Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.02. 17:04:35

Mondjátok már meg, hogy tegnap melyik volt neki az a sok ZICCERE?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.02. 17:01:43

Jogos a kritika felé, nagyon idegenül mozog a pályán. Egyszerűen továbbra sem érzi a játékot csak szenved. Nekem nagy kedvencem és azt hittem hogy illik ide, de egyelőre csak a brusztolós játékot tudta átmenteni (sokat hajt) viszont játékban egyelőre kevés. Pár ad hoc megindulása van, vagy ellépése de se háromszögekbe nem lehet bevenni se helycserébe se egy jó lukra mozgása nincsen. Ezek az igazán aggasztó dolgok nem az hogy kihagyja vagy sem, mert mezőnyben kevés egyelőre.

Azért pár hsz-t érdemes lesz elmenteni ha majd más játékosokról van szó. :D Elég durva megkülönböztetés van xy és yz játékosok között.....
Kép
Kép
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.02.02. 16:56:51

shutterisland írta:a lényeg srácok, ez nem fifa 15.
szerintem legyünk vele türelmesek, még 20 meccsen sincs túl barca mezben, a statjai jók, higyjetek benne.
Miért lenne 'fifa15' gondolkodásmód, ha valaki kritizálja. Érvek és ellenérvek hangzanak el. A gólok nem jönnek, a helyzetek kimaradnak, sok a bizonytalanság a játékában, esetlennek és életlennek tűnik, és úgy generálisan az összbenyomás nem pozitív róla.

Ha ugyanezzel a teljesítménnyel Pedro vagy AS rukkolna elő akkor is mindenki így védené? Nálam ez fordítva működik, én Suareztől, egy világklasszistól többet várok el annál, minthogy vért izzadva kelljen jó pontokat keresni a teljesítményében. Sokkal jobb játékos annál, mintsem hogy ez elfogadható teljesítmény legyen tőle. A helyzetkhez odaér, tehát nem a játékrendszer a hibás, ami nem tudja kiszolgálni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.02. 16:26:40

shutterisland írta:a lényeg srácok, ez nem fifa 15.
szerintem legyünk vele türelmesek, még 20 meccsen sincs túl barca mezben, a statjai jók, higyjetek benne.
Csak sokan úgy kezelik, mintha itt lenne három szezon óta és semmit sem csinált volna, csak lődörögne a pályán. Igazából, amit negatívumként fel lehet hozni az a helyzetkihasználása. Ez tényleg meglepő nála és kicsit érthetetlen, de fel kéne fogni, hogy a foci nem ennyiből áll, manapság főleg. Kőkemény taktikai harc folyik.
Ahogy előbb említették a Pedro-Suarez cserénél szinte meghalt a támadójáték, Messi bement középre egyből kétszer annyi védőt kapott, azelőtt pedig szélről indulva, helycserékkel, védőket lefoglalva sokkal több területe volt.
Messi gólja tökéletes példa. Suarez alapből magára vont 4 védőt, Messi pedig senkitől sem zavartatva kapta a labdát. De a második gólnál is (mondjuk ez hatalmas védelmi hiba is volt) középre helyezkedett minden védő.
Fontosak a labda nélküli mozgások is egy centernél, ha ezzel elvonja 2-3 védő figyelmét sokkal könnyebb dolga van a támadóknak.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.02. 15:44:21

a lényeg srácok, ez nem fifa 15.
szerintem legyünk vele türelmesek, még 20 meccsen sincs túl barca mezben, a statjai jók, higyjetek benne.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.02. 15:32:55

csababarca írta:Tegnap is a legtöbbször ő került helyzetbe, ehhez képest csak nevetséges megoldásokat mutatott be.
Egy volt nevetséges, amit Neymarnak akart betenni - legalábbis szerintem azt akarta, de lehet rossz lövés volt -, amúgy volt egy baromi szép lövése, meg egy amit éppen mellé lőtt, de azt félig maga mögül és alól kotorta kapura, egyáltalán nem volt egyszerű lövés..
Mihu írta: Csoda, hogy Juanfranék kibírták nevetés nélkül ezt a 3 meccset.
Gondolom itt is röhögőgörcsöt kaptak majdnem, meg amikor gólt lőtt ezen a meccsen.. Lehet sok mindent mondani, de azt nem, hogy az első meccsen rosszul játszott.

Amúgy ez megfigyelhető nála, hogy akik kritizálják azok csak és kizárólag a rossz dolgait emlegetik, pedig bőven csinált már szép dolgokat is nálunk, és vannak hasznos dolgai még akkor is, ha rosszul játszik - területet csinál Messiéknek pl.. Nem mondom, sokat hibázik, de nem olyan katasztrófa, mint Alexis volt az első szezonja végénél, de ahogy itt olvasgatom Ezquerro szintjét se éri el egyesek szerint..

Ezt meg küldeném mindenkinek - cím miatt főleg.. :D
Luis Suarez ● Don't Stop Believing ● Goals, Skills & Assists ● 2014/2015
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2015.02.02. 15:30:36

Sokszor hibázott, de hányszor kellett, hogy vele foglalkozzanak az Atlético védői? Hányszor kellett őt faragniuk Messi és Neymar helyett? Tavaly momentuma sem nagyon volt Leonak a 6 meccsen, most nagyjából ő volt a legjobb a találkozókon. Mivel középen egy Suárez is ott volt, megosztották a védelem figyelmét...[/quote]

Jogos amit írsz. Tegnap is mikor Messi középre ment a darálóba Pedro csere után,akkor ért labdába Leo,ha vissza jött a felező vonalig. Totál a tavalyi játék ment utána. Egyszerűen kiszorítottak minket a területről,ahogy sok esetben tavaly is. Egyszerűen nem volt kinek fel passzolni a zsugát. Ha Vámpír fenn van leköti a belső védőket és ezáltal a szélén területek nyílnak. Nagyon fontos a jelenléte, még ha nem is a Pool-os játékszintet hozza. Evidens, hogy sokat hibázik és nem megy neki úgy a játék, mint ahogy elvárnánk tőle, vagy elvárná saját magától, de előbb-utóbb elkapja a fonalat a gólok tekintetében is. BL döntőn ver kettőt és csöndben is leszünk majd. :lol:
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2015.02.02. 15:27:54

Egyértelmű, h sokszor hátráltatja a támadójátékot. Lehet ad 2 gólpasszt, csak közte elakad rajta 4 támadás vagy ajtó ablak ziccerEKben a kaput el se találja. :shock:

Ha nem mutat vmit a BL egyenes kieséses szakaszában egyértelműen kapja évvégén az aranymálna díjat. :cry:
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.02.02. 15:23:07

Mihu írta:Irigylem azokat az embereket, akik nem kapnak idegbajt Suárez hónapok óta tartó produkciójától...az, hogy egy 80 milliós csatár NEM TUD ÁTVENNI EGY LABDÁT, nem tud A-ból B-be passzolni, és a helyzetkihasználásáról már ne is beszéljünk.....szóval az több, mint elfogadhatatlan és ez nem magyarázható azzal, hogy új gyerek, meg hogy a Barca játékába nehéz beilleszkedni. A labdát a Barcánál is ugyan úgy kell levenni, mint a Juventusnál, sőt, még a labda is ugyan akkora méretű... Neki nagy szerencséje, nekünk óriási pech, hogy nincs alternatívája, mert Munir meg Sandro legfeljebb ugyan olyan rosszak, mint Ő.

Engem nem érdekel, hogy Ő mennyit hajt, mennyit gürizik...neki nem az a dolga, hanem hogy ha kap egy labdát 5 méterre a kaputól, akkor rúgja be...nem azért vettük, hogy szántsa fel a pályát és 10 góllal zárja a szezont, hanem hogy 30-35 gólt termeljen és a védők rettegjenek tőle... Jelenleg ott tartunk, hogy egy Pepe meg Ramos otthon úgy röhög, hogy a földön fetreng mind a kettő... Csoda, hogy Juanfranék kibírták nevetés nélkül ezt a 3 meccset.
Ne haragudj, de ezt komolyan gondoltad?Nem vagyok benne biztos, hogy vele van a baj. Sőőt tuti nem. Meg is indoklom miért. Eto'o 2009-ig volt itt. Pep első évében az egész csapat játéka megváltozott, már nem igazán tudtunk csatárral játszani, folyamatosan csak kereste a helyét abban az évben. aztán jött Zlatan, aki bármennyire is egy unszinpatikus disznó, a világ egyik legjobb csatára volt akkor és ne felejtsük el Henry is a csapatban volt. Zlatan 16 gólt lőtt abban a szezonban a bajnokságban (amikor utána néztem meglepett mert 10 körül emlékeztem.) Henry 80 mérkőzés alatt rúgott 35-öt.(ez kb 3 év volt) Messi csak 2009-ben lőtt 23 bajnoki gólt. Aztán ugye Zlatan is Henry is leves Messi bement középre és hoztuk David Villát aki 5 év alatt 108-gólt lőtt a Valenciában nálunk 3 év alatt sikerült 33-at. Messi Villa első évében (2010) 34-gól. Aztán Villa kikerült szélre egyre többször megsérült stb. stb. Sosem volt olyan csatárunk amióta Messi itt van, aki 30 gól fölött lőtt!

Na már most mit akarok ebből kihozni? Minden csatár akkor nagy csatár ha megcsinálják neki a dolgokat. Xavi és Iniesta akkor volt csúcson. Nem Messit bántom vagy az érdemeit kisebbitem, ő a történelem eddigi legjobb támadója kétség nélkül, de ehhez az elképesztő rekodhalmazhoz kellett egy a középpálya akik őt keresték labdával állandóan. Nem Eto'ot, nem Henry-t, nem Ibrát és nem is Villa-t. Ha idekerül hozzánk egy játékos aki igazán császár volt a korábbi klubjában akkor mindig befő, mert elől Messi az akin a játék áll nem ő. Ehhez had tegyem hozzá, egy Eto'o egy Zlatan,egy Henry egy Villa nem kiegészitő játékosok. Azért veszel egy ilyen játékost ennyi pénzért mert rá akarod épiteni a csapatot. Nálunk ez nem történhet meg. A csapat Messire épül.Keresik azt a játékost aki feltétel nélkül elfogadja azt a szerepet, hogy kiszolgálja őt bevállik és ha kell húzni is tud helyette, de ilyen ritka. Neymar az első aki úgy néz ki ezt a tudja csinálni, de ő se első perctől lett ilyen.
Azt is el kell mondani a csatárokból majdnem mindig szélsőt csináltunk, ha nem ment akkor pedig eladtuk.Elfelejtettünk 9-essel játszani és ez igazából azt hiszem Pep hibája elsősorban.
És akkor rátérnék Suarezre.Kapott egy bődületes eltiltást alig volt pályán akkor is csak lötyögött. Végre bemutatkozott a nagy csapattal, de nem jött a várva várt tavalyi forma. Aki azt várta, hogy jön az szerintem kicsit naiv is volt. A gólok nem jöttek egyből és a fenti példákon is látszik, hogy nem is ő az akit elsődlegesen keresnek vele. De úgy tűnik ezt egyenlőre elfogadta. Hajt próbálkozik és igen szántja a pályát. Egy játékostól aki új csapatba került formán kivül van ráadásul, már látszik, hogy ideges is azért mert messze elmarad nem csak a szurkolók, de gyanitom a saját magával szembeni elvárásoktól is akkor annyit tud tenni, hogy hajt görcöl szántja a pályát. Engem is marhára idegest, hogy ennyi pénzért ennyi lett, de neki is meg kell szokni az új csapatát a csapatnak pedig meg kell tanulni 9-essel játszani.
Ez egy folyamat ami elég döcögősen halad sajna. De ha egyszer elindultunk ezen az úton már végig kell rajta menni. Már csak az áráért is muszáj!
Azt meg elég ostobaság gondolni, hogy az MSN 30-30-30 gól fölött fog lőni minden szezonban. Nincs olyan támadótrió a világon melynek minden tagja ennyire eredményes, sőt nem is volt és én nem is igen hiszem, hogy lesz. Ha már 3-an 60 gólt hoznának egy szezonban tetszőleges eloszlásban már az egy bődületes nagy dolog lenne és akkor már elmondhatnánk, hogy minden fronton rettegni kell tőlünk!
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.02.02. 15:20:37

Érdekes, mert én ellene voltam mikor hoztuk, vagyis nem annyira ellene mint az ára ellen, másokra költöttem volna ezt a rengeteg pénzt, de ennek ellenére még türelmes vagyok vele.

Helyzetei megvannak, védők sem nyomják el fizikailag, hát a helyzetkihasználása és a labdakezelésénél van baj rendesen.

Meg voltam győződve, hogy csak fejben van problémája, de tegnap felfigyeltem rá, hogy a mozgása sem az igazi szerintem, kicsit lomhább a kelleténél.
Próbálta zavarni a védőket a labdakihozatalnál és olyan volt a mozgása mint egy hintalónak.
Látod, hogy izomból fut mégis lassabb mint amire számítasz tőle.
Szerintem nincsen rendben fizikálisan ezt ő is érzi, így mentálisan sincs a csúcson.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2015.02.02. 17:05:02-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.02. 14:58:21

Mihu írta:De, tehet róla, mert rászolgált arra, hogy 80at adjanak érte. Nem úgy mint Bale...szóval akár írhattam volna azt is, hogy egy Aranycipős csatár... Költői lesz a kérdésem, de 2 gólpassz között az egyiknél ugye nem arra gondolsz, amikor át akarta venni combbal a labdát 2 méterre a gólvnaltól, de elpattant tőle és így került VÉLETLENÜL Neymar elé? És az 1 gól + 1 gólpasszon kívül nézzük már meg, hogy hány labdát nem tudott átvenni, és hány helyzetet puskázott el...
Esetlen/mázlista/véletlen, de bepattan és gól lesz belőle. Ez hiányzott tavaly jó pár meccsről nagyon. Cserisev gólja is inkább mázlis volt, mint tudatos, beletette a lábát aztán gól lett. Ugyanannyit ért, mint Messi szépen eltekert lövése. Nálam a gól az gól, ha szép, ha nem.

Sokszor hibázott, de hányszor kellett, hogy vele foglalkozzanak az Atlético védői? Hányszor kellett őt faragniuk Messi és Neymar helyett? Tavaly momentuma sem nagyon volt Leonak a 6 meccsen, most nagyjából ő volt a legjobb a találkozókon. Mivel középen egy Suárez is ott volt, megosztották a védelem figyelmét...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.02. 14:52:35

Megint elbeszél egymás mellett a két "tábor".
Itt nem arról van szó,hogy nem kerül helyzetbe,stb, meg nem rá jön ki a játék.
Mit nem rá jön ki? Tegnap is a legtöbbször ő került helyzetbe, ehhez képest csak nevetséges megoldásokat mutatott be.

Mondjuk én Alexist sem hiányolom, mert rajta is kisültem sokszor, de Suáreztől ennél én messze többet vártam. És hozhatná is az elvárásokat, ha mondjuk minden 3. ziccerét belőné. (most a 100%os ziccerekről beszélek.)


Mihuval egyetértek, egyszerűen kezd röhejessé válni a pali. Le kéne higgadnia,és nem görcsölnie ennyire, mert ez kihat rá, nem létezik,hogy elfelejtett focizni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.02. 14:51:11

Mihu írta:
Engem nem érdekel, hogy Ő mennyit hajt, mennyit gürizik...neki nem az a dolga, hanem hogy ha kap egy labdát 5 méterre a kaputól, akkor rúgja be...nem azért vettük, hogy szántsa fel a pályát és 10 góllal zárja a szezont, hanem hogy 30-35 gólt termeljen és a védők rettegjenek tőle... Jelenleg ott tartunk, hogy egy Pepe meg Ramos otthon úgy röhög, hogy a földön fetreng mind a kettő... Csoda, hogy Juanfranék kibírták nevetés nélkül ezt a 3 meccset.

Ez már azért a ló nagyon másik oldala. Aki azt várta, hogy 35 gólt termel majd, annak elég utópisztikus a gondolkodásmódja. A kihagyott helyzetek tényleg bosszantóak, de tegnap pl. két gólunkban is vastagon benne volt. Amellett nagy szerepe van abban, hogy Messi játéka feljavult. Lehet azzal jönni, hogy neki a góllövés a dolga stb., de akkor mondhatnánk, hogy szélsőként Messinek vagy Neymarnak meg az a dolga, hogy az oldalvonal mellett szaladgáljon, kiszolgálja a társakat, kivegye a részét a védőmunkából, ha pedig odaér akkor lője be. Suarez rengeteg embert lekapcsol, sokkal nagyobb teret biztosít Messinek és Neymarnak. A darálóban egyedül ő az aki képes meglenni, amellett két gólunkban is vastagon benne volt tegnap.
És ha 10 góllal zárja a szezont és 10-15 gólban oroszlánrészt vállal én nem fogok panaszkodni rá.
Aki arra várt, hogy lehoz közel olyan gólmennyiséget, mint a Pool-ban, az elég álomvilágban él. Az, hogy már képesek vagyunk feltörni a buszos védelmeket nagy szerepe van.
Ami tényleg hiba tőle, az a helyzetkihasználás, de tavaly neymar is elég hasonlóan működött. Amellett meg még féltávnál sem tart, igazából 3,5-4 hónapja van érdemben a csapatban.
Forca Barca!!!!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.02.02. 14:47:37

danianevem írta:
Rengeteget hibázik, lehetne sokkal jobb is, ezzel egyetértek. Viszont a 80 milliót nem ő kérte, hanem a klubja, arról csak nem tehet Suárez, hogy Zubiék kiadtak érte ennyit. Az atléticos részről annyit, hogy tavaly (a szuperkupával együtt) 6 meccsen lőtt 3 gólt a csapat a madridiaknak, most Suárez önmagában 3 gólban volt benne a 3 meccsen (2 gólpassz, 1 gól)...
De, tehet róla, mert rászolgált arra, hogy 80at adjanak érte. Nem úgy mint Bale...szóval akár írhattam volna azt is, hogy egy Aranycipős csatár... Költői lesz a kérdésem, de 2 gólpassz között az egyiknél ugye nem arra gondolsz, amikor át akarta venni combbal a labdát 2 méterre a gólvnaltól, de elpattant tőle és így került VÉLETLENÜL Neymar elé? És az 1 gól + 1 gólpasszon kívül nézzük már meg, hogy hány labdát nem tudott átvenni, és hány helyzetet puskázott el...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.02. 14:39:01

csababarca írta:ALexissel meg érdekes a párhuzam....egyrészt az egyik szélső a másik center.
Falcaoval is összehasonlíthattam volna a teljesítményét, de a chileit hiányolják sokan, mondván mennyivel előrébb lennénk vele. A játékperceket összevetve nagyjából korrekt a kép, mivel Sánchez szélsőt játszana a Barcában. Gól/előkészítés pedig mindkettőnél elvárás.
szekelygyula írta:A helyzetkihasználása sajnos tényleg kritikán aluli, de van egy dolog, ami mondjuk Alexisből hiányzott. Mégpedig az, hogy a 16oson belül fizikailag is fel tudja venni a versenyt a védőkkel, és leköt 2-3 védőt folyamatosan, ezzel nagyobb teret nyitva Messi és Neymar előtt, és szerintem ez nagyon látszik az idei év támadó játékán.
Egyetértek az egész hozzászólással, a kiemelt résszel különösen.
Mihu írta:Csoda, hogy Juanfranék kibírták nevetés nélkül ezt a 3 meccset.
Rengeteget hibázik, lehetne sokkal jobb is, ezzel egyetértek. Viszont a 80 milliót nem ő kérte, hanem a klubja, arról csak nem tehet Suárez, hogy Zubiék kiadtak érte ennyit. Az atléticos részről annyit, hogy tavaly (a szuperkupával együtt) 6 meccsen lőtt 3 gólt a csapat a madridiaknak, most Suárez önmagában 3 gólban volt benne a 3 meccsen (2 gólpassz, 1 gól)...
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.02. 14:38:37

Shutterral értek egyet minden tekintetben, még a kockafejű jelző is stimmel. :-)
A 80 millió volt, ne szenvedjen csak lője a gólokat, ez is igazi előremutató hozzászólás, remélem Enrique nem így motiválja, mert, ha igen még öngólokat is szerezhet Suarez.
Nem akarok senkit megbántani, de itt van biza véleménykülönbség!! :-)
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.02.02. 14:36:29

Ha a meccs elején belövi azt a két helyzetét (az egyiket a kapus védte bravúrral, a másikat meg alig lőtte mellé, bár nem jól kapta a labdát), akkor már istenítenétek.
Gondolom Ő is tisztában van az elvárásokkal vele szemben és láthatóan ez zavarja is rendesen.
Ha egy kis szerencsével beindulnak a góljai, megváltozik az egész görcsössége, nem lesz ennyi technikai hiba sem,
A hozzáállása mindezek ellenére példamutató, remek passzai vannak, láthatóan Messi is nagyobb teret kap, mert középen Suarez leköt két embert..
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.02.02. 14:34:52

liverpooli teljesítményével azért nem lehet összehasonlítani, mert most teljesen más poszton játszik,mint ott. Liverpoolnak ő volt a Messije, visszavont csatár, rá lettek kijátszva az akciók, stb. Itt vele akarják játszani a centert, mint a kézilabdában a beállós. Más poszt, más adottságok kellenek a kettőhöz. De ennek ellenére,ha csak fele helyzetét belövi, már 12-3 gólnál tartana :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.02. 14:20:45

nem azért vettük, hogy szántsa fel a pályát és 10 góllal zárja a szezont, hanem hogy 30-35 gólt termeljen és a védők rettegjenek tőle...

a poolban, ahol az utóbbi két szezonban csúcsra volt húzva, és ő volt az egyértelmű gólfelelős, ott is "csak" 61 gólt tudott termelni ebben a két szezonban, ha összeadjuk.
itt persze erősebb a csapat, amiben van, de ugye be is kell illeszkedni.

én bőven elégedett leszek egy 15-20 gólos szezonnal, HA ezek mellé párosul hasonló mennyiségű gólpassz is, illetve ha ezeket a szezon fontosabb meccsein (is) hozza.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.02.02. 14:06:47

Irigylem azokat az embereket, akik nem kapnak idegbajt Suárez hónapok óta tartó produkciójától...az, hogy egy 80 milliós csatár NEM TUD ÁTVENNI EGY LABDÁT, nem tud A-ból B-be passzolni, és a helyzetkihasználásáról már ne is beszéljünk.....szóval az több, mint elfogadhatatlan és ez nem magyarázható azzal, hogy új gyerek, meg hogy a Barca játékába nehéz beilleszkedni. A labdát a Barcánál is ugyan úgy kell levenni, mint a Juventusnál, sőt, még a labda is ugyan akkora méretű... Neki nagy szerencséje, nekünk óriási pech, hogy nincs alternatívája, mert Munir meg Sandro legfeljebb ugyan olyan rosszak, mint Ő.

Engem nem érdekel, hogy Ő mennyit hajt, mennyit gürizik...neki nem az a dolga, hanem hogy ha kap egy labdát 5 méterre a kaputól, akkor rúgja be...nem azért vettük, hogy szántsa fel a pályát és 10 góllal zárja a szezont, hanem hogy 30-35 gólt termeljen és a védők rettegjenek tőle... Jelenleg ott tartunk, hogy egy Pepe meg Ramos otthon úgy röhög, hogy a földön fetreng mind a kettő... Csoda, hogy Juanfranék kibírták nevetés nélkül ezt a 3 meccset.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.02. 13:09:55

nem tudom, még egyszer mondom én kedvelem, örültem h jött, de ahelyett h egyre jobban belelendülne, vhogy egyre inkább nem megy. nem akarok jönni az én megmondtam dumával, de annyira tudtam h ez lesz... jön, nem megy neki, görcsöl, aztán emiatt még inkább nem megy majd neki.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.02. 13:05:41

én amúgy bírlak és 10-ből 8 kommenteddel általában egyetértek, de szerintem ez esetben ez baromira kockafejű hozzáállás.

azért csak benne volt 16 gólban, és ezek közül jutott a psg elleni csoportdöntőre, az atletico elleni bajnokira vagy kupavisszavágóra is bőven, vagy hogy említsem az almería elleni meccset, ahol az ő beállításával sikerült megfordítani a hajrában a találkozót.

van hova fejlődni, sok olyan technikai hiba és kihagyott helyzet van, ami tőle szokatlan és idegesítő, de igazából csak a "borzalom" szóra lettem figyelmes, még ha nem is lehetünk vele igazán elégedettek, attól baromi messze áll, hogy így ledegradáljuk szerintem.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.02. 12:47:13

shutterisland írta:
ez borzalom amit eddig produkál.
ez megint annak függvénye, hogy ki mit várt el tőle
egy csatártól? h a gólokat fossa, meg verje be 5 m-ről. alexistől is csak ennyit vártam volna
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.02. 12:16:17

ez borzalom amit eddig produkál.
ez megint annak függvénye, hogy ki mit várt el tőle.

én speciel általában egy fél szezon türelmet szoktam hagyni magamban a beilleszkedésre új igazolásoknak, ez suarez esetében az eltiltásból fakadó mentális és fizikai problémák miatt különösen indokolt.

én majd csak tavasszal fogom elővenni, ha addig nem javul.
de igazából csak a gólok száma és a tőle szokatlan technikai hibák idegesítenek most is, amúgy akarásban, előkészítésekben, helyzetbe kerülésben és mások helyzetbe hozásában nincs vele gond.
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2015.02.02. 11:29:55

visca el barca írta:lehet itt csűrni csavarni, hogy ennyi assist, meg annyi gól, meg leköti védőket, ez egyelőre marha kevés. a rövidpasszos játékban teljesen béna, minden (MINDEN!) labda elpattan tőle 3 méterre, és akárcsak anno alexis, ő is mindent elbénáz amit lehet. nálam jobban senki nem örült neki mikor idejött, de akárhogy is hozzátok a sok bizonygató statot, ez borzalom amit eddig produkál. egyszerűen rossz nézni, teljesen idegen test a pályán.
Tökéletes helyzetelemzés. Annyit tennék hozzá: jó úton halad, hogy Villa és Ibra sorsára jusson. Nagy pénzért jött, de maradandót nem tudott alkotni. Villát lehetett szeretni, mert voltak jó periódusai, kiemelkedő meccsei, de se a svédről, se az uruguayiról nem mondható el ez. Rossz vétel volt Suárez - is. Felőlem, már most mehetne, amerre lát vagy ahonnan jött.
Válasz küldése