La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.02.01. 07:52:09

sura írta:Az utolsó pillanatban lehetett csak beszélni Cuenca és Muniesa fejével, hogy makacskodásukkal ne ártsanak tovább a csapatnak. Így rendesen van hely Tellonak és van egy üres hely is, amivel lehet sakkozni. Cuenca egyébként hasonló szisztémát játszó csapat jó edzőjének a kezébe került.Ha összeszedi magát, nem csak visszaszerezheti sérülés előtti formáját, de még fejlődhet is. JDS-t meg remélem leírják. Nem egy focizseni és emberileg megbukott.
Ezt így ki tudnád fejteni?
Muniesa nem sérült? (valamiről lehet lemaradtam)
JDS meg rendben nem futball zseni, de miért bukott meg emberileg?
Az meg hogy van hely Tellonak, nyilván szubjektív dolog, de inkább lenne hely Cuencának, én őt jóval jobb játékosnak tartom, de ismétlem ez szubjektív.
De a többit légy szíves fejtsd ki, mert nekem nem tiszta. :D
Kép
Kép
Kép
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.02.01. 04:46:55

Az utolsó pillanatban lehetett csak beszélni Cuenca és Muniesa fejével, hogy makacskodásukkal ne ártsanak tovább a csapatnak. Így rendesen van hely Tellonak és van egy üres hely is, amivel lehet sakkozni. Cuenca egyébként hasonló szisztémát játszó csapat jó edzőjének a kezébe került.Ha összeszedi magát, nem csak visszaszerezheti sérülés előtti formáját, de még fejlődhet is. JDS-t meg remélem leírják. Nem egy focizseni és emberileg megbukott.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.31. 19:07:58

A spanyol U21-es válogatott február 5-én Belgium ellen játszik, és a Spanyolok keretébe bekerült a Barcelonából Deulofeu, L.Alberto, S.Gómez és Grimaldo!
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.01.31. 19:02:42

Ameddig megfelelően teljesít Deu, nem érdekel hogy a csípőjére teszi a kezét. Ha látni rajta, hogy lankad és nem koncetrál, nem hajt és elkényelmesedik, akkor kell megnevelni. Még gyerek és van azért elég felnőtt edző, hogy rászóljon és nevelje. Egyszer már elszállt, hajlamos rá a gyerek, csak nevelés kérdése milyen ember lesz belőle.
Kép
Kép
Kép
Avatar
DavidBarca
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.08.10. 11:45:22
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2013.01.31. 14:42:52

Látom sura eléggé egyedül van a véleményével, ez a tipikus valaki szembe megy az autópályán a forgalommal, miazhogy valaki mindenki : :D

Régebben olvastam hogy ez a Deu gyerek 12-13 éves kora körül már nagyon nagy sztár volt, Nike szerződések stb. és talán ő mondta hogy ettől kicsit el is szállt, hát én most se látom hogy annyira a földön járna, amíg ennyire öncélúan játszik addig ne is jöjjön fől, itt a fórumon is mindenki azt írja hogy nagyon tehetséges, de amíg nem lesz több alázat a játékában addig ne is jöjjön fel, néztem a felkészítő meccseket és ott is nyomta ezt a sétálós dolgot a legkevesebb hogy ifiként megdögöljön egy ilyen meccsen hogy legyen esély.

A 2. osztályból senyvedésről meg megnéztem kb értékben a belga és a román első osztály között van a Segunda, persze nem mondom hogy az érték mindent üt, de egy 18 éves gyereknek nehogy már kevés legyen, felhozni padozni meg nincs értelme Tello és Cuenca mögé, föleg ha még Neymar is jön.

miihii látom te is zalai vagy, kár hogy a konkurens városból javascript:emoticon(':D')


ja még annyit hány gyerekre mondták hogy a jövő Messije a tékozló Dos Santossal is ez volt, aki szerintem még mindig tehetségesebb mint az öccse, meg volt vmi izraeli gyerek na annyak se volt kenyere a passzolás, és a mai Barca nem az öncélú játékra épül, szóval sok sikert :)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.31. 00:20:06

@sura


Tudtam, h érdemes lesz megkérdeznem az okaidat, köszi, h ilyen alaposan kifejtetted, tőled szokatlan terjedelemben :D (Ezzel az egy post-tal megdupláztad az itteni munkásságod :mrgreen: )

Igazából ahogy látom nem én vagyok az egyetlen, aki kb másfél mondatonként vitába tudna szállni a leírtakkal, ezért inkább bele sem megyek részletesen, csak néhány szóban felelgetek.

Egyelőre fél évet hasonlítasz össze 4 másikkal a Pep érából. Ez alapján meg egyelőre várjunk még a nagy beépítési megfejtésekkel, h Tito-tól mire számíthatnak a kicsik.

Épp most hosszabbítottunk a "csúcson már túl lévő" játékosaink zömével, ezek után van még 3 évük átbeszélni a továbbiakat ;) Onnét akár évente is megtoldható, amíg nyugdíjba nem vonulnak.

Tito pozíciójának értékrendje.
Egyelőre akkor itt sincs miről beszélni, mert a legfontosabbra, a bajnokságra igen komoly esélyek mutatkoznak és még állunk minden sorozatban és a java még csak most jöhet. Tehát várjuk még azzal az értékrendborítással.

Mivel sokat utalsz Pepre, ezért jelzem, h már nem ő ül a padon (igaz, sajnos most Tito sem...), nem fogod pontról-pontra viszontlátni azt, amit ő csinált.
sura írta: A másik vitapont Deu derekára tett keze. Ha ez probléma, akkor éppenhogy nem kell a B.-ben aszalni. Szeretném én azt látni, hogy Messi mellett lezserkedik! Ha mégis, akkor utólag őt is kölcsön kell adni.
Ez meg egy jó focimenedzselés lenne.
Idő előtt felhozod, azaz hibázol, de még meg is bünteted érte a kölcsönadással :mrgreen:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.30. 16:09:07

Újabb top 5, Bobnak dedikálva: http://www.youtube.com/watch?v=SswAXCwYA3w
Pleguezuelo ismét, ezúttal akcióból.
Corredera mekkora szabadrúgásgól! :shock:
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.01.30. 15:14:29

[quote="DavidBarca"][quote="sura"] szép dolog a La Masia meg a fiatalok beépítése, de mi ez a sírás ha minden évben nem építenek be 8 fiatalt, a B csapatban van talán 3-4 játékos akikből komoly focista lehet, és ebben Grimaldo és Deu aki a legtöbb van, de azért ne hozzuk fel az utóbbit hogy derekára tett kézzel sétálgasson, mert eszem megáll ha látom, ilyen hozzáállással menjen a Man. Citybe azért nem Messi hogy ezt csinálja javascript:emoticon(':)')


A másik te 5 évente lecserélnéd az egész csapatot évi 5 új gyerek felhozásával. Telloval meg mit akarsz?

Nem kell mindenben egyetértenünk. Telloban én sokkal többet látok, mint ti, de Bartraban is valamivel többet. Vagy nálunk, vagy máshol ki fog derülni, hogy melyikünknek van igaza Telloval kapcsolatban. A többiekről épp az a véleményem, hogy nyáron túl sokan kaptak szerződést + helyet a keretben. Többeket inkább kölcsön kellett volna adni jól előkészítve, JDS-t pedig elengedni. Egyedül Montoya esetében lett volna pikáns, hogy ő a válogatottba jó...

A másik vitapont Deu derekára tett keze. Ha ez probléma, akkor éppenhogy nem kell a B.-ben aszalni. Szeretném én azt látni, hogy Messi mellett lezserkedik! Ha mégis, akkor utólag őt is kölcsön kell adni.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2013.01.30. 14:58:32

Már sokszor megfogadtam, hogy nem írok, és talán ezután már be is fogom tartani..
Deu 19 évesen folyamatosan játéklehetőséget kap a spanyol másodosztályban, tavalyhoz képest nagyon sokat fejlődött, és ez a szint jelenleg az egész B csapatnak a fejlődéséhez megfelelő. De az, hogy gólokat szerez a B ligában, aminek a színvonala valljuk be őszintén elég mélyen van, az nem jogosítja fel őt arra, hogy az A csapatba követleje a helyét, a Barcánál dolgozó szakemberek nem vagy inkább nemcsak a statisztikáit nézik az adott játékosnak, hanem azt a teljesítményt amit nyújt. Egyenlőre nem tudna olyan játékot hozni, amivel kiérdemelné azt, hogy akár a cserepadra kerüljön. De ha betennénk a cserepadra akkor mit nyernénk vele? Semmit! Jól láthatóan fejlődik a B csapatban, folyamatos játéklehetőséget kap, ami a legfontosabb most számára.
Egyenlőre még ott sem tartunk, hogy a vezetőktől azt az elismerést megkapja, hogy a nagycsapattal edzhet, de a B-ben játszik. GDS és Bojan példáján tanulva nem fogják elszórakozni az egyik tehetséges fiataljukat az edzők, ha ő nem képes beállni a sorba, és egyesével végiglépkedni a lépcsőfokokon, akkor nem ebben a csapatban van a helye, nem ő az egyetlen tehetséges játékosa a B-nek, csak éppenséggel ő van a legjobban felhype-olva.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
DavidBarca
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.08.10. 11:45:22
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2013.01.30. 14:01:19

sura írta:
Tello Guardiola alatt sokkal többször játszott az A-ban, mint Titonál. A többiek szerződtetése nyáron, szezon előtt történt, korábbi igéret alapján. Montoya alig játszott idén többet, mint korábban. Bartra az egyetlen, akinek javult valamit a pozíciója szezonkezdet óta. Muniesa végig sérült, GDS-ről meg ne is beszéljünk. Szóval valójában Titonak semmit se köszönhetnek a fiatalok és nem is várhatnak tőle semmit.

Deuról te így gondolod, ő és a riválisok alighanem másképp. Én meg úgy, hogy ha Pep a hosszabbítás mellett döntött volna, Deunak nagyobb lenne a szerepe, mint most.
Szeretem olvasni ennek a fórumnak a hsz.-it, de sura ennyi hülyeséget írni komolyan, szép dolog a La Masia meg a fiatalok beépítése, de mi ez a sírás ha minden évben nem építenek be 8 fiatalt, a B csapatban van talán 3-4 játékos akikből komoly focista lehet, és ebben Grimaldo és Deu aki a legtöbb van, de azért ne hozzuk fel az utóbbit hogy derekára tett kézzel sétálgasson, mert eszem megáll ha látom, ilyen hozzáállással menjen a Man. Citybe azért nem Messi hogy ezt csinálja javascript:emoticon(':)')


A másik te 5 évente lecserélnéd az egész csapatot évi 5 új gyerek felhozásával. Telloval meg mit akarsz? Én abban a gyerekben semmit nem látok, ezzel a meghúzom oldalt dologgal nem fog a Barcában megélni :D

Gondolom akkor is örültél mikor a Madrid ellen vele mentünk, az gyönyörű volt :D Puyol, Xavi, talán Villa meg Dani Alves, Abidal talán visszatér de szerintem nem kéne erőltetnie, nem hiszem komoly szerepet fog szegény játszani, bírom de ennyi kihagyás után nem hiszem hogy a régi lesz. Kapuskérdés meg nem hiszem hogy B-s kapussal fogják megoldani, ha Oier akkor tehetség lenne akkor már évek óta neki kéne a 2. számúnak lenni és nem Pintonak.

Az hogy tavaly ennyit játszottak a fiatalok az a sérüléseknek volt köszönhető. Thiagonak pedig respekt hogy itt maradt és nem a könnyebb utat választotta, máshol már világsztár lenne. Tello, Cuenca, Dos Santos nem hiszem hogy több jut nekik epizódszerepnél, én a helyükben vmi középcsapatban gondolkodnék, Montoya, Bartra, Muniesa, Sergi Roberto meg az idő eldönti, nekem a két középsőben reménykedem leginkább :)
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2013.01.30. 13:17:04

sura írta:Tello Guardiola alatt sokkal többször játszott az A-ban, mint Titonál. A többiek szerződtetése nyáron, szezon előtt történt, korábbi igéret alapján. Montoya alig játszott idén többet, mint korábban. Bartra az egyetlen, akinek javult valamit a pozíciója szezonkezdet óta. Muniesa végig sérült, GDS-ről meg ne is beszéljünk. Szóval valójában Titonak semmit se köszönhetnek a fiatalok és nem is várhatnak tőle semmit.

Deuról te így gondolod, ő és a riválisok alighanem másképp. Én meg úgy, hogy ha Pep a hosszabbítás mellett döntött volna, Deunak nagyobb lenne a szerepe, mint most.
Fél szezon telt el eddig ember!!!

Deu ha elakar menni menjen... egyből 3 másik tehetség ugrik a helyére... a világ legjobb csapatába senki nem követelhet magának helyet idő előtt. Meglehet nézni Thiago-t, szépen kivárja a sorát.
Fel kellene fogni, a rendszer miatt tartunk ott ahol tartunk; emberek jönnek, emberek mennek, de a Barca és filozófia megmarad.

(Lehet ha Pep marad, most nem lenne Fabrénk és Piquénk, helyettük Tello meg Bartra lenne kezdő...) :roll:
Avatar
Lolyta
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.12.26. 21:11:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.30. 13:08:48

És mégis ki helyett játszatnád Deut? Ne mondd, hogy jobb, mint Villa, Pedro vagy Alexis (ne az aktuális formáját nézzük). Azért felhozni, hogy aztán a padon üljön meg felesleges, akkor mégis hogy fejlődjön? Jó helyen, van a B-ben, nagyon fiatal, rendszeresen játszik viszonylag erős ellenfelek ellen és jól is teljesít. Majd ha a 3 alap szélsőnk közül valaki elmegy akkor lehet róla szó, bár a kérdés az, hogy akkor mi lenne Telloval, meg Cuencával. Tény, hogy nem olyan tehetségesek, mint Deu, de sok szempontból jobbak
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.01.30. 12:41:53

[quote="Asys"][quote="sura"
Tito alatt:
12/13 Tello (20 évesen) Muniesa (23 évesen) Montoya (21 évesen) Bartra (21 évesen) Dos Santos (22 évesen)

Miről is beszélünk?

Deu csak várjon a sorára, mert a végén úgy jár mint Giovanni dos Santos meg Bojan... Bőven ráér 20 évesen a felnőttcsapat keretéhez tartozni.[/quote]

Tello Guardiola alatt sokkal többször játszott az A-ban, mint Titonál. A többiek szerződtetése nyáron, szezon előtt történt, korábbi igéret alapján. Montoya alig játszott idén többet, mint korábban. Bartra az egyetlen, akinek javult valamit a pozíciója szezonkezdet óta. Muniesa végig sérült, GDS-ről meg ne is beszéljünk. Szóval valójában Titonak semmit se köszönhetnek a fiatalok és nem is várhatnak tőle semmit.

Deuról te így gondolod, ő és a riválisok alighanem másképp. Én meg úgy, hogy ha Pep a hosszabbítás mellett döntött volna, Deunak nagyobb lenne a szerepe, mint most.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.30. 12:33:49

sura írta: E helyett van egy önmagában álló túl erős B csapat és mindenkire nyomást próbálnak gyakorolni a klubhűség állandó hangsúlyozásával. Ha VV példája átragad Tellora, Deura vagy mindkettőre, akkor nagy robajjal összeomlik az egész Barca rendszer.
:lol: Milyen Valdes példája? :D Az,hogy 10évig szolgálja a csapatot,és utána váltani akar? Ja,rendesen bedőlne tőle a rendszer :D
Amúgy a rendszerről bármibe lefogadom,hogy vajmi kevés fogalmad van (nekem is,és innen kb. mindenkinek),de annyit azért elmondanék,hogy nem a B csapatnál kezdődik :D 8-9 éves korukban kiválasztják a legtehetségesebbeket,bekerülnek az akadémiára (Argentínából,Kamerunból,és Spanyolország kicsi eldugott falvaikból),és onnantól kezdve a legtehetségesebbek mindig 2-3 korosztállyal feljebb játszanak a gyorsabb fejlődés érdekében,ez a későbbiekben is óriási hatással van a karrierjükre!
Nem fog minden évben 5ember felkerülni a nagycsapatba mivel véges a keretszám !
Éppen ezért remek,hogy megvetette stabilan a másodosztály élmezőnyében a lábát a B csapatunk,mert azért az egy igazi erőmérő a nagycsapatba kerülés előtt!
A rendszerünket ez a nem elhanyagolható tény,csak még jobban segíti, (mármint a másodosztály) egyébként a kinti szurkolók szerencsére semmilyen nyomást nem gyakorolnak a vezetőkre,bíznak a józan ítélőképességükben,és nem követelik 3jó meccs után asztalt verve a csapatba,az aktuális kedvenceket!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mezner2 2013.01.30. 12:41:58-kor.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2013.01.30. 12:16:11

sura írta:De ami a legfontosabb. A fiatalok. Az egész Barca rendszer akkor üzemeltethető, ha meggyőző abban a tekintetben, hogy a legtöbbet ígérők símán és időben feljutnak az A-hoz - nem csupán egy-egy semmire se kötelező edzésre. Titonál ennek nyoma sincs: az egy Sergi Roberton kívül még óvatoskodva se próbálkozott senkivel - ellentétben elődjével. Akiben meg kisebb a fantázia, azt jól menedzselve kellene irányítani kölcsönbe vagy a játékospiacra úgy, hogy a gyerek is meg a Barca is jól járjon. E helyett van egy önmagában álló túl erős B csapat és mindenkire nyomást próbálnak gyakorolni a klubhűség állandó hangsúlyozásával. Ha VV példája átragad Tellora, Deura vagy mindkettőre, akkor nagy robajjal összeomlik az egész Barca rendszer.
A B csapatból az A csapatba került játékosok szezononként.
Pep alatt:
08/09 Busquets (19 évesen)
09/10 Jeffrén (21 évesen)
10/11 Fontás (20 évesen)
11/12 Cuenca (20 évesen) Thiago (20 évesen) !!!
Tito alatt:
12/13 Tello (20 évesen) Muniesa (23 évesen) Montoya (21 évesen) Bartra (21 évesen) Dos Santos (22 évesen)

Miről is beszélünk?

Deu csak várjon a sorára, mert a végén úgy jár mint Giovanni dos Santos meg Bojan... Bőven ráér 20 évesen a felnőttcsapat keretéhez tartozni.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.01.30. 11:40:54

[quote="miihii"][quote="sura"]

Tényleg nem értem ezeket a problémáidat, de legalább konkrétumokat írnál, h kire, mire gondolsz, mint ilyen nagy vonalakban a valamit (ami szerintem még csak nem is valami :P ).[/quote]

Jó, konkrétebb leszek, sértve bizonyos illemszabályokat is. Én Tito pozícióját csak akkor tartom fixnek, ha a bajnokság megnyerésén felül nemzetközi szinten is jól teljesít a csapat. Ez győzelmet, vagy "dicső halált" jelent. Ellenkező esetben felvetődik, hogy nem kellene-e egy tapasztalt edző a csapatnak - és mindjárt borul az értékrend.

Aztán itt van azoknak a csúcson már túl lévő játékosoknak a sorsa, akik nem kapnak életreszóló szerződést. Szerintem Ini kap, a többi nem. Azokat meg akkor kellene eladni, amikor még jó az áruk. A biztonságra törekvő edző viszont tovább akarja őket tartani, nem tanulva VV esetéből. Annál is inkább, mert ugyan nem ragaszkodik mereven a tiki-takahoz, de nem is alakít ki új rendszert, hanem a rotációval ad több teret a tehetséges és rutinos játékosok ad hoc megoldásainak.

De ami a legfontosabb. A fiatalok. Az egész Barca rendszer akkor üzemeltethető, ha meggyőző abban a tekintetben, hogy a legtöbbet ígérők símán és időben feljutnak az A-hoz - nem csupán egy-egy semmire se kötelező edzésre. Titonál ennek nyoma sincs: az egy Sergi Roberton kívül még óvatoskodva se próbálkozott senkivel - ellentétben elődjével. Akiben meg kisebb a fantázia, azt jól menedzselve kellene irányítani kölcsönbe vagy a játékospiacra úgy, hogy a gyerek is meg a Barca is jól járjon. E helyett van egy önmagában álló túl erős B csapat és mindenkire nyomást próbálnak gyakorolni a klubhűség állandó hangsúlyozásával. Ha VV példája átragad Tellora, Deura vagy mindkettőre, akkor nagy robajjal összeomlik az egész Barca rendszer.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.29. 23:13:20

sura írta:
Úgy látom, az is szép tőle, hogy a tavaszi 3 frontos sorozat ügyét a szívén viseli. Ebben eldöntötte, hogy kikre támaszkodik, kikre nem. Legyen szerencséje.

De az élet nem áll meg nyáron. Úgy látom, ezzel most nem foglalkozik senki és aki most nem illik bele a koncepcióba, azt elkótyavetyélik. Mert valahogy rögeszme, hogy "úgyse megy el", meg "aki elmegy, az szégyellje magát és menjen isten hírével".
Igen, a szívén viseli, de ez nem "szép tőle", hanem természetes dolog sztem. Még jó, ilyen csapattal.
Igen, eldöntötte, azért is épp így néz ki a jelenlegi keret.

Mivel és miért kellene foglalkozni? Igen jól megy a csapatnak, jönnek az eredmények. Ugyan vannak gyengébb produkciók, de miért kellene félszezonban "foglalkozni velük", ha a pótlásuk nem égetően fontos, illetve nem is nagyon van a piacon olyan, akivel lehetne. A fiatalok ugyan ott vannak, de őket meg nem gondolom, h pont ilyenkor kellene csak így bedobni a mélyvízbe, idő előtt felhívva. De tényleg nem igazán tudok olyat mondani, akit mindenképpen most kellene kivágni.

Sztem Titoék még mindig jobban tudják, h ki nem illik a koncepcióba, mint itt bármelyikünk. Elkótyavetyélés meg az lenne pl, h hmmm, Sanchez nincs élete formájába, gyorsan adjuk el 15ért akárkinek.

Tényleg nem értem ezeket a problémáidat, de legalább konkrétumokat írnál, h kire, mire gondolsz, mint ilyen nagy vonalakban a valamit (ami szerintem még csak nem is valami :P ).
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.01.29. 16:25:49

[quote="miihii"][quote="sura"]Talán jobban értenek hozzá és el tudják dönteni kinek mikor van itt az ideje.
És ez nem feltétlenül csak Tito dolga.


Nem is értem ezeket a random bedobott dolgaidat, pedig van belőlük bőven :D[/quote]

Úgy látom, az is szép tőle, hogy a tavaszi 3 frontos sorozat ügyét a szívén viseli. Ebben eldöntötte, hogy kikre támaszkodik, kikre nem. Legyen szerencséje.

De az élet nem áll meg nyáron. Úgy látom, ezzel most nem foglalkozik senki és aki most nem illik bele a koncepcióba, azt elkótyavetyélik. Mert valahogy rögeszme, hogy "úgyse megy el", meg "aki elmegy, az szégyellje magát és menjen isten hírével".
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.01.29. 09:42:08

sura írta:
Ez a telítettség egészségtelen. Tito távirányításától nem várható, hogy még ezzel is foglalkozzon. De egy jól vezetett csapat meg kell hogy találja a megoldást a fiatal értékei megtartására. Ha Rosell ennyire beleáll az idősebbek kérdésében a tárgyalásokba, meg kellene tennie a fiatalokkal is. Így is, úgy is minden nemszeretem fejlemény ódiumát neki kell viselni.
Miért egészségtelen az, h kihasználjuk a 25-ös keret adta lehetőségeket? :shock: Inkább az lehetett volna ilyen, amikor 19-es kerettel vágtunk neki az idénynek... Egyenesen jó dolog az, h ennyien vannak az A csapatnál, látva az utóbbi idők sérüléshullámát.
Ez a fiatalok felfelé áramlási dolga meg olyan, h ne várd el már azt, h minden évben 2-3 új arc fog felkerülni, mert véges a kerete az első csapatnak és elég szép számban jöttek fel am is fiatalok, másrészt meg hagyjuk sztem a kinti stábra ennek a folyamatnak a vezénylését. Talán jobban értenek hozzá és el tudják dönteni kinek mikor van itt az ideje.
És ez nem feltétlenül csak Tito dolga.
Mint ahogy vélhetően a fiatalok szerződései körüli dolgokba is igen, beleáll Sandro, mivel ő az elnök. Nyilván nem a szertáros írja alá a papírjaikat.

Nem is értem ezeket a random bedobott dolgaidat, pedig van belőlük bőven :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.01.29. 08:52:37

[quote="messideco"]Nem is tudnak felfele áramlani, mivel már nagyon telített a felnőtt keret. Esetleg nyáron egyik kapus és egy szélső (ha Villa távozik) érkezhet, középcsatár fölösleges. Szóval elnézném Araujot 8) :D[/quote]

Ez a telítettség egészségtelen. Tito távirányításától nem várható, hogy még ezzel is foglalkozzon. De egy jól vezetett csapat meg kell hogy találja a megoldást a fiatal értékei megtartására. Ha Rosell ennyire beleáll az idősebbek kérdésében a tárgyalásokba, meg kellene tennie a fiatalokkal is. Így is, úgy is minden nemszeretem fejlemény ódiumát neki kell viselni.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.29. 07:51:19

messideco írta:Esetleg nyáron egyik kapus...
Ha jól tudom akkor Oier-nek a szerződésében benne van, hogy most nyáron felkerül az első csapathoz. De ez nem biztos.

Lobatonak nyáron lejár a szerződése, és a Sevilla szeretné leigazolni. Január 1-től hivatalosan is tárgyalhat a játékossal. Egyes lapok szerint már megállapodtak, de ezt cáfolták a katalánok.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.29. 07:42:00

Nem is tudnak felfele áramlani, mivel már nagyon telített a felnőtt keret. Esetleg nyáron egyik kapus és egy szélső (ha Villa távozik) érkezhet, középcsatár fölösleges. Szóval elnézném Araujot 8) :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.29. 07:03:29

Gareth Tello írta:Araujo duplája nekem külön öröm, jó lenne, ha belelendülne a srác. :) Így továbbra is az ötödik helyen áll a csapat, de már csak három pontra van a második helyezett Almeríától!
Én is nagyon örülök Araujonak! Jó kis tridente ez a Deulofeu, Araujo, L.Alberto. Idén ők hárman eddig 27 gólt rúgtak, és hárman együtt 17 gólpasszt számolnak. Egy dobogó szép lenne a szezon végén :wink:
sura írta:Ugyan mire megyünk a B csapat jó helyezésével, amikor gyakorlatilag megszűnt a játékosok felfelé áramlása?
Ezt hogyan érted? Megszűnt a játékosok felfelé áramlása? Nyáron hivatalosan felkerült a B csapattól Montoya, Bartra, Muniesa és dos Santos. Idén már többször volt fent Sergi Roberto, de rajta kívül Rafinha és Planas is volt fent. Meg ha jól emlékszem egyszer Deulofeu is...
Kép
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.01.29. 06:16:15

Ugyan mire megyünk a B csapat jó helyezésével, amikor gyakorlatilag megszűnt a játékosok felfelé áramlása?
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.28. 19:51:27

Összefoglaló: http://www.youtube.com/watch?v=-vAyl2BzwHg
Araujo duplája nekem külön öröm, jó lenne, ha belelendülne a srác. :)

Így továbbra is az ötödik helyen áll a csapat, de már csak három pontra van a második helyezett Almeríától!
Válasz küldése