Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.01.22. 19:10:03

palesz77 írta:Volt 3-4 olyan szitu, hogy megmentette Bartraékat egy necces versenyfutástól, mert 20 m-re kijött a kapuból, és ő tisztázott.
egyre emlékszem nagyon,akkor vagy 30 méterre jött ki, Piqué maradt hátul,meg talán Torres startolt a labdára,na mondom itt a ziccer (elfelejtettem,hogy nem Bravo véd)*...erre a semmiből ott termett, szenzációs :)


*(semmi bajom Bravoval, félreértés ne essék, de ő ritkán jön ki ennyire.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.01.22. 19:01:50

MQuCsabi írta:Ez a söprögető stílus fellelhető Neuer játékában is, nem lehet, hogy valami a képzésben keresendő? :D
Épp ezt akartam én is felhozni. Tegnap szinte a 3. középső védőnk volt. Szerintem tuti több pontos passza volt mint, pár Atletisnek. :D
És az ő példája is a német precizitást dicséri a német nevelésben. Már a kapusokba is belenevelik a technikát. Nem kis hidegvér kell azért ahhoz, hogy mikor rontanak rá az ellenfél csatárok, ő meg hulla lazán passzolgat akár 20-30 métereket is, pontosan!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.16. 12:52:48

Ez a söprögető stílus fellelhető Neuer játékában is, nem lehet, hogy valami a képzésben keresendő? :D
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.16. 12:50:24

visca el barca írta:múltkor írta vhol vki h nem tűnik magabiztosnak.

https://www.youtube.com/watch?v=TKsrgVhKI-g" target="_blank
Ez a gyerek akkora klasszis lehet mint a ház. Nem az, hogy "csak" lábbal jó, jó söprögetőnek is.. Volt 3-4 olyan szitu, hogy megmentette Bartraékat egy necces versenyfutástól, mert 20 m-re kijött a kapuból, és ő tisztázott. Az a mellre vétel meg.. =D> Remélem szezon végén elkezd már bajnokikon is játszani majd, hatalmas ökörség lenne elpazarolni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.16. 12:11:26

múltkor írta vhol vki h nem tűnik magabiztosnak.

https://www.youtube.com/watch?v=TKsrgVhKI-g" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.10. 11:56:10

Igen, ezt tudom, a komment második fele már erre tér ki, csak ugye már annyi ilyen abnormális dolog pörög, hogy néha belőlem is kijön, pedig abszolút ignorálom a bulvárt és csak mosolygok, mikor felkapják ezeket a "híreket".
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.01.09. 15:35:10

MQuCsabi írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ir-2386881

GYűlölöm az átigazolási időszakot. :mrgreen: Igazából ezzel is úgy van, mint az ostobákkal. Nem kellene rá reagálni ("ráreagálni" :mrgreen: ), foglalkozni a hírrel.
Csaba!

Úgy kezdődik, hogy a "Daily Star"...! Innentől olyan, mintha én írnám neked mókából privibe. :wink:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.09. 13:01:17

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ir-2386881" target="_blank

GYűlölöm az átigazolási időszakot. :mrgreen: Igazából ezzel is úgy van, mint az ostobákkal. Nem kellene rá reagálni ("ráreagálni" :mrgreen: ), foglalkozni a hírrel.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.01.08. 15:26:48

Rivaldo11 írta:Már 2-3 éve a legtehetségesebb kapusok között tartják számon. Az idei úgy néz ki, egy átmeneti év lesz számára, de ősztől át kell vennie Bravotól helyét a kapuban.
Most nagyjából egy szint a két kapus, de Stegen még bőven fejlődőképes. A világ legjobbjai közé is emelkedhet a tehetsége alapján, reméljük látunk is majd valamit ebből !;)
Ezt nagyjából én is így látom. Sokkal többet viszont nem szabad kihagynia, bármennyire jól megy a védés Bravonak, mert a fejlődése simán megrekedhet. A Bundesligában nagyon kinőtte magát, kell neki a rendszeres játéklehetőség.

Mellesleg ez az a poszt, ahol azt kell mondani, hogy nagyon jól erősített a klub, mindkét kapus telitalálat volt. Minden topicban szidjuk LE-t,Zubit és a vezetőséget, de itt nagyon eltalálták az erősítést, ezt a javukra kell írni (mást sem).

Minden poszton így állnánk, a fejünk sem fájna 5 évig.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.08. 15:20:13

Már 2-3 éve a legtehetségesebb kapusok között tartják számon. Az idei úgy néz ki, egy átmeneti év lesz számára, de ősztől át kell vennie Bravotól helyét a kapuban.
Most nagyjából egy szint a két kapus, de Stegen még bőven fejlődőképes. A világ legjobbjai közé is emelkedhet a tehetsége alapján, reméljük látunk is majd valamit ebből !;)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2015.01.08. 15:15:00

Jelen állás szerint kölcsönadnám olyan csapatnak, ahol 1. számú kapus lenne. Simán lehet klasszis, viszont jelenleg Bravót jobbnak érzem, neki pedig a fejlődéshez szüksége van a rendszeres játéklehetőségre.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.07. 20:23:42

Csbal írta:
danianevem írta:
Viszont hosszú távon inkább MaTS-ot kellene felépíteni.
de könyörgöm, miért? Én is ide tudom dobni, h LE igenis jó edző... De indokolni nem tudnám, főleg h előtte láttam már ugyanilyen, sőt jobb edzőt is. Ugyanez a véleményem Stegenről. Mindenki a kapuba akarja, mert előbb volt itt, szegény megsérült, stb., de teljesítménybeli okai nincsenek. NEM! jobb mint a chilei kapusunk.
Viszont idővel (talán nem is sokkal) bőven jobb lehet, Bravonak pedig inkább lefelé vezet az útja. Rendben, hogy egy kapus 34-35 éves koráig simán védhet, de a chilei már 31, a német 22. Utóbbi sok évre minőségivé teheti a kapusposztot.
A tehetség megvan benne, a Mönchengladbachban már megmutatta és az sem lehet véletlen, hogy 20(!) évesen már bemutatkozott a német felnőtt válogatottban.
Ő a jövő és nem Bravo, ezt egyértelműen ki lehet jelenteni, viszont ehhez az kell, hogy játéklehetőséget kapjon.

Azt pedig komolyan gondolod, hogy azért játszik csak a Bl-ben meg a kupában, mert a játékosok úgy gondolják!? :shock: :shock: :shock:
Forca Barca!!!!
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.01.07. 20:13:44

Chino írta:
Szerintem senkinek nincs baja Bravo-val, csak a németben hatalmas jövő van. Fiatal kora ellenére nagyon jó kapus, ezt már megmutatta, nem véletlenül voltak kérői már előttünk.
Minden megvan benne, hogy idővel top 3-as kapus legyen, de ehhez játszania kell. Abból az egy meccsből meg kiindulni... Ha az alapján ítéled meg akkor inkább engem kap el a röhögőgörcs.
Az pedig, hogy ilyen jó lábbal nagyon is fontos szempont. Egy kapuson ez nagyon sokat dob. Kb. mint egy csatárnál. Nagyon jó támadó, sok gólt lő, emellett még kiválóan fejel.

A hsz-ed másik felével viszont egyetértek. Sajnos egyre inkább elterjedtebb ez a "mindig az a jó aki nem játszik" mentalitás.
Ha itt lenne Fabregas kánaán lenne (pedig mennyit volt osztva itt a fórumon), ha Messi kezdett volna, ha Piqué játszott volna, ha Mascherano lett volna a vkp, ha Alves lett volna Montoya helyett (vagy fordítva) stb.
hatalmas jövő van benne? Ok. De majd akkor várja ki, vagy szorítsa ki az idősebb, de ugyanolyan, vagy jobb kapust. Akkor azt mondom, ok. Ez megérdemli. De Sztem Munir-ban is van jövő, megsem örülnék ha folyton ő játszana. Elég csak a kupa neki.

amúgy nem a PSG elleni meccs alapján véleményezem róla ezt. Rossz meccse volt, puff neki. De bizalmi posztról lévén szó, sztem a játékosok is úgy állhatnak hozzá ahogy a kezdő 11 kezdődik. Ezen én nem is csodálkozom, ők látják edzésen, ismerik, valszeg nem véletlenül van így.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.01.07. 20:04:20

danianevem írta:
Viszont hosszú távon inkább MaTS-ot kellene felépíteni.
de könyörgöm, miért? Én is ide tudom dobni, h LE igenis jó edző... De indokolni nem tudnám, főleg h előtte láttam már ugyanilyen, sőt jobb edzőt is. Ugyanez a véleményem Stegenről. Mindenki a kapuba akarja, mert előbb volt itt, szegény megsérült, stb., de teljesítménybeli okai nincsenek. NEM! jobb mint a chilei kapusunk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.07. 19:31:44

Csbal írta:Olvasom itt a hozzászólásokat és elkap a röhögőgörcs. Miért kellene védjen a német, ha a jelenlegi kapusunk hozza a jó formát. Mindenki a kapuba kívánja, de indokolni nem tudja, csak a vételárával, meg olyan humbukkal h jobb a lábbal való játékban. Hagyjuk már. Őszintén, mi a baj Bravo játékával. Magabiztos, a csapat bízik benne, mi kell még. Jol is megy neki. Jöttök itt a baromságokkal, h a csapat érdeke a német játszatása lenne. De semmi negatívat nem hoz fel Bravoval kapcsolatban senki, h miért ez az érdeke, csak most ez is divat, h mindig más kell játszon, mint aki játszik. Ugyanez Montoya-nál. Láthattuk a bl-ben mennyire magabiztos a német kapus. Ezt a szerepkört érdemli, ennyi. Elpocsékolt igazolás. Elképesztő, mennyi profi edző van itt. Valszeg nem véletlen más a kapus a liga meccseken.
Szerintem senkinek nincs baja Bravo-val, csak a németben hatalmas jövő van. Fiatal kora ellenére nagyon jó kapus, ezt már megmutatta, nem véletlenül voltak kérői már előttünk.
Minden megvan benne, hogy idővel top 3-as kapus legyen, de ehhez játszania kell. Abból az egy meccsből meg kiindulni... Ha az alapján ítéled meg akkor inkább engem kap el a röhögőgörcs.
Az pedig, hogy ilyen jó lábbal nagyon is fontos szempont. Egy kapuson ez nagyon sokat dob. Kb. mint egy csatárnál. Nagyon jó támadó, sok gólt lő, emellett még kiválóan fejel.

A hsz-ed másik felével viszont egyetértek. Sajnos egyre inkább elterjedtebb ez a "mindig az a jó aki nem játszik" mentalitás.
Ha itt lenne Fabregas kánaán lenne (pedig mennyit volt osztva itt a fórumon), ha Messi kezdett volna, ha Piqué játszott volna, ha Mascherano lett volna a vkp, ha Alves lett volna Montoya helyett (vagy fordítva) stb.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.07. 18:00:50

Ha a csapat tényleg kettészakadt LE pártiakra és ellenesekre, akkor ter Stegen biztos az utóbbiak közé tartozik.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.07. 17:55:04

Csbal írta:azért tartom felesleges igazolásnak, mert Bravo mellett sajnos kevés ide. Jobb kapus a chilei, szvsz. A német helyett vehettünk volna egy tartalékkapust, plusz egy védőt. Talán egy kicsit rá kellett volna dobni, de jobb lett volna.
Ter Stegen volt az eredeti terv, ő jött először. Bravo "csak" Enrique kérésére került a keretbe. Egyébként a felkészülési szezon alapján a német lehetett volna az első számú hálóőr, csak ugye jött a sérülés, a chilei meg remekül kezdett a kapuban...

Viszont hosszú távon inkább MaTS-ot kellene felépíteni.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.01.07. 17:48:28

palesz77 írta: Ezt azért kifejthetnéd.. :roll: A PSG elleni meccs miatt temeted az egész Barcás karrierjét már, ugye jól sejtem?
azért tartom felesleges igazolásnak, mert Bravo mellett sajnos kevés ide. Jobb kapus a chilei, szvsz. A német helyett vehettünk volna egy tartalékkapust, plusz egy védőt. Talán egy kicsit rá kellett volna dobni, de jobb lett volna. De nem is ez a lényeg, hanem h mindenki a kezdőbe követeli, egy olyan kapus helyére akire aztán a legkevesebb panaszunk lehet. Szal, mi alapján? Azért, mert jól passzol? Hagyjuk már, akkor állítduk be Xavit inkább, vagy Iniestát. Szvsz mindenki annyi szerepet kap, amennyit megérdemel jelen pillanatban, kivéve Alves. de alternativa híján nincs lehetőség azon a poszton másra.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.07. 13:12:20

Csbal írta: Elpocsékolt igazolás.
Ezt azért kifejthetnéd.. :roll: A PSG elleni meccs miatt temeted az egész Barcás karrierjét már, ugye jól sejtem?
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.01.07. 13:00:34

Olvasom itt a hozzászólásokat és elkap a röhögőgörcs. Miért kellene védjen a német, ha a jelenlegi kapusunk hozza a jó formát. Mindenki a kapuba kívánja, de indokolni nem tudja, csak a vételárával, meg olyan humbukkal h jobb a lábbal való játékban. Hagyjuk már. Őszintén, mi a baj Bravo játékával. Magabiztos, a csapat bízik benne, mi kell még. Jol is megy neki. Jöttök itt a baromságokkal, h a csapat érdeke a német játszatása lenne. De semmi negatívat nem hoz fel Bravoval kapcsolatban senki, h miért ez az érdeke, csak most ez is divat, h mindig más kell játszon, mint aki játszik. Ugyanez Montoya-nál. Láthattuk a bl-ben mennyire magabiztos a német kapus. Ezt a szerepkört érdemli, ennyi. Elpocsékolt igazolás. Elképesztő, mennyi profi edző van itt. Valszeg nem véletlen más a kapus a liga meccseken.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.07. 12:07:23

Ter Stegen: "I would lie if I'd say don't care about not playing league games. I came here to play and I'll fight for that." [sportbild]

Így belegondolva, lehet ő lesz az egyik nagy nyertese, ha Lucho tényleg távozik - bár én még mindig kétlem -, az új edzőnél lehet újra nyitott lenne az első számú kapus kérdése, aztán beverekedné magát.. Nem mintha Bravora bárminemű panasz lehetne, de MAtS-ot valamiért magabiztosabbnak érzem, potenciál meg egyértelműen benne van több szerintem.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.26. 14:49:12

Bravo nálam átlagos kapus, jó-jó, de nem elit. Stegent már most jobbnak érzem, a reflexei a lábbal való játékba avatkozás tekintetében. ráadásul benne a tehetsége alapján benne van a Neuer szint is, így nálam egyértelműen ő lenne a kezdő a bajnokságban is, nem csak a BL-ben.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.11.26. 13:48:36

a bl-ben és ligában együtt azért egy olyan 20-22 meccse remélehetőleg lesz, ha még a ligában is védhetne majd párszor, akkor az tanuló évnek nem lenne rossz.
jövőre pedig mehet a kezdőbe.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.11.26. 10:40:30

Remélem,hogy ez az egy év lesz ilyen számára,és utána szezonban már bajnokságban is ő véd.
Nincs bajom Bravo-val,de más szint, rajta nem érzem a biztonságot,hiába kaptunk kevés gólt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.26. 10:24:23

Szerintem nagyon borúsan látjátok az ő helyzetét. Még fél év sem telt el, igen, most csak a BL ben véd, de nem biztos az, hogy nem változik idővel a helyzet.
Kép
Válasz küldése