La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.07. 14:58:36

Gareth Tello írta: Még mindig jobb ez, mint amit a kommentátorok művelnek... "Dölöfu, Delöfu, Delöfű" satöbbi. :D
Ha már ezt felhoztad. Hogy is kell ejteni?
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.07. 14:43:50

Alcantara írta:Én személy szerint örülnék annak is, ha az ő nevét leíró fórumozók nem Deu névvel látnák el, hanem leírnák (némi gyakorlás) a teljes nevét, mert ezzel is megtisztelik a játékost, tekintve, hogy a fent említett nem a beceneve.
Még mindig jobb ez, mint amit a kommentátorok művelnek... "Dölöfu, Delöfu, Delöfű" satöbbi. :D

Engem sem győzött meg egyelőre a srác, legalábbis ezen a meccsen, de látszik, hogy van benne potenciál bőven, meg kell találni a módját, hogy maximálisan kihozzuk belőle, amit tud.

Bartra ellenben tetszett, magabiztosan hozta le a meccset, én játszatnám Piqué mellett szerdán is.

A Barça B meg 1-1-et játszott a Mirandés együttesével, Luis Alberto rúgta a gólt a részünkről.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.07. 14:40:38

Egyenlőre neki szoknia kell a nagycsapat meccseinek légkörét. Erre tökéletesek ezek a meccsek. Ezért jó ez a nagy előny a ligában, hogy az ilyen titánok levetkőzzék a lámpalázat és kihozzák magukból egy idő után a tehetségükben rejlő adottságot.
tökéletesen egyetértek.
meg amíg 3 havonta kap 20-30 percet a nagycsapatban, ne is várjunk robbantást, mind a csapatba, mind a ligába bele kell szokni ahhoz, hogy meg tudja közelíteni a tudása legjavát.
Én személy szerint örülnék annak is, ha az ő nevét leíró fórumozók nem Deu névvel látnák el, hanem leírnák (némi gyakorlás) a teljes nevét, mert ezzel is megtisztelik a játékost, tekintve, hogy a fent említett nem a beceneve.
ezzel viszont nem értek egyet.
nem a "deu" az offisöl beceneve, hanem a "deulo", viszont hadd ne kelljen már mindig leírni, a fb csoportunkban pl mindig deu-ként emlegetjük, és így maradt meg.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.04.07. 10:37:48

sura írta:Deu bebizonyította, hogy helye van a kispadon akár jön Neymar, akár nem jön. Hát még ha a jogos 11-est is megadták volna, amit kiharcolt.
Kíváncsi voltam a meccs utáni véleményedre, miután elég gyakran és hosszasan taglaltad itt, h mennyire nincs esélye az ifistáknak a felkerülésre és hogyan leépítik Titoék az egész utánpótlást meg a satöbbi, erre fel most egyszerre volt a pályán 6 up. korú srác és nem is csak néhány percet játszottak :P Oooooops :twisted:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.04.07. 09:53:55

Deulofeu szerintem sem bizonyított semmit, de nem is azért küldték be az első meccsére. Egyenlőre neki szoknia kell a nagycsapat meccseinek légkörét. Erre tökéletesek ezek a meccsek. Ezért jó ez a nagy előny a ligában, hogy az ilyen titánok levetkőzzék a lámpalázat és kihozzák magukból egy idő után a tehetségükben rejlő adottságot.

Én személy szerint örülnék annak is, ha az ő nevét leíró fórumozók nem Deu névvel látnák el, hanem leírnák (némi gyakorlás) a teljes nevét, mert ezzel is megtisztelik a játékost, tekintve, hogy a fent említett nem a beceneve.


Bartra játéka nagyon tetszett tegnap, nem volt túl nehéz dolga, de elegánsan játszott, sok jó szerelése volt, fejpárbajban is odatette magát. Számára is tökéletes, formába hozó meccs volt a tegnapi.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.07. 08:46:42

sura írta:Deu bebizonyította, hogy helye van a kispadon akár jön Neymar, akár nem jön. Hát még ha a jogos 11-est is megadták volna, amit kiharcolt.
Mivel bizonyította be ??? Semmit nem csinált,és a cselekkel is egyfolytában besült,én szurkolok neki,hogy robbanjon be,de ha ez meg is történik,akkor 1000%,hogy nem ez a meccs miatt lesz ! Megértem,hogy nehéz beállni egy olyan csapatba ami 5-0-ra vezet és már senkinek nincs kedve megszakadni,de ökörségeket akkor sem kell írni....Mert ezzel a meccsel abszolút semmit sem bizonyított !
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.07. 08:45:01

szerintem nem bizonyította még, mert egyrészt 90%-ban meglepő módon biztonsági játékot játszott, másrészt pedig már a csapat is visszavett az 5. gól után, a fele tűz sem volt meg a meccsben már.

nekem nagyon olyan érzésem van, hogy a legutóbbi alkalmakkor túl sokat akart, és túl nagy falat volt neki az, hogy majd bejön, és megváltja a világot így gyorsba', így most minimum egy, de inkább két fokozattal visszább kapcsolt, és három-négy esettől eltekintve mindig a passzt választotta.
egyelőre ez most nem is baj, ha a képességeket és fizikai paramétereket nézzük, simán copatni fogja majd a la ligás védőket is, nem csak a b ligában fognak bejönni a cselei.
szoknia kell azt, hogy míg a b ligában (túlzás nélkül) 2-3-4 emberkét is meg tud forgatni egy támadás alatt, itt sokkal nehezebb dolga van.

tegnap sokkal inkább arra játszott, hogy titoék és a stáb elégedettek legyenek vele, mint arra, hogy ő saját magával.
persze most ettől nem lett passzer, meg schoolboy (:D), mert a vére nyilván vitte pár esetben a kapu felé, de aki nem vette észre, hogy igen nagyot változott a játékfelfogása az utóbbi nagycsapatos meccseihez képest, az más rendezvényen volt.

úgy érzem, talán ez a járhatóbb út.


picit más téma : tegnap azért pályán volt egy bartra,montoya,dos,thiago,deulofeu,tello hatos, ami attól függetlenül, hogy egy gyenge, és már elvert mallorca ellen jött létre, mégis jelzi, hogy bizony van értelme fiatalként kaparni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2013.04.07. 08:55:39-kor.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.04.07. 06:52:01

Deu bebizonyította, hogy helye van a kispadon akár jön Neymar, akár nem jön. Hát még ha a jogos 11-est is megadták volna, amit kiharcolt.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.06. 21:11:10

Sanama írta:
de az önbizalmát és karizmáját nem veszítheti el.
Valóban nem?
Akkor mi történt Titivel, Bojannal, vagy most Sanchezzel? De még mondhatom Villat is.
félreértelmezés.
nem arra céloztam, hogy nem képes elveszíteni, vagyis hát nem képesek kiölni belőle :D
hanem arra, hogy nem szabad elveszítenie.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.04.06. 20:50:21

de az önbizalmát és karizmáját nem veszítheti el.
Valóban nem?
Akkor mi történt Titivel, Bojannal, vagy most Sanchezzel? De még mondhatom Villat is.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.06. 20:42:22

Nagy kár az elmúlt 4meccsért,simán első 4-be érhettek volna a srácok,ehelyett most a középmezőnyben battyogunk :roll:
És ami a legjobban zavar,hogy a kis Madrid így már csak 9egységnyire van tőlünk,miközben ők egész idényben a kiesés ellen,mi meg az első 4-ért küzdöttünk,és a játékban is akkora a különbség a két csapat között,hogy azt még én is zongorázni tudnám botfülű létemre :?
Szedjük össze magunkat az utolsó pár fordulóban és mutassuk meg mit tudunk !!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.06. 19:31:32

engem elsősorban a futballtudás érdekel, a személyiség vagy stílus az egy másik dolog.
nyilván az arcból majd valamelyest vissza kell vennie, de az önbizalmát és karizmáját nem veszítheti el.
vannak olyan játékosok, akik az egojuk, a saját magukkal szemben támasztott elvárásuk és maximalizmusuk repíthet (persze a képességek mellett) a csúcsra.

én azt mondom, itt van alves, nem egy szerény gyerek, sőt, nem is hiszem, hogy sok embernek szimpatikus, de van benne alázat, győzni akarás.
ez így még belefér az egész filozófiába, nem állhat a keret 100%-a csendes, beállok a sorba schoolboyok-ból.
ez amúgy sem feltétlen jellemző a barcelonára, csak a guardiola éra óta, játszottak azért itt szerénytelen (:D) játékosok is a barcelona történelmében.

gerardban is megvannak ezek, amik alvesben, a győzni akarás egyértelműen, az alázat az, amit még át kell vennie az A csapat nagyjaitól, bízom benne, hogy ahogy érik, rutint és tapasztalatot szerez ilyen emberek körében, ez változik majd javára.

picit más : meg lehet cáfolni, vagy éppen megerősíteni, de a barca b deulofeu nélkül halvány árnyéka önmagának.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.04.06. 19:23:04

Barcaman14 írta: Deulofeunál eddig nem sikerült elérni a kitűzött célt és ez már egyre nehezebb feladat lesz. Ebből kifolyólag több esélyt látok arra, hogy ez nem teljesen fog sikerülni és lehet, hogy hatalmas tehetség, de itt sem most, sem 5 év múlva nem lesz szükség egy nagyképű, ki vagyok én figurára. Legalábbis remélhetőleg a klub szellemisége soha nem fog ebbe az elindulni.
Nem azért, de bárki is ismeri a srácot? vagy olyan embert, aki ismeri? Nem hinném, ezek a fantasztikus cikkek meg... Nem mondom, hogy nincs benne igazság, de annyira áll közel az igazsághoz, mint a hazugsághoz. De ha mégis így lenne, kit érdekel, hogy milyen személyiségű, amíg a csapat hasznára válik. Inkább nézem (nézném) ezt a gyereket a flegmaságával és a maga zsenialitásával, mint mondjuk Pedrot, hogy gólt nem lő, töketlenkedik, de olyan gyönyörű személyisége, hogy lerí róla az alázat.

Én nem mondom, hogy nem szükséges a megfelelő személyiség, de itt fociról van szó és nem másról. Itt ez a lényeg.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.06. 19:12:24

shutterisland írta:deulofeuról egy kis olvasnivaló.

sok érdekesség van benne, jó, és tartalmas írás.
kötelező. :D
Tényleg remek iromány a srác helyzetéről, lehetőségeiről.

Egyébként ugye 9 éves kora óta van az akadémián, tehát szinte itt nevelkedett, nem csak labdarúgóvá, hanem emberré is. A La Masían pedig mindenkit alázatra nevelnek, ez egyértelműen látszik a nagy csapat saját nevelésin is egytől egyig. Deulofeunál eddig nem sikerült elérni a kitűzött célt és ez már egyre nehezebb feladat lesz. Ebből kifolyólag több esélyt látok arra, hogy ez nem teljesen fog sikerülni és lehet, hogy hatalmas tehetség, de itt sem most, sem 5 év múlva nem lesz szükség egy nagyképű, ki vagyok én figurára. Legalábbis remélhetőleg a klub szellemisége soha nem fog ebbe az elindulni.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.05. 23:07:36

deulofeuról egy kis olvasnivaló.

sok érdekesség van benne, jó, és tartalmas írás.
kötelező. :D
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3813
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.04.05. 20:01:58

shutterisland írta:szerintem song semmivel sem lenne rosszabb hátul, mint bartra.
bartrától eddig semmi meggyőzőt nem láttam...
Egyetértek, annyi különbséggel hogy én biztos vagyok benne, hogy Song lenne a jobb megoldás. Ibrának tényleg gyerekjáték lesz Bartra, szegény még a Celta ellen is olyan bizonytalan volt hogy rossz volt nézni sokszor. Persze ezt simán lehet a meccshiány számlájára írni, de én sokkal nyugodtabb lennék ha Song lenne ott a khv poszton a visszavágón.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.05. 19:53:05

Holnap Barça B-Mirandés, a vendégek utóbbi három meccsükön 12 gólt kaptak, szóval ők sincsenek életük formájában, úgyhogy jól jönne végre egy győzelem.
Deulofeu elképzelhető, hogy megint nem lesz, de nélküle is be kéne húzni.
shutterisland írta:hát ajánlom is, hogy cserélje be, főleg, ha vezetünk is.
egyrészt tudtommal messi és pedro nem lesz, másrészt pedig a kulcsjátékosokat amúgy is lehetne pihentetni, nem olyan fontos meccs ez, hogy a párizsiak elleni visszavágó elé helyezzük.
10-20 percet simán kaphat, hacsak nem lesz az a szituáció, mint a Celta Vigo ellen. :D
Persze a visszavágó kiemelt fontossággal bír, úgyhogy akár hátrányban vagy döntetlennél is be lehetne cserélni Deut, hátha segíti a csapatot egy góllal vagy egy gólpasszal.
shutterisland írta:ibra fizikailag és rutin terén is megeszi reggelire bartrát, míg song azért ebben a kettőben sokkal inkább fel tudja vele venni a versenyt, sokat jelenthetne.
Bartra talán valamivel gyorsabb Songnál, illetve a levegőben magabiztosabb, szóval a szögleteknél, beíveléseknél jobban a csapat hasznára lehet, Songnak meg a tapasztalat és a fizikum az előnye Bartrához képest, ahogy azt írtad.
Nehéz a döntés, aztán még az is lehet, hogy Busquets lesz a befutó. :lol:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.05. 16:46:08

szerintem song semmivel sem lenne rosszabb hátul, mint bartra.
bartrától eddig semmi meggyőzőt nem láttam, persze nem ítélem el, mivel sérült is volt, plusz alig kapott lehetőséget, de nem gondolnám, hogy többre viszi, mint fontás.
aztán cáfoljon rám.
igaz, hogy bartra az eredeti posztján lenne, míg láthattuk, song közel sem életbiztosítás khv-ként, viszont ibra fizikailag és rutin terén is megeszi reggelire bartrát, míg song azért ebben a kettőben sokkal inkább fel tudja vele venni a versenyt, sokat jelenthetne.
de bármelyik is játszana, nem lennék nyugodt.
és nyártól az A keretben lesz. Lehet, hogy holnap Tito be is cseréli.
hát ajánlom is, hogy cserélje be, főleg, ha vezetünk is.
egyrészt tudtommal messi és pedro nem lesz, másrészt pedig a kulcsjátékosokat amúgy is lehetne pihentetni, nem olyan fontos meccs ez, hogy a párizsiak elleni visszavágó elé helyezzük.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.04.05. 06:44:43

[quote="salas9"]A hétvégén Deulofeu valószinű ismét az "A" csapatnál fog szerepelni, ezért Eusébio felhivja helyére a Juvenil-A 17 éves spanyol válogatott támadóját, Adama Traorét.[/quote]

Újabb jel, hogy küszöbön áll Deu szerződéshosszabbítása és nyártól az A keretben lesz. Lehet, hogy holnap Tito be is csréli.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.04. 20:44:31

S.Agüero írta:Remélem Bartrát fogják preferálni mostantól, szerintem jobb opció, mintha Songot tennénk be oda, vagy Busit. Most megkaphatja a lehetőséget, remélem élni fog vele.
Akármilyen keveset játszott és akármilyen rutintalan(?) Bartra én mégis inkább látnám őt mint Songot. A kameruni igaz jobb fizikummal rendelkezik, de hátul eddig mindig bizonytalan volt. Nálam Bartra jobb megoldásnak tűnik, bár Busival nyugodtabb lennék, de ő viszont nagyon hiányozna középről.
Forca Barca!!!!
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.04.04. 20:42:11

A hétvégén Deulofeu valószinű ismét az "A" csapatnál fog szerepelni, ezért Eusébio felhivja helyére a Juvenil-A 17 éves spanyol válogatott támadóját, Adama Traorét.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.04.04. 17:22:51

Remélem Bartrát fogják preferálni mostantól, szerintem jobb opció, mintha Songot tennénk be oda, vagy Busit. Most megkaphatja a lehetőséget, remélem élni fog vele.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.04.03. 17:16:14

oké de már most is játszott 2-t zsinórban, akkor is ha most csereként, plussz hétvégén jó eséllyel, az már 3. persze ez sem sok, de neki sokat számíthat.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.04.03. 16:59:05

barca0417 írta:Muniesával tényleg az a baj, hogy sérülékeny, pedig ígéretes játékosnak tűnt. Talán még most is lehetne, de elvesztette a vezetőség bizalmát szerintem.
Tello ideje most jöhet el, most játszhat viszonylag többet zsinórban, Pedro és Messi sérülése miatt.
Múlt hét kedden 7-10 napot mondtak Pedrora. Legrosszabb esetben is a PSG elleni meccsen ott lehet. Messi szintén 7-10 nap, meglepődnék, ha már a PSG ellen nem lenne ott. Úgyhogy a többet játszhat zsinórban, az kb. 1 meccs.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.04.03. 16:48:45

Muniesával tényleg az a baj, hogy sérülékeny, pedig ígéretes játékosnak tűnt. Talán még most is lehetne, de elvesztette a vezetőség bizalmát szerintem.
Tello ideje most jöhet el, most játszhat viszonylag többet zsinórban, Pedro és Messi sérülése miatt.
Kép
Válasz küldése