Franck Kessié

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.06. 22:50:38

Biztosan nekem hiányos a fantáziám, de nem igazán tudom elképzelni, hogy Xavi milyen középpályát akar valójában.
Azt azért látjuk, hogy a Liga sokmindent elbír...
Ugyanakkor azt is látjuk, hogy komolyabb nyomással szemben nehezen tudunk kijönni akár labdatartással, akár gyors átmenetekkel. Kevés hozzá az erő és a lendület.
Kessiének ezért örültem, mert Frenkievel párban egymás megfelelő kigészítői lehetnének.
Ütésálló, statikus, masszív, kevésbé elnyomható. Kellően szilárd alap amiről egy gyors és intenzív középpálya rajtolhatna.
4 - 2 - 3 - 1 felállásban Pedri boszorkánykodásával megfejelve.
Nem vagyok biztos benne, hogy valaha is megtudjuk, mit adhatott volna nekünk ez a srác.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.06. 20:15:37

Nekem annyi hiányérzetem van vele kapcsolatban, mint például Vidallal volt, hogy két szék között a pad alá esik. Se nem a legjobb szűrő, se nem a legjobb szervező, amolyan kettő közötti valami, de egyik sem igazán. Többen írták, hogy nem abban a szerepkörben használjuk, mint a Milan, ebben az esetben nem ő az első, akivel ez történik a klubnál az elmúlt időkben.

Amúgy labdabiztos, jól fedezi a labdát, tud úgy gólpasszt adni, hogy háttal a kapunak fedezi a labdát, míg egy társ lendületből érkezik. Még Lewandowski mellett is kipróbálnám beállósként (mi ilyen posztot sosem alkalmazunk, pedig felállt védelem ellen hatékony). Lőni meg kéne tanulnia, mert nagyon erőtlenek a lövései. A Manchester United ellen is volt 1-0-nál egy nagy helyzete, erőtlenül beletolta a kapusba. Összességében egy megbízható felső középszer a jelenlegi helyzetében. Nem karmester. Egy karmester mellett jön jól egy ilyen megbízható fegyverhordozó, mint Rakitic 2015 körül. Nem adnám el jelenleg, így is nagyon szűkösen vagyunk a középpályán.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.06. 19:42:48

Épp most lett MOM...

Amúgy meg stabilizálja a védelmet, 100%-os biztonságban van nála a labda, és elég sok veszélyt teremt elöl, Pedri hiányában szerintem bőven a legtöbbet a középpályáról, lgé szépen hozza a gólpontokat is, főleg, ha a csapattársai épp nem védik ki a lövését. Bőven elég ide cserének, és csak azért cserének, mert nem azt keresi Xavi, amit bárki más keres egy vkp-ban.

Azt sem mondom, hogy nem adnám el, ha jön egy 60 misis ajánlat, mert annyiért már lehet minőségi pótlást hozni, de csak úgy elsőzni biztos nem szabad, ahogy mostanság szoktuk. Ráadásul ahogy Xavi használja, kétposztos ember a középpályán, szóval ha Busi/DJ kiesik, arra is jó, 8-asban is hoz egy közepest.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.03.06. 19:32:14

vinszentvega írta:
2023.03.06. 19:01:34
Ő érte nem lenne baj, ha kapnánk egy kis eurót az év végén. Semmi keresni valója a csapatban, a kezdőben , a cserepadon, de még a lelátón sem. Nem hittem volna hogy ezt kimondanom, valaha, de sikerült neki alul múlni André Gomes-t,csórikámat.

Mar ne haragudj, de Gomes a tizedét nem hozta annak amit Kessie mutatott. Nem egy labda zsonglőr, de szerintem bőven elfér a csapatban. Arról se feledkezzünk el, hogy ha nem kapsz lehetőséget, akkor nehéz belelendülni a játékba.
Az utóbbi meccseken pedig a jobbak között volt.
Soha nem lesz itt meghatározó játékos, de az, hogy Gomes szint, az erős túlzás.
Szerintem egy Keita szintet simán tud, ha adnak neki bizalmat és ezt bizonyítja is az utóbbi meccseken.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.03.06. 19:01:34

Ő érte nem lenne baj, ha kapnánk egy kis eurót az év végén. Semmi keresni valója a csapatban, a kezdőben , a cserepadon, de még a lelátón sem. Nem hittem volna hogy ezt kimondanom, valaha, de sikerült neki alul múlni André Gomes-t,csórikámat.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.09. 16:06:00

Aki igazán benne van a témában el tudná magyarázni pontosan ezt a spanyol FFP-t?
Ha pl. a Griezmannal kötött szerződés 2025-ben (?) lejár akkor amortizációs szempontból az már nem terheli a klubra vonatkozó FFP-t?. Mivel a jelenlegi játékosok fizetése relatíve alacsony, ha lejárnak a korábbi nagy összegű bérek újra szabadabb lesz a mozgástér?
Ez egy kicsit homályos nekem.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.09. 15:35:08

Chino írta:
2023.02.09. 12:26:45

Ha Kessié menne pont akkor lenne pénz olyan játékosok regisztrálására mint akiket fent írtál. A fizetése ha jól tudom Pedri és Gavi felett van (6,5 millió?) plusz egy PL csapat biztosan fizetne is érte komolyabb összeget még a mi értékesítési politikánkat figyelembe véve is. Azzal együtt, hogy nálunk nem igazán vált be. Viszont ha a Milanban tényleg olyan jól tolta nem az itteni játéka lenne a mérvadó
Én egy Tielemansot könnyen el tudnék helyette képzelni, aki ráadásul ingyen is jönne. Ahogy a német-török is.
Ha kapnánk érte 30m-t, úgy tudom akkor is kb 5-10milliós transzferkeret szabadulna fel és gondolom ugyanezt a bért se tudnánk odaadni másnak, különben sose kerülünk FFP jó helyre, mert a bérkeret változatlan. Azért ez behatárolja a lehetőségeket. (Bár én sok részét nem ismerem épp hogy állunk FFP kapcsán)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.09. 12:26:45

Troym írta:
2023.02.09. 09:05:12
Nyilván ha meg lesz pénz Gündogan, Tielemans, stb kaliberű játékosok regisztrálására, akkor felőlem mehet, csak szerintem nem lesz. Vagy most ki és mit hallott arról a 200m spórolási kényszerről, ami pár hete téma volt?
Ha Kessié menne pont akkor lenne pénz olyan játékosok regisztrálására mint akiket fent írtál. A fizetése ha jól tudom Pedri és Gavi felett van (6,5 millió?) plusz egy PL csapat biztosan fizetne is érte komolyabb összeget még a mi értékesítési politikánkat figyelembe véve is. Azzal együtt, hogy nálunk nem igazán vált be. Viszont ha a Milanban tényleg olyan jól tolta nem az itteni játéka lenne a mérvadó
Én egy Tielemansot könnyen el tudnék helyette képzelni, aki ráadásul ingyen is jönne. Ahogy a német-török is.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.09. 09:05:12

Én is játszatnám, lehet meg is tartanám, ha marad a felállás a jelenlegi.
Szerintem az nem hátrány, ha különböző erősségekkel, profilokkal rendelkező játékosok állnak rendelkezésre.
Ha játékszervező vkp De Jong lesz hosszú távon, mellé megoldóembernek jó lehet, főleg pénz hiányában és ha feljavul hosszabb távon.
(Mondjuk saját elmebajom, de én megpróbálnám EG-t középpályán, mert passzjátékban hasznos, csak a védekezési hiányosságai miatt tépi mindenki a haját miatta.)
Nyilván ha meg lesz pénz Gündogan, Tielemans, stb kaliberű játékosok regisztrálására, akkor felőlem mehet, csak szerintem nem lesz. Vagy most ki és mit hallott arról a 200m spórolási kényszerről, ami pár hete téma volt?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.08. 20:32:46

Én a "háttal a kapunak" címszó alatt egész mást értettem. :) Mikor Xavi idejött, felkerült egy videója a pozíciós játékról, és ott megemlítette magát is, hogy messze ez volt a legnehezebb 6-osból 8-asba átmenni 2008 körül, hogy addig világéletében szemben állt az ellen kapujával (1-2 labdakihozataltól eltekintve nyilván), és onnan dirigálhatott. És amikor Pep előrébb küldte, akkor rájött, hogy a legfontosabb különbség a két poszt közt az, hogy nyolcasban a meccsek nagy részében hátrafelé kellett nézni a hátadban egy védővel nagyobb stressz alatt, teljesen más műfaj, más dolgokra kell figyelni. Ő megoldotta, Kessié erre szerintem alkati és egyéb okokból nem lesz alkalmas. De persze ha ilyen előreküldött verőemberként gólpontokat tud hozni, végülis azt is lehet hasznosítani csereként.
Nem beszélve arról, hány évig néztem őt a Milanban 8-ast játszva Pioli 2020 előtt, mindenki fogta a fejét, és el akarta küldeni, annyira pocsék volt, szóval láttam, hogy ott "mire képes", egy Serie A középcsapat szintjére. 4-2-3-1-ben hátul meg hirtelen klasszis teljesítményt hozott két évig.
Már csak azért is kéne játszatni kicsit a helyén így 4-4-2-ben, mert egyfelől ő maradt csak erre a szerepre most pár hétig, másrészt fel lehetne strófolni az árát nyárra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.02.08. 20:06:54

Peter írta:
2023.02.08. 15:31:14
MatyiG írta:
2023.02.08. 13:39:01
Labdakihozatalnal, amikor az ellenfél magasan letamad, a vkp poszton az a játékos, aki a labdát felszedi, legtöbb esetben a kapussal szemben van, még akkor is, amikor már nála a labda.
Na, ebben a jatekhelyzetben Busi kimagaslóan jó,
Ez így van és a mai védelemmel már az esetleges labdavesztés utáni kockázatok is mérsékeltebbek.
Busi hiányában sem gondolom, hogy ezt a feladatot Xavi Kessiére bízná még akkor sem, ha megkapja a lehetőséget a játékra.
Az tűnik a leginkább életszerűnek, hogy a jelenlegi helyzetben Frenkie-re háruljon ez a feladat, ha nincs letámadás akkor esetleg Araujo hozhatja fel a labdát.

Azt azért ki kell hangsúlyozni, hogy egyáltalán nem Busi-Kessié "cserére" épül a kiindulási gondolatmenet, hanem arra, amennyiben marad a négy középpályás verzió, akkor a hiányzó Busi szerepét Frenkie venné át.
Kessié helyét pedig találja ki Xavi, de ez talán Frenkie helye lehetne leginkább, mert Pedri és Gavi jók ott ahol vannak.
Bence szerint a VKP az eredeti posztja, így jött ez a gondolatmenet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.08. 15:31:14

MatyiG írta:
2023.02.08. 13:39:01
Labdakihozatalnal, amikor az ellenfél magasan letamad, a vkp poszton az a játékos, aki a labdát felszedi, legtöbb esetben a kapussal szemben van, még akkor is, amikor már nála a labda.
Na, ebben a jatekhelyzetben Busi kimagaslóan jó,
Ez így van és a mai védelemmel már az esetleges labdavesztés utáni kockázatok is mérsékeltebbek.
Busi hiányában sem gondolom, hogy ezt a feladatot Xavi Kessiére bízná még akkor sem, ha megkapja a lehetőséget a játékra.
Az tűnik a leginkább életszerűnek, hogy a jelenlegi helyzetben Frenkie-re háruljon ez a feladat, ha nincs letámadás akkor esetleg Araujo hozhatja fel a labdát.

Azt azért ki kell hangsúlyozni, hogy egyáltalán nem Busi-Kessié "cserére" épül a kiindulási gondolatmenet, hanem arra, amennyiben marad a négy középpályás verzió, akkor a hiányzó Busi szerepét Frenkie venné át.
Kessié helyét pedig találja ki Xavi, de ez talán Frenkie helye lehetne leginkább, mert Pedri és Gavi jók ott ahol vannak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.02.08. 13:39:01

csababarca írta:
2023.02.07. 20:34:47
Most nem, a játékolvasási képességét nem szoktam vitatni, minden mást igen.

A másik idézőjelbe tett dolog talán szarkazmus, de nem tőlem ered, mert értelmezni se lehet a fociban azt a dolgot. Csak jól hangzik.
Hátul a ellenfél kapujának jól játszik:
Labdakihozatalnal, amikor az ellenfél magasan letamad, a vkp poszton az a játékos, aki a labdát felszedi, legtöbb esetben a kapussal szemben van, még akkor is, amikor már nála a labda.
Na, ebben a jatekhelyzetben Busi kimagaslóan jó, mert a reakcioideje gyors, jó döntéseket hoz, labdabiztos, és kellően technikás is, hogy akár egy finom mozdulattal leszakitsa magáról a védőjét. Jól lát a pályán, jól helyezkedik, ezek a tulajdonságok jól jönnek ezekben a szituációkban.
Szóval lehet viccesen hangzik, de valójában ezt jelenti kifejtve.
Nyilván itt ha hibázik, mert pontatlan a passz vagy a labdaatvetel, helyzet alakulhat ki, ez a velejárója. Az is lehet, hogy 10 éve 100 ilyen helyzetből csak kétszer hibázott, mostanában pedig négyszer, ergo dupla annyit hibázik, de hosszútávon (értsd, egy szezon során) többet profitalunk ebbol, mint mondjuk abból, ha Kessie az esetek bizonyos részében feliveli a labdát, és lehet kevesebb helyzetet teremt közvetlenül az ellenfélnek, de mi is kevesebb helyzetet alakítunk ki a labdakihozatal után, kicsit lesarkitva. Meg mondjuk kevesebbet birtokoljuk a labdát, és kevesebbszer alakítunk ki emberelőnyös szituációt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.08. 11:52:45

Peter írta:
2023.02.07. 23:55:20
Lehetne ezt a témát filézni azért (persze szarkasztikusan is és/vagy komolyan is)

Játékintellingecia. Hogyan értelmezzük a fogalmát? A játék olvasása és az arra adott válasz azonos időben. Reakció, képesség, mely az adott szituációra az adott időben érvényes.

A gyakorlatban a játékintellingecia a felismerést, végrehajtó képességet, kimagaslóan gyors reakciót, tehát az eseményekre adott válaszok képességét is magában foglalja és mindezt jelen időben teszi.
Felismer, cselekszik, reagál....kvázi kivitelezi és végrehajtja egyszerre.

Elméletben a mágnestábla előtt, de a fotelból is lehet remekül olvasni a játékot, viszont kivitelezni már nem... :oops:

Ha lassul valaki (időbeli reakciója késik), akkor már a végrehajtás része kiesik a fogalom tartalma alól és így akkor milyen is az a játékintellingecia jelen időben?
Megkopott? Lelassult? Elkésett? Vagy csak már elméleti?

Véletlenül sem vitaindító téma, inkább csak költői kérdés.... :lol:

A játékintellingencia fogalmi meghatározása alapján - szerintem is - az alábbi vélemény a mérvadó Busiról:
Alcantara írta:
2023.02.07. 08:39:29
A játékintelligenciája kidomborodott a komolyabb csapatok ellen, az utóbbi 5 év BL meccsein.
Kessié játékintegillenciájáról egyelőre nem igazán volt alkalmunk részletes és mélyebb ismereteket szerezni. Feltételezni persze lehet ezt azt abból amit láttunk.
Jó hogy ezt felhoztad, mert pontosan erről van szó. Ha valaki tudja mit kéne csinálni, de már nem tudja kivitelezni minden alkalommal, az gondot okoz.
Ezért van az, hogy alapvetően konszenzus van Busquets szerepét illetően, legalábbis részben: Mindannyian tudjuk, hogy már jövőt nem tervezünk vele, és hogy általa sokat javulni már nem tudunk majd, javulni pedig akarunk. Vele javulhatunk még amúgy, de általa már kevésbé, ezért lóg kifele, ha nem csak pár hónapos távban gondolkodunk.
Viszont:

1. Attól, hogy valaki, jelen esetben pl Busquets kivitelező képessége megkopott, a legmegfelelőbb megoldások, reakciók felismerésének mértéke még nem változott. És a megkopás nem azt jelenti, hogy mostantól hiába tudja, mit és hogy kéne jól csinálni, mert nem sikerül. Hanem azt jelenti, hogy rosszabb arányban sikerül. Nem 10/10, nem 9/10, hanem meccsenként más, átlagosan rosszabb arány. Ez gyengébb megoldásokat, esetenként pedig hibákat is jelenthet, de többségében még mindig a jó megoldásokat, kivitelezéssel együtt.

2. Akinek eleve nincs csak töredéke játékinteligenciája, az soha meg se fogja kísérelni a legmegfelelőbb válaszokat, reakciókat adni az adott helyzetekre. Vagy csak relatíve ritkán. Ebből szerintem végeredményében az jön ki, legjobb esetben is, hogy kevesebb hibát látunk, ugyanakkor lényegesen kevesebb jó megoldást is. Én azt gondolom, hogy adott az edzőnk és az irány, a játék alapjai, ennek fényében pedig ez a kettes számú lehetőség nagyobb károkat okozhat a csapatnak. Ami az eredményeken is meglátszódik, nem csak a játék élvezeti értékén. Egy szó mint száz, a kevésbé inteligens és kreatív játékos, aki amúgy minden elképzelését tökéletesen kivitelezi, még mindig lehet rosszabb, mint a bele-bele hibázó másik típusú játékos.
Ez sem törvényszerű, csak azt próbálom mondani, hogy egésszen simán lehetséges ez a forgatókönyv, általánosságban. Na meg azt, hogy konkrét esetben a Busi vs Kessié témában pont ez volt, van, és szerintem ez is lenne.

3. Mindettől függetlenül szerintem világos, hogy a jelenlegi keret Busival jobb, mint nélküle. Amint az elmúlt másfél hónap mutatja, nem csak a keret, hanem a kezdőcsapat is jobb jelenleg vele, mint nélküle. Ez kisebb részben a formajavulásának és Xavinak, nagyobb részben a támadóink bénázásának köszönhető. És bármikor változhat, de jelenleg és a közelmúltban ez van, tisztán látszik.

Amit Kessiéről írsz, azt én is leírtam tegnap: jó alapjaink vannak feltételezni, hogy ő nem igazán ide illő, nem eléggé inteligens és kreatív játékos. De nem láttunk eleget ahhoz, hogy ezt biztosra kijelentsük. Remélem, hogy kap több lehetőséget most pár hétig. De ne felejtsük, hogy ezzel párhuzamosan Busi kiesésével nem csak neki kell lehetőség nyíljon újabb bizonyításra, hanem másoknak is. A támadóknak is.

Ami pedig az évekkel ezelőtti BL meccseket illeti, egyrészt igazatok van, Busi nem volt jó azon meccsek többségén. Csak hogy igazán senki más sem. Rossz csapatok, rossz időszakok voltak. Elfogadom érvnek, de nem szeretem, hogy rajta csattan minden, csak mert itt van. Márpedig nem véletlen van itt, azért van itt, mert még mindig ad a csapatnak. És dolgozik kőkeményen. Az alapvető tiszteletet és elismerést elvárnám vele szemben, és van 2-3 ember összesen ezen a fórumon, aki ezt szerintem nem adja meg, pedig a jelenben is maximálisan rászolgál. Ez egyáltalá nnem jelenti, hogy egyet kell velem érteni, vagy akár csak azt illetően, hogy ő most kezdőbe való. Csak azt, hogy a hozzászólások stílusa, a vele kapcsolatos megnyilvánulások hangvétele lehetne jobb ennél a pár embernél.

Végezetül: Az egész téma jelen időben értelmezett Kessié vs Busi dologgal indult, csak erről beszéltünk szerintem, ennek ellenére sikerült tegnap egyeseknek idekeverni a teljesen irreleváns, akár fél évtizeddel ezelőtti BL bukókat. :roll:
Jelenleg nem azok a Barcák játszanak, nem azok a játékosformák vannak, és nem azok az ellenfelek. Hogy manapság Businak vagy Kessiének kellene játszani, azt szerintem kerek 0 %ban határozzák meg a múltbeli események.
Szerencsére Xavi képes ezt belátni, és szerintem maradéktalanul megvalósul az, amit érkezésekor megígért nyilvánosan: mindig azok játszanak majd a mindenkori keretből, akik adott pillanatban, adott helyzetben a legtöbbet képesek adni a csapatának.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.07. 23:55:20

Lehetne ezt a témát filézni azért (persze szarkasztikusan is és/vagy komolyan is)

Játékintellingecia. Hogyan értelmezzük a fogalmát? A játék olvasása és az arra adott válasz azonos időben. Reakció, képesség, mely az adott szituációra az adott időben érvényes.

A gyakorlatban a játékintellingecia a felismerést, végrehajtó képességet, kimagaslóan gyors reakciót, tehát az eseményekre adott válaszok képességét is magában foglalja és mindezt jelen időben teszi.
Felismer, cselekszik, reagál....kvázi kivitelezi és végrehajtja egyszerre.

Elméletben a mágnestábla előtt, de a fotelból is lehet remekül olvasni a játékot, viszont kivitelezni már nem... :oops:

Ha lassul valaki (időbeli reakciója késik), akkor már a végrehajtás része kiesik a fogalom tartalma alól és így akkor milyen is az a játékintellingecia jelen időben?
Megkopott? Lelassult? Elkésett? Vagy csak már elméleti?

Véletlenül sem vitaindító téma, inkább csak költői kérdés.... :lol:

A játékintellingencia fogalmi meghatározása alapján - szerintem is - az alábbi vélemény a mérvadó Busiról:
Alcantara írta:
2023.02.07. 08:39:29
A játékintelligenciája kidomborodott a komolyabb csapatok ellen, az utóbbi 5 év BL meccsein.
Kessié játékintegillenciájáról egyelőre nem igazán volt alkalmunk részletes és mélyebb ismereteket szerezni. Feltételezni persze lehet ezt azt abból amit láttunk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.07. 22:30:27

davi10 írta:
2023.02.07. 22:03:03
csababarca írta:
2023.02.07. 20:34:47
Azért raktam idézőjelbe, mert idéztem.
Véletlenül sem akartál szarkasztikus lenni? :D
Most nem, a játékolvasási képességét nem szoktam vitatni, minden mást igen.

A másik idézőjelbe tett dolog talán szarkazmus, de nem tőlem ered, mert értelmezni se lehet a fociban azt a dolgot. Csak jól hangzik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.07. 22:03:03

csababarca írta:
2023.02.07. 20:34:47
Azért raktam idézőjelbe, mert idéztem.
Véletlenül sem akartál szarkasztikus lenni? :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.07. 20:34:47

MatyiG írta:
2023.02.07. 19:38:09

Miért, ha idézőjelbe teszed és nyomsz utána egy nevetős szmájlit, már nem lesz igaz?

Azért ezen a poszton, plána nálunk ebben a szerepkörben az egyik, ha nem a legfontosabb tényező a játékintelligencia. De ugyanúgy igaz ez a többi középpályás posztra is szerintem.
Azért raktam idézőjelbe, mert idéztem.

Nem vitattam egy darab szóval sem, hogy ezek nem fontosak.
Ilyet nem írtam.
De önmagában nem elég, nálunk sem elég már, ez látszik, ha elég lenne még Xavi is focizhatna, mert ő is intelligens játékos volt, de a kort ő sem győzhette le, meg senki.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.02.07. 19:38:09

Amikor már nincsenek érvek, csak a "játékintelligencia" meg a "háttal a mezőnynek világlegjobbja" vagy mi... :lol:
Ezeket imádom:D
Miért, ha idézőjelbe teszed és nyomsz utána egy nevetős szmájlit, már nem lesz igaz?

Azért ezen a poszton, plána nálunk ebben a szerepkörben az egyik, ha nem a legfontosabb tényező a játékintelligencia. De ugyanúgy igaz ez a többi középpályás posztra is szerintem.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.02.07. 18:13:46

Hosszú távon igazából szerintem egyik sem való a kezdőbe. Busi már eleve a kora miatt is kifelé megy, Kessié-t meg én annak ellenére nagyon idegen testnek érzem, hogy azért adott pár gólpasszt. Azt meg engedjük már el, hogy mennyire király volt az előző klubjában, nem először fordul elő, hogy valaki nálunk nem válik be, és lehet 1000 oka hogy miért.

Ha marad a 4 kp állandó formációra, ha nem, így is úgy is meg kell erősíteni a kp-t, a rotálások miatt is, én imádom Kantétt pl, de az is kérdéses hogy ilyen sérülés után visszanyeri-e a formáját még. Bár mondjuk ingyen jönne ő is. Mindegy, ez itt már off kicsit :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.02.07. 16:43:46

isten ments h én bukfencet védjem, de azért lássuk be, hogy a mi jatekrendszerunkben talán a legfontosabb poszt az az, ahol most ő jatszik. sztem par meccs alatt lehetett latni, h kessie oda egyszeruen buta. ő még ez a regi vagasu vkp, nem az a modern, gyors gondolkodasu, labdabiztos ember aki nekunk kell. nyilvan ha ezt en latom, xavi is latja, ezert nem is jatszik 433ban soha ott. double pivotban, ha van mellette ész, lehet world class lenne, de mi olyat egyelore nem sokat jatszunk. teljesen idegen test a rendszerunkben, en még azon is csodalkozom h nem roberto jatszik helyette, aki legalabb tudja, h merre hany ora. jo jatekos, de ugyanugy semmi keresnivaloja itt mint mondjuk anno griezmannak. ha nyaron lesz helyette egy kante/gundogan alternativa, nyugodt szivvel el lehet engedni egy 30 millioert.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.07. 15:46:44

Amikor már nincsenek érvek, csak a "játékintelligencia" meg a "háttal a mezőnynek világlegjobbja" vagy mi... :lol:
Ezeket imádom:D

Nyilván jobb mint Kessié, nem vitatjuk, de hogy Kessié keveset játszott ahhoz, hogy meg tudjuk ítélni, az is biztos.
Most kíváncsi vagyok majd arra, hogy Busquets nélkül is nyomjuk tovább a 4kp-t, vagy visszaállunk 3 kp-ra.
Ki lehetne próbálni Kessiével is, DeJong lehetne az "újBusquets", azt a teljesítményt amit a spanyol kiszenved magából DeJong simán lehozza bármikor.

Kessiét nem tartom sokra, de sokkal hasznosabb lehetne eredeti posztján, illetve rotációban is. Ha kis csapatok ellen, akkor ott, akárkit helyettesíthetne. Pedri, Gavi, Dejong, Busquets orrvérzésig vannak játszatva, félő hogy elfogynak a szezon végére.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.07. 12:13:32

Troym írta:
2023.02.07. 10:55:33

A véleményeddel az a gondom, hogy szerinted ne alakítsunk a játékunkon senki miatt se, de Busi nagyon gyenge teljesítménye is oka volt, hogy Xavi változtatott a felálláson 4kp-ra. Most jobban játszik ez nem vitatható, de közben a támadójáték kárára megy az egész, ami azért kevésbé látványosan esett vissza, mert Lewy azért így is rúgott gólokat főleg a kupákban, de az egész felállás védekezőbb.
A felállás váltás már csak azért is érdekes, mert korábban 100 milliós igazolások miatt sem változtattunk a felálláson, de most a gödörben lévő közel 35 éves csk miatt (is) megtesszük,. Egyéb okok is kellettek, de az nem zavart senkit ameddig pl. Frenkie gyengébben nyomta.

A játékintelligencia meg mindig "csak" akkor lesz téma egy játékosnál, ha a teljesítménye már kérdőjeles sok tekintetben.
De erre az jut eszembe, hogy a játékintelligens Busi sehol nincs pl Iniestához vagy Xavihoz képest, Iniesta mégis Japánban van 5 éve (34 évesen ment el) Xavi 34 évesen a padon ült és csere volt de Busi fizikuma sem indokolná a fix kezdő tagságot, semmivel nem jobb, mint Xavi-Iniesta duóé volt.
Az meg, hogy Busi ezzel szemben fix kezdő és a csk, viszont az egyik legjobb Seria A szűrő emiatt sose játszik a posztján plusz mellette egyre gyengébb Fati, mert az "új felállásban" nem találja a helyét, szerintem nem a jó irány.
Nem értünk egyet, azt hiszem. Én legalábbis a játékstílusról, felfogásról beszélek, amin Xavi semmit se változtatott. Egyszerűen csak berakott egy plusz kreatív középpályást (és egyet feljebb tolt), kicsit elhúzgálta a védelmet.. cserébe levett egy támadót. Ez lényegében egy nagyon nagyon hasonló játékképet eredményezett, és semmivel sem lettünk defenzívebbek például szerintem, egyszerűen csak most egy személyenként stabilabban, jobban teljesítő 11 megy fel ugyanazt a játékfelfogást, ugyanazokat az alapelképzeléseket megvalósítani. Ehhez kellett az, hogy levegyen egy csatárt (FT, Fati, Raphi) és feltegyen egy középpályást. Mert volt 4 középpályásunk (+ Baldé), aki jobban teljesített, mint bármelyik a három támadóból. Ismételten szeretném visszautasítani ezt, hogy csak Busi miatt lett 4 kp-s felállás, ez semmi több mint egy elfogult hülye összeesküvéselmélet. Eleve nem Busi, hanem Frenkie padozott többet idén, ha valakinek a kezdőtagságát ez megszilárdította, az ő volt. De valójában ezt sem mondanám így ki, inkább azt, hogy a négy kezdőtagságra érdemesebb kp-nk megkapta vele a biztos helyet, a kezdőtagságra bebizonyosultan kevésbé alkalmas támadók helyett. A csapat pedig megkapta a nagyobb stabilitást, rendkívül hasonló játékkép mellett.

Ha az lenne, amit írtam, hogy Xavi elkezdi úgy variálni a csapatot, hogy Kessié pont neki megfelelő pozit kapjon, az azzal járna, hogy leveszünk egy kreatív embert, vagy legalábbis olyat, aki képes labdaelosztóként hátulról támogatni a csapatot, és betesszük rakkolni, rombolni, alapvetően védekezni. Szerintem ez lényegében nem passszol a felfogásba, a játék képén jelentősen változtatna. Nem az eredményességén (ezt nem tudhatjuk), hanem magán az alapelképzelésen, hogy melyik posztot nagyjából milyen feladatkörrel látjuk el, mit várunk el tőle.

A második bekezdésed előtt teljesen értetlenül állok. A játékinteligencia konkrétan mindig téma, ez az elsőszámú téma, mindig, mindenkor. Ez a legfotnosabb a Barca középpályásainál, amióta az eszemet tudom. Ezek a játékosok érnek ide az utánpótlásból, ilyen játékosokat próbálunk igazolni (békeidőben..), és látványosan ezek a játékosok érvényesülnek. Mindig óriási a hangsúly ezen, kivétel nélkül. Busquetsnél meg aztán pláne. Nem akkor, amikor már gyengül a teljesítménye, hanem konkrétan attól a pillanattól fogva folyamatosan, hogy Pep felhozta az ifiből, és kilökte Yaya Tourét.

Szeritnem teljesen nyilvánvaló, hogy Kessié azért nem kapott sok lehetőséget, mert edzésen is pont olyan "remek", mint a meccseken, amiken megkapta a lehetőséget. Nem pedig azért, mert Businak bérelt helye van. Jó, hogy nem ő a hibás még azért is, mert mások nem képesek megfelelő szinten teljesíteni.
Azt nem tudom, hogy pontosan hogy nézett ki ő az olasz ligában, de az átlagos Serie A szűrő kb hátrébb vonva, defenzívebben, destruktívabban játszik, mint náluk ter Stegen. Nyilván túlzás ez, de érted a lényeget... ilyen pozíció nálunk soha, semmilyen körülmények között nem fog nyílni. Még hasonló sem. Szerintem ez tény. És ez jól van így, ez meg már a személyes véleményem.

Fati pedig semmilyen felállásban nem találta a helyét, eleve ezért lett "új felállás", mert a harmadik támadónk (bárk is volt éppen) rendre olyan béna volt, hogy még egy féllábú Busquets, egy bekötött cipőfűzőjű Gavi, vagy egy szembekötött Frenkie is kiszorította volna.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.02.07. 11:27:25

Troym írta:
2023.02.07. 10:55:33
A véleményeddel az a gondom, hogy szerinted ne alakítsunk a játékunkon senki miatt se, de Busi nagyon gyenge teljesítménye is oka volt, hogy Xavi változtatott a felálláson 4kp-ra. Most jobban játszik ez nem vitatható, de közben a támadójáték kárára megy az egész, ami azért kevésbé látványosan esett vissza, mert Lewy azért így is rúgott gólokat főleg a kupákban, de az egész felállás védekezőbb.
A felállás váltás már csak azért is érdekes, mert korábban 100 milliós igazolások miatt sem változtattunk a felálláson, de most a gödörben lévő közel 35 éves csk miatt (is) megtesszük,. Egyéb okok is kellettek, de az nem zavart senkit ameddig pl. Frenkie gyengébben nyomta.
off: Szerintem senkit nem Busi "önálló" játéka érdekel, azt meg végképp nem gondolnám, hogy Xavi Busi miatt találná ki a taktikát és a felállást.
A csapat jobban teljesít 4 középpályással jelenleg, ez szembetűnő. Ebben nyilván az is benne van, hogy a csatáraink/szélsőink formán kívül vannak, de tény, hogy így eredményesebb a csapat, jobb a játék.
Xavi kísérletezik, és most eredményesen csinálja, de ne állítsuk már be, hogy az egész kizárólag Busi miatt történik, véletlenül sem a teljesítmény/eredményesség miatt.

on: Ettől függetlenül én is jó ideje hangoztatom, hogy Kessiét megnézném a helyén, pláne így, hogy amúgy is passzolna ehhez a jelenlegi formáció. De abban is lehet valami, hogy gyengébb csapatok ellen felesleges a posztján, a labdakihozatal meg gondolom nem az erőssége, ezért nem bízza rá Xavi a posztot még így sem. Ez egy faramuci helyzet, jó kérdés, lesz-e feloldása.
Ilyen MU, Real féle erősen kontrázó, veszélyesen támadó csapatok ellen viszont lehet realitása tényleg. De ahhoz nyilván készülni kell erre a forgatókönyvre.
Kíváncsian várom, mit forgat a fejében Xavi a következő bő 1 hónap keményebb meccseire, így, hogy Busi sérült. A 2 MU elleni meccs után a márciusi menetrend sem lesz piskóta.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.07. 10:55:33

Andris írta:
2023.02.07. 10:25:50
A véleményeddel az a gondom, hogy szerinted ne alakítsunk a játékunkon senki miatt se, de Busi nagyon gyenge teljesítménye is oka volt, hogy Xavi változtatott a felálláson 4kp-ra. Most jobban játszik ez nem vitatható, de közben a támadójáték kárára megy az egész, ami azért kevésbé látványosan esett vissza, mert Lewy azért így is rúgott gólokat főleg a kupákban, de az egész felállás védekezőbb.
A felállás váltás már csak azért is érdekes, mert korábban 100 milliós igazolások miatt sem változtattunk a felálláson, de most a gödörben lévő közel 35 éves csk miatt (is) megtesszük,. Egyéb okok is kellettek, de az nem zavart senkit ameddig pl. Frenkie gyengébben nyomta.

A játékintelligencia meg mindig "csak" akkor lesz téma egy játékosnál, ha a teljesítménye már kérdőjeles sok tekintetben.
De erre az jut eszembe, hogy a játékintelligens Busi sehol nincs pl Iniestához vagy Xavihoz képest, Iniesta mégis Japánban van 5 éve (34 évesen ment el) Xavi 34 évesen a padon ült és csere volt de Busi fizikuma sem indokolná a fix kezdő tagságot, semmivel nem jobb, mint Xavi-Iniesta duóé volt.
Az meg, hogy Busi ezzel szemben fix kezdő és a csk, viszont az egyik legjobb Seria A szűrő emiatt sose játszik a posztján plusz mellette egyre gyengébb Fati, mert az "új felállásban" nem találja a helyét, szerintem nem a jó irány.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése