Lamine Yamal

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5287
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.07.17. 12:01:40

Lamine Yamal will NOT travel for the pre-season US Tour. The club wants to give him a rest after such a long season. @tjuanmarti
Kép
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.06.29. 13:11:24

"persze" adjuk el Yamalt, hogy Felix miatt ismét lehúzzon az Atletico 80-100 millióra, plusz a City 40 millióra Cancelo kapcsán. Másnap én indulok Barcelonába bizalmatlanságit indítani az egész elnökség ellen.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.06.29. 11:26:26

A "poén" az lenne, ha eladnánk, aztán a Liga bejelentené, hogy tessék csak még csökkenteni a bértömeget. :mrgreen: Vagy elszórnánk a pénzt mindenféle 5 gólos, no name játékosokra, mint annak idején Dembelé-re.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1847
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.29. 11:25:37

soadroli írta:
2024.06.29. 09:58:00
BREAKING: Paris Saint-Germain are ready to pay €250M to Barcelona for Lamine Yamal. @mundodeportivo
Barcolat és Emery-t beszámolnám,utaljanak még 150-t és megkapják Ferrant grátisz. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5287
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.06.29. 09:58:00

BREAKING: Paris Saint-Germain are ready to pay €250M to Barcelona for Lamine Yamal. @mundodeportivo
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.23. 11:49:42

brazilfan írta:
2024.06.23. 11:35:11
bence0330 írta:
2024.06.23. 00:38:25
"Nico és én is szeretünk egy az egy elleni szituációkat kialakítani és befelé húzni, így inkább erről szól a mi szerepünk, mint a labdatartásról, és az az igazság, hogy nagyon jól érezzük magunkat ebben a játékstílusban.”"

Ez egy kisebb fricska volt Xavi felé? Hogy kár volt ennyit tötymörögni, és arra játszani, hogy ne veszítsük el a labdát?
Szerintem nem. A válogatott mást játszik, mint mi. Nicóval a válogatottban játszik együtt, nem nálunk.
Igen, így értettem én is, hogy a válogatott mást játszik, mint mi, és ez a direktebb felfogás jobban fekszik neki, mint a labdatartásosdi. A végén a többesszám meg elsősorban magára utal, mivel Nico (egyelőre?) nem a Barca játékosa.
De persze lehet hogy nem, és mondjuk inkább egy korábbi spanyol válogatottra utal, de Yamal olyat nem ismerhetett. Volt a mondatokban összehasonlítás, "inkább erről szól a mi szerepünk, mint a labdatartásról", és Yamal eddig csak de la Fuente válogatottjában és Xavi Barcájában focizott. A válogatott stílusa meg nem változott.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.06.23. 11:35:11

bence0330 írta:
2024.06.23. 00:38:25
"Nico és én is szeretünk egy az egy elleni szituációkat kialakítani és befelé húzni, így inkább erről szól a mi szerepünk, mint a labdatartásról, és az az igazság, hogy nagyon jól érezzük magunkat ebben a játékstílusban.”"

Ez egy kisebb fricska volt Xavi felé? Hogy kár volt ennyit tötymörögni, és arra játszani, hogy ne veszítsük el a labdát?
Szerintem nem. A válogatott mást játszik, mint mi. Nicóval a válogatottban játszik együtt, nem nálunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.23. 00:38:25

"Nico és én is szeretünk egy az egy elleni szituációkat kialakítani és befelé húzni, így inkább erről szól a mi szerepünk, mint a labdatartásról, és az az igazság, hogy nagyon jól érezzük magunkat ebben a játékstílusban.”"

Ez egy kisebb fricska volt Xavi felé? Hogy kár volt ennyit tötymörögni, és arra játszani, hogy ne veszítsük el a labdát?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.21. 00:45:58

gerobarcaa írta:
2024.06.21. 00:26:57
A valosag pedig a kovetkezo.Egy ilyen csillag mint Yamal,hiaba van benne,amit irsz nem csak egy jatekos,hanem presztizs kerdes is.A La Masia gyongyszeme,sajat neveles,az uj arcnak van kikialtva(igaz ez volt Fatival is) Laporta elobb adja el a lelket mint ot,mert azzal beismerne,hogy ez a Barca mar nem az a Barca.Ha nem is lesz belole semmi,akkor sem a PSGnek.Egy Mbappe alig tudott onnan elmenni akkor szerinted nekunk csak ugy vissza adnak Yamalt?
Ez igaz, de amilyen ütemben termeltük a Golden Boyokat a betegszobákba pontosan azzal a képlettel, ami most Yamallal megy, ahelyett, hogy focistákat építettünk volna fel, minimum necces, hogy a srácnak karrierje lesz. Amúgy stimmt, Yamal óriási érték, és arcvesztés az eladása, viszont nem értékként bánunk vele már egy éve. Akkor döntsük el klubszinten, melyik. Golden Boyt építünk, vagy játékost. Ha utóbbit, becsüljük meg, bánjunk vele óvatosan, és tartsuk meg, aztán legyen majd 18 évesen kezdő, esetleg. Mbappé akkor még bőven csere volt, és Messi is inkább rotációs játékos. Ha arra használtuk, hogy fiatalon túléljünk vele 1-2 évet bármi áron, és minden rekordot megdöntessünk vele, amiknek a nagy részét szörnyülködve olvasom, akkor köszönjük meg az egy évét, és adjuk el 250 millióért.
Ha visszavásárlási jogot rakunk a szerződésébe, akkor mindegy, mit enged a PSG és mit nem. Persze nehéz lenne egy potenciálisan ekkora értékű játékosnál ezt megoldani, nekem évente 50 misivel csökkenő lenne a reális a 250 millióhoz képest, egy mondjuk 5 éves szerződésnél. Akár úgy is, hogy csak 2 év múlva lép életbe, vagy 3.

Én csak akkor tartanám meg ilyen ajánlat mellett - de akkor mindenképp, hiszen ha okosan bánunk vele, lehet, hogy egy következő sikerszériánkat fogja fémjelezni a neve pár év múlva! - ha sürgősen szemléletváltás történik az elmúlt évekhez képest. Csak az a gond, ha egy edző örököl egy ilyen hagyatékot, hogy szét van járatva a kicsi, ő is felhatalmazva érezheti magát erre. Koeman után LE is így tett, Koeman és LE után Xavi is így tett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
gerobarcaa
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.09.13. 17:25:49

2024.06.21. 00:26:57

bence0330 írta:
2024.06.20. 11:32:51
A GB díj alapítója szerint a PSG nagyon rástartolt, és nem lepné meg egy 250 milliós ajánlat a részükről.
Mivel én úgy érzem, hogy jó esély van rá, hogy 20-21 éves korára ő már max Pedri szintjén lenne focista ilyen eszetlenség mellett, amit vele művel megint két front is, ennyiért alaposan megfontolnám a dolgot, ha 1:1-ben leszünk, anélkül nem. Valami amortizációval arányos visszavásárlásival, ha addigra rendeződünk, és tényleg akkora játékos lesz, mint amire az extrém tehetsége predesztinálja, akkor annyiért akár még visszavenni is megérné.
A valosag pedig a kovetkezo.Egy ilyen csillag mint Yamal,hiaba van benne,amit irsz nem csak egy jatekos,hanem presztizs kerdes is.A La Masia gyongyszeme,sajat neveles,az uj arcnak van kikialtva(igaz ez volt Fatival is) Laporta elobb adja el a lelket mint ot,mert azzal beismerne,hogy ez a Barca mar nem az a Barca.Ha nem is lesz belole semmi,akkor sem a PSGnek.Egy Mbappe alig tudott onnan elmenni akkor szerinted nekunk csak ugy vissza adnak Yamalt?
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.06.20. 21:35:42

Egy normális világban nem történhetne meg Pedrivel az ami történt 2021ben. Ki szerint volt az jó ötlet? Ráadásul az a barca sokkal jobban ki volt téve Pedri formájának mint mondjuk most Yamalenak.

Megcsináltuk a hülyeséget akkor és most robogunk bele a másikba. De la fuentet mit erdekli a jatekos vagy a klub? Neki a válogatottal kell nyerni.

Az olimpiára én ugy tudom a klub nem köteles senkit küldeni. Yamalt nagyon remelem hogy nem latom ott. Eleve teljesen indokolatlan az olimpias focit barmennyire komolyan venni.

Érthetetlen ez
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.06.20. 11:32:51

A GB díj alapítója szerint a PSG nagyon rástartolt, és nem lepné meg egy 250 milliós ajánlat a részükről.
Mivel én úgy érzem, hogy jó esély van rá, hogy 20-21 éves korára ő már max Pedri szintjén lenne focista ilyen eszetlenség mellett, amit vele művel megint két front is, ennyiért alaposan megfontolnám a dolgot, ha 1:1-ben leszünk, anélkül nem. Valami amortizációval arányos visszavásárlásival, ha addigra rendeződünk, és tényleg akkora játékos lesz, mint amire az extrém tehetsége predesztinálja, akkor annyiért akár még visszavenni is megérné.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7602
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.31. 13:05:57

Yamalt választották a liga legjobb U23-as játékosának.

(az év játékos Bellingham, a legjobb edző Míchel lett)
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.24. 19:52:18

https://www.mundodeportivo.com/us/en/so ... t-nrt.html

Yamal a 4. legtöbbet játszatott U20-as focista az elmúlt 1 évben (klub+válogatott, és minőségi szorzóval, a ciprusi másodosztály meg a lille kapusa percei nem ugyanannyit érnek, mint a La Liga RW-je, szóval nem is szó szerint a legtöbbet, hanem a "legintenzívebben" lenne a helyes magyar kifejezés). Az első 100-ban csak 5 18 éven aluli van (mind jóval hátrébb), és csak Cubarí és egy ecuadori gyerek van 17 év környékén, és Yamal az egyetlen, aki 17 alatt van.

(Gavi is ott van a top10-ben, pedig mióta sérült...)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.12. 09:47:38

Troym írta:
2024.04.12. 09:35:59
Szerintem aggasztóbb Cubarsi terhelése. Utolsó 11 meccsen a 990 percből pályán volt cca 970 percet. Na ezt nem szabadna. Ehhez képest azért Yamalt többször lecserélik.

De akár nézhetjük Mbappet. 18-19 évesen már több szezonnal a háta mögött vb-t nyert, ahol nem időhúzó csere, hanem alapember volt.
Persze, Cubarsí ugyanez, ott egyrészt a poszt miatt aggódom csak kevésbé, egyértelműen kisebb a terhelés kh poszton, azért is lehet ott még 36-7 évesen alapemberként focizni, meg Cubarsín nem látszott méga fáradtság, Yamal végiglihegett és sétált félidőket, Pedri is pont így nézett ki a szezonja második felében. Azért a kicsi iszonyat mennyiségű sprinttel közlekedik, plusz ugye veszélyesebb fizikai kontakt is jobban benne van nála a cselezési képességei miatt. Ettől még ja, Cubarsira majdnem ugyanannyira vonatkozik, háromnegyed évvel idősebb azért, de az nem sok különbség.

Megnéztem Mbappét, nem értem, miért hoztad példának, 98-as születésű, 16 éves korában, és még azt is felfelé kerekítve (14/15) egy db felnőtt meccse sem volt, de még az ifi BL-ben is csak 30 percet kapott. 17 éves korában (15/16) 676 perce a nagyok közt, két alkalommal kezdőként, ha jól látom. Nem is említhető egy lapon a kettő. Ez kb a normális. 18 évesen aztán megkapta azt a 2700 percet, amit Yamal most bő két évvel fiatalabban fog elérni. Nem is kallódott el, nem is volt soha sérült.
De ha 16 évesen ennyit is játszott volna valaki, amire eleve nincs precedens szerintem (FC Barcelonán kívül, Gavi...), akkor is a múltkori hasonlatod jut eszembe, ha végigcigizte az életét valaki és 110 éves, azt nem jelenti azt, hogy cigizni jó, csak azt, hogy mázlija volt.
Peléékről nehéz nyilatkozni, de 70 évvel ezelőtt a foci inkább volt olyan, mint most a grundon. Már a 2000-es évekhez képest is sokkal fizikálisabb, 30-40 évet visszamenve már egy lassított felvétel az egész, hát még ha visszamegyünk onnan is 30-40-et. Semmi köze nem volt a maihoz, mint ahogy Nova is írja. Plusz hol találtál statokat róluk, mennyit játszottak szezononként? Én sehol nem találtam, lehet rossz helyen kerestem. Azt látom, hol focizott, de azt nem, hogy hány meccsen.

Nem mellesleg simán meglehet még az a 60 meccses szezon neki, a nyári EB-vel. 47-nél tart. Vissza van biztosan 8 bajnoki, 1 BL meccs, az már 56, EB 3 59. Ha bárhonnan továbbmegy(ünk), már meglehet a 60, és kétlem, hogy lesz meccs, ahol nem játszik, még ha nem is mindegyiken lesz kezdő.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.12. 09:35:59

Szerintem aggasztóbb Cubarsi terhelése. Utolsó 11 meccsen a 990 percből pályán volt cca 970 percet. Na ezt nem szabadna. Ehhez képest azért Yamalt többször lecserélik.

Azért Sidney Crosby, Ovecskin, Lebron James, Doncic, Giannis, Verstappen, Phelps, stb nem gondolom, hogy olyan gyenge szakemberekkel lenne körbevéve, vagy kevesebb pénzből néznék adott sportág tudományos, fizikális részét és szerintem egyik sem kosárfonó vb-n indul.
De akár nézhetjük Mbappet. 18-19 évesen már több szezonnal a háta mögött vb-t nyert, ahol nem időhúzó csere, hanem alapember volt.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.12. 09:14:00

A világ leginkább követett sportjáról beszélünk. Az nem mérvadó, hogy mi volt a fociban 50 éve, vagy hogy manapság milyen módszerekkel dolgoznak a kosárfonó világbajnokságon.
A legnépszerűbb, leginkább követett sport. Így a legtöbb pénz és tudás is ide koncentrálódik. Ehhez mérten vannak az edzésmódszerek, diéta, a legális (és nem mondom kétszer, de valószínűsíthetően) az illegális teljesítményfokozók belőve, plusz a mentális háttérmunka (pszichológia, sportpszichológia) hogy minél többet ki tudjanak facsarni egy játékosból (több km minden meccsen, több meccset bírjon játszani egy szezonban, tovább tudjon koncentrálni egy meccsen, több gólt lőjön, stb.), akit több száz millió ember néz hétről hétre. Egy ilyen közegben csúcsra járatni egy tizenéves szervezetet igenis nem egészséges. Nyilván játsszon, de egyetértek azokkal a véleményekkel, hogy kíméljük ezeket a srácokat, amíg lehet.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.12. 09:06:05

Azzal egyetértek, hogy egy 16-18 éves ne játszon 60-70 meccset, de ne essünk már át a túloldalra sem. Puskás 16 évesen a Honvéd felnőttcsapatában játszott, Pelé VB-t nyert 17 évesen stb. az idei második legjobb 400 vegyes úszó idejét egy 15 éves magyar lány hozta össze, jégkorongban is simán bedobnak 17 éveseket is.
Nem gondolom, hogy csak 10-20 percet bírna fizikálisan valaki.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.12. 01:03:16

Legyen igazad, nekem ijesztő a dolog akkor is. Pedri azért idősebb volt. Nyilván az a nevetséges kategória volt, amit ő kapott az első és a második évében. Ahhoz kár is bármit hasonlítani, lehet hogy a történelem során nem lesz még egy ilyen eset. Gaviéhoz áll közelebb a története eddig.
Persze, Messivel ezt könnyebb volt megtenni, tény. De ettől még az egészség mindennél előrébbvaló, szerintem. Ha a szakemberek döntő többsége azt állítja, hogy ilyenkor egy felnőtt meccsen egy gyerek még nem lehetne stabil kezdő, nálam ennek a semmibevételét nem igazolja a szűk keret sem. Azt abszolút értem, hogy kettős a helyzet a szűk keret miatt kicsit, főleg akkor volt az, amikor Raphinha-Torres-Felix egyszerre voltak sérültek. De még akkor is szerintem iszonyú fontos figyelni a gyerek megfelelő terhelésére. Most viszont nem ez van, mindenki felépült.
A szintje miatt felőlem kezdhetne, nem túl jó mostanság, de Felixnél nem gyengébb, max kevésbé gólerős. Csak most van elég alternatíva, úgyhogy minek, ha amúgy sem túl jó. Amikor Raphinha nem volt túl jó, nem is kezdett, így is volt jól. Amikor Felix nem túl jó, ő sem kezdett, Yamal kezd gyengébb formában is. És szerintem Xavi 2,5-3 évének megítélésébe pont ez rondít majd utólag bele, hogy oké, hogy építkezünk, sok tekintetben tök jól, csak milyen építkezés az, ahol közben lebuldózerezzük az alapokat, ez súlyos ár. Ha Yamallal is megtörténne... Pedig ő azért tényleg egy 3-4-5-6 év múlva BL győzelemért hajtó csapatban a mérleg nyelve lehet, ha minden rendben marad. Sőt, akár még most is lehetne az, képzeld el, ahogy egy kizsigerelt Yamal helyett beeresztünk a 60. percben egy frisset a fáradó védelemre, rémálmokat okozhatna a védőknek, meccseket dönthetne el már most is. Én inkább áldoznék/áldoztam volna most fel pár meccset a bajnokságban, akkor is, ha bukunk 20 misit mondjuk azzal, hogy harmadikak-negyedikek leszünk csak, de csökkenteném a rizikófaktort. Felhozni még egy fiatalt, akkor is, ha nem olyan jó. Bár jelenleg erre nincs szükség, mert mindenki egészséges. Vagy valamilyen kétcsatáros rendszerre váltani, ha senki nem elég jó, mindegy.

Szerintem a mostani ütemben tolva kifejezetten mázli kell ahhoz, hogy túlélje a következő két évet. Simán megeshet, csak sokkal nagyobb a rizikó, mintha normál ütemben építenénk fel.

Amúgy nyitva hagyta az olimpiai témát, amikor rákérdeztek, hogy ha relatív hamar kiesnének az EB-ről, mi lenne, azt felelte, hogy na az más tészta. Remélem meg sem fordul senki fejében, hogy elengedjék. Ő még a következőn is részt vehet, 20 évesen, fociban meg ez amúgy is egy semmi, senki nem emlékszik arra sem, mi történt az előzőn.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.12. 00:34:24

Nem hasonlítanám a helyzetet Messiéhez. Akkoriban jóval minőségibb támadók voltak a keretben, akik erejük teljében voltak 25-32 között (hirtelen Ronaldinho, Etoo, Larsson, Giuly jut eszembe, (tán Maxi Lopez és Ezquerro még), persze, hogy volt lehetőség fiatal nagyon tehetséges kölyköt 5-8-15 percre betenni, de ma nem ez a helyzet. Nem rohangál prime aranylabdás Ronaldinho a csapatban.

Ahhoz, hogy ezt a fajta építkezést megismételjük, az össznépileg értelmi fogyatékossá nyilvánított Dembele és a hadirokkant Fati megtartása kellett volna ahhoz idén (+ talán Abde), hogy Yamal az emlegetett 10-20 perceket játsszon Lewa rotálása mellett, amire meg ember sincs.
Már nyáron látszott, hogy kevés lesz a keret, de nem győztünk eladni még augusztus 30-31én játékosokat. (másik topik)

De a kölyök akkor se rossz. Hullámzó. Pont, mint az összes többi támadónk. Lewa 8 hónapig volt gödörben, Raphinha 3, Ferran meg 2 éve van itt és tán 3 hónapig nem volt gödörben mióta itt van, szerintem ez Yamalnál is belefér, hogy pár hétig esetleg halványabb, de még így is sokkal jobb, mint az alternatívái.

A srác maga nyilatkozta, hogy nem megy az olimpiára, így én annyira nem félnék, hogy Pedri 3.0 lesz belőle.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 23:41:33

Troym írta:
2024.04.11. 23:34:02
bence0330 írta:
2024.04.11. 21:36:14
Nem szólom le Yamalt, ezek csak tények. Sőt, szerintem Európa legtehetségesebb, majdnem legjobb 20 éven aluli játékosa, 2,-2,5 hónapja pedig egy ponton volt már a világ egyik legjobb jobbszélsője is, a brazilnál 1-1 félidőre már jobb is a poszton.
Pedig igyekszel minden hozzászólásodban egyet belerúgni.
A másik topikban még a félhalott, full formán kívüli Ferrant is elé helyezed.
Elfogadom, hogy neked akár nem szimpi, nekem sem az mondjuk Felix tötymörgése és unott feje a pályán, de Raphinha tegnapi gólja is az Yamal érdeme, nélküle aztán nem rúghatott volna 10 méterről üres kapuba brazil barátunk.
Ferránról nem tudjuk, milyen formában van a visszatérése óta, nagyon kevés percet kapott. Meg lehetne nézni egyszer. És nem azért tenném elé (bár jelenleg talán azért is, passz), mert jobb, hanem mert Yamal 16 éves. Megnéztem, oda is írtam, hogy a kora miatt.
Yamal a top2 legszimpatikusabb játékos számomra a keretben, mert az űrtehetsége mellett megfelel a nekem fontos kritériumnak is azzal, hogy kihajtja a belét, és csúcsformájában alighanem a legjobbnak tartom (Ara?). Egyet nem rúgtam bele, Xavi döntéseibe vele kapcsolatban annál jobban, hogy nem tanult a 3-4 másik tini történetéből. Mivel imádom a kicsit, és látom benne én is a korszakos zsenit, és szerintem akár a státuszunk, vagy BL címünk is függhet attól, hogy normálisan fejlődhessen azzá, akivé lennie kell, iszonyúan félek, hogy ugyanazt fogjuk leművelni vele, mint Pedriékkel, ezért nem akarom, hogy kezdjen, ezt is kiemeltem többször. Az meg nem belerúgás, hogy a tényt írom le, igen, 1 gólpontja van bő másfél hónapja. Nem azért, mert béna, hanem mert csapágyasra van járatva. Előtte meg volt 2 meccsen 4, na azt a Yamalt szeretném, ha megőriznénk, és vigyáznánk rá, mert ő már 16 évesen is elit játékos, csak nem 90 perces. Nem szeretném még egyszer a térdére támaszkodva lihegni látni, hogy már futni alig tud, mint már több nagyobb meccsen. Nem azért, mert utálom, hanem mert nekem ez rémisztő a sorminta tudatában. Remélem érthető, hogy ez sem ellene van, hanem az edzői döntések ellen. Még 18 évesen is necces az idei játékperce, nemhogy 16. Messi sem volt sehol ehhez képest, pedig minden idők legjobbja, amit már akkor is lehetett sejteni.

És azért ezzel a véleménnyel nem vagyok egyedül, angol, magyar kommentátorok, edzők, szakértők hajtogatják minden meccsen, hogy ebben a korban 20-30 perceket kéne kapnia a nagyok közt, néha esetleg 1-1 meccsen kezdetni, nem sorra végigjátszani a meccseket. Még Xavi maga is többször elmondta, hogy kímélni kéne, aztán valahogy mégsem történik meg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.11. 23:34:02

bence0330 írta:
2024.04.11. 21:36:14
Nem szólom le Yamalt, ezek csak tények. Sőt, szerintem Európa legtehetségesebb, majdnem legjobb 20 éven aluli játékosa, 2,-2,5 hónapja pedig egy ponton volt már a világ egyik legjobb jobbszélsője is, a brazilnál 1-1 félidőre már jobb is a poszton.
Pedig igyekszel minden hozzászólásodban egyet belerúgni.
A másik topikban még a félhalott, full formán kívüli Ferrant is elé helyezed.
Elfogadom, hogy neked akár nem szimpi, nekem sem az mondjuk Felix tötymörgése és unott feje a pályán, de Raphinha tegnapi "közel" üreskapus első gólja is Yamal érdeme, nélküle aztán nem kerül helyzetbe brazil barátunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 8084
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 21:36:14

Zoldbela írta:
2024.04.11. 21:24:51
bence0330 írta:
2024.04.11. 14:09:50


Ezen bő másfél hónapban hozott 1 db gólpontot. ...
Csak nem a tegnapi (a Raphina által értékesített) gólhelyzetet teremtő beadására gondolsz?
Nem, a gólpont azt jelenti, hogy vagy gól, vagy gólpassz, Objektíve egy volt neki a másfél hónapban, a Mallorca ellen, pedig végig a posztján játszott. Nem szólom le Yamalt, ezek csak tények. Sőt, szerintem Európa legtehetségesebb, majdnem legjobb 20 éven aluli játékosa, 2,-2,5 hónapja pedig egy ponton volt már a világ egyik legjobb jobbszélsője is, a brazilnál 1-1 félidőre már jobb is a poszton. Ha nem hajtjuk tropára, a világ egyik, ha nem a legjobb játékosa lehet belőle 3-4 év múlva. Ebben a tekintetben Xavit szólom le, aki szétjátszatta, és másfél hónapja visszaszürkült az őszi formájába a srác. Raphinha tegnap 15 perc alatt hozott annyi gólpontot a jobbszélről, mint a kicsi másfél hónap alatt. Nem azért, mert béna, hanem mert egyrészt fáradt, másrészt 16 éves, és mostanában több nagyobb meccsünk volt (BL, Atleti), ahol látványosan meg is volt illetődve, ahogy az egy tizedik osztály körüli sráctól normális is, és ezeken a meccseken pláne nem bírja még a tempót.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3827
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.03.29. 11:24:11

Deluigi írta:
2024.03.28. 21:19:58
https://www.youtube.com/watch?v=gFd9SagBm3I

par emlekezetes momentum YAMAL <3
Atya ég, hát ez milyen teljesítmény volt. Durva hogy 16 évesen 10 perces highlightsot lehet csinálni 1 db meccséből, ahol az ellenfélnél nem is kutyaütők játszanak... Nem semmi. 8)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2292
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.29. 03:25:05

Egyre több Ronaldinhot látok a srácban. Ugyanúgy táncol, sose tudhatod biztosra, hol lesz a labda, váratlan megmozdulások és folyamatos játékosság. Nagyon régóta nem éreztem ilyet senkinél, hogy csak miatta érdemes lehet leülni a tv elé, de nagyon jó úton halad afelé, hogy ez nála igaz legyen.
Válasz küldése