Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.25. 01:18:44

Andris írta:
2023.01.24. 15:51:58
Nemtom tényleg ez-e a téma, mert most nem tudom végigolvasni, de ne hasonlítsuk inkább Dembelét Raphinhához... ... Sokkal több veszély van a játékában, mint a brazilnak. Ez kb 10ből 9 meccsen így van, és szerintem nicns annyi a brazilban, hogy akár csak megközelítse.
Bocs, de erre ki kellett keresnem végül minden objektív statot, nem bírtam megállni. :D Mindenben jobb kb Raphinha. Góllövési statja jobb egyedül Dembélének, viszont arról meg tudjuk, hogy Raphinhában még van fejlődési lehetőség bőven, Dembélé meg ennyit kb sosem lőtt. Adatok: https://fbref.com/en/stathead/player_co ... =2022-2023

Időarányosan (azaz 90 percekre) lefordított adatok, azaz a szám azt jelenti, hogy 90 percenként mennyi van belőle. Sok más adat van, de ezek amikről szó volt nálad, ezek írják le a veszélyességet, főleg az utolsó két sor, mert az úgy is van magyarázva, hogy csel, passz, és ellene elkövetett fault, ergo a két játékos különböző skilljei nem számítanak, csak a végeredménye. És Dembouz cselsorozata nem vezetnek annyi helyzethez, mint Raphinha kreatív passzjátéka. A részletezésnél szépen mutatja is, ahogy a cselből kialakított helyzetnél Dembélé felé billen ereősen a mérleg, minden másban Raphinha felé.

Gólpont: R: 0,80 D: 0,72
Gól: R: 0,29 D: 0,36
Assziszt: R: 0,51 D: 0,36 (Pedri 0,17, Gavi 0,16, összehasonlításképp)
Várható asszisztok száma: R: 0,39 D: 0,32
Gólhoz vezető mozzanat: R: 0,98 D: 0,85
Lövéshez vezető mozzanat: R: 5,82 D: 5,38

A góllövésen kívül (mert az nyilván Lewy) minden másban Raphinha az első a csapatban.

Csak egy érdekesség a végére:

Cselezési hatékonyság: Raphinha 40%, Dembélé 30%
Itt mondjuk Dembél többszörannyit próbálkozik, de az is látszik, hogy nem jobb, úgyhogy ha a brazil vállalkozóbb szelleműbb lenne, alighanem ebben is tapadna már rá. De ő inkább választja a csel helyett a társ keresését, jó eredménnyel.

Minden stat azt mutatja, hogy a brazilt nem hogy lehet hasonlítani a franciához (inkább fordítva), hanem kb mindenben jobb. Nem rengeteggel, de jobb. Kb szemre is így néz ki a dolog. És ez csak a támadás, védekezésben ég és föld a két játékos (labdaszerzés: 0,98-0,10, blokk: 1,61-0,67, tisztázás 0,71-0,12... asszem ez jól szemlélteti, ebben nem csak Dembélénél jobb többszörösen, hanem kb a világ legjobbja a posztján). Ezek a statok ha az elmúlt 2 hónapot nézzük, mióta a brazil magára talált, sokkal durvábban billen felé, mert volt előtte 1,5-2 hónapja, mikor eléggé gyengélkedett. És most jött...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.20. 13:08:04

Tegnap gól és gólpassz, és a góljánál nem volt kiszolgálva, hanem magának teremtett lövőhelyzetet, ahogyan általában Fati is csinálja. Néha érthetetlenül rosszul veszi át vagy túlságosan megtolja a labdát, nem tudom, mi az oka, mintha kapkodna. Viszont a beadásokban a csapat legjobbja, és ami még tetszik, hogy visszamegy védekezni és szerelni is tud, ez Dembélének nem mindig szokott sikerülni.
A szögleteink nem lettek hatékonyabbak, mióta ő rúgja, de ez valami Barca-átok lehet. Az átlövések mint gólszerzési lehetőség pedig Raphinha előtt sem voltak gyakoriak.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.01.20. 00:00:37

Valami olyasmit várnék tőle mint ma Mahreztol … … tol hasonló alkat, technika, poszt !
De ehhez több jo megoldása kell legyen mecscenkent !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.09. 09:58:05

Chino írta:
2023.01.09. 09:53:41
Ezek a statok mind igazak, de 1 vs 1 -ben szerintem elég csalódás és a távoli lövései is teljesen eltűntek. Legalábbis előzetesen azt hittem, hogy sűrűn és nagy hatékonysággal bontja majd meg a védelmet, de ezt nem nagyon látom tőle, ahogy az átlövésekkel sem operál,pedig a jelenlegi keretből talán neki a legjobb a lába.
A sikeres cselekben nem vároim el hogy hozza Dembélé szintjét, de nem mondhatni, hogy bármennyire is kiemelkedő lenne. Amiben nagyon erős és elvitathaattlan a hosszú labdák/keresztlabdák, ebben tényleg top.

Viszont ennél én bevallom sokkal többet vártam/várnék tőle, habár még új igazolás én még bőven adnék lehetőséget, hogy komoly következtetést vonjak le.
Persze, ebben a kettőben nagyot zuhant, szerintem önbizalmi okai lehetnek. Amúgy az első pár meccsen folyamatsan átment mindenkin itt is, meg volt bombagólja is, utána volt pár peches kapufája, meg 5 centis melléje, azóta teljesen elszállt az önbizalma. Szerintem pont az mutatja, milyen jó játékos, hogy még ezek nélkül is folyamatosan a legjobb 3 játékos között van a pályán, és olyan passzokat ad, amire Messi óta senki nem volt képes. Nézzük meg, mi történik, ha Ferrán/Fati önbizalomhiányos és nem lő gólt. Ezen kívül semmit nem adnak kb a meccshez, a legrosszabbak között vannak. A rosszabb meccsein Dembélé is ilyen. És mostanában meg elég szépen döntögeti el az egygólos meccseket is, amit én is máshogy vártam, átlövésekkel, de ha az most nem megy, megoldja másképp, fejjel, nagy gólpasszal, ami jön.

És akár még a fent említett két skillje is visszajöhet, mert a lábában van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7406
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.09. 09:53:41

bence0330 írta:
2023.01.09. 09:23:57
visca el barca írta:
2023.01.09. 08:19:26
raphinhanak nem tudom mik a jo skilljei én még egyet se láttam.
Bocs, erre muszáj egy hosszú hsz-el reagálnom, mert a létező minden portál szerint bőven ő votl a legjobb támadónk, mióta formába lendült, kb az elmúlt 6-7 meccsen. Ezt a meccst levenném, százszor átbeszéltük, mekkora 0 baloson, Xavi biztosítani is tette be inkább, azt meg megoldotta.

Elmúlt 6 meccse:

Ezek a statok mind igazak, de 1 vs 1 -ben szerintem elég csalódás és a távoli lövései is teljesen eltűntek. Legalábbis előzetesen azt hittem, hogy sűrűn és nagy hatékonysággal bontja majd meg a védelmet, de ezt nem nagyon látom tőle, ahogy az átlövésekkel sem operál,pedig a jelenlegi keretből talán neki a legjobb a lába.
A sikeres cselekben nem vároim el hogy hozza Dembélé szintjét, de nem mondhatni, hogy bármennyire is kiemelkedő lenne. Amiben nagyon erős és elvitathaattlan a hosszú labdák/keresztlabdák, ebben tényleg top.

Viszont ennél én bevallom sokkal többet vártam/várnék tőle, habár még új igazolás én még bőven adnék lehetőséget, hogy komoly következtetést vonjak le.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.09. 09:23:57

visca el barca írta:
2023.01.09. 08:19:26
raphinhanak nem tudom mik a jo skilljei én még egyet se láttam.
Bocs, erre muszáj egy hosszú hsz-el reagálnom, mert a létező minden portál szerint bőven ő votl a legjobb támadónk, mióta formába lendült, kb az elmúlt 6-7 meccsen. Ezt a meccst levenném, százszor átbeszéltük, mekkora 0 baloson, Xavi biztosítani is tette be inkább, azt meg megoldotta.

Elmúlt 6 meccse:

Valencia-Barca (0:1) 33 perc játékkal hosszabbításban brutális assziszt.
Plzen-Barca (2:4) 78 perc játékkkal 2 assziszt
Barca-Almeria (2:0) 22 perc játékkal semmi
Osasuna-Barca (1:2) 12 perc játékkal 1 igazi brazilos gól
Barca-Espanol (1:1) 62 perc játékkal semmi
Intercity-Barca (3:4) 60 perc játékkal 1 gól 1 assziszt

És itt nincs jelezve az a meccsenkénti legalább egy kreatív gólpassz értékű Messi-féle löbbje, kiugratása, amit a ziccerben lévő játékos kihagy, legutóbb pl. Baldé, azelőtt Lewy, Torres. Persze ő maga is lőhetett volna többet sajna, de azért így sem rossz már egy ideje.

De csak a száraz tények: utolsó 6 mecccse: 267 perc alatt 2 gól 4 assziszt, 44,5 percenként egy gólpont ha ez nem jó, nem tudom, mi az. Több utolsó percekben történt, meccset eldöntő (Valencia, Osasuna, Intercity). Bőven a legtöbb gólpont a csapatból ezen időszak alatt, több, mint Lewy, Dembélé, ismétlem, kevés perccel.

Részletesebb statok:

Valencia-Barca (0:1) 33 perc játékkal 4. legjobb pontszám (7.29), megosztva legtöbb vonalak közti passz, megosztva 5. legtöbb kulcspassz,
Plzen-Barca (2:4) 78 perc játékkkal 2. legjobb pontszám (8.12), legtöbb kulcspassz, 3. legtöbb sikeres hosszú labda (támadók közt messze az első), legtöbb sikeres vonalak közti passz
Barca-Almeria (2:0) 22 perc játékkal a csapat legrosszabbjai közt minden statban, de nem is fociztunk, mire beállt.
Osasuna-Barca (1:2) 12 perc játékkal 3. legmagasabb pontszám (7.21), megosztva 2. legtöbb kulcspassz (úgy,hogy 2 passza volt összesen, 3-szor ért labdához)
Barca-Espanol (1:1) 62 perc játékkal 2. legjobb pontszám (7.12),legtöbb kulcspassz, messze legtöbb sikeres keresztlabda, támadók közt a legtöbb sikeres hosszúindítás (ezt nem igazságos védőkkel-kapussal összeveteni, nekik mindig sokkal több van),
Intercity-Barca (3:4) 60 perc játékkal 2. legmagasabb pontszám (8.3), 2. legtöbb sikeres keresztlabda, támadók közt messze legtöbb sikeres hosszúindítás.

6 meccsből 4 alkalommal volt top3 játékosunk, egyszer top5, és egyszer hátul. Mindezt úgy, hogy nem játszhatott végig egyetlen meccset sem, és friss igazolás. Közben meg 6 meccsből 3-on volt meccset eldöntő faktor natúr gólokban is.

Mindeközben nem akartam még sokkal több részletes statot hozni, de védekező statban (szerelés, tisztázás, blokkolt lövés) gyakorlatilag mindig a legjobb támdó, de többször van top5-ben mindenkit belevéve is. A fenti 3 statja ezeken a meccseken összesítve: 10. Összehasonlításképp Dembélé több perccel: 0 Ez nyilván kevésbé látványos, de akár 1-2 kapott gólt is jelenthet a különbség, meg nyilván több támadásépítési lehetőséget, kisebb terhet a hullagyenge jobb bekkjeinkre.

Ráadásul látványra is Messi óta az egyetlen, aki folyamatosan agresszíven próbálkozik kreatívabbnál kreatívabb módon előrejátszani a labdát, ebben többször hibázik, mert nyilván nem az argentin zseni szintje, de többször születik belőle kifejezetten látványos, hasznos megoldás is. A sok toporgó csapattárs mellett ez nagyon kell. Csak a befejezéseinél kéne feljavulnia legalább a tavalyi szintjére, mert az tényleg hiányzik, és akkor nagyon komoly fegyver lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.08. 23:41:07

https://www.youtube.com/watch?v=yC3yqJ-t8AI

Megérte elmennie bő egy hónapja a barátságos meccsekre, hogy begyakorolja ezt a maira... némi hasonlóság észrevehető. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.29. 15:13:10

Szerintem csak a meritokrácia most őt éri negatívan. Az első jó hónapja után lefelé megy, kevés mostanában a jó meccse, egyre görcsösebb, gondolom a gólhiány miatt. Ferrán meg jön felfelé, valamennyire Fati is, megérdemlik a kezdőtagságot jelenlegi forma alapján. Sokáig top3 támadó volt, ezért volt kezdő, most meg beelőzték. Ezt a részt szerintem Xavi elég jól oldja meg big picture-ben, tényleg jellemzően azok játszanak, akik épp a legjobbak. Nyilván némi rotációval. Ez most talán Dembélé-Lewy-Ferrán, ha Fatit még cserének vesszük.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4491
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.10.29. 13:25:35

Vele mi a helyzet? Kezdőcsapatba nem várják, és jó ideje nem kapott lehetőséget.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 18:15:08

visca el barca írta:
2022.10.13. 14:58:24
Kluivert92 írta:
2022.10.13. 14:24:25
Nem ertem helyette miert nem dembelet cserelte le, dembele amennyi labdat eladott az kegyetlen.
Raphinhanak meg volt 10 szoglete, meg 20 beadasa *SPOILER* egy se talált embert. Az hogy akar, meg kapa, erre a szintre édeskevés.
Kérlek nézz meg egy összefoglalót, vagy egy Raphinha vs Intert, mert bár én is elfogult vagyok a másik irányba, de azért objektív tényeket nem hamisítok ilyen szinten. Pont ezt ecseteltem másik topikban, sok embernél, de főleg a szélsőinknél van az, hogy szándékosan csak a rossz megmozdulások maradnak meg. Volt pár szöglete és egyéb beívelése, ebből 3-4 baromi rossz volt, 2-3 korrekt volt, amolyan kavarodásos bárkié lehetne módon, Lewy meg kettőt fejelt belőlük, abból az egyiket a gólvonalról vágták ki. Az utóbbi kettő objektív tény.

Az meg a másik, hogy nem ismerem azt az embert, pedig Messit is láttam másfél évtizedig, akinek minden beadása emberhez megy. Volt most 3-4 tényleg nagyon rossz, meg pár nagyon jó is. A beívelések ilyenek. Mondjuk ha valaki SR helyett védekezik hátul közben meg rúg vagy 6 szögletet elöl, és az egész meccset sprintben közlekedi le a kettő között, akkor a hatékonyság biztos, hogy csökken is valamennyire.
De gondolom az első gól előtti eset sem maradt meg, vagy a rá 10-15 percre lévő tök ugyanolyan szitu, amikor hasonóan tartott bent labdát, hasonlóan indított, csak épp nem lett belőle gól. Vagy amikor a vállával nyomott egy 15 méteres pontos indítást, helyzetet teremtve vele.
De ja, csak kapart (rendre hátul zárt vagy szerelt szélsőként!!!). Ha a prime Messi az összehasonlítási alap, akkor tényleg csak kapart.
Egy dolog hiányzik belőle, a lövéseit 10 centivel állítani, de aki látta a válogatottban vagy a Leedsben, az tudja, hogy az előbb-utóbb jönni fog.
De így is a félidő embere volt talán, de mindenképp a legaktívabb játékosunk, folyamatosan keverte a sz@rt elöl-hátul. 60 perc alatt mégiscsak az övé volt a legtöbb szerelés, legtöbb kulcspassz és hosszúindítás, ami azért elég durva.

De Dembélénél tök ugyanez van, arra az 5 esetre emlékszik mindenki, amikor túl sokadik embert akar lecselezni, vagy elrontja a végén a passszt. Busi kicsit más, mert ő amúgy tök jól játszott az első félidőben, de az ő posztján tényleg nem szabad ilyet hibázni. Szélsőként szabad, sőt, kell. Azt nyilván megértem, ha a tényleg megtörtént események tudatában nem elég neked amit nyújtott, csak ne ilyen "nemcsináltsemmitcsakgürizettésmindegyikbeadásarosszvolt" eltorzult valóságban ítéld meg, mert borzasztó olvasni, mivel natúran nem igaz, és így nem vélemény kérdése.

Őszintén nem értem, hogy lehet így élmény a meccsnézés, hogy kb mindenkiről csak a rossz marad meg, de ezt persze egyéni szoc problémám.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.10.13. 15:10:55

Én azt nem értem, miért van ennyire megkötve Raphinha keze. Ő nagyon jó az 1v1-ekben, folyamatosan kéne keresse a lehetőségeket a cselezésre. Azzal lehet szélről megbontani a védelmet, de mindig csak passzol vagy bead. Mintha az edző várná ezt el tőle.
més que un club
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7406
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.13. 15:09:23

visca el barca írta:
2022.10.13. 14:58:24
Kluivert92 írta:
2022.10.13. 14:24:25
Nem ertem helyette miert nem dembelet cserelte le, dembele amennyi labdat eladott az kegyetlen.
Raphinhanak meg volt 10 szoglete, meg 20 beadasa *SPOILER* egy se talált embert. Az hogy akar, meg kapa, erre a szintre édeskevés.
Szerintem is okosabb döntés volt. Ő is adott el bőven labdákat, Dembélében sokkal inkább benne volt a veszély. Bár ha a tiszta ziccerét belövi nem számított volna annyira.
Valahogy a lövései sem jönnek be, legalábbis nem úgy mint a Leeds-ben.
Lehet, hogy én érzem rosszul, de nekem még mindig kicsit bátortalannak tűnik. Sokszor indokolatlanul a biztosra megy, a beadásai pedig pocsékak.
Egy kicsit lehetne pihentetni és elkezdeni Fatit játszatni, ilyen 15-20 percekkel nem fog belejönni. Kíváncsi vagyok mi az a terv, amit Xavi vele kapcsolatban említett.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.13. 14:58:24

Kluivert92 írta:
2022.10.13. 14:24:25
Nem ertem helyette miert nem dembelet cserelte le, dembele amennyi labdat eladott az kegyetlen.
Raphinhanak meg volt 10 szoglete, meg 20 beadasa *SPOILER* egy se talált embert. Az hogy akar, meg kapa, erre a szintre édeskevés.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.10.13. 14:24:25

Nem ertem helyette miert nem dembelet cserelte le, dembele amennyi labdat eladott az kegyetlen.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.11. 16:57:49

Szerintem ő nála az egy nagy gond, hogy nincs épkézláb jhv, így nincs akivel összejátszva megbontsa a védelmet. Nem lesz ő rossz, szerintem csak az kéne, hogy kapjon támogatást. Dembele is azóta gyengébb, hogy Araujo / Kounde off. Egyszerűen egyedül nem lehet mindent megoldani SR meg nem elég minőség, Balde meg örül ha többé-kevésbé a védekezési feladatokat megoldja.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.10. 18:07:38

Chino írta:
2022.10.10. 15:13:52
Én nála látom leginkább a visszaesést, de amióta itt van feltűnően bátortalan.
Látványosan úgy lő, hogy közben attól fél, hogy ront, ez mondjuk annak a következménye is, hogy tényleg folyamatosan kapufát meg 10 centis melléket talált az eső pár jó meccsén. 1v1-ben is hasonló, első pár meccsén közönségszórakoztatóan cselezte be magát párszot, most meg inkább visszafordul, nem akar labdát veszteni, de hát máshogy nem megy a dolog. De nem ő az első ilyen játékos Barcelonában, még a mostani keretben is csak a többedik. :D Őszintén remélem, hogy minden játékosba beleveri Xavi ezt a "lesz@rom" mentalitást lövésnél, semmi rossz nem történik, ha hibázik, sőt, Dembélé is úgy lőtt idén egy nyamvadt gólt jobbról, hogy a 280. próbálkozása megpattant, és bement végre. De megpattani is csak akkor tud, ha lő. Raphinha lövőerejével meg kipattanókkal is lehetne számolni, vagy bármivel, de hát így... Ráadásul neki sok idé és hely nem kell a lövéshez, tényleg sokszor el tudná vállalni.
Minden jobbacska lábú játékosunk lövöldözzön, és majd pár be fog akadni. Ha csak erre jó lesz az Inter meccs, hogy ráébredjünk, akkr megérte. Fatiból is ezt hiányolom most, régebben ha talpatnyi helye volt, lőtt, és nem is akárhogy, most meg elvesztette ezt a vagányságát, inkább megáll, forgolódik kicsit, stb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7406
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.10. 15:13:52

Én nála látom leginkább a visszaesést, de amióta itt van feltűnően bátortalan.
Baromi jó bal lába van, az a tegnapi lövése 30-ról is élményszámba ment, de amióta itt van szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor próbálkozott átlövéssel. Bár az se tesz jót neki, hogy Xavi rendre a 30. perc körül megcseréli Dembélével, kb. két szinttel esik vissza a teljesítménye.
El kellene kezdeni kicsit pihentetni és inkább a Dembouz-Fati duót használni. Az ilyen negyed-fél óráknál kaphatna többet, bár így is 244 perc alatt két gól 3 assist a mérlege. Csak összehasonlításképp, a brazilnak közel duplaennyi alatt 1 gól, 1 assist.
Bár nyilván Xavi látja mit, mikor bír, kiépített egy konkrét tervet vele kapcsolatban. Ráadásul Dembélé is a "kellemesebb" oldalon játszhatna.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 18:22:26

csababarca írta:
2022.10.05. 18:13:01
EGy jó szélső, sőt extra szélső a mai fociban, akire nekünk nagy szükségünk van.
De ennyi, többet én nem látok bele.
Én sem. :D Nem is kell. Nem world class szint, de nem túl sokan jobbak nála manapság a poszton. 4-5-6 embert lehet felsorolni, főleg, ha hozza végre itt is a 20 méteres góljait tétmeccsen is, amiből az egyik legtöbbet vágta Európában az elmúlt 2 évben. De még azok nélkül is hasznos, mint ahogy Dembélé is az. Csak nagyon szomorú vagyok, hogy úgy tűnik, mintha kicsit elherdálnánk őt is Kessiéhez vagy épp DJ-hoz hasonlóan, ahhoz ő messze túl jó játékos, főleg úgy, hogy nagy szükségünk lenne a góljaira is, és emiatt hagyni kéne belejönni szerencsétlent. Lehet az is a peche, hogy széthajtja magát letámadásban és védekezésben, és ez is egy ok, hogy sokszor ő az első csere a 60. percben. Nyilván azon kívül, hogy nem akárki a posztriválisa, és emiatt nyilvánvaló, hogy stabil kezdő nem lehet. Csak legalább kerüjön a jobbosra, mikor a jelenlegi top3 támadónk kezd, és ennyi. Ha nem, akkor hagyjuk a padon, és váltsuk vele a Dembélét, vagy Fati le, Dembélé át, Raphinha be. Nem nézném végig ahogy Cou módra lerombolnák teljesen egy más poszton, illetve továbbra sem gondolom két ilen válogatott meccs után, hogy a formája rossz lenne. Mi használjuk rosszul pár hete.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.05. 18:13:01

Továbbra sem 10-est játszik, és tényleg hevenyészett az összeállítás, de ezekre pont emlékeztem tőle, pl az oldalról belőtt labdái tetszenek nekem is. De ez nem egy 10-es ismérvei.
EGy jó szélső, sőt extra szélső a mai fociban, akire nekünk nagy szükségünk van.
De ennyi, többet én nem látok bele.

(Te Gavi-Raphinha esetében meccsenként 1-2 gólt emlegettél, nem helyzetet, de ezt már megbeszéltük.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 18:07:12

csababarca írta:
2022.10.05. 17:25:17
De milyen váratlant, meg milyen 10-es szerepkört tölt ő be?
Vagy más fogalmunk van a 10-es szerepkörről.

Nálam egy 10-es gólokat lő, gólpasszokat ad, egyrészt.
Másrészt ami fontosabb, fazont ad a csapatnak, mozgatja a csapatot, átjátsza a kp-t, a védelmet, létszámfölényt teremt, és nem mellékesen meccseket dönt el a megmozdulásával.
Létszámfölényt teremt, ketten rendre vannak rá, néha hárman és Dembélénél kisebb hatékonysággal, de azért meg is veregeti őket itt-ott. Góllal meccset valóban sajna csak a tét nélküi klasszikót döntötte el, ez a Barca-effektus.
Kigyűjtöttem, ami nekem a Messi-féle szélső-10-es játék - ezért hasonlítottam hozzá. Pedri a középpályáról ezt nyilván máshogy oldja meg, Busi meg megint máshogy tenné. Timestampeltem a linkeket.
Egyébként pontosan 4 tökugyanolyan gólt vagy gólhelyzetet érő indítás van benne a bemozgó Gavinak, szóval jól rémlett.. :D Csak a mezekből lehet látni, hogy nem ugyanaz négyszer. :D Ezzel legalább Gavi támadópotenciálja is bekerül a képbe, van neki, csak Dembélé mellett ő meghal, nincs értelme, mert nem jönnek a váltások, mert ő egyénileg jó. Pedig kiválóan érkezik, ha van, aki megtalálja, és baromi jó a kettejük közti kapcsolat. Az itteni megmozodulások többsége nem haszontalan, vagy gólt ért, vagy gólhelyzetet, ami már nem rajta múlt, hogy végződött. És most kifejezetten csak azokat válogattam ki, amik nem egyértelmű passzsávok voltak (még a Gavisoknál sem egyértelmű ez a ballal a védő baloldalára ugratás), illetve ahol mondjuk látszott, mennyire könnyű vele kényszerítőzni elöl pontosan, vagy ahol az inswingere tűpontos, tudatos volt, és gól lett a vége. És túl sokat még nem játszott, főleg a posztján. De így is van 1-2 megmozdulás közte, amit bő 1 éve nem láttunk, a pályán való látásmódja miatt.
Az, hogy támadóposztról nem mozgat egész meccsen, szerintem egyértelmű, egy támadónál nincs annyit a labda, Messinél is azért volt annyit, mert mindenki rá játszott. De amikor odakerül, jó víziókkal szervezi a támadásokat és a gólokat is. Csak ebből a párból kiderül, hány gól előtti kulcspasszot/ziccert hozott össze, ami nem látszik abban az 1/1-es statban. Ez sajna amúgy Pedrire is igaz, rengeteg gólpassza lehetne már szerencsétlennek.

Pedrivel nem vetném össze, totál más, hogy ő szervez a posztja miatt, többnyire szerencsére zseniálisan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.10.05. 18:13:40-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.10.05. 17:33:47

Kluivert92 írta:
2022.10.05. 15:17:56
Borzaszto gyenge teljesitmenyt nyujt hetek ota, lassan ferran szint.
Mondjuk, ha végre lejátszhatna 90 percet a saját posztján, akkor utána kellene pálcát törni felette...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.05. 17:25:17

De milyen váratlant, meg milyen 10-es szerepkört tölt ő be?
Vagy más fogalmunk van a 10-es szerepkörről.

Nálam egy 10-es gólokat lő, gólpasszokat ad, egyrészt.
Másrészt ami fontosabb, fazont ad a csapatnak, mozgatja a csapatot, átjátsza a kp-t, a védelmet, létszámfölényt teremt, és nem mellékesen meccseket dönt el a megmozdulásával.

Ebből a felsorolásból jóindulattal is egynek felel meg eddig (kevés a minta), egyáltalán nem tölti be nálam a 10-es szerepkört. Ezt eddig valamennyire Pedri próbálgatja, de limitálva azért ő is.

És most jöhetnél azzal, hogy mondjuk a csapat mozgatása, fazonszabás, súlypontáthelyezés az Busquets feladata...de ne vicceljünk már, ő pláne nem csinálja ezeket meg.
Persze ha az a 10-es nálad, hogy villan 1-2 szép de haszontalan mozdulatot egy meccsen, akkor rendben van és értelek. Mert kb most ennyit csinál Raphinha, meg technikásan lövi meg a labdát, szép mozdulatokkal, de ennyi.


Jah és én drukkolok neki, de az a végtelen szenvedély, és túlzás ahogy beszélsz róla, az ellenszenvet kelt az irányába számomra. Ezek miatt figyelem nagyítóval, és marad meg minden rossz mozdulata.
Ha annyira jó lenne, mint amilyennek folyamat leírod, vagy Gavi is annyira jó lenne mint itt páran beállítják, akkor most nem azon vakaróznánk, hogy hátha szerencsével továbbvergődünk a csoportban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 17:09:53

begbie írta:
2022.10.05. 17:00:23
"olyan 10-es melóval, amivel konkrétan helyettesítette Messit meccsekig" :D
értem hogy szerelmes vagy, de néha a kevesebb az több.. nem szükséges regényben válaszolni, elengedtem, de ettől kiégett az agyam.
volt már egész jó, mostanában szörnyen rossz, biztos lesz jó is, de ha annyira ügyes akkor játsszon a helyén, vagy sehol
A regényezés oké, mostanában szoktam figyelni de a tegapi meccstől elvesztettem az önkontrollt és totál ki is égtem.
De azt nem tudtam, hogy ha valaki valakit helyettesít egy szerepkörben, annak automatikusan azt kell jelentenie, hogy pont ugyanolyan jó. Nem, hanem 1 évig nem volt ilyen játékosunk, aki váratlanakat húzott a posztjáról - Messi óta ő az első ilyen, amikor a helyén és jól is játszik. Helyettesítette a posztját, vagyis inkább a feladatkörét, mint 10-es. Mint ahogy ha bejön egy helyettesítő tanár, az is helyettesíti az eredetit, tanít, elvégzi a dolgát, de ez nem azt jelenti, hogy ugyanaz a minőség. Messinél minden idők legjobbjáról beszélünk, Raphihánál meg egy jó játékosról, nem gondoltam, hogy ezt hozzá kell tennem, de ha igen, sry.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
begbie
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.12.04. 14:25:46

2022.10.05. 17:00:23

"olyan 10-es melóval, amivel konkrétan helyettesítette Messit meccsekig" :D
értem hogy szerelmes vagy, de néha a kevesebb az több.. nem szükséges regényben válaszolni, elengedtem, de ettől kiégett az agyam.
volt már egész jó, mostanában szörnyen rossz, biztos lesz jó is, de ha annyira ügyes akkor játsszon a helyén, vagy sehol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7168
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 15:56:39

Kluivert92 írta:
2022.10.05. 15:17:56
Borzaszto gyenge teljesitmenyt nyujt hetek ota, lassan ferran szint.
Hetek óta nem játszott (a posztján vagy csak csereként). Úgy nehéz is. Ferran a válogatottban is teljes halál, Raphinha meg brillírozott a posztján az elmúlt két hétben, szóval nincs ő rossz formában, csak nem játszhatja jelenleg nálunk a játékát. 3 percre állt át, és úgy vert meg két védőt a kb egyetlen posztján történő labdaérintéséből mintha ott sem lettek volna, és már készítette is elő a meccs legnagyobb helyzetét. Mindezt kb 3 perc alatt.

Valami atomklasszis ezt megoldaná a túloldalon, ő nem az, "csak" egy nagyon jó játékos, és nem tudja. Griez sem tudta, pedig remek játékos, Cou sem tudta. Én ott nagy kedvencként többet ott nem akarom látni, mindenkinél csúnya látvány, ha szenved, de ő ráadásul kifejezett örömfocit tud tolni, nála még szomorúbb látvány.

Ettől még tény és való, hogy az elmúlt kb 3 meccse gyenge volt, csak szerinem ennek nem rossz forma az oka.

Kessié sincs pocsék formában, csak ott játszatják, ahol egy EL-ért kaparó Milanból is lefelé lógott ki, szemben azzal, ahol a bajnoki címet nyerő Milan egyik, előző szezonban pedig egyértelműen a legjobbja volt. Ugyanaz a helyzet a két játékosnál, ég és föld két poszt közötti különbség. Vagy Gavi mikor tavaly 1-2 hónapig balsazélső volt, hát borzalmas volt, de nem a formájával volt a gond.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése