Ivan Rakitic

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
pepG1991
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.04.14. 19:57:56

2014.12.13. 20:05:26

Ahogy Mathieuval kapcsolatban, úgy vele kapcsolatban is az a véleményem, hogy nem Barcelona szintű labdarúgó. Kiegészítő embernek tökéletes, de kezdőjátékosnak kevés. 1 az 1-ben nem ver meg senkit, és osztogatásban sem világklasszis, nem tartozik a legkreatívabb emberek közé, ahogy lejjebb írta valaki egy jó munkás ember, de se több se kevesebb. Ahogy Mathieu nál írtam, spanyol kis és középcsapatok ellen bőven elfér kezdőként, de a legmagasabb szinten már nem sok haszna van belőle a csapatnak. Mondjuk arra, kíváncsi lettem volna, hogy ha Xavi is elmegy a nyáron, akkor Iniesta sérülése esetén, mihez nyúlt volna LE. Egyértelműen a vezetés hibája, hogy nem gondoskodott megfelelő minőségről a középpályán. Vagy pedig tényleg el kellene kezdetni játszatni a kis Alcantarat. A csapat a legnagyobb erősségét a középpálya feletti kontrollt vesztette el, olyannak tűnik a játék sokszor, hogy ha Messi vagy valamelyik sztár megoldja elől, akkor nem lesz gond, ha pedig még sem akkor jönnek a maihoz hasonló szenvedős meccsek. Bár, azért hozzátenném, hogy elmegy a francba a spanyol szövetség is, hogy nem képes 72 órát biztosítani a pihenésre, úgy, hogy még utazni is kellett. Ha már ragaszkodtak a Szombathoz, akkor lehetett volna legalább este 10 kor meccs, persze az ideális az Vasárnap lett volna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.13. 19:16:46

volt az elején 2-3 jó meccse azóta teljesen beleszürkült az egészbe. rafinhát meg kell helyette próbálni, a brazil legalább felvállalja az 1v1eket...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.13. 18:39:14

Jó munkás, szimpatikus játékos. De egy jól működő Barcában a kreativitás hiányában nem lehetne kezdőjátékos. Amiért most szükség van rá az a szélső védők, mondjuk ki Alves és Busi jelentős visszaesésének köszönhető. Ezzel viszont a támadójáték esik vissza. Ideális esetben egy továbbfejlesztett Keitának nagyon jól alkalmazhatnánk.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.12.13. 18:02:29

Az első néhány hónapját leszámítva eléggé szürke. Nincs komoly hibája, szinte sose lóg ki negatívan, de képtelen a vállára venni a csapatot.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.13. 17:27:42

Nem játszott jól. Sokszor túlzottan is hátul helyezkedett, de amikor lehetősége lett volna irányítani, akkor többnyire rosszul vagy túl lassan döntött. Ennek ellenére sem hiszem, hogy lefelé lógott volna ki a csapatból -bár ez inkább a többiek kritikája-, na meg neki is legalább volt esze ellőni távolról.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.12.11. 14:13:48

Chino írta:Az elején tényleg egy kicsit bizonytalan volt és egy nagy helyzet ment el rajta, de amiért beküldték, azt szerintem tökéletesen végrehajtotta.
Azért megnyugtató, hogy egy ilyen játékost tudunk a padról beküldeni. Először kicsit ideges voltam, hogy Busi helyett nem ő kezd, de így hogy Masch szerepe kicsit átalakult érthető volt a döntés szerintem.
A tegnapi felállásban Maschnak és neki kellett volna játszani. Az első pár perce szokatlan volt, az látszott de utána nagyon felvette a ritmust!
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.11. 13:58:25

Az elején tényleg egy kicsit bizonytalan volt és egy nagy helyzet ment el rajta, de amiért beküldték, azt szerintem tökéletesen végrehajtotta.
Azért megnyugtató, hogy egy ilyen játékost tudunk a padról beküldeni. Először kicsit ideges voltam, hogy Busi helyett nem ő kezd, de így hogy Masch szerepe kicsit átalakult érthető volt a döntés szerintem.
Forca Barca!!!!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.10. 22:41:30

Nem a legjobban szállt be, már ami a támadásokat illeti, viszont védekezésben nyugodtabb voltam, amikor már ő és Xavi volt a középpályán. A kontránál rosszul vette át a labdát, pedig lőhetett volna egy gólt, sőt akár el is engedhette volna. Nagyjából rá 2 perccel az ellenfél térfelén szerzett egy lasztit, amit majdnem gólig vezetett a támadószekció.

Szóval nem ez lesz a legemlékezetesebb meccse, de összességében egy kis stabilitást tudott hozni a középpályára, ami a meccs képét elnézve jót tett a lelki világomnak. :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.10. 20:18:30

Hát szegény Iván úgy tűnik a rangadókról ki fog maradni - tiszta Cesc effektus, nem a posztján játszik általában, kimarad a fontos meccsekről :lol: -, remélem azért cserének bejön majd Busi helyett, nekem úgy lenne tökéletes a csapat..
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.07. 21:33:39

danianevem írta:Jól forgatta a játékot, helyenként már a válogatottbeli formáját mutatta. Több pontos hosszú labda, pár labdaszerzés és veszélyes pontrúgások jellemezték a játékát. Utóbbiból végre összejött az első barcás gólpassza is. Alakul. 8)
Tényleg jobb volt, de nekem még mindig sokszor önbizalom hiányosnak tűnik. Hál istennek ma már többször is indított hosszan, vagy bevállalt egy keresztlabdát, de még így is sok olyan szitu volt, hogy kínálta magát a hosszú oldalon valaki üresen, felnézett, aztán inkább visszatette a védőknek vagy Xavinak. Úgy érzem még több lehetne benne, csak nem mer annyira egyénieskedni, vagy nem is tudom. Tanulhatna Maschtól ilyen téren, múltkor 19 hosszú indítása volt egy szem meccsen.. :D

Na mindegy, igazából tetszett a játéka, csak tőle ennél is többet várok valamiért, többre lenne képes a mostani játékánál szerintem a képességei alapján. A gyors, rövid passzos játékhoz mondjuk fejben egy fél másodperccel lassabb Iniéknél, ez néha kijön, de alapjáraton az is jól megy neki - plusz ha még jobban beleszokik ennél is jobban mehet majd neki. A hosszú indításait hiányolom én igazából, forgathatná többet a játékot, azt nagyon érzi - a horvátoknál ezt már bizonyította többször is.

PSG ellen meg nagyon remélem, hogy kezdő lesz!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.12.07. 20:30:17

Nagyon remélem hogy ő kezd a PSG ellen.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.12.07. 19:00:19

Jól forgatta a játékot, helyenként már a válogatottbeli formáját mutatta. Több pontos hosszú labda, pár labdaszerzés és veszélyes pontrúgások jellemezték a játékát. Utóbbiból végre összejött az első barcás gólpassza is. Alakul. 8)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.23. 10:26:03

Sportemberi tartásáról is bizonyságot tett. =D> Luv him.
"And my heart will leave you never."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.22. 22:21:41

Ki gondolta volna, hogy ha nem jobbhátvédként, hanem kicsit mobilisabb szerepkörben kell helytállnia, akkor jó teljesítményt is tud nyújtani? :-k

Nekem a vállalkozókedve tetszett, sokkal közelebb volt a válogatottbeli játékához, szerencsére ez az eredményességében is megnyilvánult. Azért írom, hogy szerencsére, mert hátha ezután már Enrique is észreveszi, hogy a középső középpályásokat nem kellene hátul játszatni...

Én nem vagyok annyira elégedett vele mint palesz, tudom, hogy jóval több is van benne. :mrgreen: Viszont a mai tényleg elég korrekt volt, ami külön tetszett: az első rossz átadása után nem folytatta rossz barcás szokását, hanem próbálkozgatott újból. S lám, voltak szép átadásai is.
palesz77 írta:Tessék, javítottam rajta! :mrgreen:
Köszönöm. :mrgreen: Ajándékul: javaslom ne tekintsd meg Dani Alves beadásait. :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.22. 22:05:13

Na ma kifejezetten tetszett a játéka! Többször hibázott passzoknál ez tény, de sokkal bátrabb volt, és próbált szervezni, több olyan támadásunk volt, ami az ő keresztlabdája után indult meg. Remélem mostantól csak ilyen, szerk.: vagy jobb meccsei lesznek!

Mai hőtérkép. Ki hitte volna.. :D
danianevem írta:Én nem vagyok annyira elégedett vele mint palesz, tudom, hogy jóval több is van benne. :mrgreen:
Tessék, javítottam rajta! :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.11.22. 22:38:58-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.16. 22:58:36

Szerk.: Egy kis összehasonlítás a válogatott vs Bl meccsekkel:

Olaszok ellen: 16 hosszú passzkísérlet, összesen 90 passz, 80%-os passzpontosság, 8 "defensive interventions", 2 kaput eltaláló lövés, 4 helyzetet alakított ki, 1 gólpassz, és a helyezkedése.

PSG ellen: 2 hosszú passzkísérlet, összesen 69 passz, 94,2%-os passzpontosság, 5 "defensive interventions", 0 kaput eltaláló lövés, 0 helyzetet alakított ki, 0 gólpassz, és a helyezkedése

Ajax ellen: 4 hosszú passzkísérlet, 68 passz, 80,9%%-os passzpontosság, 3 "defensive interventions", 1 kaput eltaláló lövés, 0 helyzetet alakított ki, 0 gólpassz, és a helyezkedése.

Nem is tudom melyik énjét nézegetném inkább hétről hétre nálunk.. :roll:
defensive interventions = successful tackles + interceptions + clearances + blocked shots
danianevem írta: A másodikban is hátrébb folytatta, volt több jó hosszú átadása, meg egy-két lövése. Illetve a hajrában adott egy remek labdát Perisicnek, de a szélső kihagyta a ziccert...

Nem volt kiemelkedő a teljesítménye, inkább sallangmentesnek mondanám, hozott egy erős átlagot egy-két jó megoldással. Viszont az látható volt, hogy sokkal természetesebben mozog irányítóként.
Egyetértek, nem élete meccse volt, de ha nálunk minden meccsen "csak" így tolná mint most a második félidőben, nem panaszkodnék.. Több hajszálpontos hosszú keresztlabda, pár nagyobb kiugratás, és amin csodálkoztam, hogy több jó megindulása is volt! Nálunk ilyet felkészülés óta nem látni tőle kb..

A lényeg, hogy sokkal jobb lehetne Ivan barátunk, ha nem Alves mögött-előtt tolná jobbszélsőként, hanem a pálya közepéről szórhatná a labdáit. (Vkp-ként kipróbálnám.. :^o )
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.16. 22:33:53

Az olaszok elleni meccsen végig pályán volt. Papíron irányító szerepkörben, a gyakorlatban már sokkal kötetlenebbül mozgott. Többnyire jók voltak a meglátásai, a fontosabb átadásoknál már akadtak hibák. Az elsőben előrébb játszott -ki osztott egy "gólpasszt"-, aztán Modric sérülése után már valamivel visszavontabban játszott. A másodikban is hátrébb folytatta, volt több jó hosszú átadása, meg egy-két lövése. Illetve a hajrában adott egy remek labdát Perisicnek, de a szélső kihagyta a ziccert...

Nem volt kiemelkedő a teljesítménye, inkább sallangmentesnek mondanám, hozott egy erős átlagot egy-két jó megoldással. Viszont az látható volt, hogy sokkal természetesebben mozog irányítóként.
Nem bántani, nagy zsuga volt. :lol: Buffon sem a régi már...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danianevem 2014.11.17. 07:19:33-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.16. 21:23:56

Rakitic hatalmas gólpassza az olaszok ellen. :mrgreen:

Sport1-en amúgy most megy épp a meccs - bár most lett félidő -, aki akarja még a második játékrészt elcsípheti, Rakitic mellett gondolom Halilovicot is lehet majd látni egy kis időre.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.15. 17:55:49

Rakitic: "At Barça, you can not allow even one draw, let alone a defeat. But we're confident, we can improve and I'm sure we'll play better"

Kb. minden második napra jut egy ehhez hasonló sablon, nem tudom, hogy egy hosszabb interjút vagdal-e szét a barcastuff, vagy pedig csak ő nyilatkozgat a keretből, de igazából nem is lényeges.

A lényeg, tavaszra érjen be az ő játéka is, aztán hadd szóljon:
Ivan Rakitic Best Goals Ever HD
messideco írta:Fiatal voltam és... :lol: :lol:

http://m.cdn.blog.hu/ba/barcarazzi/imag ... 141010.jpg
:shock: :lol: Hangover Schuster :lol:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.15. 17:38:20

"And my heart will leave you never."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.11. 19:47:48

Ivan Rakitic ● The Croatian Diamond

Az az esernyő.. Ebből is látszik, hogy mennyit visszaesett, a videó kb 85%-a a Malaga előtti meccsekből van összevágva. Remélem képes lesz visszatérni ahhoz a teljesítményhez - csak ahhoz kéne Luco is. Na mindegy, nem szónokolok inkább, csak élvezzétek! :D
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.09. 11:46:09

Most elültettétek a bogarat a fülembe. Érdekes megoldás lenne őt játszatni vkp-ként. Viszont azt a szerepkört talán még jobban megsínylené a kreativitása. Bár a mostani Sergionál nem hinném, hogy sokkal rosszabb lenne. Masch meg ugye -bármilyen furcsa kimondani- kell a hátvédsorba.
palesz77 írta:
Gareth Tello írta:Egy heatmap tegnapról, hogy ne csak palesz linkelgesse őket.
Íme.
Danianevem is rászokott már. :mrgreen:
Egy nap belinkelek pár hőtérképet, erre megbélyegeznek egy életre. :lol: Bár van benne igazság. :mrgreen:
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2014.11.09. 11:26:23

Jol felhuztatok ezekkel a hőtérképekkel :)) illetve jobban. Aki nézi a meccseket rendszeresen annak látni kell hogy le van korlátozva a mozgása a srácnak, fő feladata danialves mögé bezárni mig az fent koricál :S..
Tisztán láccik hogy a sevillában mehetet a 16-ostol a 16osig bárhova. golt rugni, szerelni, focizni, játékot szervezni, rombolni, mindent csinált ez a gyerek. Asszem ezért vettük meg!!
Oriási edzői baromsag amit nálunk focizik, kapura fényévente lő stb..
Miért van az hogy megveszünk 1 játékost és lebutitjuk? Mondhatnàm Neymart is, tisztán láccik h középen sokkal többet tudna adni a csapatnak mint a vonal mellett ahol nem tud megverni 2 embert.
Gondba leszünk, illetve vagyunk amig ezek az emberek ilyen olyan oknál fogva nem tudják kihozni magukbol a maximumot.
Rakiticire visszatérve, azt vártam töle amit a sevillában láttam, ehelyett a butitott változat van és ez nem az ő hibája!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.09. 11:08:11

Gareth Tello írta:Egy heatmap tegnapról, hogy ne csak palesz linkelgesse őket.
Íme.
Danianevem is rászokott már. :mrgreen:

Amúgy ez kezd nekem a Cesc dologra hasonlítani, csak őt nem jobbszélsőnek, hanem hamis9-esnek nyomattuk folyton - és Rakitic védekezésben hasznosabb. Pedig tudna ő ennél azért jobban játszani, ezt már megmutatta - bár akkor se lenne egy Xavi -, de ezen a középpályán még akkor is nehéz lenne, ha tényleg irányítót játszana, így meg aztán szinte lehetetlen..

Mindenesetre én drukkolok neki, nagyon szimpatikus pali, és ha az első pár hét formáját hozni tudná folyamatosan, akkor komoly erősítés is lenne a csapat számára. Csak ahhoz az edző is kéne..
Gareth Tello írta:Rafinha - Rakitic - Iniesta, erre a hármasra gondoltam,
Köhm, aláírás.. :mrgreen:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.09. 10:47:17

Egy heatmap tegnapról, hogy ne csak palesz linkelgesse őket.
Íme.
Talán még a szokásosnál is közelebb játszott a jobb oldali oldalvonalhoz, nem voltam túl boldog, amikor azt láttam, hogy Xavi beállása után kvázi jobbszélsőként játszik... Egyébként nem volt nagy gondom vele most sem, tette a dolgát, bár - a kollégákkal egyetértve - az első félidőt én is kicsit gyengének éreztem a részéről.

Amúgy meg kisebb csapatok ellen kipróbálnám szűrőként egyszer-kétszer, ha már Busquetsnek nem annyira megy mostanában, Mascherano pedig fantasztikus formában van a védelem tengelyében. Rafinha - Rakitic - Iniesta, erre a hármasra gondoltam, így talán kicsit több kreativitást mutatna a középpálya (bármennyire is nehéz ez a szerkezetváltás miatt), és védekezésben sem biztos, hogy akkora problémák lennének, lévén Ivan rengeteget melózik, és a kis Alcántara is képes extrát nyújtani ezen a téren.
Válasz küldése