La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.02.06. 12:22:05

Ha Tello így teljesít, akkor nagy esélyt látok arra, hogy nyáron véglegesen felkerüljön a nagy csapathoz. Persze ez még mindig sok mindentől múlik, például mi lesz Villa vagy Afellay sorsa. (A kettő közül úgy gondolom Villa még marad, Afellay pedig távozik.). Így akkor támadó posztra bőven meg is lennénk: Messi, Villa, Sánchez, Pedro, Cuenca, Tello. Egyébként én személy szerint nagyobb potenciált látok Telloban, mint Cuencában.

Az első csapathoz sztem biztosan fog csatlakozni a nyáron Montoya is, az már más kérdés, hogy mennyi lehetőséghez jut majd Alves mellett. Kis csapatok ellen, és a kupában sztem biztos játszhat majd.

Spanyol sajtóértesülések szerint arra is jó esély van, hogy Oier Olazabal is csatlakozzon az idény végén a nagyokhoz. A hírek szerint Guardiola a következő idényt három kapussal képzeli el, mint 2009-ben (akkor Valdés, Pinto, és Jorquera voltak a kapusaink). Ez minden bizonnyal már annak is szólhat, hogy Pinto (36 éves már) visszavonulása / távozása után ő lesz majd a második számú kapusunk.

Ennek a három játékosnak a felkerülésére sztem nagy esély van, és személy szerint én Jonathan Dos Santost is szívesen látnám az első csapatban. Amennyiben Keita távozik (valljuk be, elég nagy esély van rá: a Milan és a Liverpool is akarja többek között, előbbi állítólag fel is vette a kapcsolatot Seydou ügynökével), abban az esetben megfelelő pótlás lenne. Jonathant biztos nem zavarná a padozás, és sztem remek kiegészítő ember lenne. Nagy teherbírású játékos, és jól lát a pályán. Nem mellesleg pedig testvérével ellentétben ki tudta várni a sorát (gyakorlatilag 2009 óta vár), és nem türelmetlenkedett, csak csendben dolgozott.

Végül pedig annyit megjegyeznék, hogy Romeu az idény végén szinte biztosan (99%) nem fog visszatérni a Barcelonához. Még január elején volt a klub háza tájáról egy olyan nyilatkozat, hogy az idény végén nem kívánunk élni a visszavásárlási opciónkkal, azaz Romeu egy újabb idényt tölt majd el AVB irányítása alatt.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.02.06. 12:03:54

Ilúvatar hiányában:

Kép
Kép
Kép
Kép
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.02.06. 10:24:56

[quote="Messidona10"][quote="Komiszka"]Azt hiszem tegnap játszott először kezdőként a ligában, és máris man of the match lett. Miről beszélünk? Ez a gyerek még sokra viheti, semmivel sem rosszabb mint egy Walcott vagy Bale.[/quote]

Elég bátor vagy ilyet kijelenteni azért... Egy spanyol bajnokiból messzemenő következtetést világviszonylatban szerintem nem kellene levonnod. Ígéretes tehetség, de egyelőre semmit nem tett le az asztalra.[/quote]

Nekünk talán pillanatnyilag Villahoz és Afellayhoz kellene mérnünk és ennek alapján nyilvánítani véleményt.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.02.05. 15:37:17

Chino írta:...
Cuencanak nagyon elhamarkodott volt, de gondolom többen érdeklődtek iránta. Én úgy gondolom hogy JdS megérdemelné, mert 2009 óta kap lehetőséget a nagycsapatnál, Tello pedig csak akkor kaphat szerződést ha tényleg kap lehetőséget és él is vele (mint írtam). A B csapat meg nem gyengül, mert jön fel helyettük más ifi. Azért van a B hogy a tehetségek rutint szerezzenek és fejlődjenek, nem pedig azért hogy bajnokságot nyerjenek. -szerintem-
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2012.02.05. 15:35:24

Tello engem Henry-ra emlékeztet :D ő szokta így meghúzni a szélen :D és ha az emlékeim nem csalnak,akkor Titi ezzel lett világsztár,na meg ugye a belsővel eltekerem góljaival,de azt meg Tello is megtanulhatja még :D szóval kicsit kisarkítva mondhatjuk,hogy itt az új Henry :D egyébként sokan bírálják hogy csak meghúzni tudja,de engem még így is jobban meggyőzött mint Cucu.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.05. 15:32:13

MessiFan írta:Tello ha kapni fogja a lehetőségeket akkor ő is gyorsan az első csapatnál találhatja magát (szerződéssel). Labdával és nélküle is gyors, nagyon jól kezeli a lasztit és technikás és egy ilyen bekkelő csapat ellen jól jön. A gólja meg nekem nagyon tetszett ahogyan begurította. Szélen már nem kell új embert keresni mert így is sokan vannak :)

Én JdS-nek is szerződést jósolok mert sokat dolgozik. Megpróbál mindenhol besegíteni és fizikailag is bírja az iramot.
Azért nem kellene még boldog-boldogtalannak szerződést adni. Sztem Cuenca is elhamarkodott volt, ahogy Fontás is maradhatott volna a B-ben még. Rendben van, hogy sok a hiányzó, de a ló tuló oldalára sem kell esni. Tello is bíztató, de hosszútávon is kell még bizonyítani. Ha folyamatos játéklehetőséget kap, és él vele akkor majd jövő télen is bőven ráér szerződést lebegtetni előtte.
Az se 100 százalék, hogy Pep még évekig itt marad, az utód pedig ki tudja mennyire számol majd a fiatalokkal, kikkel fogja feltölteni a csapatot. Sztem nyáron Romeau-t kellene visszahozni, benne van a fantázia és dícsérik is.
Az sem egy utolsó dolog, hogy ezekkel a szerződésekkel a B csapatot is folyamatosan gyengítjük.
Forca Barca!!!!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2012.02.05. 15:22:25

MichaaBee írta:
B. Tamás írta:Tello szerintem éppenséggel tegnap bizonyította be, hogy mennyire nem csak egy szimpla futóbolond.

Befele húzva olyan passzokat adott középre, amiből lövőhelyzetet teremtett a belül érkezők számára. Ilyeneket egy futóbolond nem tud. Ráadásul látszik rajta, hogy érzi a beindulásokat, a gólján kívül volt egy ugyanolyan szituja Messivel, csak akkor egy kicsit előbb indult, és lesre futott.

Ha így folytatja a srác, a következő esztendőben megkapja a szerződését az első csapathoz.
Én is épp erre gondoltam. :) Jó lesz ő, de nyilván kell még fejlődnie. A tegnapi játéka alapján első számú csere lehetne, a kérdés az, hogy tudja-e ezt a formát állandósítani.
Csatlakozom, engem is megfogott a srác. Nekem is jobban bejön, mint Cuenca. Ebbe a csapatba nem kell center, mert Messi van középen, a szélen meg csak szenvednek(Villa). Villával nem tudom mi lesz, de van egy olyan érzésem, hogy a nyáron eladjuk. Alexis jövőre szerintem nagy évet nyomhat, mellette meg ott van Pedro,Cuenca, és remélem Tello is.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.02.05. 15:20:40

Tello ha kapni fogja a lehetőségeket akkor ő is gyorsan az első csapatnál találhatja magát (szerződéssel). Labdával és nélküle is gyors, nagyon jól kezeli a lasztit és technikás és egy ilyen bekkelő csapat ellen jól jön. A gólja meg nekem nagyon tetszett ahogyan begurította. Szélen már nem kell új embert keresni mert így is sokan vannak :)

Én JdS-nek is szerződést jósolok mert sokat dolgozik. Megpróbál mindenhol besegíteni és fizikailag is bírja az iramot.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.02.05. 14:27:24

Komiszka írta:Azt hiszem tegnap játszott először kezdőként a ligában, és máris man of the match lett. Miről beszélünk? Ez a gyerek még sokra viheti, semmivel sem rosszabb mint egy Walcott vagy Bale.
Elég bátor vagy ilyet kijelenteni azért... Egy spanyol bajnokiból messzemenő következtetést világviszonylatban szerintem nem kellene levonnod. Ígéretes tehetség, de egyelőre semmit nem tett le az asztalra.
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.05. 14:26:44

Ennek a Tello gyereknek nagyon szurkolok :) Látok benne valami motivációt ami sokat segít majd neki, ha feljebb lép!
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2012.02.05. 14:20:56

d írta:Eddig most tetszett a legjobban Tello, de a véleményem nem változott meg róla. Kevés és nem látom benne a potenciált sokkal többre. Technikailag még bőven van mit csiszolni rajta, de szerintem az esze sincs meg ehhez a stílusú játékhoz. Beugrónak most jól jön, de ennyi.
Azt hiszem tegnap játszott először kezdőként a ligában, és máris man of the match lett. Miről beszélünk? Ez a gyerek még sokra viheti, semmivel sem rosszabb mint egy Walcott vagy Bale.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.05. 14:20:09

Cuenca annyiban mutatott valamit,hogy Villa szenvedése után már az is sokat jelentett,hogy meg tudta húzni a szélen. De erre most Tello is rátett egy lapáttal. HA ezt tudja hozni nálam is előrébb lesz mint Cunci
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.05. 14:13:34

Mivel engem Cuenca sosem fogott meg, nekem Tello tengap nagyon pizitív véleméynt kapott. Első meccseit játssza csak, tehát ebből nem lehet hosszútávon gondolkodni, de ha már tart ott, mint Cuenca (értem ezalatt a több meccset) és tud mindig egy szintet hozni nálam előrébb lesz a listán mint a Ropi. Cuenca engem nem győzött meg egy teljesen átlagos játékos, ha máshol játszana nem is ismerné senki. Tello nekem tetszetőseben játszott, reméljük továbbiakban is tudja így folytatni!
Persze mindkettejüknek hajrá!
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2012.02.05. 14:05:43

socio66 írta:
d írta:de sajnos benne se látom továbbra sem, hogy a beugró embernél sokkal tovább tudná vinni.
ezt a kijelentést általában mindenkire rásütjük,aki nem szupertehetség. :)

És általában az idő igazolja is a sejtéseket. A jelenlegi csapatból egyedül Pedroból nem néztem ki sokat, aki később rámcáfolt. Meg Puyol persze. Valdes, Busquets, Xavi, Iniesta, Messi, akik közvetlenül a la masiaból és a b csapatból érkeztek mind kapásból kiemelkedően tehetségesnek tűntek. Tegyük hozzá, hogy Pedronak is még bizonyítania kell, hogy nem csak egy-két kiemelkedő szezonja volt. Persze értem mit akarsz mondani és valóban az ember szkeptikusságra hajlamosabb. De inkább cáfoljanak rám pozitívan, mint a rengeteg negatív példa.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.02.05. 14:03:50

barca99 írta:Ha Bojan vagy Jeffren jó volt a keretbe, akkor Tello is az. Végre egy "futóbolond", akit majd elkaszálnak a büntetőterületen belül - na nem mintha ez idén sokat jelentene. :) A védője nem igazán tudta szerelni, sőt még egy középpályást is lekötött. Bale-ért is elég sokan állnak sorban, pedig a fő erőssége neki is az, hogy tol a labdán 15 métert és lefut mindenkit. Szerintem már megvan oldva Afellay helyettesítése, de lehet, hogy sokszor például Villa helyett is hasznosabb egy ilyen stílusú játékos.

Dos Santos pedig valóban nem lenne rossz, de ennyi labdát három meccsen nem lehet eladni.
Mondjuk éppenséggel 2 egyértelmű tizit is kaphattunk volna a tegnap az ő beadásai után, csak éppen mostanában a kezesés megengedett az ellenfeleinknek a tizenhatoson belül.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.05. 13:55:17

A gólját láttátok? Tisztára mint Henry :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.02.05. 13:52:53

Ha Bojan vagy Jeffren jó volt a keretbe, akkor Tello is az. Végre egy "futóbolond", akit majd elkaszálnak a büntetőterületen belül - na nem mintha ez idén sokat jelentene. :) A védője nem igazán tudta szerelni, sőt még egy középpályást is lekötött. Bale-ért is elég sokan állnak sorban, pedig a fő erőssége neki is az, hogy tol a labdán 15 métert és lefut mindenkit. Szerintem már megvan oldva Afellay helyettesítése, de lehet, hogy sokszor például Villa helyett is hasznosabb egy ilyen stílusú játékos.

Dos Santos pedig valóban nem lenne rossz, de ennyi labdát három meccsen nem lehet eladni.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.02.05. 13:51:01

B. Tamás írta:Tello szerintem éppenséggel tegnap bizonyította be, hogy mennyire nem csak egy szimpla futóbolond.

Befele húzva olyan passzokat adott középre, amiből lövőhelyzetet teremtett a belül érkezők számára. Ilyeneket egy futóbolond nem tud. Ráadásul látszik rajta, hogy érzi a beindulásokat, a gólján kívül volt egy ugyanolyan szituja Messivel, csak akkor egy kicsit előbb indult, és lesre futott.

Ha így folytatja a srác, a következő esztendőben megkapja a szerződését az első csapathoz.
Én is épp erre gondoltam. :) Jó lesz ő, de nyilván kell még fejlődnie. A tegnapi játéka alapján első számú csere lehetne, a kérdés az, hogy tudja-e ezt a formát állandósítani.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.02.05. 13:50:52

B. Tamás írta:Tello szerintem éppenséggel tegnap bizonyította be, hogy mennyire nem csak egy szimpla futóbolond.

Befele húzva olyan passzokat adott középre, amiből lövőhelyzetet teremtett a belül érkezők számára. Ilyeneket egy futóbolond nem tud. Ráadásul látszik rajta, hogy érzi a beindulásokat, a gólján kívül volt egy ugyanolyan szituja Messivel, csak akkor egy kicsit előbb indult, és lesre futott.

Ha így folytatja a srác, a következő esztendőben megkapja a szerződését az első csapathoz.
És azt se felejtsük el, hogy a szünet után volt egy jó kis lökete, amikor visszahúzta jobb lábbal és 2 védő mellett elküldte, csak sajnos pont középre ment, így nem lett komoly veszély belőle. Van fantázia a srácban, bár tény, hogy bőven van még mit csiszolni rajta.
socio66

2012.02.05. 13:36:37

d írta:de sajnos benne se látom továbbra sem, hogy a beugró embernél sokkal tovább tudná vinni.
ezt a kijelentést általában mindenkire rásütjük,aki nem szupertehetség. :)
igazából ha megnézzük a jelenlegi katalán magot,messi-n kívül talán senkiről nem mondtuk bemutatkozásakor,és első éveiben,hogy nagy klasszis lehet, aztán szerencsére a klubnak volt türelme hozzájuk,és végül kinőtték magukat.
most nagyon magas a színvonal,ezért aki már nem olyan ösztönös zseni,mint thiago,az 'csak cserének lesz jó',holott aki 20 évesen bemutatkozhat ebben a csapatban,az már eleve nem akármilyen játékos.
tello-ban azért látok lehetőséget,mert a képességei megvannak,hogy jó szélső legyen,és húsz évesen talán ez fontosabb,minthogy jól helyezkedjen, vagy higgadtan oldja meg a helyzeteit,ezek majd jönnek a rutinnal és pep úgyis beleveri.
tegnap megmutatta hogy egyrészt meg tudja verni sebességben az első osztályú védőket is,másrészt hogy nem egydimenziós a játéka, gyakorlatilag kifelé-befelé cselezve is megverte a védőit,amikor pedig kellett,passzolt.
ha alves nem mozog lesre a lövésénél,illetve ha pontosabbak a befejezéseink,simán zárhatta volna a meccset két góllal,és két gólpasszal,ami azért nem semmi.
:)
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2012.02.05. 13:35:48

Tello szerintem éppenséggel tegnap bizonyította be, hogy mennyire nem csak egy szimpla futóbolond.

Befele húzva olyan passzokat adott középre, amiből lövőhelyzetet teremtett a belül érkezők számára. Ilyeneket egy futóbolond nem tud. Ráadásul látszik rajta, hogy érzi a beindulásokat, a gólján kívül volt egy ugyanolyan szituja Messivel, csak akkor egy kicsit előbb indult, és lesre futott.

Ha így folytatja a srác, a következő esztendőben megkapja a szerződését az első csapathoz.
.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.05. 13:22:41

Tocy írta: Dzsoni sztem baromi jó volt! Egy-két érintőből adott 30 méteres labdákat, fordulásból hajszálpontosan a szélre, stb. Fegyelmezetten, magát nem túlvállalva játszott. Sztem ha lesz egy kis rutinja, Keita szintjén játszhat. Még közel sem olyan stabil, de fejlődik folyamatosan, a kp-s háromszögeléseknél már most hasznos és jó, később jó kiegészítő ember lehet belőle, de több sztem sem.
Ezzel vitatkoznék, amellett, hogy voltak jó megmozdulásai, nagyon sok labdát adott el feleslegesen, kíváncsi lennék a passzolási statisztikájára, de sztem meg sem közelítené Busquetsét
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.02.05. 13:20:16

[quote="Lionel85"]Jól csörög ez a Telló! Viszont ahogy Zombori Sanyi bá mondta a stúdióban, sablonos a játéka. Még! Ez a csel+alapvonalig leviszem játék gyorsan kiismerhető, kell még benne fejlődnie, akkor nagyszerű erősítés lehet a nagycsapatban. Az alapok megvannak benne, csak fejleszteni kell és akkor lehet egy nagyon jó balszélsőnk! :)[/quote]

Amikor hátrafelé adta a labdát Tello, akkor mindig jó helyre ment. Persze, kell fejlődnie, de hol fejlődne jobban, mint az A edzésein, a kispadon és néha beugorva? Aki a jónál mindig a még jobbat keresi, az könnyen nagyot pottyanhat.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.02.05. 13:10:07

Jó ez a Tello gyerek szerintem. Eddig tipikus futóbolondnak tartottam, de szerintem bőven hasznunkra válhat. Komolyabb meccseken utolsó 10-20 percben be lehet hozni, akkor nagy veszélyt tud teremteni, vagy ilyen kisebb meccseken kevésbé rutinos/gyors jobbhátvédek ellen a legveszélyesebb játékosunk lehet, amíg Messinek nem jön vissza a legjobb formája. Amit Villa csinált ősszel, azt simán lehozta most a Sociedad ellen, csak hasznosaban csinálta, vagy pl. Afellayt is simán kijátszotta szerintem. Értem én, hogy a kis repertoárja miatt szapuljátok, mert hogy csak egy dolgot tud... De azt valami piszok jól! :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.02.05. 12:46:11

d írta:Eddig most tetszett a legjobban Tello, de a véleményem nem változott meg róla. Kevés és nem látom benne a potenciált sokkal többre. Technikailag még bőven van mit csiszolni rajta, de szerintem az esze sincs meg ehhez a stílusú játékhoz. Beugrónak most jól jön, de ennyi.

Dos Santos se volt rossz, de sajnos benne se látom továbbra sem, hogy a beugró embernél sokkal tovább tudná vinni. Tellonál azért jobb a maga nemében persze...
Dzsoni sztem baromi jó volt! Egy-két érintőből adott 30 méteres labdákat, fordulásból hajszálpontosan a szélre, stb. Fegyelmezetten, magát nem túlvállalva játszott. Sztem ha lesz egy kis rutinja, Keita szintjén játszhat. Még közel sem olyan stabil, de fejlődik folyamatosan, a kp-s háromszögeléseknél már most hasznos és jó, később jó kiegészítő ember lehet belőle, de több sztem sem.
Válasz küldése