Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.01. 22:16:29

Az a baj, hogy nem először játszuk el, hogy egy játékost a pályája csúcsa útán veszünk meg, gondolok itt pl. Henry, vagy Villa... és most Súarez. 28 éves, ő már nem fog fejlődni. Olyan játékos kell nekünk, mint amilyen Eto'o volt. Fiatal, a pályája csúcsát nálunk tölti! Tudom, lerágott csont, de Alexis fiatal volt, látszott, hogy fejlődik, jó formában adtuk ell.... Suareztől
én már nem sokat várok. 28 éves, mire belejön, lassan 30, lehet eladni a Milánnak bagóért... :-(
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.01. 22:00:29

Rivaldo11 írta: :lol: Ez mi???
Neymar legalább nem csetlett-botlott. Ettől az embertől elmegy a többiek kedve is, egy labdát át nem vesz a szerncsétlenje!
Ebből következik, hogy ő szerzi a győztes gólt ma...
Irónia akart lenni, hogy nem egy emberen megy el a bajnokság.. :D Neymar is sok helyzetet kihagyott tavaly, mégsem ezen múlt.

Volt amúgy sok jó megmozdulása is, csak látom azoknál mindenki épp kiment kóláért.. :mrgreen: Kedvencem amúgy, amikor védővlel a nyakán leveszi, kiteszi Albanak, kommentátor: "Ezt hagyhatta volna Neymarnak is.." Igen, biztos nem vette volna el a védő, aki mögötte állt, és fulra a labda útjában lett volna.. #-o
P.U.Y.O.L. írta:Na de Alexis ma 3 ziccerből 4-et bevert volna és ha még Fabregas is itt lenne, tuti ő adta volna az összes gólpasszt, mert a Chelsea-ben már van neki egy csomó... :roll:
Ezt meg mindig elfelejtem.. :? :mrgreen:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.01. 21:57:29

palesz77 írta: Tavaly meg Neymaron ment el.. :roll:
:lol: Ez mi???
Neymar legalább nem csetlett-botlott. Ettől az embertől elmegy a többiek kedve is, egy labdát át nem vesz a szerncsétlenje!
Ebből következik, hogy ő szerzi a győztes gólt ma...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.02.01. 21:55:00

palesz77 írta:
zola8787 írta:Alexis is majd belejön az ágyúsoknál, mondjuk azóta lőtt már vagy 20 gólt...
Ő is igen csapatta az első évében nálunk! 8)
Na de Alexis ma 3 ziccerből 4-et bevert volna és ha még Fabregas is itt lenne, tuti ő adta volna az összes gólpasszt, mert a Chelsea-ben már van neki egy csomó... :roll:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.01. 21:51:19

Ronaldinho0408 írta:Értem én hogy majd belejon, csak addig elmegy rajta egy bqjnoksag...
Tavaly meg Neymaron ment el.. :roll:

Amúgy nem tudom mi a baj, volt egy rohadt nagy lövése, amit meg épphogy mellé lőtt - goodguy kommentátor szerint csúnyán mellé ment - az minden volt csak könnyű nem, kicsit mögüle és maga alól kellett kapura kanalazni, de ígyis majdnem betette. Vannak rossz megoldásai, de több jó, sokszor megjátszható, ő a legveszélyesebb támadó.. Nincs jó meccsen, nem azt mondom, de nem is játszik rosszul.
zola8787 írta:Alexis is majd belejön az ágyúsoknál, mondjuk azóta lőtt már vagy 20 gólt...
Ő is igen csapatta az első évében nálunk! 8)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.01. 21:49:59

Ronaldinho0408 írta:Értem én hogy majd belejon, csak addig elmegy rajta egy bqjnoksag...
Alexis is majd belejön az ágyúsoknál, mondjuk azóta lőtt már vagy 20 gólt...
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.01. 21:45:09

Értem én hogy majd belejon, csak addig elmegy rajta egy bqjnoksag...
P.Kluivert9
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2014.07.14. 00:30:52

2015.02.01. 21:27:48

Jött láttuk visszamehetne
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.24. 15:51:34

Isten éltesse, már félretehetné a bohóckodást, és elkezdhetne játszani. Kicsit több van benne, mint amit eddig mutatott.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.01.24. 14:51:43

Ma 28 éves. Remélem ma ez miatt megvadul és berámol két gólt. Megérdemelné az biztos.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.23. 16:15:32

szekelygyula írta: Suareznek valóban nics területe, de azzal, hogy bent középen folyamatosan nyomás alatt tartja a védőket Neymar és Messi számára sokkal nagyobb területet nyit, mint ami tavaly volt. Ha megszokja azt, hogy folyamatosan a nyakán lóg 2-3 védő, akkor majd a ziccer helyzeteket nyugodtabban tudja befejezni. Egyenlőre én azt látom rajta, hogy a kapu előtt az utolsó pillanatban kapkod.
Én nagyon bízom benne, és azért volt jópár olyan megmozdulása már a Barcában is ami reményre ad okot.
Én is bízok benne, nem erről van szó. Azt próbáltam megfogalmazni, hogy itt nem ugyan úgy kell játszania mint a Pool-ban. Teljesen más a Barca felépítése, mivel ott van még Ney és Messi is. Én azt próbálnám meg, amit már egy párszor megcsináltak, hogy többször váltanék ki valamelyikükkel.
Ő még bent nem tudja a kisterületen lévő játékot megoldani, vagy ha igen, azt erősen titkolja. Egyébként is belegörcsöl ebbe a mindenáron való góllövésbe és ez meg is látszik a helyzetkihasználásán.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
szekelygyula
Jugador del Barça
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2012.10.05. 14:38:06

2015.01.23. 15:55:23

Normandia írta: Ez igaz, csak mig a PL-ben a csapatok 99% nem parkoltatja le a buszt a 16-nál, addig itt a 99%-ban megteszik. Nincsen területe és azért annyira nem spiler, hogy kis helyen megoldja, mint láthattuk tegnap is, akkor már gondok vannak. Vannak helyzetei, de ezek is beindulásokból adódnak és a nyakán lógnak ketten. Ahhoz kellene egy kis teremfocitechnika, hogy biztosan megoldja.
Suareznek valóban nics területe, de azzal, hogy bent középen folyamatosan nyomás alatt tartja a védőket Neymar és Messi számára sokkal nagyobb területet nyit, mint ami tavaly volt. Ha megszokja azt, hogy folyamatosan a nyakán lóg 2-3 védő, akkor majd a ziccer helyzeteket nyugodtabban tudja befejezni. Egyenlőre én azt látom rajta, hogy a kapu előtt az utolsó pillanatban kapkod.
Én nagyon bízom benne, és azért volt jópár olyan megmozdulása már a Barcában is ami reményre ad okot.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.23. 15:08:13

Normandia írta:
Ez igaz, csak mig a PL-ben a csapatok 99% nem parkoltatja le a buszt a 16-nál, addig itt a 99%-ban megteszik. Nincsen területe és azért annyira nem spiler, hogy kis helyen megoldja, mint láthattuk tegnap is, akkor már gondok vannak. Vannak helyzetei, de ezek is beindulásokból adódnak és a nyakán lógnak ketten. Ahhoz kellene egy kis teremfocitechnika, hogy biztosan megoldja.
Azt viszont ne felejtsd el, hogy a Pool támadójátéka, szinte teljes egészében rá épült. Őt kereste mindenki a labdával, míg itt van mellette egy Neymar, de főleg Messi. Azért így nem ugyanaz, meg is látszik például az assistjai számában. Ráadásul megvannak neki is a helyzetei, így nem lehet azt mondani, hogy teljesen eltűnik és haszontalan.
Persze ettől függetlenül a ziccereit be kellene lőnie, én egyedül ebben a "hibáját".
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.22. 17:54:06

gg86 írta:
Normandia írta: Mert nem kellene görcsölnie. Az első meeccseken olyan labdákat adott, hogy megszólaltak, bezavarta középre Lucso, aztán semmi.
Évek óta várjuk, hogy legyen végre egy középcsatárunk aki ott is játszik. Korábban mindenki felháborodott, hogy Henry, Villa stb. miért a széleken játszik, de akkor ott volt Messi és megoldotta. Az utóbbi időben ez a felállás már nem működött, úgyhogy váltani kellett. Az azért jó jel, hogy Suareznek megvannak a helyzetei, sajnos sokszor rosszul dönt, ha ezen tud változtatni akkor a későbbiekben még nagy hasznára lesz a csapatnak.
Ez igaz, csak mig a PL-ben a csapatok 99% nem parkoltatja le a buszt a 16-nál, addig itt a 99%-ban megteszik. Nincsen területe és azért annyira nem spiler, hogy kis helyen megoldja, mint láthattuk tegnap is, akkor már gondok vannak. Vannak helyzetei, de ezek is beindulásokból adódnak és a nyakán lógnak ketten. Ahhoz kellene egy kis teremfocitechnika, hogy biztosan megoldja.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.01.22. 17:48:00

Normandia írta: Mert nem kellene görcsölnie. Az első meeccseken olyan labdákat adott, hogy megszólaltak, bezavarta középre Lucso, aztán semmi.
Évek óta várjuk, hogy legyen végre egy középcsatárunk aki ott is játszik. Korábban mindenki felháborodott, hogy Henry, Villa stb. miért a széleken játszik, de akkor ott volt Messi és megoldotta. Az utóbbi időben ez a felállás már nem működött, úgyhogy váltani kellett. Az azért jó jel, hogy Suareznek megvannak a helyzetei, sajnos sokszor rosszul dönt, ha ezen tud változtatni akkor a későbbiekben még nagy hasznára lesz a csapatnak.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.22. 17:40:43

kristop írta:azt jól hallottam, hogy a kihagyott helyzete után a közönség a nevét skandálta biztatásként?
Jól, mert a közönség bízik benne. Kell is neki a bíztatás.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.01.22. 17:38:37

azt jól hallottam, hogy a kihagyott helyzete után a közönség a nevét skandálta biztatásként?
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.22. 17:34:59

palesz77 írta: A társak felé amúgy folyton csak bocsánatkérő gesztusai voltak emlékeim szerint, hogy folyton elrontotta a passzokat meg a labdaátvételeket.. Második félidő előtt az arcára kiült az egész elkeseredettsége amúgy, nem tudom ki emlékszik arra, amikor őt mutatták, de olyan volt mint egy önbizalmát vesztett 5-éves. Kicsit már sajnáltam is, aztán elkezdett hisztizni.. :roll:
Mert nem kellene görcsölnie. Az első meeccseken olyan labdákat adott, hogy megszólaltak, bezavarta középre Lucso, aztán semmi. Még a kiscsapatok ellen csak-csak elmegy, de a komolyabbak ellen, ha nincsen területe, akkor nem igen megy a játék. Szúrkolok neki, mert jó játékosnak tartom, de hogy őszinte legyek nem egy Ney és Messi szint. A raplijairól meg le kell szoktatnia az edzőnek, ez itt nem szokás.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2015.01.22. 17:30:51

A második részt meg megmagyaráztad magadnak. :D Nyilván edzői utasításra játszik ott ahol, úgyhogy elsősorban Luchonak kéne megtalálnia azt a szerepkört, ahol ténylegesen hasznára lehet a csapatnak. E mellett természetesen Suáreznek is össze kéne kapnia magát, és az elvárható szintet legalább hozni.
[/quote]
Véleményem de tényleg csak saját..Suarez az a típusú csatár, akit be lehet küldeni 4 védő közé, hogy csípjen, harapjon(epic :), bocs) lökdösődjön, elvonja a figyelmet a másik két szélsőnkről...
Meglátásom szerint és én Messin veszem észre, hogy jobban 'ficánkol' mostanában, mióta nem rajta van 8 védő egyszerre.. Persze ennek a dolognak van egy másik oldala...az ordító, ajtó-ablak ziccereket tessék már a kapuba baszcsizni Lujíz! :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.22. 17:28:54

Normandia írta:Lehet, hogy így van, mert ezt a riporter mondta, viszont a gesztusai a többiek felé számomra nem pozítívnak tüntek, ezért hittem el a szpíker megjegyzését, viszont egyszer sem mutatták, hogy kivel veszekedne. Tehát, elfogadom, amit mondasz. :D
Emlékszem az után mondta ezt, hogy felugrott, hogy megcsúsztasson egy labdát Neymarnak, kilökték alóla, és nem fújt semmit a bíró. Erre elkezdett hadonászni meg ordibálni. Nem is értettem, hogy ott hogy veszekedhetett volna csapattárssal.. :D

A társak felé amúgy folyton csak bocsánatkérő gesztusai voltak emlékeim szerint, hogy folyton elrontotta a passzokat meg a labdaátvételeket.. Második félidő előtt az arcára kiült az egész elkeseredettsége amúgy, nem tudom ki emlékszik arra, amikor őt mutatták, de olyan volt mint egy önbizalmát vesztett 5-éves. Kicsit már sajnáltam is, aztán elkezdett hisztizni.. :roll:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.22. 17:25:02

palesz77 írta: Viszont ez a társakkal pörölés a kommentátor hülyesége volt, a társakkal sose kiabált, a bíróval meg a partjelzőkkel veszekedett egész meccsen csak.
Lehet, hogy így van, mert ezt a riporter mondta, viszont a gesztusai a többiek felé számomra nem pozítívnak tüntek, ezért hittem el a szpíker megjegyzését, viszont egyszer sem mutatták, hogy kivel veszekedne. Tehát, elfogadom, amit mondasz. :D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.22. 17:15:58

Normandia írta:Nem a hibás passzainak száma, nem a kihagyott helyzete, vagy a csapat támadásainak megakadása végett, hanem ahogyan viselkedett. Minden labdaérintése után, ami ellenfélhez ment, vagy reklamált vagy a többiekkel perelt. A műesései és néha durvaságai kimondottan irritáltak.
...
Lehet neki ez a betömörülős védelem nem fekszik, de akkor lépjen hátrébb, vagy engedje be középre Leot, vagy Ney-t, akik kisterületen is jólbánnak a labdával. Bár ez valszeg edzői döntés volt.
Az első résszel egyetértek, amikor volt egy szitu, hogy befordult a 16-osra Godin mellett, és feldobta magát, ott szakadt el nálam is nagyon a cérna tegnap. Lehet tőlem rosszul játszani, az néha belefér, de amikor valaki ezt nem tudja elviselni, és elkezd színészkedni meg ordibálni az már egy másik kategória, ez itt nem elfogadott - nem kéne legalábbis.. Viszont ez a társakkal pörölés a kommentátor hülyesége volt, a társakkal sose kiabált, a bíróval meg a partjelzőkkel veszekedett egész meccsen csak.

A második részt meg megmagyaráztad magadnak. :D Nyilván edzői utasításra játszik ott ahol, úgyhogy elsősorban Luchonak kéne megtalálnia azt a szerepkört, ahol ténylegesen hasznára lehet a csapatnak. E mellett természetesen Suáreznek is össze kéne kapnia magát, és az elvárható szintet legalább hozni.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.22. 16:56:21

Nem tudom, de nekem meg az volt az érzésem, hogy ez a gólakarása nagyon a játéka rovására megy. A raplijairól már nem is beszélve, ami valszeg ebből is eredeztethető, de hihetetlenül unszimpatikus volt a tegnapi játéka. Nem a hibás passzainak száma, nem a kihagyott helyzete, vagy a csapat támadásainak megakadása végett, hanem ahogyan viselkedett. Minden labdaérintése után, ami ellenfélhez ment, vagy reklamált vagy a többiekkel perelt. A műesései és néha durvaságai kimondottan irritáltak. Én nem ezt a Suarezt gondoltam a Barcába. Középen egyszerűen "meghalt", nem érezte a finom passzokat, szinte egyszer sem tudta azt megjátszani akit akart, pattogott a labda tőle, mintha egy falba rúgdosták volna a labdát. Szóval a csapat leggyengébbje volt tegnap. Lehet neki ez a betömörülős védelem nem fekszik, de akkor lépjen hátrébb, vagy engedje be középre Leot, vagy Ney-t, akik kisterületen is jólbánnak a labdával. Bár ez valszeg edzői döntés volt. Szóval tegnap eléggé fogalmatlan volt.
A PL-t meg összehasonlítani a Spanyol ligával felesleges. Lásd Torrest tegnap. Nem sokat nyújtott ő sem. Lehet, hogy többet futnak, meg keményebbek, de kb ennyi. Ők a focit űzik a Spanyolok meg játszák :mrgreen: Persze tisztelet a kivételnek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.22. 16:14:26

Hihetetlen, hogy egy labdát nem tudott átvenni tegnap... :roll:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.22. 16:00:35

Meg kell tanulnunk használni Suárezt, és neki is rá kell éreznie még bizonyos dolgokra. A technikai hibákra válaszom nekem sincs, remélem ezeket azért levetkőzi lassacskán. Mostanság nagyon sok támadás/kis játék akad el rajta, ha ezen javítani tudna, ő maga is többször kerülhetne helyzetbe.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése