt és nem akármilyen élményekkel ajándékoztak meg minket a srácok.

To be continued, Gracias!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.15. 15:37:16

Na akkor szemezgetve:
Kép

Jakarta:
https://video.twimg.com/ext_tw_video/73 ... 1BG2xJ.mp4


Ünneplős videó
https://www.youtube.com/watch?v=8utCvIzocyY

https://www.instagram.com/p/BFZa09xFbEr/

Five Barcelona coaches won Liga in their first two seasons
Kép
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.05.14. 21:07:52

Gratulálok a csapatnak! Egy olyan bajnokságot, amiben a Real Madrid is indul, nem könnyű megnyerni, pláne nem megvédeni. Jelenleg mindkettő összejött. Szép volt fiúk!
Igazából háromesélyes a bajnokság, más csapatoknak esélye se volt, és mivel rengeteg pont kellett a végső győzelemhez, mondhatjuk, hogy teljesen megérdemelt a siker.
Hasonló folytatást kívánok. Forza Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.05.14. 20:23:07

Azért a Valencia elleni 2-1-es vereség után nem gondoltam volna, hogy behúzzuk a maradék 5 meccsünket kapott gól nélkül. :)

Gratula a csapatank! 8)
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.05.14. 20:11:57

Én is teljes mértékben elégedett vagyok a szezonnal, ha pedig a kupát is behúzzák a srácok, felteszik az i-re a pontot.
Április hónapot leszámítva végig egyenletes teljesítményt nyújtott a csapat, és megérdemelten nyertük meg a Ligát. A hullámvölgyből való kilábalás pedig mutatja a csapat erejét. Hihetetlen fejben mennyire egyben van ez a brigád, ezt nagyon jó látni.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.05.14. 19:14:32

Büszke vagyok a srácokra! Sajnálom nagyon azt a hullámvölgyet, ami miatt elúszott a BL, és veszélybe került a bajnokság, DE hatalmas erő kellett hozzá, hogy onnan visszajöjjenek, és ilyen szezonzárást csináljanak a Ligában. Húzzuk be a kupát is, akkor még szebb lesz ez az év. Jövőre meg térjünk vissza a január-februári gyengélkedéshez, BL szempontjából jobbnak tűnik. :)
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Lezárt