La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.23. 23:04:42

Egyénileg jobb vagy a csapatnak hasznosabb az nem mindegy.
De Samper minden téren jobb, mint Gumbau, szóval nem értem, hogy lehetne hasznosabb az utóbbi. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.23. 22:13:32

Bele kell törődni, hogy LE szerint meg Gumbaut kell felhozni. :D Egyénileg jobb vagy a csapatnak hasznosabb az nem mindegy.

Ellentmondást leírtam, ha nem így van, akkor nem így van. Újat nem tudok mondani, fiatalokat megpróbálunk beépíteni, SR helyét is keresi, Sandro is lehetőséget kapott, ezt szerették volna sokan és LE nyilván kényszerhelyzetben is, de próbál a fiatalokhoz nyúlni, ez szerintem totál jó.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.23. 21:38:45

S.Agüero írta:De ha Samper jobb játékos, mint Gumbau, akkor jó, hogy zavar minket.
Hát igen.. Sandro és Munir között lehet, hogy Haddadi a tehetségesebb, de Sandrot pl én is jobbnak érzem jelenleg, készebb focista. Viszont Gumbau és Samper között kérdés nincs, hogy melyik a tehetségesebb, e mellé meg a mutatott játék alapján sincs fikarcnyi kétségem afelől, hogy melyiknek lehet több jövője, ha lehetőséget kap. Samper az Apoel ellen komolyabb meccset hozott le a Bl-ben, mint Gumbau bármikor az előszezonban, vagy tavaly a B-ben, amikor játszani láttam.

No mindegy, én az alapján a kb 5-10 B-s meccs plusz a felkészülés alapján tudom csak mondani, hogy Gumbau kanyarban sincs Samperrel, ezért továbbra sem értem, hogy miért ő kell. Az, hogy jobban védekezik, mert nagyobb, sajnos nem igaz, láthattuk, minden másban meg szintén gyérebb tudással bír. És bizonyos szakadékokat még kemény munkával sem lehet áthidalni, főleg hogy Samper sem tűnt eddig annak az elszállós típusnak, inkább a csendben dolgozó fajta, akire a teljesítmény alapján figyel fel az ember, nem azért, mert annyira központi figura lenne. Na mindegy, részemről téma off, majd örömködök, ha valamelyikük bekerül a kettő közül - rajta kívül Grimaldo - a keretbe, vagy a kezdőbe, amúgy meg majd elfojtom a bánatom a témában mostantól inkább. :D
Bob_Marley írta:@palesz77, szerintem ellentmondásos volt amit írtál, ennyi. Idáig mindig azt írogattad, hogy a fiatalok beépítése és most Lucho ezt meg is lépi. Én ebben nem foglalok állást, mert kevés B meccset nézek, nem olvasok utána, de nem lehet véletlen, hogy őket hozza fel.
Szerintem semmi ellentmondás nincs benne, eddig is csak azokat akartam, hogy próbáljuk meg beépíteni, akik készek rá, és elég jók is hozzá.. A kiemelt mondatod meg a kulcs, aki nézi a B meccseit, és foglalkozik az ügyeikkel, azok közül mindenki értetlenül áll az eset előtt, gondolom nem véletlen.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.23. 21:27:55

Az elv zavar, engem rohadtul nem érdekel, hogy Samper vagy Gumbau kerül fel és játszik. Csapat érdekel meg a siker.
De ha Samper jobb játékos, mint Gumbau, akkor jó, hogy zavar minket.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.23. 19:02:07

@palesz77, szerintem ellentmondásos volt amit írtál, ennyi. Idáig mindig azt írogattad, hogy a fiatalok beépítése és most Lucho ezt meg is lépi. Én ebben nem foglalok állást, mert kevés B meccset nézek, nem olvasok utána, de nem lehet véletlen, hogy őket hozza fel. Őket tartja készen, ők tesznek érte többet.

De mondok példát is, Munir szerintem technikailag képzettebb (lehet írni tehetségesebb, de nálam alapból az en bloc, az hogy valaki megpörgeti a fülén a labdát nálam bohóckodás és nemhasznos dolog) mint Sandro, de utóbbi meg ezerszer többet tesz érte, hogy odakerüljön és készen áll bármikor a beugrásra. Vagy ott a kapuskérdés is, amiben lehet Stegen többre viheti, de Bravo áll készen a Ligára.
Ezeket azért írtam, mert vannak emberek, akik fel vannak kapva és komolyan néha már az az érzésem, hogy ha ők nem játszanak akkor személyes sértésnek veszi pár ember. Az elv zavar, engem rohadtul nem érdekel, hogy Samper vagy Gumbau kerül fel és játszik. Csapat érdekel meg a siker.
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.08.23. 13:10:13

Gareth Tello írta:
palesz77 írta:Második félidő 33. percében cserélték le. Hogy miért azt nem tudom, GT talán tudja, gondolom taktikai okokból.
Volt már egy sárga lapja, Gerard be akart küldeni egy támadóbb szellemű középpályást (ez volt Enguene),
Noha a legtapasztaltabb csapattag, nyilvánvalóan nem a csapat vezéregyénisége. Nem hiszem, hogy a nyári pofon - sorozat után talpra tud állni.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.23. 11:48:48

palesz77 írta:Második félidő 33. percében cserélték le. Hogy miért azt nem tudom, GT talán tudja, gondolom taktikai okokból.
Volt már egy sárga lapja, Gerard be akart küldeni egy támadóbb szellemű középpályást (ez volt Enguene), Ros pedig - gondolom - kellett a magassága miatt, hogy jobban védekezzünk az ellenfél szögleteivel és felívelt labdáival szemben.
Chino írta:Tarín amúgy, hogyan játszott? Rá nagyon kíváncsi leszek, a Juvenil A egyik legnagyobb tehetsége volt szerintem.
Az elején volt egy-két bizonytalankodása, neki is kellett kis idő, hogy felvegye a ritmust, de utána egész jól játszott. Szerintem sok lehetőséghez fog jutni idén. :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.23. 10:47:12

Samper írta:A 33. percben lecserélték. Miért is?
Második félidő 33. percében cserélték le. Hogy miért azt nem tudom, GT talán tudja, gondolom taktikai okokból.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.08.23. 10:29:20

kristop írta:
Samper írta:Samperen nem látszott elkeseredés?
volt egy pár vágás a karján, meg egy könnycsepp tetoválva a szeme alá, de amúgy semmi különös
A 33. percben lecserélték. Miért is?
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.08.23. 05:20:27

Samper írta:Samperen nem látszott elkeseredés?
volt egy pár vágás a karján, meg egy könnycsepp tetoválva a szeme alá, de amúgy semmi különös
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.08.23. 04:54:54

Gareth Tello írta: Grimaldo (balszélsőként) és Samper hozta a szokásos szintet,
Samperen nem látszott elkeseredés?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.23. 00:22:38

Gareth Tello írta:2-1-re kikaptak a kicsik a Cornellà-tól a szezonnyitón, nagyon tipikus módon: kaptak egy gólt a legelső percben és egyet a hosszabbítás végén, büntetőből... Az első félidőben nagy volt a kapkodás, látszott, hogy a sok edzőmeccs után, amelyeken jóval gyengébbek voltak az ellenfelek, ismét fel kell venni a ritmust, a Juvenil A-ból felkerülteknek pedig hozzá kell szokniuk, hogy itt már felnőttek ellen játszanak. A második játékrészben aztán jobban teljesítettek Samperék, megvolt a dominancia, nyugodtabban folyt a játék, és jöttek a helyzetek is, sajnos egy kivétellel ezeket nem sikerült kihasználni, majd a legvégén következett az a bizonyos tizenegyes, Costa szabálytalankodása után, sajnos teljesen jogosan.

Grimaldo (balszélsőként) és Samper hozta a szokásos szintet, Babunski nagyszerűen játszott, és Quinti, valamint a csereként beálló Aitor játéka is tetszett.

Ez volt a kezdő: Ortolá - Palencia, Costa, Tarín, Quinti - Samper, Ros, Babunski - Campins, Dongou, Grimaldo. Csereként Aitor, Enguene és Godswill állt be.

Dongou gólja: http://vine.co/v/eDU7tzJYmhn" target="_blank

Campins jobbszélsőként nem volt valami jó, és épp ez a keret talán legnagyobb problémája: Adamáék távozásával, valamint azzal, hogy Moha a Stoke-ot választotta a B helyett, nagyon kevés ember van előre: Dongou, Maxi Rolón, Aitor, és gyakorlatilag ennyi. Grimaldo nem rossz szélsőként sem, de ugye neki nem ez az igazi posztja, ahogy Campinsnak sem. Szóval érdekes lesz ez. Carbonell segíthet majd néhányszor talán, illetve januártól Lee, bár neki aztán pláne sok időre lesz szüksége, amíg újra hozzászokik a tétmeccsek tempójához.

Ettől féltem én is igazán. Volt három jó támadónk, igazán azt se tudtuk kit játszassunk, most pedig nem maradt gyakorlatilag senki. Sandrot és Munirt felesleges volt fent tartani. Az egyikük mellett le kellett volna tenni a voksát LE-nek. Ketten úgysem kapnak elég lehetőséget a B-be pedig kellett volna, főleg hogy Halilovic sincs már. Aitort nem sok meccsen láttam, de biztató, bár elég egylábas, viszont Adama helyét nem hiszem, hogy be tudja tölteni.

Tarín amúgy, hogyan játszott? Rá nagyon kíváncsi leszek, a Juvenil A egyik legnagyobb tehetsége volt szerintem. Costat amúgy nem értem miért erőltetik, a leggyengébb belső védőnk.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.22. 21:32:46

2-1-re kikaptak a kicsik a Cornellà-tól a szezonnyitón, nagyon tipikus módon: kaptak egy gólt a legelső percben és egyet a hosszabbítás végén, büntetőből... Az első félidőben nagy volt a kapkodás, látszott, hogy a sok edzőmeccs után, amelyeken jóval gyengébbek voltak az ellenfelek, ismét fel kell venni a ritmust, a Juvenil A-ból felkerülteknek pedig hozzá kell szokniuk, hogy itt már felnőttek ellen játszanak. A második játékrészben aztán jobban teljesítettek Samperék, megvolt a dominancia, nyugodtabban folyt a játék, és jöttek a helyzetek is, sajnos egy kivétellel ezeket nem sikerült kihasználni, majd a legvégén következett az a bizonyos tizenegyes, Costa szabálytalankodása után, sajnos teljesen jogosan.

Grimaldo (balszélsőként) és Samper hozta a szokásos szintet, Babunski nagyszerűen játszott, és Quinti, valamint a csereként beálló Aitor játéka is tetszett.

Ez volt a kezdő: Ortolá - Palencia, Costa, Tarín, Quinti - Samper, Ros, Babunski - Campins, Dongou, Grimaldo. Csereként Aitor, Enguene és Godswill állt be.

Dongou gólja: http://vine.co/v/eDU7tzJYmhn" target="_blank

Campins jobbszélsőként nem volt valami jó, és épp ez a keret talán legnagyobb problémája: Adamáék távozásával, valamint azzal, hogy Moha a Stoke-ot választotta a B helyett, nagyon kevés ember van előre: Dongou, Maxi Rolón, Aitor, és gyakorlatilag ennyi. Grimaldo nem rossz szélsőként sem, de ugye neki nem ez az igazi posztja, ahogy Campinsnak sem. Szóval érdekes lesz ez. Carbonell segíthet majd néhányszor talán, illetve januártól Lee, bár neki aztán pláne sok időre lesz szüksége, amíg újra hozzászokik a tétmeccsek tempójához.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.22. 17:50:31

Halilovic nincs keretben a Real ellen.

https://vine.co/v/eDtLMFBF9Z3" target="_blank

Adama :D
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.21. 18:40:15

Halilovic :arrow: Sporting Gijon, hivatalos.
holnapi edzesen reszt vesz es utana lesz a bemutatasa.
elozetesen azt lehetett hallani, hogy nem lesz ott a Real ellen meg, majd meglatjuk :D
hajra neki, remeljuk megkapja a jatekperceket :wink:
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.21. 14:47:42

Halilovic megerkezett Gijonba.

Gumbau es Camara pedig nem lesz ott a B csapat kereteben, lehet az elso csapattal tartanak Bilbaoba :lol:
mar a jovo sem a regi :D
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.08.20. 13:15:34

Ma az A-val edzett Gerard Gumbau és Juan Cámara . Samper nem.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.20. 12:33:09

http://www.sport-english.com/en/noticia ... fa-4443395" target="_blank

szerk: kozben frissitettek a cikket
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erxy 2015.08.20. 14:14:42-kor.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.19. 18:55:59

Alakulgat a B kerete is, Agostinho Cá a Lleidához került kölcsönbe, Amir pedig a CSZKA Moszkvában folytathatja, szintúgy kölcsönben. Utóbbin én meglepődtem, a Juvenil A-ban sok szép dolgot láttam tőle, azt hittem, Gerardék számítani fognak rá.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.18. 18:56:44

Sporting Gijon have convinced Barcelona midfielder Alen Halilovic (19) to join them on loan. A deal could be closed on Friday. [rac1]

vasarnap lohetne is parat a realnak :D
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.17. 12:16:08

par nap gondolkodasi idot kert Halilovic, de nagy valoszinuseggel elfogadja o is a Gijon ajanlatat.
Robert Fernandez es Lucho is ezt a lehetoseget tamogatja, olyan helynek tartjak Gijon ahol fejlodhet Halilovic, raadasul ex-Barcas edzojuk is van Abelardo szemelyeben.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.16. 23:16:13

palesz77 írta: Halilovic meg.. Azért nem fogadta még el a Sporting ajánlatát - Lucho is ezt tanácsolta neki -, mert az APJA úgy gondolja, hogy Bl-ben induló csapatban kéne játszania, hogy kijusson az EB-re. #-o =D> Hogy én mennyire rühellem, amikor apu megpróbálja megváltani a világot, és megmondani mi a jó a fiának. Tényleg, sokkal jobb jó esetben 1500 perc egy Dortmundban - a kezdőjükben mindenki jobb, mint ő -, mint a Gijonban egy egész évig kezdőként játszani, és felvenni a liga ritmusát..
Na ja, azthiszem erről az öreg dos Santos is tudna mesélni. Ha jól tudom az új Ronaldinho átment az MLS-be a Villarrealból.

Suarezt szerintem jövőre már vissza is hozzuk. Robertonál bőven jobb, de nekem Rafinál is bíztatóbb.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.16. 23:05:44

Nem tudom ki nézte a Roma-Sevillát, de Denis mindegyik Sevilla gólban vastagon benne volt, 2 gól, 1 gólpassz, és 1 gólpassz előtti nagy labda. A gólok se voltak semmik, főleg az első tetszik nekem, ahogy húzogatta kis területen. Erről meg a gólpasszáról valamiért Ini ugrott be, tőle szoktam meg ezeket a mozdulatokat és megindulásokat.

Halilovic meg.. Azért nem fogadta még el a Sporting ajánlatát - Lucho is ezt tanácsolta neki -, mert az APJA úgy gondolja, hogy Bl-ben/El-ban induló csapatban kéne játszania, hogy kijusson az EB-re. #-o =D> Hogy én mennyire rühellem, amikor apu megpróbálja megváltani a világot, és megmondani mi a jó a fiának. Tényleg, sokkal jobb jó esetben 1500 perc egy Dortmundban - a kezdőjükben mindenki jobb, mint ő -, mint a Gijonban egy egész évig kezdőként játszani, és felvenni a liga ritmusát..
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.14. 21:39:33

Nagyon ritkán nézek PL meccset. Kb adok pár meccsnek esélyt félévente, aztán amikor látom hogy sír a labda, inkább hanyagolom a dolgot. :lol: Szóval nem veszem rossz néven. :wink:

Akkor fogalmazzunk úgy h még ha fejlődtek is a védők, a technikai tudásuk még mindig jelentősen elmarad a spanyol bajnokság védőitől.
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.14. 20:13:43

71': GOOOOL Barça! Matyas Tajti makes it 2-0 to Juvenil A. The Hungarian makes the most out of a clear-cut chance

Na, Matyi megkezdte a szezont úgy látszik! :) Barca U19 vs PSV U19 meccs megy épp amúgy. szerk.: Itt a gólja, a második az.
Válasz küldése