FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.28. 10:41:28

Fecooo írta:
Varatrix írta:
Viszont Mitytáriján nem nyert mert Barca játékosról van szó... :mrgreen:
Ahmed se rossz megoldás, de én más logika alapján gondolkodtam, nem véletlenül tettem idézőjelbe a focistát :D

szerk: a másikat benéztem, nem figyeltem a "csapatból" kitételre :D
A Speciel one meg nem volt profi futballista...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.02.28. 10:30:58

Varatrix írta:
Viszont Mitytáriján nem nyert mert Barca játékosról van szó... :mrgreen:
Ahmed se rossz megoldás, de én más logika alapján gondolkodtam, nem véletlenül tettem idézőjelbe a focistát :D

szerk: a másikat benéztem, nem figyeltem a "csapatból" kitételre :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.28. 10:25:21

Fecooo írta:Mikitarján eszerint a győztes

bónusz kérdés: ki a kakukktojás a "focisták" között a listán? :D
Annyi biztos hogy, Ahmed az egyetlen nem európai...

Viszont Mitytáriján nem nyert mert Barca játékosról van szó... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.02.28. 10:06:05

Mikitarján eszerint a győztes

bónusz kérdés: ki a kakukktojás a "focisták" között a listán? :D
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.28. 09:24:06

Szerintem Rakitić beszél a legtöbb nyelven. Svájcban született horvát lévén 6-7 nyelvet is tud.

- szerb-horvát
- német
- francia
- olasz
- angol
- spanyol
- katalán
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.28. 09:07:44

recrea írta:Ki beszélheti a legtöbb nyelvet a csapatból? :D
Talán Dembele :mrgreen:

Asszem Myhtarjan beszél vagy 8 nyelvet, ami azért nem semmi.
Szerintem Vermaelen

-Holland
-Angol
-Spanyol

És valószínűleg:
-Német
-Francia

Nagyon jó a nyelvoktatás a Beneluxéknál, szóval szerintem nekik a 3 alapnyelvük megy (Holland, Francia, Német), kb mindenki beszéli ezt a három nyelvet plusz az angolt. Tehát szerintem Jasper is bent van a kalapban.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2018.02.28. 08:51:20

dinnyesz írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... zt-2621783
Nem tudtam hol lenne ennek a legjobb helye, de talán mivel ez a Tebas az egész csapatot érinti ide teszem be.
Biztos ez az első eset amikor ilyet látott. A pofám leszakad már tényleg :D Alig várom , hogy lássam az arcát amikor lepacsiznak vele a srácok amikor átveszik a kupát :D
Mondjuk ehez már azért pofa kell... Minden meccsem van 1-2 ilyen eset- erre Suarezt emeli ki =D>
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2018.02.27. 22:35:15

dinnyesz írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... zt-2621783
Nem tudtam hol lenne ennek a legjobb helye, de talán mivel ez a Tebas az egész csapatot érinti ide teszem be.
Biztos ez az első eset amikor ilyet látott. A pofám leszakad már tényleg :D Alig várom , hogy lássam az arcát amikor lepacsiznak vele a srácok amikor átveszik a kupát :D
Ezt a tebast kéne már eltiltani, évek óta csinálja ezt is mindenki, évek óta csinálta mindenki Piqué gólörömét is, de valamiért most kezd el nyilatkozgatni, mikor mi csináljuk... mikor egy 20. helyezet csapat, egyik tartalék játékosa csinálná ezt, a kutyát nem érdekelné, de mivel Piqué és Suárez, ezért elkell tiltani, trükkök,csalás, nem tisztelte a szurkolókat, vizsgálni fogjuk stb .... pfff
Sergi 94:38 Roberto
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.02.27. 21:48:21

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... zt-2621783" target="_blank
Nem tudtam hol lenne ennek a legjobb helye, de talán mivel ez a Tebas az egész csapatot érinti ide teszem be.
Biztos ez az első eset amikor ilyet látott. A pofám leszakad már tényleg :D Alig várom , hogy lássam az arcát amikor lepacsiznak vele a srácok amikor átveszik a kupát :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.27. 20:18:23

etooka9 írta:
recrea írta:Mina pedig még csak brazilul beszél :)

https://m.youtube.com/watch?v=G8tVB8j6Psw" target="_blank
Inkább portugálul. :mrgreen:
Viccelni próbáltam...
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2018.02.27. 20:02:36

recrea írta:Mina pedig még csak brazilul beszél :)

https://m.youtube.com/watch?v=G8tVB8j6Psw" target="_blank
Inkább portugálul. :mrgreen:
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.27. 19:09:28

Mina pedig még csak brazilul beszél :)

https://m.youtube.com/watch?v=G8tVB8j6Psw" target="_blank
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.27. 17:50:33

MQuCsabi írta:Ha Dembelé és Umtiti beszélik a holt afrikai nyelveket is, akkor ők. :oops:
Illetve nem tudhatjuk, hogy Gomes hány nyelven beszéli a portugál nyelvet. :mrgreen:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.27. 17:02:17

Ha Dembelé és Umtiti beszélik a holt afrikai nyelveket is, akkor ők. :oops: Szerintme is Rakitic, esetleg Piqué.
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.27. 14:27:50

Raki tud vagy 4-5 nyelvet sztem.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.27. 14:09:42

Ki beszélheti a legtöbb nyelvet a csapatból? :D
Talán Dembele :mrgreen:

Asszem Myhtarjan beszél vagy 8 nyelvet, ami azért nem semmi.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.25. 12:05:37

Cestus írta:MSCD > MSN :D
Jövőre meg MSCGD :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.25. 11:50:40

"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.24. 10:58:55

recrea írta:
csababarca írta: tavalyi barcát meg a 12-est nem tudom egy lapon említeni sajnos.
Ég és föld...az a csapat minden idők egyik legjobb csapata volt, játékban, morálisan...sztem az életemet feltettem volna rá, h a döntőben nyerünk, annyira kimagaslott az a banda. A sors fintora, h amit akkor elvett Guardiolatól, azt Zidanenak adta vissza nemrég :(
kösz hogy így összeszedted, én is így gondolom.
persze 12ben már látszott a mentális fáradtság, és hogy nincs ebben több Peppel, ahogy LG is írta, nem is erőltette, észrevette hogy változás kell.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.23. 23:38:07

Ebbe belekötnék. Tényleg nem volt a gála csapat az a Barca, de egy kapufán meg egy tévesen beintett lesen múlt a hazai dupla. Ő volt az utolsó edző akivel oda-vissza megvertük a Realt, a BLben is okosan haladtunk de végül a sérülések kinyírtak minket és akkor még senki nem számolt az Atleticoval.
Nem azt akarom mondani hogy top edző, később az Argentínoknál is kiderült hogy "nem tud nyerni", de nekem vele kapcsolatban nincsenek olyan rossz emlékeim. Végülis jobb hogy elment, mert vele aligha nyertünk volna annyi trófeát mint Enriquével.
Inkább azt akartam kihozni ebből, hogy ami számunkra "gyenge", vagy trófea nélküli szezon, azok se voltak olyan vállalhatatlanok. Pl. 2007ben nem nyertünk semmit, de csak centiken múlt a bajnokság, 2008 rossz emlék, de abszolút partiban voltunk a BL elödőntőben a BL győztes Uniteddel, de a 12es vagy a tavalyi Barca is abszolút erős volt, csak egyre több volt a "rossz nap."
Azért egy egész szezont ráhúzni két momentumra elég húzós, főleg a 38 meccses bajnokságot. Teljesen megérdemelten lett bajnok az Atletico, a Real is jobb volt a kupadöntőben. Tavasszal vallatni lehetett a játékunkkal, egy jó meccsünk volt, a Klasszikus. Az tényleg nagy győzelem volt, de nem vált ki fél gyenge szezont. Messi is Martino alatt hozta a legrosszabb szezonját, a hozzáállásával is komoly bajok voltak, és ha marad az argentin, akkor könnyen meglehet, hogy következő szezonban sem szedi össze magát, ugye elég kemény volt LE-nek is megrendszabályozni, február környékén feszült volt köztük a helyzet nagyon.

Rijkaardhoz már nem mennék vissza, de 2012-es Barcában nem volt átütő erő, a meccseink meddő labdafölényről szóltak kreativitás nélkül, ott is jól jött a váltás mindkét félnek, még ha Pep az eredményei miatt simán érdemelt volna még esélyt, de volt annyira intelligens szerencsére, hogy belátta, mindkét félnek jobb lesz a különválás.
Szerintem mennie kéne, egy új edzőnek első szezonban szerintem minimum egy kupa (abból is inkább a bajnokság/BL a beugró, lásd. Martino), de innen már nagy művészet lenne elbukni a bajnokságot. A 7 pont nem sok (nem is kevés, szerintem az Atleticosok nem nagyon reménykednek bajnoki címben) de nagyon combos tavasz kéne a matracosoktól hogy ezt behozzák, nekünk meg gazdagon kéne Xelgetni.
Én ezt nem kupákhoz kötném, hanem játékhoz. Az új edzőkkel rendre jól kezdtünk ősszel, de aztán a tavasz mindig eldöntötte, ki bizonyul kevésnek. Szegény Titoval pl. behúztuk a bajnokságot, de az is egyértelműen bebizonyosodott, hogy a rangadókhoz kevés. Martinoval pedig elfogyott az edző hozta lendület. A kérdés, hogy Valverde melyik utat járja be. A remek ősz megvolt nála is, de most azért látványos a visszaesés, az eredmények még egyelőre jönnek, a játék viszont roppant gyenge volt az utóbbi meccseken. A következő 3 hónapra szintet kell lépni, különben a BL-ben szinte garantált az elvérzés. A bajnokság már valószínű meglesz, de ha a játék nem javul, vagy legalább szezon végéig nem lenne vmi pozitív előjel a következő szezonra ezen a területen (pl. Dembelé és Coutinho beépítése), akkor nem lennék elégedett, és biztos vagyok benne, hogy sokan mások is így lennének.
Nyilván néhány gyengébb meccs után még senki nem kezd komolyan elégedetlenkedni, de még 8-10 hasonló meccs után biztos vagyok benne, hogy felerősödnének ezek a hangok.

Bár alapvetően mindenkinél mások az elvárások. Én inkább választanám a szép halált, mint a csúnya győzelmet, aztán lehet, hogy ezzel egyedül vagyok a fórumon.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.23. 23:30:36

csababarca írta: tavalyi barcát meg a 12-est nem tudom egy lapon említeni sajnos.
Ég és föld...az a csapat minden idők egyik legjobb csapata volt, játékban, morálisan...sztem az életemet feltettem volna rá, h a döntőben nyerünk, annyira kimagaslott az a banda. A sors fintora, h amit akkor elvett Guardiolatól, azt Zidanenak adta vissza nemrég :(

A 2009-2012-es Barcelona magasan a legjobb csapat volt, amit életemben láttam az elmúlt bő 20 évben, bárkit hozzájuk hasonlítani sértés...pedig láttam jó Ajaxot, galaktikus Realt, világverő spanyolokat, 2002-es brazilokat.

Ott nem a pályán dőlt el a meccs, hanem még a kézfogások környékén, én nem különösen csipem Pepet, de hihetetlen érzelemdús 4 évet köszönhetünk neki. Nem lesz ő már Barca edző, és talán jobb is így :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.23. 23:15:10

Nero. írta: Ebbe belekötnék. Tényleg nem volt a gála csapat az a Barca, de egy kapufán meg egy tévesen beintett lesen múlt a hazai dupla. Ő volt az utolsó edző akivel oda-vissza megvertük a Realt, a BLben is okosan haladtunk de végül a sérülések kinyírtak minket és akkor még senki nem számolt az Atleticoval.
Nem azt akarom mondani hogy top edző, később az Argentínoknál is kiderült hogy "nem tud nyerni", de nekem vele kapcsolatban nincsenek olyan rossz emlékeim. Végülis jobb hogy elment, mert vele aligha nyertünk volna annyi trófeát mint Enriquével.
Inkább azt akartam kihozni ebből, hogy ami számunkra "gyenge", vagy trófea nélküli szezon, azok se voltak olyan vállalhatatlanok. Pl. 2007ben nem nyertünk semmit, de csak centiken múlt a bajnokság, 2008 rossz emlék, de abszolút partiban voltunk a BL elödőntőben a BL győztes Uniteddel, de a 12es vagy a tavalyi Barca is abszolút erős volt, csak egyre több volt a "rossz nap."
ú
szerintem nála mindenféle koncepció hiányzott, felrakta az embereket focizzatok felkiáltással. (legalábbis nekem ez jött le).
Aztán jött egy taktikusabb csapat, meg is voltunk lőve.
Nulla tekintélyt sugárzott a pali így a képernyőn keresztül.
Nem az eredmények miatt, de baklövés volt a kinevezése. Utólag nem szép ilyet mondani, de nem is baj hogy nem nyertünk bajnokságot, ha ez kellett ahhoz hogy kirúgják.

2007 is egy borzalmas szezon volt, de ott a jóllakottság szólt bele a képbe, két bajnoki cím, bl...fájó szezon volt, pláne a bajnokságbeli bukta miatt.

tavalyi barcát meg a 12-est nem tudom egy lapon említeni sajnos.


Amúgy idén triplázunk, úgyhogy nincs is értelme erről vitatkozni. 8) :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.23. 22:29:13

Martinonál viszont látszott, hogy reménytelen.
Ebbe belekötnék. Tényleg nem volt a gála csapat az a Barca, de egy kapufán meg egy tévesen beintett lesen múlt a hazai dupla. Ő volt az utolsó edző akivel oda-vissza megvertük a Realt, a BLben is okosan haladtunk de végül a sérülések kinyírtak minket és akkor még senki nem számolt az Atleticoval.
Nem azt akarom mondani hogy top edző, később az Argentínoknál is kiderült hogy "nem tud nyerni", de nekem vele kapcsolatban nincsenek olyan rossz emlékeim. Végülis jobb hogy elment, mert vele aligha nyertünk volna annyi trófeát mint Enriquével.
Inkább azt akartam kihozni ebből, hogy ami számunkra "gyenge", vagy trófea nélküli szezon, azok se voltak olyan vállalhatatlanok. Pl. 2007ben nem nyertünk semmit, de csak centiken múlt a bajnokság, 2008 rossz emlék, de abszolút partiban voltunk a BL elödőntőben a BL győztes Uniteddel, de a 12es vagy a tavalyi Barca is abszolút erős volt, csak egyre több volt a "rossz nap."
Én sem küldeném el EV-t, még egy darab kupával sem.
Szerintem mennie kéne, egy új edzőnek első szezonban szerintem minimum egy kupa (abból is inkább a bajnokság/BL a beugró, lásd. Martino), de innen már nagy művészet lenne elbukni a bajnokságot. A 7 pont nem sok (nem is kevés, szerintem az Atleticosok nem nagyon reménykednek bajnoki címben) de nagyon combos tavasz kéne a matracosoktól hogy ezt behozzák, nekünk meg gazdagon kéne Xelgetni.

Ami idén nagy baj, hogy nincs emberünk a jobboldlai középpályás posztra, illetve továbbra sincs padunk (évek óta), ami szerintem elfogadhatatlan. Könnyű bajnokikon nyugodtan megy a rotálás, de amikor egy nagy meccsen ég a ház akkor össz-vissz egy Vidallal tudunk reagálni, ami vicc, tekintve hogy nincsenek is sérültek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.23. 19:51:16

S.Agüero írta: Azért ha innen 0 kupával zárunk, akkor én elgondolkoznék rajta...
Kis túlzással edző nélkül hozni kellene innen a Ligát legalább.
atma elleni után okosabbak leszünk, azt kötelező lenne hozni, és onnan azt mondanám hogy blama lenne elbukni.
ez a mostani 7 pont még nem egy életbiztosítás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.23. 19:25:09

Na a lényeg, hogy innentől bárhogy alakul a sorsunk, nem küldeném el EV-t, meg nem is fogják szerencsére.
Azért ha innen 0 kupával zárunk, akkor én elgondolkoznék rajta...
Kis túlzással edző nélkül hozni kellene innen a Ligát legalább.
Lezárt