Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.05. 13:42:23

Jól védett, de a cselezgetés a sarokban teljesen egyértelműen a vakmerő kategória volt. Én nem vagyok híve az ilyeneknek, százból csak egyszer nem jön be és gól. És sokkal többet számít ez, mert ő egy hálátlan poszton játszik, ahol minden hiba végzetes lehet. Nem növelem annak esélyét, hogy hibázzak. Tényleg megoldotta, le a kalappal előtte, de ilyeneket Pintotól láttunk és nem hiszem, hogy sokan örültek neki akkor. :D Fiatalos hév ez szerintem a németnél és pl én ezért sem érzem érettnek. Ki kell jönni és figyelni a passzokra, de egyszerűen kell megoldani a dolgokat, kockázatmentesen, én ennek a híve vagyok.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.05. 13:38:07

Azért ez a 95%-os passzpontosság nem gyenge, főleg annak tekintetében, hogy nem csak ilyen 3-4 méteres labdákat ad a védőknek.
Klopp most nagyon el akarja vinni, remélem lesz esze és marad, hiába nem ő véd a bajnokságban, de ha a Bl-t és a kupát figyelembe vesszük nem véd olyan keveset, pláne, ha sokáig jutunk a két sorozatban.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.05. 12:46:01

Kash írta: emlékszem egy labádjára, amit ha Suarez berúg akkor tulajdonképpen van 1 gólpassza. :D

Szerk...: Az utolsó mondat nem a tegnapi meccshez kapcsolódik, csak megjegyeztem.
Amúgy ha nem a spanyol bírókon múlik már lenne hivatalos is, az Atletico elleni kupameccsen szöglet(?) után Neymarnak adott egy gólpasszt, csak les miatt nem adták meg.

Tegnapi engem se zavart, nyilván gáz, ha ilyenből gólt kap, de volt egy másik kijövetele, aminél tökéletes ütemben előzte meg a csatárt a 16-os vonala körül. Ha okosan csinálja nagyon jók ezek a kijövetelek, nem egy gólt gátolt már meg velük szerintem.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.11.05. 12:16:43

Nagyon epic volt, ahogy kiszaladt a labdáért. :D
Nincs azzal gond, hogy ilyesmiket csinál, ebből is látszik, hogy nem átlagos, nem tucat kapus.
Ha az ilyen kimozdulásait, váratlan megoldásait tökélyre fejleszti, még nagyon magasra érhet. Rengeteg támadásunk indult tőle, emlékszem egy labádjára, amit ha Suarez berúg akkor tulajdonképpen van 1 gólpassza. :D

Szerk...: Az utolsó mondat nem a tegnapi meccshez kapcsolódik, csak megjegyeztem.
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2183
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.11.05. 11:47:25

Játszhatna Messi helyén is, egész jól cselez.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.11.05. 08:43:09

Jó meccset hozott. Végre elmaradt a szokásos baki is.
Ami a kényes helyzetet illeti, lényeg, hogy megoldotta...
Egyetlen rossz döntésére emlékszem csak, amikor egy szép védés után rögtön kirúgta a labdát, persze ellenfélhez, rögtön vissza is támadott a BATE. Ezt a hibát már sokszor megfigyeltem nála, de a tapasztalat, meg a rutin talán idővel majd ezt is megoldja.
Remélem innentől már csak felfelé vezet az út.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.11.05. 08:14:05

szükségünk van két jó kapusra, tehát nem lenne jó ha az egyik frusztrált, én ezért (is) örülök, hogy van már gól nélküli meccse.ezek a ki futkározások majd le csengenek (szerintem) a lényeg, hogy stabilizálódjon a formája.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.05. 02:11:46

MR. TROMORT777 írta:Nem leszek népszerű ezzel és előre leszögezném, hogy nincs semmi bajom MAtS-el, sőt, szerencsések vagyunk vele nagyon, DE ez megint totál felesleges volt. Persze jól oldotta meg és látványra is gyönyörű volt, de Mascherano egy méterrel a védő előtt volt, símán oda ért volna azért a labdáért. Totál felesleges kockázat vállalás ez, még akkor is ha magabiztosan oldotta meg. Ezzel egy olyan faktor van a játékában ami bármikor visszasülhet, láttuk már ezt nála is vagy éppen Neuer-nél is. Persze én is tátott szájjal néztem a lazaságát, de előrébb nem jutunk az ilyen megmozdulásaival. Manapság a játék megköveteli a "sepregető" kapusokat és ebben a tekintetben jobb is mint Bravo, csak elég lenne ezt akkor is megmutatni amikor azt muszáj és nem csak akkor amikor neki játszani van kedve. Ez olyan nekem mintha Messi mondjuk direkt kapufára akarna játszani, csak azért, hogy megmutassa, hogy ő a legjobb.
Szerintem ezt nem így tervezte csak ki akarta kísérni a labdát, az viszont nem ment ki, ha pedig kirúgja oldalra vagy megpróbálja rárúgni az ellenfélre sokkal neccesebb szitu lett volna, így viszont tökéletesen oldotta meg.
Forca Barca!!!!
MR. TROMORT777

2015.11.05. 00:31:27

Nem leszek népszerű ezzel és előre leszögezném, hogy nincs semmi bajom MAtS-el, sőt, szerencsések vagyunk vele nagyon, DE ez megint totál felesleges volt. Persze jól oldotta meg és látványra is gyönyörű volt, de Mascherano egy méterrel a védő előtt volt, símán oda ért volna azért a labdáért. Totál felesleges kockázat vállalás ez, még akkor is ha magabiztosan oldotta meg. Ezzel egy olyan faktor van a játékában ami bármikor visszasülhet, láttuk már ezt nála is vagy éppen Neuer-nél is. Persze én is tátott szájjal néztem a lazaságát, de előrébb nem jutunk az ilyen megmozdulásaival. Manapság a játék megköveteli a "sepregető" kapusokat és ebben a tekintetben jobb is mint Bravo, csak elég lenne ezt akkor is megmutatni amikor azt muszáj és nem csak akkor amikor neki játszani van kedve. Ez olyan nekem mintha Messi mondjuk direkt kapufára akarna játszani, csak azért, hogy megmutassa, hogy ő a legjobb.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.05. 00:12:10

Nero. írta:Sokat szekáltam régebben, de úgy látszik kezdi összekapni magát. Ez a szögletzászlós jelenet meg valami hatalmas. Nagyon higgadt az ember. :D
Nagyon nagy volt az alakítása, meg előtte is volt amikor higgadtan kicselezte 1v1-ben a BATE játékost :lol:

Komolyan a mostanik után ilyeneket meglépni...Van ám töke :D

Én mindig jót röhögök az olyan cikkeken, meg a TV-ben is amikor olyanról beszélnek hogy" Stegen nem Barca szintű kapus, kell valakit keresnie a Barcelonának", miközben meg nem felejtett el védeni,tavaly bőven bizonyított(az sem a véletlen műve hogy ő kapta az UEFA év védése díjat), csak mostanában szimplán nem volt formában, de szurkolok hogy továbbra is javuljon =D>
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.11.04. 23:55:59

Sokat szekáltam régebben, de úgy látszik kezdi összekapni magát. Ez a szögletzászlós jelenet meg valami hatalmas. Nagyon higgadt az ember. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.10.03. 18:06:30

Végre lehozott egy meccset kapott gól nélkül! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.10.03. 18:04:10

Ma is benne volt mindkét gólban.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.03. 14:35:40

sajnos ennyit jelent a tekintély. ha casillas vagy buffon rászól valakire, hogy márpedig te ide meg oda mész és ezt és azt fogod, akkor az úgy is lesz...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.03. 13:45:32

kanty írta:http://index.hu/sport/futball/2016/bl/2 ... suarezzel/

Nem azért linekel, hogy bármelyiket támadjam vagy védjem. Csak így már érthetőbb, hogy Stegen miért Lajcsival veszekedett.
Mondjuk lehet benne valami, mert Matyi sokkal inkább benne volt a gólban, mint Suarez és mégis vele kiabált a német.
Mondjuk, ha szólok valakinek egy szögletnél, hogy fogja szorosan az emberét, az meg kolbászol és szabadon hagyja még seggbe is rúgnám. Attól függetlenül, hogy az ő hibája is a gól.
Forca Barca!!!!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.10.03. 11:50:34

http://index.hu/sport/futball/2016/bl/2 ... suarezzel/" target="_blank

Nem azért linekel, hogy bármelyiket támadjam vagy védjem. Csak így már érthetőbb, hogy Stegen miért Lajcsival veszekedett.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.01. 10:17:26

http://vimeo.com/140977940" target="_blank

A gólért kár, abban eléggé benne volt, bár azért Suárezt és Mathieu-t is kérdőre lehetne vonni ezzel kapcsolatban. Bravo visszatérésével remélem, a BL és a kupa a németé marad, nagyon szeretem és hasznos dolognak tartom ezt az egész sweeper keeper-stílust a részéről, nem is beszélve a hajszálpontos hosszú labdáiról, és arról (ebben például eléggé különbözik Bravótól), hogy egy védés vagy egy beadás lehúzása után nem várja meg, amíg az ellenfél visszarendeződik, hanem egy nagy kidobással/kirúgással azonnal elindít egy ellentámadást. (Azt természetesen aláírom, hogy jelenleg Bravo összességében jobb megoldás.)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.30. 20:53:05

hajnesz írta:Pont ez a különbség a védők és a csatárok között is. Hátul sokkal nagyobb a felelősség,mint elöl. Ezért nincs sok jó brazil hátvéd a világon, mert egyszerűen a mentalitásuk nem összeilleszthető azzal, amit elvárnak egy top védőnél. Ter Stegent nem értem. "Jó országban született", mindene megvan, hogy jó kapus lehessen, de egyszerüen egy topcsapatnál nem fér bele ennyi baki. Érdekes, hogy amint kikerült Bravo a kapuból, egy meccset sem hoztunk le gólok nélkül. Ezek azok a dolgok, amiket nem lehet megmagyarázni szerencsével,stb. Egy kapusnál nem minden a képességeken múlik.
Ez abszolút összeegyeztethető a védelemmel. Tavaly MAtS is kevesebb gólt kapott az egész kupaszezonban. Nem hiszem, hogy elfelejtett védeni. Idén két meccsen játszott és egyiken se dolgoztatták meg. Nem kéne úgy beszélni róla, hogy ő semmit nem kapott volna. Könnyen lehet, hogy tegnap azt a két lövést amit a német bravúrral védett ő benyalta volna.
Nézzük meg a kapott góljainkat és hogy melyikben ki hibáztatható.
Tavaly negyedennyi hatalmas egyéni hibánk volt, úgy összességében a védekezés is klasszisokkal jobb volt, egyszerűen rendszertelen a hátsó alakzat. Ha Bravo védene, akkor is ezt mondanám. Piquének egy jó meccse volt, Maschnak annyi se. Vermaelen és Bartra aki eddig mutatott valamit.
Ez most egy kicsit más dolog, nem védi Stegent, de (nem lenézve az eddigi csapatokat) ezek a csapatok nem egy kapushibán kellene, hogy múljon a pont. Az itt a gond, hogy elől pontatlanok vagyunk, Messit is beleértve. Még a Las Palmas ellen is izgulni kellett a végén és kellett a német bravúrja is, ahogy tegnap szintén.

Nekem ugyan mindegy ki véd, ha Bravo potyázik ha ter Stegen nem számít, egyformán állok hozzájuk, de itt nem a kapuban van a gond. Ha egy Real ellen benyal egy ilyet az tényleg gáz, de ezen pontoknak nem kellene elmenni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.30. 17:14:17

hajnesz írta:Pont ez a különbség a védők és a csatárok között is. Hátul sokkal nagyobb a felelősség,mint elöl. Ezért nincs sok jó brazil hátvéd a világon, mert egyszerűen a mentalitásuk nem összeilleszthető azzal, amit elvárnak egy top védőnél. Ter Stegent nem értem. "Jó országban született", mindene megvan, hogy jó kapus lehessen, de egyszerüen egy topcsapatnál nem fér bele ennyi baki. Érdekes, hogy amint kikerült Bravo a kapuból, egy meccset sem hoztunk le gólok nélkül. Ezek azok a dolgok, amiket nem lehet megmagyarázni szerencsével,stb. Egy kapusnál nem minden a képességeken múlik.
Igen, nem minden a képességeken múlik. Nincsen fejben ott ezeknél a lövéseknél és szerencsélye sincsen. Azért érdekes volt nézni, hogy Matyi és Lajos mi a fenét csináltak ott, de szerintem is a Stegen gólja volt. Ezt egyszerűen nem szabad benézni és másra várni, hogy majd kifejeli. Talán ez az a gól, amit tényleg az övének érzek. Érdekes csávó, mert utána meg volt egy bravúr védése és a hátralévő időben magabiztos volt. Én nagyon védtem és most sem gondolom, hogy rossz kapus, a jövő kapusa lehet, de hogy fejben rendbe kellene tenni az biztos.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Gaizka
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.09.28. 10:05:20

2015.09.30. 17:03:47

Nem kedvencem a német, de elvitathatalan a tehetsége. Nem az elmúlt pár meccsből kiindulva persze. De teljesen más a Barca kapujában állni, több szerepe van egy kapusnak ,mint más csapatnál. Valdes-nek is brutál potyái voltak, 1-1ben viszont magabiztos volt.
Nem kérdés ,hogy ha Bravo egészséges akkor őt az első számú opció, de hosszú távon jó lesz a német ,nem kell ekézni /még ,ha meg is érdemli ,de a védelem is katasztrófa/ idő kell még.
De a csapat úgy ahogy van ,most gyenge.... Nem véletlen veszünk észre egy Bartra vagy Sergi Roberto féle jó teljesítményt, mert jelenleg nem nehéz kiemelkedni ebből...
Tavasszal szerintem a német is össze szedi magát és a csapat is, addig is kell hozni a meccseket ,akár 1 góllal.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.09.30. 16:36:07

Pont ez a különbség a védők és a csatárok között is. Hátul sokkal nagyobb a felelősség,mint elöl. Ezért nincs sok jó brazil hátvéd a világon, mert egyszerűen a mentalitásuk nem összeilleszthető azzal, amit elvárnak egy top védőnél. Ter Stegent nem értem. "Jó országban született", mindene megvan, hogy jó kapus lehessen, de egyszerüen egy topcsapatnál nem fér bele ennyi baki. Érdekes, hogy amint kikerült Bravo a kapuból, egy meccset sem hoztunk le gólok nélkül. Ezek azok a dolgok, amiket nem lehet megmagyarázni szerencsével,stb. Egy kapusnál nem minden a képességeken múlik.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.30. 16:03:29

Én megvédeném Stegent. Ne legyen már az, hogy a mezőnyjátékosok 10+ helyzetet kihagynak meccsenként, és a kapus miatt mennek el a meccsek. A bilbao és a celta ellen nagyon nem volt szerencsénk ellenben nekik nagyon. A védelmünk egyéni hibái járultak hozzá a gólokhoz. A Roma elleni gólja lehet necc, de Enrique is nyilatkozta, hogy ők úgy játszanak, hogy a kapus legyen kint kicsit, ami logikus is, mert az nem teljesen jó, hogy az utolsó hátvéd a félpályánál, a kapus pedig az ötösön, így van köztük majd 50 méter üres hely... Más kérdés, hogy a Roma elleni lövés is és Nolito lövése bár nagyon jól eltalált volt, de azt ők 100-ból 99-szer tennék be ugyanígy.... Szerintem onnan a világon senki sem verné be, max 50-ből egyszer...

A barcelonánál nagyon divat fikázni az embereket (mert el vagyunk kényeztetve kupákkal), és ha már nem tudnak kit kikezdeni, akkor legyen a kapus. Most ha Stegen hiba nélkül végigvédené az évet, akkor is az maradna meg az ilyen szemellenzős arcoknak, és a buta újságíróknak, hogy Stegennek ez potyázós éve volt. Az persze, hogy CR és Mesi kihagy 200-200 helyzetet az nem baj, mert 50 gólt lőnek.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.30. 15:45:45

Celta elleni gólokat nem neki adtam, ez most (mondjuk 86,32 %-ban) megint az övé volt. de amúgy tök lényegtelen, mert a forgatókönyv betonbiztos. ahogy visszajön Bravo, Stegen ül vissza a padra, ez 100, hogy így lesz. a csapat is jól fog ezzel járni, és sztem a német is, most egyáltalán nem baj, hogy leültetik pihenni, mert amikor csak a füleseket kapja az ember egy helyen, akkor jó onnan eljönni kicsit. és most attól függetlenül, hogy a zsákszámra kapott gólokat hány %-ban nyalta be saját hibája miatt, az nagyon érezhető sajnos, hogy az ellenfelek elkezdtek minimális szinten tartani tőle.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.09.30. 15:15:53

Chino írta:
recrea írta:Ez a mai potya volt a leginkább az ő gólja az eddig kapottak közül, nem is értem kivel és miért vitázott.
Én meg pont fordítva érzem. Amit eddig potya címmel kapott talán ez a legkevésbé az. Legalábbis 33,3%-ban. suarez egy az egyben fogja az emberét,. ott van Matyi is, de még fel sem ugranak. A francia elkezd sétálni a kapuba(???) Suarez meg áll az ember előtt. Ter Stegen helyezkedett az Ívelésre, a rövid elvileg le volt védve 2 magas játékossal, de odafutott, hogy 3 ember mögött kiüsse, de elszámolta magát. Ezt hárman talán meg nem értésből hozták össze, mindenki a másikra várt vagy egyszerűen bealudtak, nem tudni.Egyedül a görög ugrott fel, ezt nem is értem. De ez nem egy az egyben az övé. A Róma elleni például sokkal inkább az.
Florenzi élete gólját lőtte, Messi lövi, akkor az év gólja.

Suarez...milyen emberét? Szögleteknél sosincs embere, mivel ő területet fog, a rövidet, ha a rövidre megy, kívágja...ez esetben nagyjából 1 méteres emelkedés kellett volna tőle, h elérje, egyszerűen átrúgták felette, köze nincs a gólhoz. Akkor inkább elfogadom a francia hibáját, magasabbra ugrott a görög. Hozzáteszem, baromi jól rúgta a csávó a szögletet.

Az ötös a kapusé, nekem senki ne állítsa ez ellenkezőjét. Ha egy kapust lefejelnek bárhol az ötösön belül, akkor az az övé, ne másra számítson, magára, ráadásul belül védve van.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.09.30. 14:41:11

Bravo egészséges, ter Stegent pedig a helyére kell tenni, azaz a stégre... a padra. Ilyen gyenge kapusunk rég volt, még Valdés is sokkal jobb volt nála, bár ő is szeretett lepkézni, de nem minden meccsen.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése