Douglas

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2014.09.22. 11:42:43

Lassan jó lenne őt is látni hogy mégis miféle. Kíváncsi vagyok rá nagyon, ahogy Vermaelenre is, de a belgát láttam már játszani máshol, Doug-ot még nem. Jó lenne ha kellemes meglepetést okozna majd ha megkapja a lehetőséget. Remélem idén senki nem lesz Afellay-i mértékben mellőzve. Az sosem szimpatikus.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.08.31. 16:28:08

Nem akarok jóslásokban belefolyni, de L.E. nyilatkozata alapján nem lehet, hogy idén szélsőként is számolni fog vele? Azért legyünk logikusak 3 jobb hátvédre nincsen szükségünk, akármekkora is a versenyhelyzet.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.31. 07:54:31

nyilván a lassan 31 éves Alveshez szeretne hasonlítani, nem a régihez, aki világklasszis szintet hozott, és azért hoztuk el, mert a Sevillában folyamatosan megszívatott minket... :| mind1, érdekfeszítő volt olvasni századjára is Alves beadásait.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.08.30. 19:41:54

ZBarca írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ni-2360193

„Mindig is Dani Alveshez szerettem volna hasonlítani”

Jól van akkor most elmegyek és lefekszem aludni...
:mrgreen: :lol: :lol:
A 40ből 1 sikeres beadási statja alapján a hasonlóság már-már tökéletes...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.30. 15:52:15

Üdv itt! Én még videón se láttam, nem is fogom megnézni, mert állítólag azok se sokatmondóak... De azért azt várom tőle, amit elmondott, hogy nagyon keményen fog dolgozni, és a lehető legjobban segíteni a csapatnak. Amúgy szimpatikus arc. Hajrá!!!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.30. 15:48:34

Remélhetőleg bénán utánozza. Különben retteghetnek a környező utcákban a beíveléseitől. :D
A Fifa egy szégyen
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.30. 14:39:12

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ni-2360193

„Mindig is Dani Alveshez szerettem volna hasonlítani”

Jól van akkor most elmegyek és lefekszem aludni...
:mrgreen: :lol: :lol:
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.29. 09:00:36

Douglas megérkezett Barcelonába. Még rá várnak az orvosi tesztek, szerződés aláírása, plusz sajtótájékoztató.

Twitterje: https://twitter.com/Douglas_lateral
"And my heart will leave you never."
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.08.28. 19:47:17

Zubizarreta (director): "Why Douglas? We wanted to strengthen that position, also because of transfer ban, and to give coach more options."

Lehet még sincs plusz egy év opció Alvés szerződésében? Akkor viszont elég nagy kockázat ez a Montoya, Douglas duó jövőre.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.28. 11:49:42

Nem valószínű, hogy Alves távozni fog 3-4 nap alatt. Úgyhogy 3 jobbhátvédünk van jelenleg, Douglas pedig eddig a brazil ligában bohóckodott és nagyon kevés esély van rá, hogy egy csiszolatlan gyémántra leltünk apró pénzért. Simán a B-be kéne vezényelni, hogy felvegye a ritmust, mert afelől nincs kétségem, hogy még a spanyol másodosztályban is komolyabb feladatok elé lenne állítva, mint brazil honban. Ne Montoya játékperceit vegye el, ami mellesleg amúgy sem túl sok.

Aztán majd kiderül mit is tud valójában. Gondolom nem jó kedvükben dobtak ki érte 4 milliót, hanem őt szánják majd Alves pótlására, úgyhogy nagyon is bukhatunk vele sportszakmai szempontból. Ha Alves lelép jövőre, akkor Montoyával és vele számolhatunk. Nem lenne jó úgy végig játszani a 2015/16-os idényt, hogy a padon, rosszabb esetben a kezdőben egy teljesen inkompetens játékos rohangál és tényleg az lesz egyetlen örömünk vele kapcsolatban, hogy olcsó volt. :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.28. 00:12:29

Douglas nyilatkozata nagyon szimpatikus volt, remélem tényleg megdöglik majd a pályán és edzésen is, és kihozza magából a maximumot. Ha egy Belletti szintet hozna én már boldog lennék, nem muszáj az új Alvesnek lennie.. :D
andras.b írta:Igaz a passzátlaga ugyanitt 81.5%-os, ami már nem annyira biztató.
Barca előtt Adrianonak 71% volt, Albanak pedig 79% körül mozgott a Valenciában az előttünk levő 2 évében, szóval ezt annyira nem tartom gáznak.
sjay írta:Az persze senkit ne zavarjon, hogy Pereirával nem is egy poszt a srác. Ilyen egy igazi törzszurkoló, aki még a saját játékosait sem ismeri. Vicc. :lol:
Igen, ezt a BBVA Liga általi dolgot ennyire tudom komolyan venni.. Elhiszem, hogy nem egy nagy spíler, de nem vagyok benne biztos, hogy ők nem csak egy nézettségszám növelő cikket írtak az eddig hallottak alapján..
MOF írta:Crosses Stats #fcblive [only league games]

Douglas (2013 & 2014): 45/166 = 27%
Alves (2013-14): 31/160 = 19%
Montoya (2013-14): 4/30 = 13%

Bár kevés beadása volt Montoyának, de azért ezt nem hittem volna, hogy Alvést is alulmúlja hatékonyságban.
Mondjuk ez a stat se túl komolyan vehető szerintem, mert amikor Alves átlövi a túloldalra, és begyűjtik, akkor az pontosnak számít gondolom.. Montoya beadásai lényegesen veszélyesebbek érzésem szerint - még ha ezt a statok nem is támasztják alá. Valami olyan statot néznék meg, hogy 'gólveszély/oldalról bejövő labdák', abban kétlem, hogy Alves jobb lenne Martinnál.
Chino írta:Van egy harmadik lehetőség. Jött padot bemelegíteni, aztán jövőre Montoya/Adriano cseréje lesz és cs szökőévente játszik. Kb. mint most Alves és Montoya.

Igazából nem is kell, hogy top játékos legyen. Ha egy aránylag jó szintet lehoz nekem már az is elég lenne (bár azt a spanyol is tudná szerintem). Nem tartom lehetetlennek, hogy azért jött, hogy legyen jövőre Montoya mögött még egy ember.
Ez meg remélem tényleg így lesz, de tartok tőle, hogy Montoya sosem fogja megkapni igazán a lehetőséget - legalábbis annyira, mint Pedro és Busi kapta anno -, és idővel távozik majd..
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2014.08.27. 22:53:22

Barcaforever írta: Problémái vannak a labdaátvétellel is. Nagyon felelőtlen, támadó felfogású játékos, aki miatt sok gólt kapott a csapat az elmúlt években. Ha nem lennének folyamatos sérülések a csapatban valószínűleg nem kezdene, de sajnos Alvaro Pereira vagy VB-re megy, vagy hónapokig lesérül.
Az persze senkit ne zavarjon, hogy Pereirával nem is egy poszt a srác. Ilyen egy igazi törzszurkoló, aki még a saját játékosait sem ismeri. Vicc. :lol:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.08.27. 22:41:32

Barcaforever írta:Ha lehet hinni a srácnak, (facebookon követem, nagyon jó cikkeket hoz, háttéranyagok stb...) akkor kb, egy olyan kaliberű ember mondta, aki belát a csapat mögé, kijár meccsekre, kb, mint én. Én is pl sokkal jobban szeretek a culékkal beszélgetni a csapatról, mint az újságból, mert az újságok, egy irányított színházak..

bizonyos értelemben igaz is meg nem is hogy egy "culé" pontosabb leírást ad egy Barca játékosról, de néha és sajnos nem csak néha nincs bennünk szurkolókba semmi objektivitás.

Bojant utolsó évében ha megkérdeztek volna azt mondtam volna hogy falábú és egy eurót nem ér, de azért ez így nem lett volna helytálló.

A barca nyilván kockáztat Douglassal, de drága nem volt, és szemelőt tartották hogy két piacróé lemaradunk drágábbat nem nagyon tudtunk volna a pénzügyi fairplay miatt. Szóval ha mindezt összegzem nekem egy abszolút logikus lépésnek tűnik.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.27. 22:22:02

Ha lehet hinni a srácnak, (facebookon követem, nagyon jó cikkeket hoz, háttéranyagok stb...) akkor kb, egy olyan kaliberű ember mondta, aki belát a csapat mögé, kijár meccsekre, kb, mint én. Én is pl sokkal jobban szeretek a culékkal beszélgetni a csapatról, mint az újságból, mert az újságok, egy irányított színházak...

Szóval nem tudom, meglátjuk, hatalmas élmény lenne, ha lerúgna vkit edzésen.De am, h került ő képbe a semmiből, senki se ismeri.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.27. 22:18:06

Barcaforever írta:Remélem május 1 van.....

Facebookon, BBVA Liga (hun):

Mivel nagyon érdekelt egy igazi Sao Paulo drukker véleménye Douglasról, ezért ráírtam egy Sao Paulo fanra(beszélgetésünk során kiderült, hogy minden hazai meccsen ottvan, tehát törzsszurkolója a csapatnak), aki a következőket mondta róla:
"Douglas egy olyan játékos, aki nem tud bánni a labdával és több eladott labdája van egy meccsen, mint jó passza. Problémái vannak a labdaátvétellel is. Nagyon felelőtlen, támadó felfogású játékos, aki miatt sok gólt kapott a csapat az elmúlt években. Ha nem lennének folyamatos sérülések a csapatban valószínűleg nem kezdene, de sajnos Alvaro Pereira vagy VB-re megy, vagy hónapokig lesérül. Ha ő játszik, akkor is kezdő és ez nagyon sok szurkolónak nem tetszik, mert nem érdemli meg a bizalmat. Nagyon örölünk, hogy elvitte a Barca, de szerintem már télen eladják. A brazil másodosztályba is kevés lenne. Szerintem nem is fog játszani a Barcában, edzésen is kiderül majd milyen rossz mentalitású játékos. A szereléseivel folyamatosan sérüléseket okoz, nem csak a pályán hanem az edzéseken is. Luis Fabianot például 4 hónapra késztette pihenőre az egyik becsúszásával edzésen. Köszönjük Barca, hogy elvitted innen! Hangulatfelelőse volt az öltözőnek, hogy pozitívat is mondjak. És volt egy szép gólja a kupában, valamint minden 40. beadása fejet talál."

Csak imádkozzunk, h ez nem igaz. [-o< #-o :|
Olvasd el a forrást... :mrgreen:

Ettől függetlenül lehet, igaz.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.27. 22:15:31

Remélem május 1 van.....

Facebookon, BBVA Liga (hun):

Mivel nagyon érdekelt egy igazi Sao Paulo drukker véleménye Douglasról, ezért ráírtam egy Sao Paulo fanra(beszélgetésünk során kiderült, hogy minden hazai meccsen ottvan, tehát törzsszurkolója a csapatnak), aki a következőket mondta róla:
"Douglas egy olyan játékos, aki nem tud bánni a labdával és több eladott labdája van egy meccsen, mint jó passza. Problémái vannak a labdaátvétellel is. Nagyon felelőtlen, támadó felfogású játékos, aki miatt sok gólt kapott a csapat az elmúlt években. Ha nem lennének folyamatos sérülések a csapatban valószínűleg nem kezdene, de sajnos Alvaro Pereira vagy VB-re megy, vagy hónapokig lesérül. Ha ő játszik, akkor is kezdő és ez nagyon sok szurkolónak nem tetszik, mert nem érdemli meg a bizalmat. Nagyon örölünk, hogy elvitte a Barca, de szerintem már télen eladják. A brazil másodosztályba is kevés lenne. Szerintem nem is fog játszani a Barcában, edzésen is kiderül majd milyen rossz mentalitású játékos. A szereléseivel folyamatosan sérüléseket okoz, nem csak a pályán hanem az edzéseken is. Luis Fabianot például 4 hónapra késztette pihenőre az egyik becsúszásával edzésen. Köszönjük Barca, hogy elvitted innen! Hangulatfelelőse volt az öltözőnek, hogy pozitívat is mondjak. És volt egy szép gólja a kupában, valamint minden 40. beadása fejet talál."

Csak imádkozzunk, h ez nem igaz. [-o< #-o :|
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.27. 21:22:55

Az meg van már, hogy hova megy kölcsönbe? :mrgreen: Vagy Montoyát teszi ki a keretből L.E? :evil:
"And my heart will leave you never."
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.08.27. 21:14:05

kristop írta: off
a whoscored-al nincs sok baj, sőt, sokszor sokkal megbízhatóbb, mint akár a saját szemed, mert objektívebben értékel. nem befolyásolja annyira negatívan az, ha kikap a csapatod például (nyilván, mert nem egy szurkoló), vagy a játékos szimpatikussága, esetleg az, ha a lelátóra rúg egy labdát valaki, ha egyébként a játékos jól játszik.
on

ne legyen kétségetek, montoya játékideje fogja ezt bánni, nem alvesé, ezt bármibe lefogadom. de akkor se lepődnék meg, ha azért olyan sokat nem venne el előle, mert egyszerűen nem lesz olyan jó.
Persze, szerintem is nagyon jó oldal, írtam is, de azért nem lehet valakinek a teljesítményét az ottani pontszám alapján megítélni. Inkább kiegészítik egymást a meccsnézéssel. Például nagyon felhúzzák a jól cselező játékosokat. Meg azt sem tudják az algoritmusukba betenni, ha valaki nem fut vissza, stb.

A Montoyás résszel én is egyetértek, remélem nem fogja megszívni, és megkapja a lehetőséget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MOF 2014.08.27. 21:51:55-kor.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.08.27. 20:09:34

A nyilatkozata alapján szimpatikus gyereknek tűnik. Remélem be is tartja amit mond és szívét lelkét tudását teszi bele mind az edzésekbe és mind a meccsekbe is. Rosszul nem nagyon jöhetünk ki belőle, mivel potompénzért érkezett.. Hajrá!
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.27. 19:36:19

Valamelyik spanyol lapnal olvastam amikor eloszor felmerult a neve, hogy a "B csapat Alvese", en eddig azt hittem, hogy o max a B-be jon, most mar kivancsi vagyok. 3jhv azert eleg vicces.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.27. 19:34:58

Hát mindenki ebben bízik, de eddig kevés az esélye sajnos :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.08.27. 19:21:20

Jó lenne mostmár valami csillag félét találni, mert ez annyira nem jött be a vezetőségnek mostanában. Kívánom, hogy most igen! Üdv a csapatban! 8) =D>
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.27. 18:45:13

MOF írta:A whoscored szerint a tavalyi BL kiírásban Messi volt a második legjobb játékos, vagy például Alvés volt a legjobb jobbhátvéd a spanyol bajnokságban. Nagyon jó oldal, de azért vannak hiányosságai...
off
a whoscored-al nincs sok baj, sőt, sokszor sokkal megbízhatóbb, mint akár a saját szemed, mert objektívebben értékel. nem befolyásolja annyira negatívan az, ha kikap a csapatod például (nyilván, mert nem egy szurkoló), vagy a játékos szimpatikussága, esetleg az, ha a lelátóra rúg egy labdát valaki, ha egyébként a játékos jól játszik.
on

ne legyen kétségetek, montoya játékideje fogja ezt bánni, nem alvesé, ezt bármibe lefogadom. de akkor se lepődnék meg, ha azért olyan sokat nem venne el előle, mert egyszerűen nem lesz olyan jó.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.27. 18:14:46

Erxy írta:
A három eshetőség (beválik; játszik, de totál melléfogás; mutyi) ez csak a második legrosszabb. :D
Persze, meg kell adni neki a lehetőséget a bizonyításra, ne értsen félre senki, de kár hamis illúziókba ringatni magunkat. A brazil bajnokság átlagos játékosából nem lesz a jó levegő miatt top játékos.
Van egy harmadik lehetőség. Jött padot bemelegíteni, aztán jövőre Montoya/Adriano cseréje lesz és cs szökőévente játszik. Kb. mint most Alves és Montoya.

Igazából nem is kell, hogy top játékos legyen. Ha egy aránylag jó szintet lehoz nekem már az is elég lenne (bár azt a spanyol is tudná szerintem). Nem tartom lehetetlennek, hogy azért jött, hogy legyen jövőre Montoya mögött még egy ember.

Igazán nem értem ezt. Csak úgy Brazíliából kikukáznak (nem lenézve ezzel) egy játékost. Nem hiszem, hogy akár holland, francia bajnokságból vagy akár egy angol/német középcsapatból nem tudtak hozni egy kevésbé rizikós játékost, aki azért megüt egy szintet. (nem FM-ezek) Nem akarom előre leírni a srácot, de ha már hoznának oda valakit, még ha nem top 5 is, de az európai focit ismerő, biztos játékost vagy ha nem egy tapasztaltat, akkor egy tehetséges fiatalt.
Bár nem hiszem, hogy, ha volt kb. 40 millió ne lehetett volna mondjuk egy van der Wielt 15 körül megszerezni és megcsinálni azt amit a brazillal is akartak, hogy egy évig még hagyni.

Na mind1, valamilyen okuk volt rá, bízzunk benne, hogy kellemesen csalódunk.
Forca Barca!!!!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.27. 17:35:29

Alcantara írta:Ennél a két játékos leigazolásánál szerinted "mutyi" történt?
Nekem nem rémlik az ügy (ha van ilyen), mindössze annyi, hogy totális szakmai melléfogás volt mindkettőjük idehozatala.

Esetleg tudsz valamit erről, ha így megemlítetted?
Nem volt belőlük semmi ügy, nem derült ki semmi, mert nem történt semmi szabálytalanság a leigazolásuknál. Annyit fizet ki egy klub akármelyik játékosért amennyit csak akar és úgy használja őket ahogy csak akarja.
Csak azért merült fel bennem az ügyeskedés lehetősége, mert találgatok hogy miért igazolhattuk le Douglast és mivel ugyanaz az ügynökség képviseli őt is mint a másik kettőt ezért megadom a lehetőséget ennek is.
A három eshetőség (beválik; játszik, de totál melléfogás; mutyi) ez csak a második legrosszabb. :D
Persze, meg kell adni neki a lehetőséget a bizonyításra, ne értsen félre senki, de kár hamis illúziókba ringatni magunkat. A brazil bajnokság átlagos játékosából nem lesz a jó levegő miatt top játékos.
Kép
Lezárt