Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
raffa
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2008.08.29. 10:34:59

2016.01.27. 21:49:35

sneco7 írta:
raffa írta:Mentálisan ott volt... jól jött ki a kapuból.... ;)
Hagyjuk már ezeket...
Pont az ilyenek miatt kételkednek benne szerintem...
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2016.01.27. 21:46:40

raffa írta:Mentálisan ott volt... jól jött ki a kapuból.... ;)
Hagyjuk már ezeket...
raffa
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2008.08.29. 10:34:59

2016.01.27. 21:43:22

Mentálisan ott volt... jól jött ki a kapuból.... ;)
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.21. 16:36:08

visca el barca írta:
nzxtpo írta:Ter Stegen vs Athletic:
38 Passes (73.7% Acc)



ez a 73.7% az 5 méter, vagy annál rövidebb labdák voltak. amit a 16oson kívülre küldött, annak a 99%-a ellenfélnél landolt.

ettől függetlenül nem ekézem agyon, mert volt két megagiga védése :D

7 darab rontott átadása volt, ezek közül mindegyik hosszú labda volt, de a 7-ből 5 a második félidőben, ezért érezhetitek azt hogy minden labdája az ellenfélhez ment. Nem is kérdés, hogy kevesebb labdája ment emberhez, mint máskor, de most kicsit több nyomás is volt a mi térfelünkön, mint máskor szokott. Nem felmenteni akarom, se nem bizonyítani az igazam, viszont én azt bírom benne, hogy mindig próbálja tudatosan megjátszani a labdát, legyen az rövid, vagy hosszú passz.
Itt vannak a passzai
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.21. 10:37:56

nzxtpo írta:Ter Stegen vs Athletic:
38 Passes (73.7% Acc)



ez a 73.7% az 5 méter, vagy annál rövidebb labdák voltak. amit a 16oson kívülre küldött, annak a 99%-a ellenfélnél landolt.

ettől függetlenül nem ekézem agyon, mert volt két megagiga védése :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.20. 23:37:39

Fontosakat fogott ma.

Ter Stegen vs Athletic:
38 Passes (73.7% Acc)

3 Saves
1 Punch
10 Ball recovery
1 clerance
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.13. 23:10:04

Külön pacsi neki is, Caicidonak a pályán válaszolt az otromba megnyilvánulására, 3-szor is felhúzta a falat utána rövid időn belül. A söprögetés, emg az emelés védése egészen parádés volt, csak így tovább!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2015.12.24. 15:00:52

üdv. én úgy vagyok ezzel a dologgal h mindkét félt meg tudom érteni, LE Bravo-t favorizálja mert jelenleg jobb kapus mint Marc és biztosabb vele a csapat mint a némettel, viszont Marc-ot is megértem mert fiatal és többet szeretne játszani. én mondjuk rotálnám őket mondjuk úgy h bajnokságba egy pár kevésbé fontos meccsen játszatnám Marc-ot (mondjuk kb. 8 meccset), mert az előző szezonban azért Bravo legalább 15 meccsel többet játszott mint ter Stegen (Bravo bajnokik 37 meccs, ter Stegen BL + kupa 21 meccs), ezért mondom azt h néhány bajnokin játszatnám a németet, mert akkor azért kb. egyensúlyba lenne a meccsek száma, meg azért nem valószínű h minden évben döntőbe jutunk a BL-ben és a kupában is. ha meg nyáron sajnos elmenne ter Stegen akkor visszahoznám Valdes-t második számú kapusnak :D
mvik
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.12.24. 14:24:48

startland írta:Én baromira nem értem, hogy miért van az kőbe vésve, hogy egy meccsen csak egy kapus játszhat...
A sérülésveszély miatt, ha megsérül a cserekapus, nincs alternatíva, két kapuscserét pedig egy csapat nem engedhet meg magának még egy szimpla bajnoki mérkőzésen sem kiscsapat ellen.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
startland
Jugador del Barça
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009.12.22. 15:20:39

2015.12.24. 12:11:36

Én baromira nem értem, hogy miért van az kőbe vésve, hogy egy meccsen csak egy kapus játszhat...
Teljesen megértem azt az érvet, hogy 'Bravo is védhessen már egy döntőben', jogos is, sokat letett, stb... De Lucho mégsem valami jó politikus, mert ha nyert helyzetben, egy agyondominált meccsen berakja a másik kapust is védeni mondjuk 35 percre (nem állt hosszabbításra a dolog, előtte bombaformában védett, én hiszem, hogy nagy baj nem lehetett volna belőle és a cserelehetőség sem hiányzott, kb 10 emberrel is tartottuk volna a labdát...), akkor megoldotta volna ezt az egész nyavajgást, meg pletykaáradatot, meg mindent. Lehet, hogy csak ideig-óráig, de az öltözőnek jobbat tett volna egy mosolygós, motivált, ambíciózus tehetség, mint egy elégedetlenkedő (?) duzzogó kamasz...
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.12.24. 12:04:28

Nero. írta:, nekünk úgy is mindig lesz elég pénzünk hogy azt vegyük meg akit az aktuális edző kiejt a száján.
hat, ez az allitas a kovetkezo atigazolasi szezonban meg is dol. :lol:
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.12.24. 11:46:12

Meg tudom érteni őket. Ez már nézetpont beli különbség, hogy valaki csak a jelenre koncentrál, vagy veszi a rizikót és egy kicsit a jövőre is gondol, de ez akár balul is elsülhet. Én jobb szeretek a Barcával kapcsolatban csak a jelenre, nekünk úgy is mindig lesz elég pénzünk hogy azt vegyük meg akit az aktuális edző kiejt a száján.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.24. 11:13:02

Nero. írta:Ma a mundo olyat hozott le, hogy a játékosoknak se tetszett, hogy nem ünnepelt a klub vb után. Meg is tudom érteni őket, emlékszem Pinto anno milyen boldog volt az évi 8-10 meccsével.

Azt továbbra se vagyok képes felfogni, hogy egyeseknek sokkal inkább szívügyük, hogy a csapat német második számú kapusa több lehetőséghez jusson, mint maga a Barca sikeressége. Nem érdekel, hogy kiből mi lehet vagy mi lesz, most most van, és ezzel a csapattal lehet írni a történelemkönyvekbe igen szép sztorikat. Ma pedig Bravo a jobb megoldás.
Mondjuk elégedetlenségi "szinttől" függetlenül, MAtS és Pinto helyzete azért nem ugyanaz, Pinto 33 évesen igazolt hozzánk, jóval túl pályafutása csúcsán, míg MAtS legjobb évei még csak most jöhetnek.

Az a jelenség pedig szerintem értelemszerűen senkinél sem áll fenn, hogy inkább a németnek szorít, mint a Barçának. Ahogy én tapasztaltam, a MAtS-pártiak nagy része nem csupán azért "harcol" a német játszatása mellett, mert kedvelik őt, hanem mert úgy gondolják, hogy hosszú távon ez a klub hasznára válik majd.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.24. 01:04:11

Nero. írta:Ma a mundo olyat hozott le, hogy a játékosoknak se tetszett, hogy nem ünnepelt a klub vb után. Meg is tudom érteni őket, emlékszem Pinto anno milyen boldog volt az évi 8-10 meccsével.

Azt továbbra se vagyok képes felfogni, hogy egyeseknek sokkal inkább szívügyük, hogy a csapat német második számú kapusa több lehetőséghez jusson, mint maga a Barca sikeressége. Nem érdekel, hogy kiből mi lehet vagy mi lesz, most most van, és ezzel a csapattal lehet írni a történelemkönyvekbe igen szép sztorikat. Ma pedig Bravo a jobb megoldás.
Ez nem teljesen van így, mert kellő egyensúly kell itt is, mert ma lehet te vagy a király holnap meg koldusbotra jutsz. Viszont pont emiatt valóban nem lehet oka panaszra, mert egyáltalán nincs elfelejtve és kap lehetőséget, tanulhat közben. Szóval ez a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad effektus. Bravo jobb kapus, harcban vagyunk a legfontosabb címért a bajnokságért, Stegen megkapja a kupákat és szívhatja magába a a közeget, ezért érzem jogtalannak a "hőbörgését".

Valóban csavar és nem porszem, vagy lehet freudi elszólás volt? :D Nem amúgy, természetesen nem ellene vagyok, de be kell állnia a sorba, ha nem megy akkor könnyes búcsút kell venni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.12.24. 00:36:21

Ma a mundo olyat hozott le, hogy a játékosoknak se tetszett, hogy nem ünnepelt a klub vb után. Meg is tudom érteni őket, emlékszem Pinto anno milyen boldog volt az évi 8-10 meccsével.

Azt továbbra se vagyok képes felfogni, hogy egyeseknek sokkal inkább szívügyük, hogy a csapat német második számú kapusa több lehetőséghez jusson, mint maga a Barca sikeressége. Nem érdekel, hogy kiből mi lehet vagy mi lesz, most most van, és ezzel a csapattal lehet írni a történelemkönyvekbe igen szép sztorikat. Ma pedig Bravo a jobb megoldás.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.23. 23:10:48

roby122 írta:Január 6. és 13-án lesz MAtS-nak 2 spanyol kupa mérkőzése az Espanyol ellen,(mert gondolom ezt már nem Masip fogja megkapni).
Ezután 1,5 hónapot fog üldögélni a padon, mert az Arsenal elleni Bl meccs csak Február 23-án lesz.
Tehát Bravo az Arsenal meccsig lenyom 10 meccset, míg MAtS 2-t. Igazán kaphatna a Bl meccs előtt 1-2 bajnokit, hogy ne meccshiányban kezdjen el ismét bakizni, meg bizonygatni.
Február 23-a előtt mondjuk ott lesz még a kupában a két negyeddöntő, illetve a két elődöntő - persze ha eljutunk egyáltalán odáig. Ettől függetlenül én sem szomorkodnék, ha MAtS lehetőséget kapna egy-két bajnokin is, de ezzel nagyon óvatosan kell bánni, mert amíg ki vannak szépen osztva a sorozatok, addig nagyjából mindkét kapus tudja, mire számíthat, viszont ha Lucho elkezdi őket felváltva védetni mondjuk a bajnokságban, az könnyen felboríthatja az egyensúlyt, illetve Lucho is folyamatosan kereszttűz alatt lenne, hogy most éppen miért xy-t kezdette a kapuban.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.12.23. 22:51:52

Gareth Tello írta: Amúgy januártól márciusig gyakorlatilag folyamatosan heti két meccset fogunk játszani, nehezen tudom elképzelni, hogy Luis Enrique tényleg Bravónak adná az összeset...
Január 6. és 13-án lesz MAtS-nak 2 spanyol kupa mérkőzése az Espanyol ellen,(mert gondolom ezt már nem Masip fogja megkapni).
Ezután 1,5 hónapot fog üldögélni a padon, mert az Arsenal elleni Bl meccs csak Február 23-án lesz.
Tehát Bravo az Arsenal meccsig lenyom 10 meccset, míg MAtS 2-t. Igazán kaphatna a Bl meccs előtt 1-2 bajnokit, hogy ne meccshiányban kezdjen el ismét bakizni, meg bizonygatni.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.12.23. 22:14:07

Bravo idén az év kapusa volt: Zamora + Copa, ennek ellenére a nemzetközi klubporondon még sose nyert semmit, hiszen nem kapott BL érmet. Az eszébe se jutott senkinek h esetleg TS is belement abba h a riválisa kezdjen egy klubVB-n, hiszen azelőtt méltatlanul elvettek tőle egy BL érmet?

Azon agyalni h le akar lépni? Minek? Fejlődik, játszik stabilan. Bravo kiegyensúlyozottabb. Ilyen egyszerű. TS még a maga posztján egy kölyök, Bravo viszont már rutinos "vén" róka. A bajnokságban a kiegyensúlyozottság nyer. A BL-ben az aktuális forma nyer. TS csúcsformában jobb kapus, mint Bravo :arrow: BL-hez ideális. Bravo átlagosan kiegyensúlyozottabb és megbízhatóbb :arrow: bajnokság.
A Fifa egy szégyen
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.12.23. 21:55:57

Nem gondoljátok, hogy a fiatal focistákat összetévesztitek szigorú szerzetesekkel?
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.12.23. 21:12:17

Bob_Marley írta: mert egy porszem a gépezetben.
Nem porszem, hanem csavar.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.23. 14:09:01

Egyébként én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy MAtS ennyire egyértelműen kinyilvánítaná az elégedetlenségét, ezzel rontva az öltözői hangulaton. Nyilván nem teljesen elégedett a helyzetével, de az alapján, amit eddig láttunk tőle Barcelonában (nyilatkozatok, viselkedés a pályán és a pályán kívül stb.) szerintem a keret egyik legprofibb mentalitású játékosa, példás hozzáállással. Nekem például szimpatikus volt, ahogyan gratulált Bravónak és ölelkezett vele a klubvilágbajnokság döntője után (ez nem lett annyira felkapva, mint az, hogy nem örült látványosan az ünneplés során).
(Abba, hogy neki kellett-e volna kapnia a klubvébét, vagy sem, most nem mennék bele, ezek a körök már le lettek futva néhányszor.)

A véleményem ugyanaz róla, mint eddig, fantasztikus kapus, aki tökéletesen passzol hozzánk, és nagyjából egy évtizedre mentesíthetne minket a kapusposzttal kapcsolatos problémák nagy részétől. Remélem, nem fogunk végleg megválni tőle. Ha nagyon úgy tűnik, hogy Lucho végig akar még védetni Bravóval egy-két szezont, akkor MAtS számára egy kölcsön nem feltétlenül lenne rossz opció.

Amúgy januártól márciusig gyakorlatilag folyamatosan heti két meccset fogunk játszani, nehezen tudom elképzelni, hogy Luis Enrique tényleg Bravónak adná az összeset...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.23. 13:23:46

hajnesz írta:Azért nem egy átlagos focicsapatról beszélünk,hanem egy 5 kupás csapatról. Itt nem kéne, hogy legyen egyéni érdek, csak csapat(persze itt is vannak egyenlőbbek az egyenlőknél). Őt hozták előbb? Az szerintem rajta kivül senkit sem érdekel a csapaton belül. Annak kell játszania, aki jelenleg többet segíthet a trófeák elnyerésével. Vagy mit szólt volna Pedro? 6 kupás szezont zárt, minden sorozatban gólt lőtt, megérdemelt helye volt a kezdőben, erre hoznak elébe embereket. Elégedetlen volt? Igen. Elment? Igen.A csapat megérzi a hiányát? Nem. Mindenki pótolható, nincs egyéni érdek, csak csapat.
Pedro tökéletes példa, főleg hogy én pl nagyon szerettem, de el kellett engedni (még ha ő nem is feltétlen ment volna), mert ez volt a csapatérdek.
Lesarkítva melyik a jobb kupát nyerünk, vagy Stegen boldog? Egyértelműen előbbi. A kettő nem zárja ki egymást, mielőtt valaki felhozná.
S.Agüero írta:
Nem elüldözi akarom, mert tehetséges kapus, de vagy megszoksz vagy megszöksz. Semmi nem kéne tőle csak türelem, ha erre nem képes akkor viszont hátráltató tényező.
Most komolyan azt várjátok egy 23 éves kapustól, - aki azért jött ide, hogy védjen, és úgy is volt, hogy kezdő lesz - hogy padozzon 3-4 évet?

Érthető, hogy ez neki se tetszik.
Ki mondta, hogy 3-4 évet padoznia kell? Vagy ha en bloc értetted akkor igen, mert másodikban járunk, de kapusnál a 23 éves kor az aztán tényleg csecsemő. Vannak persze példák Courtois, De Gea stb, akik védenek. Ő is védhetne, de jelenleg ebbe a csapatba az ő fiatalos és olykor szeleburdi lendülete, nem beleillő. És még tanulnia kell, hogy egyértelműen első számú legyen.

Ha meg nem tetszik neki, akkor menjen el oda ahol véd, itt jobb kapus van előtte. Ezt vagy belátja és tanul tőle és próbál fejlődni és próbálja "legyőzni" vagy akkor tényleg menjen, mert ez nem óvoda, hogy Pistike elvette a lapátomat óvónéni. Erre LE-nek se meg a stáb többi tagjának sincs ideje, miközben heti két meccs, mindenre figyelni kell, gyűjteni a pontokat, mindenki minket akar legyőzni. Tökéletes megfogalmazás, csapatérdek kontra egyéni. Ebben a kérdésben Stegen lelkivilága csalódottsága nem releváns, mert egy porszem a gépezetben.

Erre írta múltkor Nero, hogy nálunk olyan rossz dolguk van a játékosoknak, hogy évente nyernek pár kupát majd elmennek és ott zuhannak lefelé. :D Vagy Stegennek is ha "derogál", hogy ilyen idősen "csak" BL+kupa kombó van akkor máshova elmehet és megnyerheti hazája kupáját és társai. Nincs elfelejtve, mert kap lehetőséget és próbálj(t)ák beépíteni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.12.23. 13:04:18

Azért nem egy átlagos focicsapatról beszélünk,hanem egy 5 kupás csapatról. Itt nem kéne, hogy legyen egyéni érdek, csak csapat(persze itt is vannak egyenlőbbek az egyenlőknél). Őt hozták előbb? Az szerintem rajta kivül senkit sem érdekel a csapaton belül. Annak kell játszania, aki jelenleg többet segíthet a trófeák elnyerésével. Vagy mit szólt volna Pedro? 6 kupás szezont zárt, minden sorozatban gólt lőtt, megérdemelt helye volt a kezdőben, erre hoznak elébe embereket. Elégedetlen volt? Igen. Elment? Igen.A csapat megérzi a hiányát? Nem. Mindenki pótolható, nincs egyéni érdek, csak csapat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.12.23. 12:42:20

Nem elüldözi akarom, mert tehetséges kapus, de vagy megszoksz vagy megszöksz. Semmi nem kéne tőle csak türelem, ha erre nem képes akkor viszont hátráltató tényező.
Most komolyan azt várjátok egy 23 éves kapustól, - aki azért jött ide, hogy védjen, és úgy is volt, hogy kezdő lesz - hogy padozzon 3-4 évet?

Érthető, hogy ez neki se tetszik.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.23. 12:38:49

kanty írta:
Bob_Marley írta: Lelkizésre nincs idő, minden másra igen.
Néha azért nem ártana elfelejteni, hogy emberekről van szó, és lelkizésre is kell idő.

Én nem igazán vagyok a kölcsön híve, de az is igaz, hogy nagy valószínűséggel a német elégedetlen. Viszont jelenleg Bravo kezdőposztja megkérdőjelezhetetlen.
Ember, de mindenki pótolható. Lejjebb jól megfogalmazta Nero, zakatol a gép aki nem képes beállni a sorba az menjen. Egy ember elégedetlen, maradék 30 nem és működik a dolog, akkor a kétes elemre nincs szükség, ez ilyen egyszerű.

Nem elüldözi akarom, mert tehetséges kapus, de vagy megszoksz vagy megszöksz. Semmi nem kéne tőle csak türelem, ha erre nem képes akkor viszont hátráltató tényező.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése