La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.08. 16:18:07

shutterisland írta:nem lenne rossz a barca b-ből kijutni a vébére. :)
Mondjuk most hívták be először a felnőttválogatottba, szóval nem lesz sok ideje, hogy lenyűgözze a szövetségi kapitányt, de jó lenne, ha kijutna Kamerun és Bagnackot is kivinnék Brazíliába, még ha nem is játszik sokat (vagy egyáltalán nem kap lehetőséget), hatalmas élmény lenne egy ilyen fiatal és nemzetközi szinten tapasztalatlan játékos számára. :)
Szóval hajrá, Frank! 8)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.08. 15:55:58

A kameruni Bagnack a tunéziai nemzeti együttes ellen készülhet, a két csapat a világbajnoki selejtezők rájátszásának első körében csap össze egymással október 13-án, vasárnap.
nem lenne rossz a barca b-ből kijutni a vébére. :)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.08. 13:05:45

A hétvégi bajnokit sajnos elveszítette a Barça B, a Ponferradinától kapott ki a csapat 1-0-ra. :?

A felállás: Masip - Gabarrón, Ilie, Bagnack (Adama Traoré 78'), Planas - Edu Bedía (Sanabria 86'), Samper, Espinosa - Dani Nieto, Joan Román (Sandro Ramírez 66'), Denis Suárez.

A Barça B így visszacsúszott a tabella 15. helyére, de elég szoros a mezőny, így mindössze négy ponttal van lemaradva az Eusebio-együttes a playoff-zónától.

A következő fordulóban a Deportivo látogat a Miniestadíba, ez a mérkőzés vasárnap délben kezdődik majd.


Más: három Barça B-játékos is bekerült hazájának válogatott keretébe:
- A kameruni Bagnack a tunéziai nemzeti együttes ellen készülhet, a két csapat a világbajnoki selejtezők rájátszásának első körében csap össze egymással október 13-án, vasárnap.
- A mindössze 17 éves Sanabria a paraguayi válogatott keretébe kapott behívót, így esélye nyílhat szerepelni a paraguayiak két soron következő világbajnoki selejtezőjén: október 11-én Venezuela, majd 15-én Kolumbia ellen.
- Babunski a macedón nemzeti csapathoz csatlakozik majd, amely ugyan már biztosan nem fog kijutni a 2014-es vébére, ám kénytelen lejátszani két hátralévő selejtezőmérkőzését, az elsőt október 11-én Walesben, a másodikat pedig 15-én Szerbiában.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.05. 15:14:07

3-1-ből sokat nem fog kihozni egy city ellen, de legalább kapja a perceket végre.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.05. 15:08:40

Deulofeut most cserélték be, nagyjából félórát játszhat a City ellen!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7490
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.05. 14:17:58

barca99 írta:Persze, hogy egyetértünk, mind a ketten örülünk ha saját nevelésű játékosra támaszkodik a csapat. Az egész abból indult, hogy leírtad (kijelentetted), hogy a kölcsönadás süllyesztő, mert. Én meg leírtam, hogy az utóbbi időben nem adtunk kölcsön senkit olyan céllal, mint most Deulofeut, és Rafinhat. Viszont ha nem kerülnek vissza is tartani fogom ezt, mivel ha most ránézel a keretre, igazából se a támadósorba, se a középpályára nincs szükségünk emberre, szóval simán elképzelhető, hogy az eladás sorsára jutnak.
Igazából Alexis lesz itt a kulcs. Ha nyáron bejelentkeznek érte és Tata sem állít akkora gátat elé, szerintem Rossell szó nélkül túlad rajta, ha kap egy szép kerek összeget. Akkor vissza lehetne hozni, habár, valószínűleg kap még legalább egy évet vagy újra a zsebébe nyúl és vesz egy csatárt. Ráadásul meg van az esély hogy Tello is előtte lenne, bár hogy miért az rejtély. Nekem szimpatikus ez a saját nevelés dolog, de nagyon sokszor a csapat kárára megy. Pedro innen fog visszavonulni, pedig mínusz egy ember ahogy Tello elé is bőven beférne, de ő már itt van egy ideje, pedig Pool szerintem 12-13 milliót adna érte. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy kifelé a saját nevelésekkel és a részletekbe sem látunk bele, de -ahogy te is mondtad- Deulofeu sokkal jobb képességekkel rendelkezik, de még ha az Evertonban bizonyít is nem látok túl sok esélyt, hogy felkavarják az állóvizet.
Rafinhanak azzal, hogy jobb kezekbe került és jobban szem előtt van több lehetősége van, de egyelőre még neki sincs nagyon helye. Sergi Robertoban sem bízik nagyon Tata (pedig az előszezonban nagyon jó volt), inkább JDS-t teszi be 5-10 percekre, lehet, hogy jövőre fordulna a kocka, és a spanyol menne kölcsönbe a brazil pedig vissza, akiben többet láthat Tata. Jövőre pedig kellene valaki Xavi mellé/mögé, mert valószínűleg Cesc veszi át a stafétát, a rotációba vagy sérülés esetén pedig be lehetne egy fiatalt építeni lassan.
A legvalószínűbb szerintem, hogy meghosszabbítják egy évvel a kölcsönadást vagy eladják őket opcióval, esetleg mennek egy másik csapatba kölcsönbe. Viszont JDS hatalmas talány a számomra. Annyira nem lehet hülye, hogy nem veszi észre, hogy itt jövője nem nagyon van, mert fent van már a nagyoknál egy ideje és egy kicsit sem lépett előbbre egy spanyol középcsapatba pedig akár kezdő is lehetne.
Forca Barca!!!!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.10.05. 13:42:35

Persze, hogy egyetértünk, mind a ketten örülünk ha saját nevelésű játékosra támaszkodik a csapat. Az egész abból indult, hogy leírtad (kijelentetted), hogy a kölcsönadás süllyesztő, mert. Én meg leírtam, hogy az utóbbi időben nem adtunk kölcsön senkit olyan céllal, mint most Deulofeut, és Rafinhat. Viszont ha nem kerülnek vissza is tartani fogom ezt, mivel ha most ránézel a keretre, igazából se a támadósorba, se a középpályára nincs szükségünk emberre, szóval simán elképzelhető, hogy az eladás sorsára jutnak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7490
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.03. 16:55:54

barca99 írta: Sajnálom, ennél világosabban nem tudok fogalmazni. Ha képtelen vagy megérteni, hogy Assulin annyira gyenge volt, hogy a B-nél nem kínáltak neki új szerződést, és ingyen ment a Cityhez, és hogy ez nem egyenlő a mostani helyzettel, azzal nem tudok mit kezdeni.

Muniesa szintén, igen, nagy tehetség volt, a második térdsérülése után alapember volt tavasszal a B-ben, mégsem volt elég jó, hogy szerződést adjanak neki. Ugyanaz a helyzet?

Fontás szintén nem bizonyított a nagyoknál egyszer sem, elpasszolták a Mallorcának, hátha mutat valamit, nem mutatott, eladták a Celtának. Ez sem hasonlít.

Vasquez egy tétnélküli BL-meccsen játszott egyedül, de eladták, mert nem találták elég jónak.

Romeuban szintén nem láttak sokat, ha elengedték. Ő is elmondta, hogy ide nem volt elég.

Keirrison és Henrique ügye meg pont az, amibe sosem fogunk belelátni, max. majd egyszer valaki elmondja mi volt. Mindenesetre nem valószínű, hogy az edző kér olyanokat, akiket aztán egyszer sem játszat, valószínűleg volt egy kis véleménykülönbség az edző és a sportigazgató között. Ugyanis nem az edzők intézik az átigazolásokat, ők csak elmondják kit, vagy milyen stílusú játékost szeretnének.

Szóval az összes példádról bebizonyíthtó, hogy nem jó, nem ugyanaz a helyzet, mint Rafinha vagy Deulofeu esetében, szóval nincs semmiféle tendencia.

De ha belegondolsz, így is tele van a keretünk, szóval semmi garancia nincs arra, hogy visszatérnek, akkor sem ha játszanak. Simán dönthetnek úgy, hogy jövőre is a mostani hat középpályás kell a szezonra, és Rafinha továbbra is menjen kölcsönbe, vagy eladják. GD-nál ugyanez. És akkor sem a kölcsönadás lesz a hibás.

Kicsit elbeszélünk egymás mellett és sok mindenben egyetértünk de nem akarjuk látni. Mindegy.
Le is írtam, hogy nyilván nem volt más megoldás mint a kölcsönadás, csupán attól félek, hogy nem kerülnek vissza, ahogy az utóbbi években senki. Azt is leírtam, hogy akár jól játszanak akár nem nem biztos, hogy az aktuális BARCA edzőnek kellenek-e. Szóval nagyon sok tényezős ez az egyenlet, emiatt mondtam, hogy félek, hogy nem látjuk viszont őket. Akármennyire tehetségesek, azt láttuk tavaly, hogy a bajnokság vége felé Tito sem nagyon dobta be őket, pedig mindenki itt imádkozott érte.
Abban bízhatunk, hogy Tata figyelemmel kíséri őket. Rafinhaban bízom jobban, mert ő szerintem a legjobb helyre került. Deulofeu-val kapcsolatban vannak nézetkülönbségek.

Egyezzünk meg, hogy egyelőre szorítunk nekik, hogy kapjanak elég játékpercet és főleg, hogy Tata egyik szeme azért rajtuk van.
Sergi Robertoban látszólag nem bízik, inkább JDS-t dobja be, talán jövőre visszatér a brazil és eléjük kerül. [-o<

Hát igen a Castilla bekezdett. :)
Én 3 dolgot várok a szezontól. 1. Az ígéretes fiatalok bizonyítsanak (leginkább Denis, aki eddig parádézik) 2. Végezzünk a középmezőnyben. 3. Csapjuk oda-vissza a castillát. (a fele már megvan :) )
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.03. 11:03:43

recrea írta:http://en.wikipedia.org/wiki/Gai_Assulin

Süllyesztő-gyanús... :cry:

Szerk.: közben nézem, h 10 pontnál a középmezőnyben áll a csapat, pontosan 10 ponttal többet szerezve, mint a Castilla. 8) Mi a realitás szerintetek a másodosztályban, tudom, páran képben vagytok?!
Assulin missed most of the 2008–09 season due to injury.
Itt kezdődtek a gondok...

Szerintem gyengült valamelyest a mezőny azzal, hogy az Elche és a Villarreal feljutott tavaly, most a Recre fog szvsz kiemelkedni a ligából, igencsak megerősödtek a nyáron, de ezen kívül nagy lesz a verseny a PO-helyekért, már most látszik, hogy kiegyenlített küzdelem fog folyni idén a Segundában.
Viszont ugye mi is gyengültünk Rob, Deulofeu, Rafinha, Luis Alberto (és a többiek) távozásával, szóval szerintem ha meg tudjuk ismételni a tavalyi kilencedik helyet, akkor azzal elégedettek lehetünk. Bár ha összerázódik a csapat, akkor lehet esély egy PO-helyre is, nem mintha olyan sokat érnénk vele. :D

szerk.: És a legfrissebb top5: http://www.youtube.com/watch?v=9zCb8DOtwVA" target="_blank
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.10.03. 09:57:40

Chino írta:Igazából azt nem érted, hogy a tendencia azt mutatja, akik kölcsönbe mentek, soha nem találtak vissza. És az hogy Rafinha, Deulofeu nagyobb hype-ot kap még nem biztosíték. Korábban azért az is nagyban közrejátszott, hogy nem a másodosztályban vitézkedtek a fiúk. Nem tudom felsorolni az összes példát, de ott volt Assulin, VV, akiket a jövő álomtámadóiként predesztináltak, Keirrisson, aki Brazília legnagyobb tehetségeként jött, Muniesa a Puyol-utód (igaz, ő nem kölcsönbe ment, hanem elengedtük de az alepelv ugyanaz) és igen anno Fontás is annak volt kikiáltva és Romeu-tól is nagyon sokat vártak. Ez csak pár példa, de biztosan akadnak még hasonlóan nagy reménységek akik elkallódtak.
Abban igazad van, hogy a mostani két játékos nagyon tehetséges, ezt bebizonyították (leginkább az utóbbi évben), de bármennyire is vágynék rá, nem tudom biztosra venni, hogy vissza is térnek, akár jók voltak, akár nem a csapatukban. Most Rafinha-nak jó lehetősége van, mert ideális kezekbe került, GD irányában viszont vannak kétségeim. De mindehhez az is kell, hogy az aktuális edző (jelen esetben Tata) is akarja őket.
Ha azt hiszed lemondtam róluk vagy nem akarom újra Barca mezben látni őket tévedsz, nincs is nagyobb álmom, minthogy egy Neymar-Messi-Deulofeu támadótriót lássak, de sok tényező befolyásolja ezt.
Sajnálom, ennél világosabban nem tudok fogalmazni. Ha képtelen vagy megérteni, hogy Assulin annyira gyenge volt, hogy a B-nél nem kínáltak neki új szerződést, és ingyen ment a Cityhez, és hogy ez nem egyenlő a mostani helyzettel, azzal nem tudok mit kezdeni.

Muniesa szintén, igen, nagy tehetség volt, a második térdsérülése után alapember volt tavasszal a B-ben, mégsem volt elég jó, hogy szerződést adjanak neki. Ugyanaz a helyzet?

Fontás szintén nem bizonyított a nagyoknál egyszer sem, elpasszolták a Mallorcának, hátha mutat valamit, nem mutatott, eladták a Celtának. Ez sem hasonlít.

Vasquez egy tétnélküli BL-meccsen játszott egyedül, de eladták, mert nem találták elég jónak.

Romeuban szintén nem láttak sokat, ha elengedték. Ő is elmondta, hogy ide nem volt elég.

Keirrison és Henrique ügye meg pont az, amibe sosem fogunk belelátni, max. majd egyszer valaki elmondja mi volt. Mindenesetre nem valószínű, hogy az edző kér olyanokat, akiket aztán egyszer sem játszat, valószínűleg volt egy kis véleménykülönbség az edző és a sportigazgató között. Ugyanis nem az edzők intézik az átigazolásokat, ők csak elmondják kit, vagy milyen stílusú játékost szeretnének.

Szóval az összes példádról bebizonyíthtó, hogy nem jó, nem ugyanaz a helyzet, mint Rafinha vagy Deulofeu esetében, szóval nincs semmiféle tendencia.

De ha belegondolsz, így is tele van a keretünk, szóval semmi garancia nincs arra, hogy visszatérnek, akkor sem ha játszanak. Simán dönthetnek úgy, hogy jövőre is a mostani hat középpályás kell a szezonra, és Rafinha továbbra is menjen kölcsönbe, vagy eladják. GD-nál ugyanez. És akkor sem a kölcsönadás lesz a hibás.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6740
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.10.03. 09:04:52

MQuC írta:Assulin hol játszik most? kicsit elfeledkeztem róla.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gai_Assulin" target="_blank

Süllyesztő-gyanús... :cry:

Szerk.: közben nézem, h 10 pontnál a középmezőnyben áll a csapat, pontosan 10 ponttal többet szerezve, mint a Castilla. 8) Mi a realitás szerintetek a másodosztályban, tudom, páran képben vagytok?!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.03. 08:45:58

Assulin hol játszik most? kicsit elfeledkeztem róla.
Kép
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.10.03. 01:20:56

Az teljesen igaz, hogy Deulofeu-t és mondjuk Rafinha-t (Bojan-nal ellentétben) visszavárják a csapathoz, valószínűleg számolnak velük, mint lehetőséggel a jövőben - ami Pedro és Sánchez formáját elnézve nem is csoda.
Az viszont, hogy nem teljesen sikeresek kölcsönben a játékosaink az egyetlen egy tényre vezethető vissza - szerintem. Itt most nem Afellay-ról(bár ő csak volt kölcsönben) vagy Keirrison-ról van szó, hanem a saját nevelésű fiataljainkról. Én nem merném 100%-ra venni, hogy Romeu, Assulin, vagy Vázquez nem állták volna meg idővel a helyüket nálunk. Nyilvánvaló, hogy nem lett volna nagy valószínűséggel Messi szintű "világlegjobbja" egyikükből sem, de Pedro "néhai" eredményességét elképzelhető, hogy le tudták volna hozni. Miért tűntek (tűnnek) el a süllyesztőben? Az mindenki számára köztudott, hogy nálunk a fiatalokkal speciálisan úgy foglalkoznak, több, mint 2 évtizede, hogy azok később illeszkedjenek a nagy csapat játékába, a 4-3-3-as szisztémába. Ez Cruyff hagyatéka és remélhetőleg ezen nem fognak változtatni sosem (ahogy szegény Johann-tól pl elvették a tiszteletbeli elnöki címet, mert én őt - bár nem láttam a dream team-et játszani csak felvételről - a klub második megalapítójának tartom).
Szóval ha egy 4-3-3 szerint nevelkedett 18 év körüli srác átkerül Angliába vagy máshova, akkor nem csak más futballkultúrába kerül (egy klasszisnak ez önmagában nem okozhat gondot), hanem olyan taktikai felállásban kell(ene) megtalálja a helyét, amiben még nem játszott, egész más edzői felfogás mellett. Ne feledjük el azt sem, hogy itt tinédzserekről van szó, nem kiforrott játékosokról. Én ennek tudom be azt, hogy a saját nevelésű játékosainknak külföldön nem terem babér, talán Fabregás az egyetlen kivétel, esetleg még Luis Garcia a Liverpool színeiben játszott jól egy rövid ideig, amennyiben pedig valaki Thiago Motta-t is saját nevelésű játékosnak számolja, akkor még talán ő. Többen nem igen vannak - Reina azért nálam kicsit mást tészta, mert kapus.
Összegezve: mi saját magunknak nevelünk játékosokat, saját (Cruyff) szisztémánkra építve, így a fiatalon távozó játékosoknak szinte teljes szemléletváltásra lenne szükségük ahhoz, hogy máshova beilleszkedjenek. Ha pl. Assulin-t nézzük, ő 12 éves korától kezdve 7 éven keresztül nevelkedett az akadémiánkon, megjárta a B csapatot és utána egyből Angliába ment 19 évesen. Nem csoda, hogy bukó lett a vége (vége? még csak 22 éves).
Jelenleg a távozóink közül Bojan, Rafinha és Thiago azok, akik vihetik valamire, mert ők mind "ismerős közegben" dolgozhatnak, a barcelonai közeget ismerő edző kezei alatt. Bár Bojan-ból nem hiszem, hogy lesz valami, mert ő Luis Enrique-nél is "megbukott" még Rómában. Rafinha szerencsére visszatérhet.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.02. 21:22:45

a kölcsönadás oké, csak vélhetően az nem lesz jó, hogy az evertonba ment.
eleinte örültem neki, mert tucatjátékosok vannak az evertonnál, mint naismith vagy akár koné, szóval beférhetne, pláne, hogy a spanyol edző kérésére érkezett.
majd ha később nagyobb teret kap, visszaszívom, de úgy látszik, nem jó helyre adtuk.

ellentétben rafinhával, egyrészt maradt a ligában, másrészt pedig alapkezdő.
na persze az, hogy a PL-be ment deu, az fizikailag és küzdeni tudásból jövedelmező lehet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7490
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.02. 18:57:44

barca99 írta:
Nem, konkrétan azt írtad, hogy süllyesztő. :D

Igazából azért vártam a példáidat korábban is, mert nekem egyszerűen nem ugrik be egyetlen egy játékos sem az utóbbi évekből, aki úgy ment volna el innen, mint Rafinha vagy Deulofeu. Szóval akinél elmondták, hogy lehet helye a nagyoknál, de a fejlődéshez magasabb szinten kell játszaniuk, de a felnőtt keret tele van, így kölcsönadják őket. Olyanokra emlékszem, akiknél egy ilyen utolsó lehetőségként elpasszolták őket, hátha máshol jobb lesz. Itt viszont én határozottan a következő lépcsőfokot látom. Tényleg jó lenne pár példa, mert érteni akarom mire gondolsz.
Igazából azt nem érted, hogy a tendencia azt mutatja, akik kölcsönbe mentek, soha nem találtak vissza. És az hogy Rafinha, Deulofeu nagyobb hype-ot kap még nem biztosíték. Korábban azért az is nagyban közrejátszott, hogy nem a másodosztályban vitézkedtek a fiúk. Nem tudom felsorolni az összes példát, de ott volt Assulin, VV, akiket a jövő álomtámadóiként predesztináltak, Keirrisson, aki Brazília legnagyobb tehetségeként jött, Muniesa a Puyol-utód (igaz, ő nem kölcsönbe ment, hanem elengedtük de az alepelv ugyanaz) és igen anno Fontás is annak volt kikiáltva és Romeu-tól is nagyon sokat vártak. Ez csak pár példa, de biztosan akadnak még hasonlóan nagy reménységek akik elkallódtak.
Abban igazad van, hogy a mostani két játékos nagyon tehetséges, ezt bebizonyították (leginkább az utóbbi évben), de bármennyire is vágynék rá, nem tudom biztosra venni, hogy vissza is térnek, akár jók voltak, akár nem a csapatukban. Most Rafinha-nak jó lehetősége van, mert ideális kezekbe került, GD irányában viszont vannak kétségeim. De mindehhez az is kell, hogy az aktuális edző (jelen esetben Tata) is akarja őket.
Ha azt hiszed lemondtam róluk vagy nem akarom újra Barca mezben látni őket tévedsz, nincs is nagyobb álmom, minthogy egy Neymar-Messi-Deulofeu támadótriót lássak, de sok tényező befolyásolja ezt.
Forca Barca!!!!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.10.02. 13:16:22

Chino írta:Nem mondtam, hogy a kölcsönadás elvetélt ötlet, mert igazán más út nincs is. Csak arra próbáltam utalni, hogy szerintem nem akkora kuriózum Rafinha és Deulofeu mint azt beállítod, mert nem egyszer előfordult, hogy felhypeolt játékosok mentek kölcsönbe aztán sosem láttuk őket viszont és ebben nagy szerepe volt, hogy hová került, mennyire bízott benne az edző.
Nem, konkrétan azt írtad, hogy süllyesztő. :D

Igazából azért vártam a példáidat korábban is, mert nekem egyszerűen nem ugrik be egyetlen egy játékos sem az utóbbi évekből, aki úgy ment volna el innen, mint Rafinha vagy Deulofeu. Szóval akinél elmondták, hogy lehet helye a nagyoknál, de a fejlődéshez magasabb szinten kell játszaniuk, de a felnőtt keret tele van, így kölcsönadják őket. Olyanokra emlékszem, akiknél egy ilyen utolsó lehetőségként elpasszolták őket, hátha máshol jobb lesz. Itt viszont én határozottan a következő lépcsőfokot látom. Tényleg jó lenne pár példa, mert érteni akarom mire gondolsz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7490
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.01. 19:00:54

barca99 írta: Elbeszélsz mellettem, a pánikoláson kívül semmit nem írsz. Jajj, ha Busit kölcsönadjuk anno, akkor talán, esetleg, szerintem.... Most ezzel mihez lehet kezdeni? Semmihez. És ha nem jön ki egy játékos tehetsége, akkor az edző a hibás? Olvashattuk Victor Vasquezről, hogy Messi szintű játékos volt az utánpótálásban, most Belgiumban tengődik. Az edzői a hibásak?

Romeu egy hónapja sincs, hogy nyilatkozta, azért nincs Barcelonában, mert nem volt elég jó. Szóval az oké, hogy nálunk mindenki nagy játékosmegfigyelő, de azért néha olyanoknak is higgyünk már, akinek képesítése van, ebben a közegben mozog, és napi szinten órákat foglalkozik velük.

De akár arról is írhatnál, Rafinha és Deulofeu esetében mi lett volna akkor a megoldás, ha kölcsönadás mindig bukás (te írtad, hogy az süllyesztő), viszont a másodosztályban már nem fejlődtek volna eleget.
Nincs semmiféle pánikolás. Csak annyit írtam, hogy hiába nagy tehetség egy játékos és kinövi a B csapatot nem biztos, hogy kölcsönből vissza is tér, legalábbis az eddigi tendencia ezt mutatja. És igenis függ attól csapattól, ligától, edzőtől, hogy mi lesz vele. Ezért is kérdőjel, hogy az Everton volt-e a legjobb megoldás. Hiába spanyol a tréner, közel sem biztos, hogy Deulofeu-val képzeli el a csapatot és hanyagolni fogja. Nagyon szurkolok, hogy ne így legyen, de benne van a pakliban és még akkor is kérdés, hogy visszatér-e. (biztos egyeztettek valamennyit martinezzel de ez nem életbiztosítás) Pont te említetted Vasquezt. Mindenki tanakodott, hogy belőle vagy Messiből lesz nagyobb játékos, mert az utánpótlásban majdhogynem ugyanakkora sztárok voltak. Így van ez most GD-vel. De említhető Gai Assulin is. (bár nála a türelmetlenség is közrejátszott)

Nem mondtam, hogy a kölcsönadás elvetélt ötlet, mert igazán más út nincs is. Csak arra próbáltam utalni, hogy szerintem nem akkora kuriózum Rafinha és Deulofeu mint azt beállítod, mert nem egyszer előfordult, hogy felhypeolt játékosok mentek kölcsönbe aztán sosem láttuk őket viszont és ebben nagy szerepe volt, hogy hová került, mennyire bízott benne az edző.
Hidd el én lennék a legboldogabb, ha legalább egyikük ki tudna teljesedni az új csapatában és visszatérne, de óvatos vagyok, mivel az elmúlt években nem ez volt a tendencia.
A Busquets-es példát csak azért írtam, mert meggyőződésem, hogy ha Pep nem ragaszkodik hozzá és kölcsönadjuk, most nem látnánk itt. Persze lehet, hogy tévedek, ezt már sosem tudjuk meg, hála Istennek.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.01. 18:31:28

Sanabria gyönyörű góljával a 15. percben vezet a Barça a Celtic ellen az ifi-BL-ben!
A meccs ÉLŐBEN itt: http://www.youtube.com/watch?v=Qt17oUdyqPI" target="_blank

szerk.: Nem tudom, ki ez a gyerek a bal szélen, aki hasonlít El Shaarawyra, de Böde tanulhatna tőle, már ami a stadionbú' ki-t illeti. :lol:

Viszont a kameruni középhátvéd hatalmas tanár eddig.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.10.01. 18:07:20

Chino írta:Neked meg azt kellene megértened, hogy nem minden esetben ugyanaz a helyzet. Ha mondjuk Busit kölcsönadjuk, szvsz biztosan nem látjuk viszont, de szerintem vannak még ilyenek. Persze sokszor nincs más választás és érthető a kölcsönadás, de sosem jövünk ki jól belőle. Én pl. Oriol Romeu-ban is sokat láttam és lehet hogy, ha visszajött volna ott lenne Busi mellett/mögött. Ki tudja? Lehet, hogy egy-egy játékosban sokkal több van, de az aktuális edző nem bízik benne, nem vele képzeli el a játékot, így esélye sincs. Ez megtörténhet simán GD-vel is. tudjuk mi rejlik benne, de közel sem biztos, hogy az edzője is így látja majd és Angliában is csak padkoptató lesz, aztán megy máshova kölcsönbe. Szóval nagyon sok minden függ hogy hová kerül. Nálunk is volt olyan játékos akit orrba szájba erőltettek akármit is csinált, pedig volt mögötte opció.
Elbeszélsz mellettem, a pánikoláson kívül semmit nem írsz. Jajj, ha Busit kölcsönadjuk anno, akkor talán, esetleg, szerintem.... Most ezzel mihez lehet kezdeni? Semmihez. És ha nem jön ki egy játékos tehetsége, akkor az edző a hibás? Olvashattuk Victor Vasquezről, hogy Messi szintű játékos volt az utánpótálásban, most Belgiumban tengődik. Az edzői a hibásak?

Romeu egy hónapja sincs, hogy nyilatkozta, azért nincs Barcelonában, mert nem volt elég jó. Szóval az oké, hogy nálunk mindenki nagy játékosmegfigyelő, de azért néha olyanoknak is higgyünk már, akinek képesítése van, ebben a közegben mozog, és napi szinten órákat foglalkozik velük.

De akár arról is írhatnál, Rafinha és Deulofeu esetében mi lett volna akkor a megoldás, ha kölcsönadás mindig bukás (te írtad, hogy az süllyesztő), viszont a másodosztályban már nem fejlődtek volna eleget.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7490
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.01. 16:54:13

barca99 írta:
Chino írta:Ebben csak az a bibi, hogy Cazorla, Silva, Mata nem nálunk játszott, márpedig tudjuk, hogy nálunk hogyan mennek ez a kölcsönadási dolgok. Igazából azt se tudom mikor jöttünk ki jól egy kölcsönadásból. Azt pedig nem lehet mondani, hogy ennyi játékosból egyetlen egy sem ütötte meg a szintet. Félek, hogy GD-vel is hasonlóan járunk. Rafinha-ban azért bízom jobban, mivel LE alatt játszik, ő pedig jól ismeri és ha tényleg megüti a szintet játszani fog.
Azt kellene a tizenötödik leírás után megértened, hogy ilyen szitációban még nem nagyon voltunk, csordultig jó formában játszó klasszisok mindenhol, most kap először piros lámpát a B és az A közötti átjáró. Kölcsönbe az utóbbi években olyanok mentek, akikből hátha lesz valaki, ha játszik, most meg olyanok, hogy akiknek kell egy magasabb lépcsőfok, de itt már nincs több.

Normális érvekkel mindig meggyőzhető vagyok, szóval rajta, sorold nyugodtan, akiben sok volt, kölcsönbe ment fejlődni, és nem lett belőle semmi. Ilyen Botiákkal meg ne is vicceljetek, aki akkora klasszis, hogy már a Sevillánál se láttak benne eleget. De Bojan is azután ment el, hogy itt látványosan szenvedett, szóval ő is az a kategória, aki hátha elkapja a fonalat máshol.

Rafinha és Deulofeu helyzete teljesen más, egyelőre nehezen látom, hogy mitől annyira nehéz ezt megérteni.
Neked meg azt kellene megértened, hogy nem minden esetben ugyanaz a helyzet. Ha mondjuk Busit kölcsönadjuk, szvsz biztosan nem látjuk viszont, de szerintem vannak még ilyenek. Persze sokszor nincs más választás és érthető a kölcsönadás, de sosem jövünk ki jól belőle. Én pl. Oriol Romeu-ban is sokat láttam és lehet hogy, ha visszajött volna ott lenne Busi mellett/mögött. Ki tudja? Lehet, hogy egy-egy játékosban sokkal több van, de az aktuális edző nem bízik benne, nem vele képzeli el a játékot, így esélye sincs. Ez megtörténhet simán GD-vel is. tudjuk mi rejlik benne, de közel sem biztos, hogy az edzője is így látja majd és Angliában is csak padkoptató lesz, aztán megy máshova kölcsönbe. Szóval nagyon sok minden függ hogy hová kerül. Nálunk is volt olyan játékos akit orrba szájba erőltettek akármit is csinált, pedig volt mögötte opció.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.10.01. 15:56:47

Chino írta:Ebben csak az a bibi, hogy Cazorla, Silva, Mata nem nálunk játszott, márpedig tudjuk, hogy nálunk hogyan mennek ez a kölcsönadási dolgok. Igazából azt se tudom mikor jöttünk ki jól egy kölcsönadásból. Azt pedig nem lehet mondani, hogy ennyi játékosból egyetlen egy sem ütötte meg a szintet. Félek, hogy GD-vel is hasonlóan járunk. Rafinha-ban azért bízom jobban, mivel LE alatt játszik, ő pedig jól ismeri és ha tényleg megüti a szintet játszani fog.

Azért azt ne feledjük, hogy az eddigi edzők ha már kölcsönadtak valakit, az mindig olyan játékos volt, aki létszámfeletti. Kevés volt az olyan eset, ahol azért adták kölcsön, hogy javuljon(Keirrisson, Henrique). Rafinha kölcsöne a legjobb üzlet eddig, hiszen tökéletes helyre került a legideálisabb edző keze alá, ráadásul kezdő is.
GD esetében is egyértelműen a fejlődés a cél, de talán nem az Everton a legjobb megoldás. Véleményem szerint Angliában többet tanulhat, mint Spanyolországban, de nagyobb az esély arra, hogy egyszerűen elvész. Nagyon remélem, hogy beválik, de az ő esetében nagyobb a kockázat, mint Rafinha esetében.

Bízom Martino-ban is, hiszen nagyon értelmes és elfogulatlan edzőnek tűnik, aki megköveteli a tiszteletet. Nála nem lesz olyan, hogy Victor Sanchez 15 meccset kap a bizonyításra, miközben egyet se érdemel, de olyan se lesz, hogy GD vagy Rafinha jól játszik és semmi jutalmat nem kapnak. Leginkább azt bírom az edzőnkben, hogy nem számítanak neki a nevek.
Messi fáradt :arrow: csere.
Iniesta rosszul játszik :arrow: pihenő
Sanchez szezon eleji remek formája kezd visszaesni :arrow: pihenő

Örülök egy ilyen korrekt és pártatlan edzőnek, talán ideje is volt végre, hogy egy külső edzőnk legyen. szerintem korrektül fog bánni a fiatalokkal is és aki beválik kölcsönbe, az megkapja az esélyt itt is.
A Fifa egy szégyen
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.01. 15:11:27

Dongou megsérült a Mallorca elleni bajnokin, ha jól fordítottam le az angol szöveget, ínszalag-húzódása van, nagyjából két hetet kényszerül kihagyni. :?
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.10.01. 00:26:29

Chino írta:Ebben csak az a bibi, hogy Cazorla, Silva, Mata nem nálunk játszott, márpedig tudjuk, hogy nálunk hogyan mennek ez a kölcsönadási dolgok. Igazából azt se tudom mikor jöttünk ki jól egy kölcsönadásból. Azt pedig nem lehet mondani, hogy ennyi játékosból egyetlen egy sem ütötte meg a szintet. Félek, hogy GD-vel is hasonlóan járunk. Rafinha-ban azért bízom jobban, mivel LE alatt játszik, ő pedig jól ismeri és ha tényleg megüti a szintet játszani fog.
Azt kellene a tizenötödik leírás után megértened, hogy ilyen szitációban még nem nagyon voltunk, csordultig jó formában játszó klasszisok mindenhol, most kap először piros lámpát a B és az A közötti átjáró. Kölcsönbe az utóbbi években olyanok mentek, akikből hátha lesz valaki, ha játszik, most meg olyanok, hogy akiknek kell egy magasabb lépcsőfok, de itt már nincs több.

Normális érvekkel mindig meggyőzhető vagyok, szóval rajta, sorold nyugodtan, akiben sok volt, kölcsönbe ment fejlődni, és nem lett belőle semmi. Ilyen Botiákkal meg ne is vicceljetek, aki akkora klasszis, hogy már a Sevillánál se láttak benne eleget. De Bojan is azután ment el, hogy itt látványosan szenvedett, szóval ő is az a kategória, aki hátha elkapja a fonalat máshol.

Rafinha és Deulofeu helyzete teljesen más, egyelőre nehezen látom, hogy mitől annyira nehéz ezt megérteni.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.10.01. 00:08:42

Deulofeu 17 percet kapott a Newcastle ellen (ő volt az első csere az Everton-ban), volt 1 lövése, 11x ért labdához, 67%-kal passzolt, whoscored rating-je 6,5.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.30. 22:30:52

Chino írta:
Azt pedig nem lehet mondani, hogy ennyi játékosból egyetlen egy sem ütötte meg a szintet. Félek, hogy GD-vel is hasonlóan járunk. Rafinha-ban azért bízom jobban, mivel LE alatt játszik, ő pedig jól ismeri és ha tényleg megüti a szintet játszani fog.
Hát pedig ha egy kisebb csapatban nem tudnak mutatni semmit vagy keveset nem értem mivel lettek vna jobbak a Barcaban.
Ha tényleg akkora tehetség és olyan jó, akkor bizonyítani fog és így is lesz! Ne feledjük, sokszor az idősebb játékosoknak is beletelik idő, h felvegyék a PL ritmusát, nem beszélve arról nem is mindgi sikerül.
Válasz küldése