Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.08. 08:15:03

palesz77 írta:...képek
Köszi. Ebből is látszódik, hogy nagyon aktív és mennyire szerteágazóak a passzai. És ahogy látom egyáltalán nem fél méteres passzokról van csak itt szó.

Minden támadás tőle indul, nem fogom leírni újra azokat a tulajdonságokat, amiket átbeszéltünk nálam ő a játékunk egyik alappillére. Az én olvasatomban, ő igen is jó irányító képességekkel rendelkezik. Helyezkedés, passzok, verbális irányítás, intuíció. Sanama nálad nem, elfogadom. Én tartom, hogy a csapaton belüli rangsorban elég előkelő helyen lenne fontosság szempontból. Viszont abban is biztos vagyok, hogy máshol koránt sem tudna így működni, mert vannak olyan hibái, amik pl egy másik csapatban jobban kiütköznének. Neki tényleg ez a szerepkör lett kitalálva, s pl egy angol bajnokságban szerintem meghalna.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.07. 19:43:20

Lego írta:
Sanama írta: A másik meg az, hogy mekkora irányító, ő adja a ritmus, és hasonló dumák. Főleg olyan teljesítménnyel egybekötve, amiket mostanában produkál. Egy két ember olyan magaslatokba emeli, mint Xavi volt 3-4 évvel ezelőtt, meg Iniesta.
Én személy szerint nem is állítom, hogy ő irányító. Főleg a labdaszerzések és a már korábban leírt háromszögek kialakítása és a labdakihozatal a hátsó és középső szekcióban (bár itt sokáig Messi hamis kilences pozíciójának köszönhetően inkább rombusz). Ehhez pedig egy pontos és gyors passzjáték és komoly helyezkedés (amit sokak viccesnek vélnek, de ebben a játékrendszerben elengedhetetlen).
Mondjuk a gyorsaság épp nem jellemző rá.
Nem is mondtam, hogy te voltál. De ha visszaolvasol, lehet itt olyanokat látni, hogy milyen irányítói képességei vannak, meg ő szervezi a játékot, ritmust ad, stb.
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2015.03.07. 19:38:47

Sanama írta: A másik meg az, hogy mekkora irányító, ő adja a ritmus, és hasonló dumák. Főleg olyan teljesítménnyel egybekötve, amiket mostanában produkál. Egy két ember olyan magaslatokba emeli, mint Xavi volt 3-4 évvel ezelőtt, meg Iniesta.
Én személy szerint nem is állítom, hogy ő irányító. Főleg a labdaszerzések és a már korábban leírt háromszögek kialakítása és a labdakihozatal a hátsó és középső szekcióban (bár itt sokáig Messi hamis kilences pozíciójának köszönhetően inkább rombusz). Ehhez pedig egy pontos és gyors passzjáték és komoly helyezkedés (amit sokak viccesnek vélnek, de ebben a játékrendszerben elengedhetetlen).

Többen istenítik a játékát ez igaz, de ugyanezt megkapja a negatív irányba is...pedig nem egy Lipták. :lol:

Amúgy Én személy szerint azt látom, hogy sokkal többet nyom a latba a szimpátia sokaknál ebben a vitában, mert bár mindenki bizonygatja, hogy ebben meg ebben egyetért meg elismeri ezt meg azt a tulajdonságát, de a saját érveit sokkal nagyobb fajsúllyal állítja be...mondjuk ezért nem is szoktam beszállni ilyesfajta vitákba, mert nehéz eldönteni.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.07. 19:01:10

A bérelt helye van a csapatban, mert protekciós meg miegymás szöveget meg egyszerűen nem tudom felfogni. Értem Én, hogy Pep szerette, az is ok, hogy Tito is (még a bajszost is meg lehet magyarázni) Na de Tata? Lucho? Vagy valami szuperhatalom van a rokonságban, vagy mégsem Messi rakja össze a kezdőt.
De itt van a különbség. Ti azt akarjátok megvédeni, hogy okkal van ott ahol.
Ebben baromira nem vitatkozik senki sem, mert TOP5 VKP jelenleg a srác.

Két dolgot kérdőjelezünk meg, legalábbis személy szerint én.
Az egyik az, ahogy odakerült. De ez lejárt lemez, a Touré topikban van értelme.
A másik meg az, hogy mekkora irányító, ő adja a ritmus, és hasonló dumák. Főleg olyan teljesítménnyel egybekötve, amiket mostanában produkál. Egy két ember olyan magaslatokba emeli, mint Xavi volt 3-4 évvel ezelőtt, meg Iniesta.

De ezeket az állításokat nem azzal lehet cáfolni, hogy hú Songot is kiszorította, meg Mascherano is csak védő mögötte, ja meg az 56 éves Senna sem kapott lehetőséget sérülése után. A másik meg Koke mint vkp a válogatottban persze.
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2015.03.07. 18:15:04

csababarca írta:
csak ne ajnározzátok pl egy City meccs után, ahol könnyen bukhattunk volna miatta
Ha jól emlékszem a teljes csapat visszavett a második félidőben, valamint Messi hagyott ki egy büntetőt, amivel lezárhattuk volna a meccset. Ha az a meccs elmegy, Őt szedtem volna elő utoljára...főleg, hogy emberelőnyben fejeztük be.

Nem igazán akartam beszállni ebbe a játékba, mert nem szeretem sem védeni, sem támadni, főleg ha a saját játékosainkról van szó. Én alapvetően mind a két félnek igazat adok, mind az erősségeibe, mind a gyengeségeit illetően, de azt azért kiemelném, hogy a hibák sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak, mint az erősségei. Persze lehet azt mondani, hogy a hibákból gólt lehet kapni (bár gyakran elfelejtik, hogy a védelemnek (ami gyakran 3-4 embert jelent) illene két támadóval felvennie a lépést. Igen, gyakran ez a felállás egy-egy labdavesztést követően.
Ami a labdavesztéseket illeti, (ezt most sem védelemből vagy támadásból mondom) megnézném, hogy a háromszögek (vagyis a passzjáték alaptörvénye) összeállnak-e az adott pillanatban, mert előjöhet, hogy a társát keresi (talán már görcsösen) és ebből van a bizonytalanság.

A bérelt helye van a csapatban, mert protekciós meg miegymás szöveget meg egyszerűen nem tudom felfogni. Értem Én, hogy Pep szerette, az is ok, hogy Tito is (még a bajszost is meg lehet magyarázni) Na de Tata? Lucho? Vagy valami szuperhatalom van a rokonságban, vagy mégsem Messi rakja össze a kezdőt. :?

Az, hogy két ilyen kaliberű vkp-t (sőt még a spanyoloknál is inkább ketten voltak fenn Xabival, mint egyedül Alonso) kiszorított ebből a pozícióból nekem azt súgja, hogy vmiért mégis csak ő passzol ebbe a csapatba leginkább.

A posztja és a szerepe nekem vhogy mindig úgy jött le, hogy amikor észre sem veszem pályán akkor végzi igazán jól a dolgát. Tudom, elég érdekes kijelentés, de a feladatát figyelembe véve talán mégsem annyira. Az ő dolga nem a kulcspasszokban és a lövések számában meg persze az 1v1-ben nyilvánul meg. Ő a hátsó alakzat Messi-je. Ő az, akinek minden háromszöget teljessé kell tennie hátul. Messi amíg hamis kilencest játszott hasonlóan cselekedett, csak a másik térfélen. Ehhez pedig igen magas intelligencia és passzpontosság szükséges. Ezt több edző tekintély is méltatta már, ha nem csal az emlékezetem.
És csak halkan merem leírni, hogy szerintem egész jól húzogatja a játékszert annak ellenére, hogy igen hosszúak a lábai (nem vicc, több helyen is bizonyították már, hogy a rövidebb lábakkal könnyebb cselezni :D )
És egy kis negatívum...tényleg nem egy ütköző és igen, néha bikázza fel a lasztit...abból ritkán van kontra.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.03.07. 18:09:26

Irony alert...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.07. 17:51:04

visca el barca írta:
mess2009 írta:de: ha jól tudom ő egy védekező középpályás..?
nem, nem jól tudod. innetől kezdve semmi értelme annak amit utána írsz.
Miért akkor mi, irányító?
Ne vicceljetek már ezzel,komolyan kezdem azt hinni,hogy szándékosan csináljátok.
Egy középpályás,aki a védekezésért felel elsősorban, most,hogy ezt vkp-nak nevezzük,vagy gombostűnek tök lényegtelen.
Megint többet akartok belelátni valakibe, 3 kp-nk közül ő a leghátsó, szűrő elvileg, miért nincs értelme annak amit írt? Jah mert szidni merte a kiskedvencet...logikus.

szerk..: ha irónia volt bocs, már kivagyok ettől az egésztől.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2015.03.07. 18:28:04-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.07. 17:44:54

mess2009 írta:de: ha jól tudom ő egy védekező középpályás..?
nem, nem jól tudod. innetől kezdve semmi értelme annak amit utána írsz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.03.07. 17:40:34

kissé másképpen kellene hozzá állni, mert így ha az vizsgáljuk amiben(kétségtelenül) jó nevezetesen a passzolgatásban tényleg szépen fénylik..
de: ha jól tudom ő egy védekező középpályás..? nos ebben a nagyon gyenge, vagy nagyon közepes szerintem (mármint) a védekezésben.engem nem lehet altatni azzal, hogy..."lezár passzsávokat" én azt látom, hogy ha baj van, ha szorongatnak bennünket, ha a középpályán átrohan egy akció Busi barátunk bizony többnyire lohol az események után. tudom nem szép dolog de nézzétek meg: a sérülésekor is éppen lekésett a labdáról azért tapostak bele...
én úgy vagyok vele, hogy ok. a Barca elbír egy ilyen embert csak azt nem veszem be , hogy nem értjük a játéka lényegét.... meg hogy, kihagyhatatlan alap ember, ezt meg azt ad a csapat játékának....
hogy sok okos hozzáértő ember dícséri...? lelkük rajta.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.07. 17:39:02

City ellen szerintem a hibái ellenére pont, hogy jól játszott. :mrgreen:

A forgolódásain kívül nem sok mindent lehet ellene felróni, ami olyan nagy hiba.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.03.07. 17:36:08

Bob_Marley írta:Vannak itt nagy képmesterek, keressék meg legyenek oly kedvesek az elmúlt pár meccsen milyen passzai voltak Busquetsnek.
Bilbao - Bilbao ellen a csak előre passzok
Levante - Levante ellen a csak előre passzok
Malaga - Malaga ellen a csak előre passzok
City
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.07. 17:09:39

Bob_Marley írta:Annyira csak pöcizik, hogy mint említettem neki van Masche után a legtöbb hosszú labdája statisztika szerint.
Vannak itt nagy képmesterek, keressék meg legyenek oly kedvesek az elmúlt pár meccsen milyen passzai voltak Busquetsnek.

Ajnározásról szó sem volt, hibáit ugyanúgy elővettük. Én azért ágaskodok mellette, mert azon kívül hogy szeretem a játékát nem tartom jogosnak a gúnyos megjegyzéseket, főleg mikor valaki olyanokat ír, hogy "gyűlölöm".
Én meg néha odalépek a passatnak,és kihúzom 160ig-> 160al megyek átlagban...
Veletek vitatkozni bármilyen szinten is, örüljetek Busquetsnek és élvezzétek a játékát, csak ne ajnározzátok pl egy City meccs után, ahol könnyen bukhattunk volna miatta, és a hibái ellenére is max egy közepes teljesítményt rakott le összességében.

Amikor kell én megdicsértem, Atma elleni meccsek pl, de amikor nem jogos nem kell idetolakodni,hogy de ügyesen mozgott labda nélkül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.07. 16:43:41

Annyira csak pöcizik, hogy mint említettem neki van Masche után a legtöbb hosszú labdája statisztika szerint.
Vannak itt nagy képmesterek, keressék meg legyenek oly kedvesek az elmúlt pár meccsen milyen passzai voltak Busquetsnek.

Ajnározásról szó sem volt, hibáit ugyanúgy elővettük. Én azért ágaskodok mellette, mert azon kívül hogy szeretem a játékát nem tartom jogosnak a gúnyos megjegyzéseket, főleg mikor valaki olyanokat ír, hogy "gyűlölöm".
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.07. 16:38:41

Most, hogy 6 szezonból sikerült "összekukázni" 10 megmozdulást, teljesen más véleményen vagyok.
Tudtam, hogy ez fog jönni.

Egyébként érdekes, hogy ezen a véleményen vagytok. Elég sok neves edző és játékos azon a véleményen van, mint én vagy Bob. VdB például azt nyilatkozta, hogy legszívesebben Busquets bőrébe bújna, ha újra fiatal lenne, az ő játéka a tökéletes neki. De biztos, nem ért hozzá ő sem.

Egyébként meccsenként van nem egy ilyen passza, mint amit linkeltem.
De biztos szívesebben látnátok, hogy ész nélkül passzol és fut, aztán elveszítjük a labdát.
Forgolódással most ne gyertek, azt sokszor én is feleslegesnek érzem, még ha nem is nagyon tudják tőle szabályosan elvenni a labdát.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.03.07. 16:32:32

visca el barca írta:iniesta pont ugyanezt csinálja. a saját 16osa előtt, bárhol, tökmind1, de rátekeredik a labdára, 3-4-en letámadják és elég sokszor el is veszti. érdekes, őt senki nem fikázza ez miatt :D kettős mérce :D
Kikérem magamnak, én őt is előveszem folyamatosan! :mrgreen:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.07. 16:30:32

S.Agüero írta:https://www.youtube.com/watch?v=MFPLby19Yp0
Gondolom az ilyenek és ehhez hasonlók is csak "pöcik".
Most, hogy 6 szezonból sikerült "összekukázni" 10 megmozdulást, teljesen más véleményen vagyok.

Ráadásul elmondtam nem egyszer, hogy 2010-12 közötti teljesítményével nem volt bajom. Azelőtt, és azóta van vele bajom.
A másik, hogy megint elmondom, hogy sem én se más nem mondta, hogy kutyaütő, gyenge, stb., csak bőven erős túlzásnak érezzük ezeket a dumákat, hogy ő adja a ritmust a csapatnak, és társai. És akkor is így fogom érezni, ha belinkelsz még egy 45 másodperces videót, amiben van 5 jó, 5méternél hosszabb passza.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.07. 16:24:46

visca el barca írta:
csababarca írta:Sok lehetőséget ad az biztos, csak megalszik a tej a szájában,mire megszabadul a lasztitól
iniesta pont ugyanezt csinálja. a saját 16osa előtt, bárhol, tökmind1, de rátekeredik a labdára, 3-4-en letámadják és elég sokszor el is veszti. érdekes, őt senki nem fikázza ez miatt :D kettős mérce :D
írtam,hogy nem? Vele is gond ez,főleg mostanában, de ez attól felmenti Busquetset?
Nem fogok egy Iniestát szapulni, kicsit többet rakott le az asztalra mint a jómadár. De csak nagyon kicsivel többet,persze. Plusz nem érkeznek az Iniestát ajnározó hozzászólások a semmire, jobban a helyén van kezelve a teljesítménye,mint Busquetsnek.

Kösz Matyi a videót,meg is van az esti móka, nem kell a redtube-t előhívni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.07. 16:22:32

Busquets szerepekörét befolyásolja legkevésbé az hogy megváltozott Messi pozíciója, a szélső támadó-szélső hátvéd kapcsolata és a középpályás rendeződés. Utóbbi is inkább Rakiticre és Iniestára vonatkozik. Maga a stílus semmit nem változott, ugyanúgy a háromszögekre épülő játék van, amiben meg Busquets féle játékos továbbra is kell. Mascherano valóban agilisebb és jobban tud érvényesülni fizikai párharcokban, de játékban és helyezkedésben nem tudja pótolni Busquetset. Lehetne gyorsabb sok esetben, ezt aláírom. Viszont az ő szerepkörében a pontosság elengedhetetlen, s inkább húzza vissza mint hogy eladja (így is sikerül neki...). Felesleges kockázatot nem neki kell bevállalni. Én is emlékszem olyanra, hogy hú ha megindul és odapasszol akkor mi lett volna, de az is benne volt hogy eladja. Sok esetben ha nem érzi 100%-nak hogy odalehet adni akkor mást próbál megjátszani. Ha valamelyik oldalt nem megy, akkor a további opciókat kell keresni. Pont ezt írtam, hogy ebben is jó, hogy megtalálja a legjobb megoldások egyikét, s irányítja a társakat is ki hova passzoljon, helyezkedjen.
Sanama írta: Nem jól látod. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy tökéletesen, egyfajta mélységi irányító szerepben folyamatosan keresi a passzsávokat, és a csapat súlypontját tolja át egyik oldalról a másikra. Emellett folyamatos üresbe mozgásával állandóan megjátszható, amivel hihetetlen sok lehetőséget ad a támadások során.
Ezt lehet gúnyból írtad, de nagyjából erről van szó. Ezt játssza Busquets.
Sanama írta: És a válogatottba kire gondolnál, hogy helyette játszott volna? VdB folyamatosan 2 VKP-val játszott, Xabi Alonso - Busquets, Senna meg már nem volt. Mondj már két másik spanyol vkp-t, és ne ilyen Illaramendiket. Talán Javi Martinez, aki havonta lesérül, és a Bayernben is kb. védő volt.
Alonso támadóbb volt mint Busquets. Olyan volt mint nálunk most Rakitic. De ha neveket akarsz, akkor Koke is tud Busqeuts helyén játszani és igaz még nem jött el az ő ideje, de Saúl is tud. Megfogtál, igazából hirtelen nem jut eszembe senki több, de oda is belökték és ott maradt...
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.07. 16:19:13

https://www.youtube.com/watch?v=MFPLby19Yp0" target="_blank
Gondolom az ilyenek és ehhez hasonlók is csak "pöcik".
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.07. 16:17:45

csababarca írta:Sok lehetőséget ad az biztos, csak megalszik a tej a szájában,mire megszabadul a lasztitól
iniesta pont ugyanezt csinálja. a saját 16osa előtt, bárhol, tökmind1, de rátekeredik a labdára, 3-4-en letámadják és elég sokszor el is veszti. érdekes, őt senki nem fikázza ez miatt :D kettős mérce :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.07. 16:14:44

S.Agüero írta:
Emellett folyamatos üresbe mozgásával állandóan megjátszható, amivel hihetetlen sok lehetőséget ad a támadások során.
Sokszor leírhatod még ezeket cinikusan, de kis túlzással ez így van, ahogy leírtad. :)

De mondom, csináljátok azt, ami az aláírásomban olvasható. :)
Sok lehetőséget ad az biztos, csak megalszik a tej a szájában,mire megszabadul a lasztitól....a hihetetlen sok lehetőség meg bezáródik,és jön a pöci.

Azt meg csinálja akinek két anyja van, én focit nézek, nem egy játékost fogok nézni...ezt meghagyom az olyan szakavatott szemmel rendelkezőknek,mint Te vagy Bob :wink:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.07. 16:12:01

S.Agüero írta:
Emellett folyamatos üresbe mozgásával állandóan megjátszható, amivel hihetetlen sok lehetőséget ad a támadások során.
Sokszor leírhatod még ezeket cinikusan, de kis túlzással ez így van, ahogy leírtad. :)

De mondom, csináljátok azt, ami az aláírásomban olvasható. :)
Ezek szerint sokan vakok vagyunk, de lényeg, hogy Ti nyitott szemmel jártok.

Várom már mikor lesz ő a legnagyobb gólvágó is papíron.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.07. 16:08:38

Emellett folyamatos üresbe mozgásával állandóan megjátszható, amivel hihetetlen sok lehetőséget ad a támadások során.
Sokszor leírhatod még ezeket cinikusan, de kis túlzással ez így van, ahogy leírtad. :)

De mondom, csináljátok azt, ami az aláírásomban olvasható. :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.07. 15:58:30

. A támadásainkat nagyon lelassítja, ahelyett, hogy megpróbálná egyből játszani a labdát, leveszi, felnéz és többnyire a legbiztosabbat választja, az ellenfél pedig nyugodtan fel tudja húzni a védőfalakat, rendeződhet.
Nem jól látod. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy tökéletesen, egyfajta mélységi irányító szerepben folyamatosan keresi a passzsávokat, és a csapat súlypontját tolja át egyik oldalról a másikra. Emellett folyamatos üresbe mozgásával állandóan megjátszható, amivel hihetetlen sok lehetőséget ad a támadások során.
Mascherano-Song? Biztos voltam hogy ez fog előkerülni, hogy hát konkurencia, de a válogatottal mi van? Oda még nagyobb a merítési lehetőség és onnan se akar senki megszabadulni a kerékkötőtől.
Bob,
És a válogatottba kire gondolnál, hogy helyette játszott volna? VdB folyamatosan 2 VKP-val játszott, Xabi Alonso - Busquets, Senna meg már nem volt. Mondj már két másik spanyol vkp-t, és ne ilyen Illaramendiket. Talán Javi Martinez, aki havonta lesérül, és a Bayernben is kb. védő volt.

És én még mindig nem azt mondom, hogy kutyaütő, csak bőven nem az, aminek Te lefested.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.07. 15:44:33

Bob_Marley írta:Nehéz időszakotok lesz az elkövetkezendő 10 évben, mert kb még annyit lesz nálunk Busquets. :D Nem is értem hogy tudtok valakit ennyire zsigerből utálni, saját játékos ráadásul még csak nem is ellenfél de még ha az is lenne akkor sem tudnám felfogni.
Én nem érvelek tovább ellened, mert felesleges. Amit felhozok, azt te lerendezed annyival, hogy hát az régen volt, nem emlékszel rá, csak arra, hogy Busquets már születése előtt zseni volt. Ennek így van értelme.
Az megvan, hogy semmit nem hoztál fel. És olyanra nem emlékszem, hogy mi történt pontosan, de az képzeld el megvan, hogy jól játszott mindkettő, de Busquets ott ragadt mert véleményem szerint megérdemelte, szerinted meg nem. Lépjünk túl, valahogy továbbra is ott van, nyolcadik csodaként.

Mascherano-Song? Biztos voltam hogy ez fog előkerülni, hogy hát konkurencia, de a válogatottal mi van? Oda még nagyobb a merítési lehetőség és onnan se akar senki megszabadulni a kerékkötőtől.

Ha annyira körömpasszokat ad, akkor miért van az hogy a csapatban átlagban övé a második legtöbb hosszú labda?
A válogatott egy teljesen más kérdés, teljesen már volt a feladata, akkor folyamatosan Xabi-val voltak együtt a pályán.

Nekem nincsenek előítéleteim vele szemben, de akkoriban, abba a csapatba ő nagyon passzolt, talán jobban is mint Yaya. Mivel Pep azt játszatta, megvoltak hozzá az emberei, akihez Busi is szorosan hozzátartozott, természetesen indokolt volt a sok játékperce. Ezzel szerintem nagyon vitatkozni nem kell.
Viszont. Ma már ez nem feltétlenül áll. LE is mást alkalmaz, mert felismerte, hogy azt a stílust már nem eredményesen játszani. Nem azért mert kiismerték, mert ezt hatékonyan játszva nincs az az ellenfél aki le tudja védekezni, hanem erre már alkalmatlan a csapat összetétele. Azok a kulcsjátékosok (Xavi, Dani Alves, Iniesta stb.) nem tudják hozni. És Busquets ezért volt ott tökéletes. Nem azt mondom, hogy kutyaütő lenne vagy hasonló, de amiket változtattunk, több kontra, direktebb játék, gyorsabb támadásépítés stb. ebben a rendszerben már nem olyan hasznos. A támadásainkat nagyon lelassítja, ahelyett, hogy megpróbálná egyből játszani a labdát, leveszi, felnéz és többnyire a legbiztosabbat választja, az ellenfél pedig nyugodtan fel tudja húzni a védőfalakat, rendeződhet. Pedig a képességei és játékintelligenciája meglenne hogy felvegye a ritmust. Masch például ebben több, illetve jobban tud ütközni, hatékonyabban állítja meg az ellentámadásokat. Nem feltétlen labdaszerzéssel, hanem direktebb, szorosabb védekezéssel

Sokan ebben látják szerintem a hibáját, nem a helyezkedésével vagy hasonlóval van gond, szerintem ezeket a dolgokat is gondold végig.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése