Vitor Roque

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
FcBarcelona1
Jugador d'estrella

2024.07.19. 09:56:49

vg99 írta:
2024.07.19. 09:18:38
Azért Roque és Torres sem egy jól sikerült igazolás, őket pedig már Laporta emberei nézték ki. Persze mindenért az elődök a hibásak. Nagyon akartunk igazolni, kicsi volt a piac, összakapartuk, amink volt, nem sikerült. Elég agyatlan igazolás volt Roque, ha tényleg ennyire gyenge. Bár nekem nem tűnt reménytelennek azon a pár meccsen, de sok esélyt nem kapott.
Szerintem mindenki a Ferran üzletre kíváncsi. Azt nagy hibának tartom én is. Ha Laporta/Alemany, akkor övék, ha Xavi, akkor övé a felelősség. Hiába 15 milliós részletekre érkezett, nem érte meg, még akkor sem, ha ettől jóval többet vártak tőle. Tudták, hogy azon a nyáron a gazdasági karokból tudunk majd igazolni. Nem is értem, miért nem kp-ra tartogattuk a pénzt, ugye abban az évben ment Fábián is 20! Millióért a PSG-be. Busquetsnek lejáró szerződése volt, magas fizetéssel. Én Pedrot hoztam volna vissza egy fél évre, valószínűleg úgy is meglett volna a BL indulás. Pedro nemrég nyilatkozta is, hogy kérte (valamikor) Xavit, hogy vissza jöhessen, 99 gólja van a Barcaban.
Roque 5 milliós részletekre nem egy rossz üzlet. Ha idén el is adjuk egy összegben, az FFP-ben jól jön (30 minimum). Ha marad, szerintem elég tehetséges játékos ahhoz, hogy egy csere szintet megüssön, csak rotálni kellene Lewyvel. Sajnos megint Ferran tehet keresztbe. Ha jön Nico, Ferran teljesen felesleges, Fati, Roque, Ferran egyikének távoznia kellene.
Valószínűleg a legnagyobb esély viszont Raphinha távozására van, aki a hírek szerint hajlandó távozni vissza a PL-be.m, érte jó pénzt kaphatunk. Valószínűleg ezzel rövidtávon gyengülünk, mert Yamalt kímélni kellene, Ferran pedig sem jobb/bal szélre, sem Lewy tehermentesítésére nem elég, szerintem.
Szóval igen, a Ferran üzletet nagyon megszívtuk.
vg99
Capitá del Barça

2024.07.19. 09:18:38

Azért Roque és Torres sem egy jól sikerült igazolás, őket pedig már Laporta emberei nézték ki. Persze mindenért az elődök a hibásak. Nagyon akartunk igazolni, kicsi volt a piac, összakapartuk, amink volt, nem sikerült. Elég agyatlan igazolás volt Roque, ha tényleg ennyire gyenge. Bár nekem nem tűnt reménytelennek azon a pár meccsen, de sok esélyt nem kapott.
ocsike83
Jugador d'estrella

2024.07.19. 08:54:38

ktm írta:
2024.07.18. 22:27:34
Tudom keveset jatszott, de en tobbet vartam tole igy is. Talan Copa Libertadores mvp volt... Az meg kesz csoda lenne szerintem, ha nem vesztesegesen jonne ki a klub az eladasabol.
Nem hiszem, hogy ezzel a statisztikájával sorban állnának érte a csapatok. Majd megint az lesz, hogy érzik, nekünk pénz kell és Roque nem. Így majd jönnek a nevetséges 5-10 milliós ajánlatok.
Talán Flick meg tudná győzni, hogy valami jövőbeni projekt részeként menjen el 1 évre kölcsönbe valahova, ahol garantált (?) lenne a helye a játékra.

Ha meg nem akar menni, akkor vagy játszatni kellene, vagy valami csereügyletbe bevonni. Csak ne az Atletico-t erősítsük vele....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
ktm
Jugador d'estrella

2024.07.18. 22:27:34

Tudom keveset jatszott, de en tobbet vartam tole igy is. Talan Copa Libertadores mvp volt... Az meg kesz csoda lenne szerintem, ha nem vesztesegesen jonne ki a klub az eladasabol.
bence0330
Az Év Fórumozója 2022

2024.07.18. 14:42:07

LG írta:
2024.07.18. 14:39:32
Nagy igazolás volt akkor ő is... Laporta első regnálása alatt voltak ilyen igazolások, akik jóformán semmit nem játszottak nálunk, aztán tovább is adtuk. Úgy látszik, az öreg nosztalgiázott egy kicsit.
Nemrég Emerson volt ilyen még, megvettük, aztán pár nap múlva eladtuk, de legalább nyereséggel. Ha el tudjuk adni annyiért, amennyiért vettük, akkor nem volt bukta, ha többért, akkor sajna jó üzlet volt, és ennyi.
Azért én ezt télig vagy nyárig elhalasztanám, egy ilyen játékosnál mindig kérdéses, nem a következő Suarezt dobjuk-e el, és esélye még nem volt bizonyítani,
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016

2024.07.18. 14:39:32

Nagy igazolás volt akkor ő is... Laporta első regnálása alatt voltak ilyen igazolások, akik jóformán semmit nem játszottak nálunk, aztán tovább is adtuk. Úgy látszik, az öreg nosztalgiázott egy kicsit.
gránit
Director del Fútbol

2024.07.18. 12:18:17

Ronaldinho&Barca írta:
2024.07.18. 09:07:03
gránit írta:
2024.07.18. 04:05:42
Itt szerintem ez a lényeg. Nem volt eddig világos, mi a szándékuk vele Xavi után, de így már valószínű, hogy lehet bárki az edző, nem számolnak vele.

A lényeg, hogy megvagyunk centerfronton.
Kivel lennénk meg? A kiöregedett, enervált Lewa és a kapura impotens FT? Bele borzong európa micsoda csatár duó.
Ironizáltam. Persze, hogy nem vagyunk meg. Eddig is aggasztott a dolog. Egy egyre lefelé menő Lewandowski és egy még semmit sem bizonyító Roque (nyilván kaphatott volna több lehetőséget, de ettől még igaz, hogy még nem bizonyított semmit), aztán kiderül, hogy még vele se számoljunk. Ha Ferrant idevesszük, akkor meg a szélsők nem lesznek rotálva. A szűk keret átka, akárhogy tologásszuk az embereket, valakiknek nem lesz tartalékuk.

Remélem, ez legalább annak a jele, hogy szerezni akarunk egy jó csatárt. Ha nem, és úgy tesszük ki Roque-t, hogy nem jön helyette senki, akkor nem tudom, hova gondolnak.
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása

2024.07.18. 10:32:18

gránit írta:
soadroli írta:
2024.07.17. 20:58:06
His chances of staying are very slim. Barça want to sell him. @sport
Itt szerintem ez a lényeg. Nem volt eddig világos, mi a szándékuk vele Xavi után, de így már valószínű, hogy lehet bárki az edző, nem számolnak vele.

Volt valami pletyka, hogy erős érdeklődés van iránta, és hogy minimum annyiért tovább lehetne adni, mint amennyiért vettük. Én nagyon sajnálnám, mert meg sem mutathatta, hogy mit tud, de ha nem számolnak vele, és ennyiért el lehet passzolni, akkor ám legyen, és hozzanak helyette használható alternatívát.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Sinya22
Director del Fútbol

2024.07.18. 09:11:58

Ronaldinho&Barca írta:

Kivel lennénk meg? A kiöregedett, enervált Lewa és a kapura impotens FT? Bele borzong európa micsoda csatár duó.

Ha ilyen vicc alapon elpasszoljuk Roque-t hogy kb 5 perceket kapott, meg is érdemeljük hogy ló***t se nyerjünk.
Ironikusan értette, pont ő az, aki hangsúlyozza, hogy gond lesz center poszton, és amennyiben Roque sem kap több lehetőséget, igaza is van. Mivel nem tudjuk, a brazil mit tud, eleve gondban vagyunk, hiába erősítjük meg Lewa mögött a csapatot, egyedül kevés lesz. Már idén se tudta berúgni a helyzeteit, cserébe még el is tűnik a pályáról fel meccsekre. Fermin aki nem is 9-es jobban lehozta a tavaszt csereként.
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol

gránit írta:

Ha ilyen vicc alapon elpasszoljuk Roque-t hogy kb 5 perceket kapott, meg is érdemeljük hogy ló***t se nyerjünk.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
gránit
Director del Fútbol

soadroli írta:
His chances of staying are very slim. Barça want to sell him. @sport

Troym
Director del Fútbol

2024.07.17. 21:18:31

soadroli írta:
Barcelona have taken Vitor Roque's shirt number and given it to Lamine, which is an indirect message of their intentions. His chances of staying are very slim. Barça want to sell him. @sport
Sima marketing.
Messi is 19es volt, Yamalt minden cikkben hozzá hasonlítják, ezt meglovagolva akarnak rengeteg mezeladást, ettől még simán lehet Roque a 20-as mondjuk
soadroli
Llegenda del Barça

Barcelona have taken Vitor Roque's shirt number and given it to Lamine, which is an indirect message of their intentions. His chances of staying are very slim. Barça want to sell him. @sport
Kép
Chino
Llegenda del Barça

2024.06.14. 23:38:04

Troym írta:
2024.05.16. 16:36:30
Sinya22 írta:
2024.05.16. 14:29:39
Xavi: "Mert mi így terveztünk. Az volt a szándék, hogy Vitor Roque nem jön januárban, hogy az előszezon során beilleszkedhessen, de végül úgy döntöttünk, hogy az ő érdekében, és hogy felgyorsítsuk a beilleszkedését, jönnie kell már télen. Van erről egy vita a médiában, aminek számomra nincs értelme. Fiatal, fejlődik még, és attól függ, hogy játszik-e, hogy a sorban jelenleg előtte lévők hogyan teljesítenek. Ez történik egy játékos egész életében, mindenekelőtt a fiatal játékosokkal"

Ki van a sorban előtte, aki ennyire világklasszis formában játsszik? Biztos én nem látom
Rosszul teszed fel a kérdést. :D
Vajon milyen szintű edzésmunka zajlik jelenleg, hogy 4 hónap alatt nem tudtak felépíteni egy 19 éves srácot és milyen állapotban lehetnek a cseréink, ha FT és Felix előzi őket?
Azért az, hogy 18 évesen egy másfél hónapos sérülés után átkerül Brazíliából Spanyolországba és csak 16 meccsen játszik (rendben, többnyire csereként) egyáltalán nem a világvége. Ráadásul ott volt előtte a posztján több rutinosabb, régebb óta itt játszó játékos.
Vinicius ilyen idősen, egy teljes nyári alapozás után az első 15 fordulóban 4 meccsen játszott összesen 45 percet olyan konkurenciával mint Lucas Vasquez meg Asensio.
Forca Barca!!!!
soadroli
Llegenda del Barça

2024.06.14. 17:55:16

Vitor Roque is already in Barcelona. The Brazilian has cut his holidays short and went to the Ciudad Deportiva this morning.
The Brazilian wants to demonstrate his qualities to Flick and be able to play a good pre-season with Barça.[Gerard Romero]
Kép
Sinya22
Director del Fútbol

2024.05.16. 22:37:25

Troym írta:

Vajon milyen szintű edzésmunka zajlik jelenleg, hogy 4 hónap alatt nem tudtak felépíteni egy 19 éves srácot és milyen állapotban lehetnek a cseréink, ha FT és Felix előzi őket?
Azóta rájöttem, Ferran spanyol, ami mindig jó, hisz tudja a nyelvet, vagyis többre megyünk vele. Lewa meg top 3 center, valaki írta a múltkor. Felix meg Laporta kedvence. Az is buta, aki ide igazol ezek után.
Troym
Director del Fútbol

Sinya22 írta:
Xavi: "Mert mi így terveztünk. Az volt a szándék, hogy Vitor Roque nem jön januárban, hogy az előszezon során beilleszkedhessen, de végül úgy döntöttünk, hogy az ő érdekében, és hogy felgyorsítsuk a beilleszkedését, jönnie kell már télen. Van erről egy vita a médiában, aminek számomra nincs értelme. Fiatal, fejlődik még, és attól függ, hogy játszik-e, hogy a sorban jelenleg előtte lévők hogyan teljesítenek. Ez történik egy játékos egész életében, mindenekelőtt a fiatal játékosokkal"

Ki van a sorban előtte, aki ennyire világklasszis formában játsszik? Biztos én nem látom
Rosszul teszed fel a kérdést. :D
Sinya22
Director del Fútbol

bence0330
Az Év Fórumozója 2022

2024.05.15. 15:07:55

Ebben az egészben az a leggázabb, hogy kb mindenki látta előre, mi fog történni. Lecserélhetetlenski mellett nem kap szerepet, majd párszor szélsőként, végül kuka. Főleg Guiu felbukkanásával lett teljesen felesleges igazolás, ha még ő sem kap nagyon percet, pedig szerintem hasonló tehetségű, kicsit hasonló profilú játékosról beszélünk. Itt jött képbe a mélázás és a lassú gondolkodás, mert az üzletet nyáron kötöttük, Guiu meg már előtte gólkirály volt, ha jó a szakmai stáb, akkor feltérképezhettük volna, de sajna nem eszméltünk időben, így lett két hasonló tinink, ami nem gond, csak az egyik 30-60 millió volt, amelyik meg eredetileg itt volt már, az 0.

Csak az mentheti meg a helyzetet - még ha semmissé nem is teheti a már megtörténteket -, ha esetleg mégis új edző lenne valami csoda folyamán, illetve ha haszonnal tudnánk eladni, akkor legalább csináltuk egy jó bizniszt. Csak hát ez a baj az ennyire mellőzött játékosokkal, a vételi oldalon tudják, hogy nekünk egyáltalán nem kell, közben a játékos alighanem kicsit leépült önbizalmilag, stb, és hülyék lesznek sokat kínálni érte. Egy fél évet padon ücsörgő játékosért meg ritkán indul licitháború.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol

2024.05.15. 13:07:19

NewNagyatyesz írta:
2024.05.15. 13:04:09
Sajnálom magunkat, hogy ezt végig kell szenvednünk, mert kezdünk ciki klub lenni. És nem csak emiatt
Szerintem nem kezdünk, hanem végigértünk az úton.
NewNagyatyesz
Barça B

2024.05.15. 13:04:09

Sajnos egyre inkább kiábrándító a klub működése, vezetősége, igazolás politikája és különösen a játéka. Mindent azért nem lehet a pénztelenségre fogni.

Nem azzal van bajom, hogy nem játszik vagy hogy elküldik év végén, mert lehet tényleg nem ide való. Bár nekem tetszett a játéka...

A gond az, hogy kicsengertünk 40 millió eurót télen egy olyan srácért, aki nagy reményekkel érkezik, sok lehetőséget nem kapva pár hónap múlva távozik.

Ha ezt a pénzt télen egy vkp-ba tesszük bele, most lehet BL döntőre készülnénk!

A gond a szakmaiság és a kommunikáció hiánya. Deco akarta, Laporta áradozott róla, Xavi szerint nagy segítségünkre lesz és sikeres lesz Barcelonában. Pár hónap múlva meg elküldjük.

Komolyan dél Amerikából melyik fiatal fog minket választani a jövőben? Itt az elrettentő példa.

Sajnálom magunkat, hogy ezt végig kell szenvednünk, mert kezdünk ciki klub lenni. És nem csak emiatt
jclayton
Jugador d'estrella

2024.05.15. 11:17:25

Cseri írta:
2024.05.14. 15:59:49
Szerintem az edző bohóc jelzővel titulálásával várjuk még addig,hogy a kis brazil befut-e Európában értelmezhető karriert. Lehet,hogy szívni fogjuk a fogunkat, hogy az utóbbi 10év legnagyobb hibája volt elengedni,de az is lehet,hogy pl. a török másodosztály lesz neki a karrier csúcs.
Ez pontosan így van, de akkor viszont legalább ugyanannyira erősen felmerül Deco és a sportszakmai stáb felelőssége. Ez az egész helyzet azért különösen kínos, mert valaki mindenképp óriásit hibázott Roquéval, vagy az edző, vagy a vezetés.
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása

2024.05.15. 10:35:46

soadroli írta:
2024.05.14. 13:51:59
Vitor Roque's days at Barcelona are numbered. Xavi does NOT count on him and has informed the board that Roque is not a Barça level player. @fansjavimiguel

Xavit mikor informálják hogy nem idevaló bohóc edző?
Ez egyszerűen vérlázító. Szégyen.

De tegyük fel így van, és nem Barca szint a csávó... Ki scoutolta hónapokig, évekig? Ki hagyta jóvá? Ki adott rá pénzt? Xavi gyakorlatilag most gyakorlatilag fukkot mutat mindenkinek a klubnál, Laportástól, Decostól, scout csapatostól mindenkinek.

Komolyan ennyire jó helyzetben vagyunk anyagi és sportszakmai téren, hogy ezt itt meg lehessen tenni?
A kisgyereknek álma volt idejönni, ha a hírek igazak fele fizetésekért mint amit máshol ajánlottak neki, és anélkül hogy bármi alkalma lett volna bizonyítani, nem Barca szint, mehet amerre lát.

Nem Barca szint... Szerencsére Lewandowski, Ferrán Torres, meg Fati vissza kölcsönből az Barca szint. Veretes névsor. :lol:

Jobban is jár, ha elmegy tényleg. Remélem ezek után még lesz aki megad érte 25-30 milliót. Az majdnem fedezné a csodalengyelünk jövő évi fizetését. =D>
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
bence0330
Az Év Fórumozója 2022

2024.05.14. 22:37:40

ElBartimaeus írta:
2024.05.14. 22:27:22
A múltkori meccsen Lewy többet volt bal szélső poziban, mint centerként, cserébe Raphi húzódott középre inkább. Az, hogy mi van felrajzolva, nem releváns. 1 meccs rémlik, amikor a szélre volt szögelve, mint Yamal, az tényleg testidegen volt neki. A többinél a belső csatárpoziból az egyikben játszott, ahol az összes játékos feladata helyzethez mérten a visszalépés, vagy a terület támadása.

Ez jogos lehetne, hogy ne Lewyvel hasonlítsuk, de tulajdonképp őt kellene játékban megközelítenie. És ha jól emlékszem a brazil pontot érő gólt nem lőtt (az Guiu volt), ergo amíg kérdéses, hogy nyerünk-e, a leggólerősebb játékosunkat kell játszatnunk, mert ha nem nyered meg a meccsedet, kivágnak mint macskát sz@rni. És nem úgy állt ez a bajnokság ,hogy bármikor dobálózhattunk volna pontokkal.
Guiu a másik, ő is pontokat érő gólokat lőtt, de nem érdemelte ki vele a játékperceket.
De, Roque döntött el meccset, győztes gólt szerzett a végén.

Ez igaz lenne, de ha visszaemlékszel, a meccsek végén mindig együtt volt ő és Lewy. Volt, hogy konkrétan összeütköztek, olyan is volt többször, hogy Lewy elvitte előle a labdát, de amikor nem szó szerint, akkor is egymás lábát taposták. Két vérbeli center volt, nem fértek meg egymás mellett. Csak egy óvatos feltételezés, nem sokat gyakorolhattuk a 2 centeres játékot.

De oké. Lewyt hagyjuk. Ferránnal mi a helyzet? Hol érte ez meg nekünk 0/0 stattal?
De Lewyt mégse hagyjuk egy pillanatra. 35 éves. Ha meccsenként 13 gólt lőne, akkor is le kéne hozni többször, és a helyére be lehetne tenni a centerünket, a teljesen impotens Ferrán helyett, aki nem is center, csak néha 1-2 hónapig okés ott.

A pontokkal meg pont azért dobálózunk, mert hülyére játszatjuk Lewyéket. Ez egy annyira rövidtávú gondolkodásmód sajna, amit a szintén kezdő Alonso is belátott, hogy nem működik, és leszed bárkit pihentetni bármikor, mert nem ez a mostakarom típusú a gondolkodása. És ennek esett áldozatul Roque is. Azzal (is) bukunk pontokat, hogy nem tartjuk frissen a kulcsjátékosainkat, főleg a 17 alatti és a 33 felettieket, akiket pont kéne. És nem építjük be azokat legalább csereként, akik a keretünk részei. A kettő szorosan összefügg. Hogy várhatnád el pl. Roquétól, hogy nem játszik pár meccset, vagy néha 10-et, és utána legyen azonnal meggyőző?
ElBartimaeus
Entrenador del Barça

2024.05.14. 22:27:22

bence0330 írta:
2024.05.14. 21:58:10
Igen, jobb, meg balszélsőként játszotta a percei nagy részét. Rakd be oda Lewyt, hadd röhögjünk egyet. Vagy Busit támadóközéppályásba... nem lehet egy centert a posztján kívül reálisan megítélni.
A múltkori meccsen Lewy többet volt bal szélső poziban, mint centerként, cserébe Raphi húzódott középre inkább. Az, hogy mi van felrajzolva, nem releváns. 1 meccs rémlik, amikor a szélre volt szögelve, mint Yamal, az tényleg testidegen volt neki. A többinél a belső csatárpoziból az egyikben játszott, ahol az összes játékos feladata helyzethez mérten a visszalépés, vagy a terület támadása.

bence0330 írta:
Továbbra sem, Lewyvel kéne feltétlen összemérni, bár az a ciki, hogy szerintem lehet. Lewy relatív stabil cseréje Ferrán lett. Aki ezen idő alatt több perc alatt 0 góllal és 0 gólpasszal áll, és a hozzájárulása is rendre 0 ezen kívül is. El lehet dönteni, megérte-e őt tolni Roque helyett. Ennél fizikailag, matematikailag nem lehetett volna rosszabb döntést hozni, tényleg bárki odaállt volna helyette, csak jobb lehetett volna, még egy Romeu is. De egy Roque, aki hirtelen bedobva is meccseket döntött el, szinte tuti hogy lőtt volna még 1-2-3-at.
Ez jogos lehetne, hogy ne Lewyvel hasonlítsuk, de tulajdonképp őt kellene játékban megközelítenie. És ha jól emlékszem a brazil pontot érő gólt nem lőtt (az Guiu volt), ergo amíg kérdéses, hogy nyerünk-e, a leggólerősebb játékosunkat kell játszatnunk, mert ha nem nyered meg a meccsedet, kivágnak mint macskát sz@rni. És nem úgy állt ez a bajnokság ,hogy bármikor dobálózhattunk volna pontokkal.
bence0330 írta:
Persze, lehet Xaviéknak benefit of a doubtot adni, csak eddig nem győzött meg erről 2,5 év alatt, hogy hihetek neki. Engem az győz meg, amit a pályán láttam, az meg csereként rendre az ígéretes-jó között mozgott.
Ígéretes volt szerintem is. De egyelőre nem látok rá komolyabb okot, hogy miért ne lehetne megbízni Xaviban hosszabb távon. Persze, vét hibákat, a kp-t is nehezen tudta stabilizálni Gavi kiesésével (igaz, a varázssipkából kellett előhúznia oda valamit), de alapvetően azok játszanak, akik tényleg jól teljesítenek, egyedül Lewynél rezeg ez a léc, de tartom, hogy az alternatíva hiánya miatt. Ferran is kapott sok lehetőséget, amikor ment a szekér. Raphi is padozott, amikor Yamal jobban tolta, Félix játszott, amíg ő volt a legjobbunk, aztán ő is padra került, amikor Raphi túlszárnyalta a túloldalon, de ugyanez igaz mindenhol, Koundé, Inigo, Araujo, Baldé, Pedri, Gündo, Romeu, stb stb. Épp ezért tartom indokoltnak itt is a brazil jegelését.
Válasz küldése